Dodaj do ulubionych

witam sie:)

14.10.09, 21:07
witamsmile
jak sie domyślacie nie trafiłam tu przez przypadekuncertain
mój młodszy synek,(no może nie aż tak młody, bo ma już rok i prawie
tydzieńwink ) spędził w swoim krótkim życiu już 10 dni w szpitalu, na
zapalenie układu moczowego... leczyliśmy się na Działdowskiej w
Warszawie; nie mam żadnych zastrzeżeń; po zakończeniu leczenia dwoma
antybiotykami podawanymi dożylnie, teraz codziennie bierzemy
Furalgin; aż do cystografii....
i tu moje pytanie.... czytałam w innym wątku, ale nie do końca wiem
na czym to badanie polega.... i czy któraś/ eś z Was robiło to
badanie na Działdowskiej właśnie; naczytałam się o IMiDz..i aż mi
się słabo zrobiło, bo w piątek jadę tam ze starszym synem na zabieg
usówania naczyniaka.... mam nadzieję ze zypełnie inne "kobity" będą
się nami zajmowaćuncertain
długie troszkę wyszło...
jeszcze raz witam i czekam na informejszonsmile
Obserwuj wątek
    • klubgogo Re: witam sie:) 16.10.09, 19:00
      Mogę odpowiedziec w zakresie cystografii, bo o Imidzie nie chcę już mówic. Robiłam cystografię, gdy dziecko miało 8 miesięcy na Waryńskiego. Badanie polega na wprowadzenie poprzez cewnik kontrastu, dzięki któremu widoczne są nerki i można wykonac badanie rtg obrazujace przepływ środka kontrasującego przez moczowody do nerek. Dziecko lezy około 15 minut nieruchomo i nie jest wcale z tego zadowolone. Moje nie opróżniło pęcherza w trakcie badania i wracało na stół aż wysiusiało się porządnie, co było dla niego dodatkowym koszmarem. Aha, w celu wysiusiania lekarka polewała krocze nieciepłą wodą. A dziecko krzyczało i krzyczało, a Ty bezsilnie stoisz i wmawiasz sobie, że to chwilowe cierpienie jest potrzebne...
      • kowalowa Re: witam sie:) 16.10.09, 21:36

        dzięki za odp.smile a tak ma marginesie...to ja
        napisałam "usówania"...omatkouncertain
        rzeczywiście ten zabieg nie "wygląda" ciekawie...ale cóż..trzeba to
        jakoś przeżyć...
        a czy ktoś z Was ma doświadczenie z takiego zabiegu na
        Działdowskiej?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka