Dodaj do ulubionych

ekspres do kawy naprawa

23.10.13, 14:48
Naprawialiście może u nas w Ł lub okolicach ekspresy do kawy? Mój już po gwarancji i mam nadzieję, że nie wyzionął całkiem ducha. Kto reanimuje takie sprzęty?
Obserwuj wątek
    • mo-7 Re: ekspres do kawy naprawa 23.10.13, 15:09
      Sprawdź ile zrobił. Może sie okazać, że naprawa nie będzie opłacalna.
      Średnia żywotność dla ekspresów z półki cenowej ok. 3000 wynosi 10.000 kaw
      Ja takie ekspresy wymieniam na nowe co ok. 3-4 lata.

Niestety w Łomiankach nie ma serwisu.

Nivona - Grochów przy Al. Stanów Zjednoczonych
      Jura - Górczewska
      Saeco - Wał Międzeszyński
      Pozostałe marki nie wiem - używałem tylko powyższych :-)
    • lomek2 Re: ekspres do kawy naprawa 23.10.13, 15:28
      Zależy jaki i co się zepsuło. Jeśli przelewowy cieknie, to wystarczy kupić i wymienić silikonowe rurki. W większości pozostałych przypadków najbardziej opłacalnym ruchem jest kosz na elektrośmieci. Ceny sklepowe tych sprzętów jednoznacznie wskazują na przewidywany czas życia.
    • kunene Re: ekspres do kawy naprawa 23.10.13, 15:55
      Ekspres ciśnieniowy. Właśnie osiągnął wiek 4 lat ale używany w domu sporadycznie (1,2 kawy dziennie). Firma Krups. Objawy wskazują na "zatkanie się czegoś" w środku (być może wystarczy rozebrać i przeczyścić - ale wolałbym sam tego nie robić, żeby czegoś bezpowrotnie nie uszkodzić).
      Nie musi być tzw. autoryzowany serwis. Ważne żeby znał się na robocie (-:
      • lomek2 Re: ekspres do kawy naprawa 23.10.13, 21:07
        Być może... A zapłacisz serwisowi jak za naprawę, gdy się okaże że się nie da naprawić? Pewnie byłby niesmak...
        Tani drobny AGD to dziś są wszystko chinole. Philips, Siemens, Krups, AEG... bez różnicy. Płacisz za "markowy produkt" czyli dokładnie za markowy napis. W Europie nie da się wyprodukować takich rzeczy w konkurencyjnej cenie przy tych kwotach jakie muszą dostać ludzie na zachodzie za swoją pracę. Za dużo tam jest ręcznej robocizny (składanie). Jeszcze z 8 lat temu to była inna rozmowa.
        Spróbuj naprawić sam, bez żalu. Duża szansa że sobie poradzisz z sukcesem. Chyba że coś się rozpadło.
        • misiana Re: ekspres do kawy naprawa 29.10.13, 10:30
          Wiesz, z takim podejściem to najlepiej nic nie kupować…Poza tym każda marka ma jakieś swoje standardy. Bo nie wiem jak z innymi wymienionymi, ale na przykład ekspresy Philipsa są de facto włoskiej marki Saeco która notabene jako pierwsza zaadaptowała właśnie ekspresy do użytku domowego :)
          • lomek2 Re: ekspres do kawy naprawa 29.10.13, 14:28
            Saeco to bardzo dobra firma. Przynajmniej kilka lat temu była. Wszystko się zmienia.
            Nie wiem jak ekspresy, ale czajniki bezprzewodowe Philipsa z grzejnym dnem, w tym te 2x droższe od innych, zaczynają ciec mniej więcej 2 lata po zakupie. Kamień stopniowo wpycha się w uszczelkę i potem już trzeba regularnie co pół roku całość rozbierać, czyścic i składać. I co z tego, że plastiki lepszej jakości i ładniejszy projekt.
            Z AGD i RTV mało co Philipsa jest dobre od kilku już ładnych lat.
            I to nie ma nic do "nicniekupowania". Po prostu trzeba mieć świadomość, że pewne rzeczy wytrzymują krótko i często nie warto ich potem naprawiać bo nie pomaga na długo. A skoro tak, to niekoniecznie warto przepłacać za napis. Akurat z moich doświadczeń czajnikowo-ekspresowych wynika, że droższe produkty psuły się częściej i szybciej. I psuły się w nich też takie elementy, które nigdy nie powinny.
            Podobnie jak samochodów takich jak jeszcze 10-15 lat temu, tak samo AGD tak solidnego już się nie robi. Cena w sklepie spadła 2x a nawet więcej (wliczając inflację) i są tego skutki.
            • esscort Re: ekspres do kawy naprawa 29.10.13, 16:01
              To chyba świadoma polityka. Tak samo jest z elektroniką. Pewnie zrobiono jakieś badania, że bardziej się opłaca zrobić tanio i tandetnie. Przecież postęp techniczny, zmiany w dziedzinie funkcjonalinosci, designnu, trendów "modowych" itp. itd., sprawiają, że ludzie chcą mieć wszystko nowe. Więc po co robić coś, co ma być trwałe, ale za to droższe. Wystarczy popatrzeć na np. telefon sprzed dwóch lat - to urządzenie z innej epoki. Nawet nie miałoby chyba większego sensu robienie telefonu, który wytrzymuje więcej niż 3 lata.
              Ja mam laptopa chyba aż 4-letniego i kiedyś na jakimś wyjeździe znajoma (która nie wzięła swojego laptopa) chciała na moim laptopie sprawdzić pocztę. Gdy go zobaczyła, wpadła w zachwyt typu: O, rany, jaki super oldschoolowy laptop! Jak fajny staruszek. Kurcze i w dodatku działa. O, klawiaturę ma podobna do współczesnych. Da się na tym jakieś zdjęcie otworzyć? itd. Było to szczere i spontaniczne.
              • lomek2 Re: ekspres do kawy naprawa 29.10.13, 17:37
                W przypadku niektórych rodzajów urządzeń rzeczywiście postęp z punktu widzenia konsumenta jest duży (faktycznie mizerny). Ale cała grupa produktów postępowi jako takiemu specjalnie nie podlega. Ekspres do kawy, czajnik, mikser, odkurzacz? Albo sprzęt grający? Są takie same funkcjonalne jak 10 lat temu i 20 lat temu. Albo samochody. Co nowego wymyślono w samochodach przez ostatnie 15 lat? Dokładnie NIC. Montuje się bzdegy-gadgety, które jako osobne urządzenie kosztują 10x mniej i są znane od 10-20 lat: nawigacja, BT, lampki LED, kamerki cofania, gniazdka USB.
                Za to cena produktu podstawowego spada, i jest to spowodowane ogólną światową modą, na poszukiwanie rzeczy tanich. Kto robi tańsze, ten sprzedaje. Więc wszyscy robią taniej, żeby nie wypaść z rynku. A to niestety musi się odbić na jakości (i ilości) materiałów i zwykle też wykonania. Więc sprzęt wytrzymuje mniej. Ale dlatego że jest tańszy, a nie dlatego że tak ktoś zaplanował. Smród spowodowany usterkowością jest dla producenta nieporównanie bardziej szkodliwy niż chwilowe zyski na produkcji. Choć takie zdarzenia tez z pewnością mają miejsce.
            • misiana Re: ekspres do kawy naprawa 29.10.13, 18:59
              Powiem Ci, że to ciekawe, bo ja miałam sporo do czynienia z różnymi sprzętami Philipsa (nie tylko kuchennymi) i jakoś ominęły mnie takie "ekscesy". Spadku jakości też specjalnie nie zauważyłam... Jasne, wszystko ma prawo się zepsuć albo można trafić na wadliwy egzemplarz, ale moim zdaniem to jest nadal ułamek całości. Przy czajniku to może być też kwestia wody i czyszczenia, bo Philipsy w przeciwieństwie właśnie do wielu tańszych mają dość porządne filtry. I jakby na to nie patrzeć, dwa lata to jest szmat czasu dla takiego sprzętu, którego używasz nawet kilka razy dziennie...
    • kunene Re: ekspres do kawy naprawa 24.10.13, 10:06
      Dzięki za podpowiedzi. Muszę chwilę pomyśleć jak to ugryźć. Z serwisami "autoryzowanymi" mam niestety złe doświadczenia (w innej branży). Parę razy wymieniali pół sprzęta a potrzeba było części za 10 zł. Ale może jestem uprzedzony (-:
      Tgserwis: Jak rozumiem naprawiasz ekspresy ciśnieniowe?
        • lomek2 Re: ekspres do kawy naprawa 24.10.13, 14:38
          Wizytówka biznesowa:
          "Tgserwis
          -materiały eksploatacyjne do drukarek
          -odczynianie komarów
          -naprawa AGD
          -leczenie bezpłodności gołymi rękoma
          -spożywcze środki czystości
          -piekarnia ekologiczna"
          ;p
          • tgserwis Re: ekspres do kawy naprawa 24.10.13, 20:03
            lomek2 napisał:

> Wizytówka biznesowa:
            > "Tgserwis
            > -materiały eksploatacyjne do drukarek
            > -odczynianie komarów
            > -naprawa AGD
            > -leczenie bezpłodności gołymi rękoma
            > -spożywcze środki czystości
            > -piekarnia ekologiczna"
            > ;p

Jak zwykle masz niepełne informacje. Uzupełnij swoje dane o:
            - serwis i sprzedaż kserokopiarek, drukarek i innego sprzętu biurowego
            - serwis i sprzedaż laboratoryjnych urządzeń diagnostycznych
            - sprzedaż szybkich testów diagnostycznych do badania żywności ( mięso, mleko i ich przetwory)
            - sprzedaż testów do laboratoryjnego badania wody
            Ponadto poza komarami - kleszcze oraz osy.

Gdy jeszcze jakieś inne rzeczy wprowadzę, to dam Ci znać.
            Dzięki za reklamę.
              • tgserwis Re: ekspres do kawy naprawa 24.10.13, 22:58
                lomek2 napisał:

> Przede wszystkim nie chciałem być nudny ;)

A niby dlaczego miałbyś być nudny? Ja tak nie uważam.
                Sporo można o Tobie powiedzieć. Że masz klapki na oczach i płaskie spojrzenie na rzeczywistość, że masz przekonanie o własnej nieomylności i patent na mądrość, że nie tolerujesz innego niż podobne Twojemu widzenia świata i otaczających nas spraw. Ale nudny?
                Czy ktoś śmieszny może być nudny? Swoimi wpisami dajesz ludziom radość i powodujesz że się uśmiechają. Powinieneś być z tego dumny.
                • tgserwis Re: ekspres do kawy naprawa 24.10.13, 23:02
                  A, zapomniałem. Dopisz jeszcze ziołolecznictwo do listy moich działań.
                  Na razie w formie mocno amatorskiej, ale wciąż się uczę. Gdy przejdę na emeryturę to będę miał fajne zajęcie i sposób na dorobienie do jałmużny z ZUS-u.
                • lomek2 Re: ekspres do kawy naprawa 25.10.13, 00:59
                  No niestety TG, nikt nie jest doskonały :)
                  Uzupełniamy się jak widzę wzajemnie. Ja bawię Ciebie, Ty bawisz mnie :)
                  Ale i tak Ciebie lubię. Ba, nawet szanuję, czego nie mogę powiedzieć o lwiej większości rodaków. Bo jesteś chłop pracowity i, jak odbieram, solidny w tym co robisz. A to są najwyższe przymioty jakimi się może poszczycić człowiek.
                  A że przy tym "pozytywnie zakręcony", to co w tym złego.
    • korba23 Re: ekspres do kawy naprawa 10.08.20, 10:31
      S0próbuj w Wilanowie na Uprawnej 3. Firma GLM. Naprawiają ekspresy ciśnieniowe i kolbowe. Świetni fachowcy. Dodatkowo zajmują się sprzedażą kawy ionia i brasilressa. Prowadzą teś dzierżawę/wynajem ekspresów do kawy. Tu masz ich stronę - dzierzawaekspresow.pl/
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka