Dodaj do ulubionych

problem z uchem- niepokoje się

30.12.07, 15:43
Witam, wiem że temat zapalenia ucha był już kilkakrotnie poruszany
mimo wszystko spróbuję jeszcze raz. 3 tygodnie temu nabawiłam się
ostrego zapalenia ucha (tak zdiagnozował mnie internista i przepisał
antybiotyk -Amotaks) po 2 dniach brania antybiotyku ból ucha ustąpił
natomiast nie ustąpiło poczucie pełności w uchu, uczucie zatkania i
niedosłuch. Po zakończeniu antybiotyku dolegliwości utrzymywały się.
Tydzien temu byłam u laryngologa. Pani stwierdziła że w uchu
znajduje sie płyn, przepisała leki antyalergiczne i krople do nosa.
Powiedziała tez że dolegliwość powinna ustąpić w kilka dni. Niestety
już ponad tydzień męczę się z tym uchem (uczuciem zatkania i
niedosłyszenia)i nic. Przedmuchiwanie trąbki słuchowej nic nie
pomaga. Cały czas wystepuje trzeszczenie przy przełykaniu, uczucie
kompletnego zatkania i niedosłuch na to jedno ucho. Powiedzcie mi
czy to normalne że to tyle trwa tzn już 2 tygodnie? PO jakim czasie
ucho powinno sie "odetkać"? Wizyte u laryngologa mam umówiona
dopiero za tydzień a do tego czasu padam z nerwów (troche sie boje a
i zatkane ucho to nic ciekawego)
Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Obserwuj wątek
    • migdula Re: problem z uchem- niepokoje się 05.02.08, 10:57
      Mam podobny problem :(. Nabawiłam się zapalenia ucha od niklowych słuchawek od
      MP3 - straszny ból i gigantyczna opuchlizna (w obu uszach jednocześnie). Lekarz
      przepisał antybiotyk w kroplach do uszu i jakieś krople na zmniejszenie
      opuchlizny. Potem dodatkowo metronidazol i antybiotyk doustnie. Boleć przestało,
      opuchlizna zeszła, ale na zmianę mam zatkane albo jedno, albo drugie ucho. Już
      wolałam jak bolało, bo tao poczucie, jakbym była nurkiem głębinowym mnie
      wykańcza. Gdy przeczytałam Twój post, zrozumiałam, że to widocznie nic groźnego,
      skoro inni tak mają i lekarze nie panikują. Ale - do licha - aż tak długo to
      może trwać??? Mam nadzieję, że ktoś nam coś podpowie jeszcze przed naszymi
      wizytami u lekarzy. Łączę się w bólu i pozdrawiam.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka