Dodaj do ulubionych

Zasłabnięcie po bieganiu

16.05.20, 09:22
Witam, mam 28 lat, prowadzę siedzący tryb życia, jestem zawodowym kierowcą. Wczoraj po przebiegnięciu 3km poczułem niemoc w nogach, kołatanie serca, wróciłem do domu, po 40 minutach objawy ustąpiły. Nie mam nadwagi, kilogramów mam nawet za mało, w lutym byłem u kardiologa bo raz też mi się tak stało po dość intensywnym okresie kiedy to wracałem z trasy, remontowałem dom i do tego jeszcze doszła impreza z dużą ilością alkoholu, organizm chyba poprostu wtedy dał znak, że ma dosyć. Miałem robione echo serca, ekg, wszystko prawidłowe, zero jakichkolwiek uchybień, dodam, że w rodzinie tata i dziadek chorowali na serce, obaj jednak palili jak smoki i mieli za dużo kg, ja nigdy nie palilem, przestałem też pić alkohol od pół roku. Od czasu kiedy pierwszy raz zrobiło mi się słabo bardzo mnie to denerwuje i męczy psychikę, podejrzewam nerwicę i wiem, że muszę się z tym udać do lekarza. Często jestem ospały, w nocy śpię raczej normalnie tyle tylko, że krótko i sen jest raczej płytki. Jakie badania jeszcze wykonać i do jakich specjalistów się udać ?
Obserwuj wątek
      • janeeeek Re: Zasłabnięcie po bieganiu 17.05.20, 00:25
        Nie, przed kierownicą nigdy nie zasnąłem, nawet na ułamek sekundy. Śpię ale często jest tak, że budzę się za wcześnie, budzik nigdy nie budzi mnie do pracy, zawsze minimum godzinę przed nim jestem już wybudzony.
    • horpyna4 Re: Zasłabnięcie po bieganiu 16.05.20, 21:20
      Może to być zbyt niski poziom hemoglobiny spowodowany niedoborem żelaza.

Ale mogą być to też problemy z tarczycą, koniecznie przebadaj się pod tym kątem. U kilku znanych mi osób objawy sercowo - zmęczeniowo - nerwicowe okazały się skutkiem choroby tarczycy. Bodajże nadczynności, ale nie jestem pewna, bo to było już dość dawno.
    • evee1 Re: Zasłabnięcie po bieganiu 18.05.20, 08:54
      Czy miales tez robione wysilkowe echo serca? Ono byloby wskazane jezeli masz problemy po wysilku wlasnie.
      Jezeli wszystko w porzadku i inne badania tez, to moze po prostu brak Ci treningu i zacznij beganie on krotszych dystansow, czy tez biegu przeplatanego z szybkim chodzeniem.

--
      Before internet, it was thought the cause of the collective stupidity was the lack of access to information. Well, it wasn't that.
      • janeeeek Re: Zasłabnięcie po bieganiu 18.05.20, 10:44
        Nie, wysiłkowego nie miałem. Tydzień temu byłem na rowerach, zrobiłem 30km i czułem się świetnie a tutaj nagle 3km i nie mogłem wrócić. Słabo się odżywiam, staram się to poprawić, do tego dochodzi nerwica, często mam lęk właśnie przed takimi sytuacjami jak ta teraz po bieganiu, jestem zapisany do psychiatry bo myślę, że nerwy w tym przypadku też odgrywają dużą rolę.
        • horpyna4 Re: Zasłabnięcie po bieganiu 18.05.20, 11:35
          Tylko wiedz, że schorzenia tarczycy powodują często objawy nerwicopodobne. Po wyleczeniu tarczycy te objawy ustępują, podobnie zmęczenie i dolegliwości sercowe. Na razie nie wiadomo, co jest u Ciebie przyczyną, a co skutkiem, ale przed leczeniem psychiki lepiej jest uporządkować sprawy somatyczne. No i oczywiście właściwie się odżywiać.

Oczywiście może okazać się, że tarczycę masz w porządku, a wszystko to nerwica. Ale tarczycę łatwo zdiagnozować choćby w celu ewentualnego wykluczenia; tak samo konieczne jest wykonanie pełnej morfologii, bo niedobory makro- i mikroelementów mogą rujnować organizm.
            • janeeeek Re: Zasłabnięcie po bieganiu 18.05.20, 20:13
              Byłem dziś u rodzinnego, zrobił ekg, było prawidłowe, zapisał lek na stres i obniżenie ciśnienia oraz dostałem skierowanie na pełną morfologie, badanie tarczycy oraz moczu, powiedział, że nie można lekceważyć takich rzeczy i trzeba sprawdzić wszystko.
              • horpyna4 Re: Zasłabnięcie po bieganiu 19.05.20, 08:39
                No i bardzo dobrze, o to właśnie mi chodziło - sprawdzić wszystko. Tylko pamiętaj, żeby kontrolować ciśnienie, bo przy lekach może za bardzo spaść i zupełnie oklapniesz. Warto mieć w domu aparat do mierzenia; jeżeli nie masz, to nie kupuj super wypasionego, bo te prostsze są bardziej niezawodne. Ja mam taki ponad 20 lat i działa bez zarzutu, a słyszałam już narzekania na te "nowocześniejsze" i droższe.
              • evee1 Re: Zasłabnięcie po bieganiu 21.05.20, 11:06
                Fajnie, ze masz lekarza, ktory traktuje Cie powaznie. A jakie leki Ci zapisal?

--
                Before internet, it was thought the cause of the collective stupidity was the lack of access to information. Well, it wasn't that.
                • janeeeek Re: Zasłabnięcie po bieganiu 21.05.20, 19:17
                  Concor COR oraz Sedam 3, Concor rano jedna a Sedam pół rano i pół wieczorem, czuje się znacznie lepiej, ciśnienie idealne, jutro badania krwi i moczu. Lekarz rodzinny u nas jest bardzo uczulony na takie problemy u młodych osób, sam podsunął pomysł z tarczycą i pełnymi badaniami.
                    • janeeeek Re: Zasłabnięcie po bieganiu 22.05.20, 21:44
                      Dziękuję! Wyniki w poniedziałek. Dziś postanowiłem wsiąść na rower, typowo rekreacyjnie, zrobiłem jakieś 8km i pod końcem znów czułem tak jakby brakło mi "paliwa", słabość w nogach, szybszy oddech i puls, po 20 minutach było już okej. Dwa tygodnie temu biegałem po 4.5 km codziennie, żadnych takich objawów a teraz takie coś, może mieć to związek z nerwicą ?
                      • horpyna4 Re: Zasłabnięcie po bieganiu 23.05.20, 09:29
                        Nie sądzę, żeby przyczyną była nerwica jako taka. Wręcz przeciwnie, przy nerwicy wysiłek często pomaga. Jeżeli więc masz nerwicę, to może ona być objawem innych dolegliwości, a nie schorzeniem samoistnym; ewentualnie dodatkiem do innej choroby, chociaż nie jej skutkiem.

Myślę, że na razie nie powinieneś kombinować, tylko czekać na wyniki i ograniczyć przez ten czas aktywność fizyczną do minimum. Dobrze, że lekarz potraktował poważnie Twoje niedomagania, oby udało mu się postawić właściwą diagnozę.
                        • janeeeek Re: Zasłabnięcie po bieganiu 23.05.20, 11:05
                          Po tej przejażdżce zmierzyłem ciśnienie, 110/67, trochę niskie, możliwe, że to było przyczyną ? Nie no, żadnego wysiłku nie planuje w najbliższych dniach tylko trochę to dziwne, że dwa tygodnie temu 32km rowerem i to dwa dni pod rząd i nawet zadyszki nie miałem a teraz takie coś a denerwuje się bo wiem, że tato zmarł właśnie na wylew.
                          • evee1 Re: Zasłabnięcie po bieganiu 24.05.20, 09:18
                            A czy to cisnienie mierzyles sobie zaraz po wysilku, czy co najmniej po 30 minutowym odpoczynku. Jezeli to drugie, to cisnienie niskie, ale bardzo dobre.
                            Co do Twoich objawow, to moga tez one wskazywac na anemie. Zbyt niski poziom hemoglobiny we krwi moze powodowac wlasnie uczucie slabosci, kolatania serca i szybki puls. Ale badania to napewno wykaza.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka