Dodaj do ulubionych

dziwne pocenie się

15.08.07, 20:05
Witam.Od jakiegos czasu pocę się podczas snu,ale pot wystepuje tylko
na klatce piersiowej.Czy jest to normalne czy to zwiastun jakiejś
choroby?
Obserwuj wątek
    • domi93 Re: dziwne pocenie się 17.08.07, 09:26
      czesc

Ja tez sie strasznie poce, ale lecze sie na chlamydie pneumoniae,
      ktora wywolala u mnie zapalenie pluc. Mysle ze moze powinnas zrobic
      sobie badania w kierunku bakterii atypowych : chlamydia, mykoplazma?
      A masz jeszcze jakies inne objawy?
      • tyrtum Re: dziwne pocenie się 17.08.07, 19:53
        No to ja mam po drugiej stronie ten problem.Pocą mi się tylko plecy i to w
        dzień,szczególnie do godz.około 10-11 max.Ale czasem w czasie snu mam spoconą
        tylko klatkę piersiowa.Przechodziłem w dzieciństwie zapalenie oskrzelików
        płuc.Prześwietlenie wykazywać będzie te zmiany do końca życia.Myślę,że pocenie
        klatki piersiowej następuje przed zmianą pogody.
    • onlyoner Ja się tak pocę już od 20 lat 24.08.07, 20:18
      Tyle że takie pocenie zdarza się w miesiącach letnich, kiedy to temperatura i
      wilgotność względna nocnego powietrza zmusza mój organizm do wydzielania potu...
      Napisz jaka jest u ciebie w nocy temp. powietrza i wilgotność, czy śpisz pod
      kołdrą, w pidżamie czy nago.

Od tego zależy diagnoza.
    • kortyzol Re: dziwne pocenie się 31.08.07, 20:04
      Jeśli chory poci się w nocy; jeśli ma wrażenie, że głowa mu płonie, a stopy ma
      zimne; jeśli przed zaśnięciem czuje dresz­cze; jeżeli w ciągu dnia odczuwa
      zmęczenie i skarży się na os­łabienie psychiczne, jeśli każdy wysiłek, w tym
      umysłowy, wy­wołuje bicie serca, senność albo nocną bezsenność; jeśli widzi
      czarne plamy lub jasne błyski przed oczami; jeżeli skarży się na uporczywy,
      metaliczny smak w ustach i brak apetytu w go­dzinach porannych; jeżeli kaszle
      nocą w łóżku, a także rano; jeśli trudniej mu się oddycha w ciepłym
      pomieszczeniu lub po chwilowym napięciu nerwowym; jeśli podczas wchodzenia na
      schody chory oddycha z trudnością; jeśli często, zwłaszcza po przegrzaniu,
      cierpi na zaflegmienie i katar; jeżeli po umyciu się zimną wodą chory miewa
      krwotoki z nosa; jeśli rano i wie­czorem skarży się na palenie w oczach; jeśli,
      zwłaszcza rano i i wieczorem, boli go gardło - podajemy Ammonium carboni-cum C9
      po 5 kropel 3 razy dziennie.
      Kłujące bóle w okolicy serca rozpoczynające się rano i cichnące wieczorem,
      zwiększające się przy ruchu i nachy­laniu; bicie serca i nierównomierne tętno;
      częste migreny i bóle głowy - wymagają podania Spigelia C5 po 5 kropel 3 razy
      dziennie.
      Ogólna słabość, wrażliwość na zmiany pogody, ustawiczne zmęczenie, wskazują na
      potrzebę podawania Acidum phospho-ricum C9 po 5 kropel 3 razy dziennie przez
      kilka miesięcy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka