borys55 24.10.06, 22:29 zwichnalem kostke,opuchlizna jest bardzo duza, noga cala sina ,o wizycie u lekarza nie ma mowy , prosze o pomoc jak wyleczyc sie domowym sposobem Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
tigerness.74 Re: zwichniecie 24.10.06, 23:16 Borys55-Ty chyba nie piszesz poważnie:"o wizycie u lekarza nie ma mowy"-noga kwalifikuje się do gipsu-i to szybko, a nie do leczenia domowym sposobem-nie te czasy... Odpowiedz Link Zgłoś
abek2 Re: zwichniecie 24.10.06, 23:29 jeśli ten wylew jest wynikiem skręcenia to nalezy najpierw doprowadzić do prawidłowego ustawienia kości,które się delikatnie przemieściły podczas urazu.Gipsu się na taką nogę nie zakłada,ponieważ usztywni się złe ułożenie tkanek i zablokuje krążenie w tkankach,więc krew nie ma możliwości resorbcji.Znajdź dobrego fizjoterapeutę,który zna metodę Mulligana i ma dostęp do fizykoterapii.Po 7-10 dniach będzie dobrze,jeśli założą Ci gips na 3 tyg to masz przewalone na miesiąc lub 2 Odpowiedz Link Zgłoś
sonia091 Re: zwichniecie 21.02.14, 10:51 Lekarz, nastawienie, okłady i gips. Przykro mi to stwierdzić, ale wizyta u lekarza jest niezbędna, w przeciwnym razie grozi to kalectwem, a jeśli kość zrośnie się nieprawidło konieczne będzie ponowne jej złamanie, aby prawidłowo nastawić! Odpowiedz Link Zgłoś