Dodaj do ulubionych

Zatkane ucho

30.07.21, 21:08
Zatkało mi się prawe ucho po umyciu uszu, tak mocno, że nie słyszę na nie, mam też takie dziwne uczucie po prawej stronie głowy, szyi i w uchu, jakby ta woskiwina wypełniała mi wszystkie te obszary, a nie tylko ucho. Uszy zwykle myję podczas mycia głowy pod prysznicem, pianą z szamponu, a potem wypłukuję je wodą. Następnie wycieram je patyczkiem do uszu i wkładam mały palec owinięty chusteczką do każdego z nich potrząsając przy tym przechyloną głową i uchem skierowanym do dołu, jednocześnie lekko poruszając palcem. Już od kilku tygodni zauważyłam, że z tego ucha wychodzi mi więcej woskowiny niż zwykle, ale uznałam, że to normalne, skoro używam słuchawek dokanałowych i patyczków do uszu (staram się nie wkładać ich zbyt głęboko, tylko na tę samą głębokość na jaką sięga palec, jednak teraz zaczęłam się zastanawiać, czy ja to rzeczywiście dobrze wyczuwam). Ale dziś po umyciu włożyłam do ucha patyczek (wydaje mi się, że nie głęboko), po czym ono mi się nagle zatkało, a na patyczku zostało sporo ciemnej woskowiny. Po tym próbowałam wypłukać ucho wodą z prysznica i wytrząsnąć woskowinę na chusteczkę, ale na chusteczce nie widziałam nawet odrobiny woskowiny. Ucho mnie nie boli. Miałam już kiedyś zatkane ucho w wieku ok. 13 lat i byłam z tym u pediatry, który skierował mnie na płukanie uszu u laryngologa. Tak się składa, że 5 sierpnia czeka mnie wizyta u laryngologa z powodu innych dolegliwości, ale czy do tego czasu nie mogłabym zrobić czegoś sama, a jak nie pomoże, to wtedy ewentualnie poprosić laryngologa o płukankę ucha przy okazji? I jak uniknąć takich problemów w przyszłości?
Obserwuj wątek
  • vermieter Re: Zatkane ucho 30.07.21, 21:48
   włóż ręcznik do jednego ucha i pchaj aż go uchwycisz w drugim uchu, wtedy tylko kilka razy przeciągnij w lewo, w prawo i jeszcze raz i uszy będą czyste i suche
  • snajper55 Re: Zatkane ucho 30.07.21, 22:12
   jatakniesmialogram napisała:

   > Tak się składa, że 5 sier
   > pnia czeka mnie wizyta u laryngologa z powodu innych dolegliwości, ale czy do t
   > ego czasu nie mogłabym zrobić czegoś sama, a jak nie pomoże, to wtedy ewentualn
   > ie poprosić laryngologa o płukankę ucha przy okazji? I jak uniknąć takich probl
   > emów w przyszłości?

   Byłem niedawno z zatkanym uchem u laryngologa. Kazała przez tydzień psikać sobie do obu uszu kilka razy dziennie Solwax (bez recepty) i przyjść ponownie. Na drugiej wizycie było płukanie obu uszu i skończyły się moje problemy.

   S.
   • sp9tcu Re: Zatkane ucho 03.08.21, 00:45
    Mnie też czeka to samo
    potem do domu
    i w cieple
    a na drugi dzień po sprawie
  • alfa36 Re: Zatkane ucho 17.10.21, 15:35
   I co Ci pomogło?
   • jatakniesmialogram Re: Zatkane ucho 20.10.21, 04:38
    Płukanie ucha u laryngologa wtedy, nawet nie musiałam pytać bo pani doktor sama z siebie zajrzała do ucha

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka