Dodaj do ulubionych

Rok Odrodzenia

08.06.08, 18:17
Witaj Janus50!

Bardzo zaciekawił mnie pomysł wyliczania "roku odrodzenia" wg Nick'a Newmont'a. Chciałabym przetestować go na swoim życiorysie, ale mam problem: wyszło mi z rachunków, że identyczną podliczbę jak w dacie urodzenia mogę uzyskać tylko jeden, jedyny raz, w wieku... 99 lat!
Mam tu na myśli tę opcję, kiedy rok uniwersalny ma identyczną podliczbę, jak mój rok urodzenia. Zaś jeśli wezmę po uwagę podliczbę wibracji urodzeniowej, uzyskaną przez zsumowanie podliczb dnia, miesiąca i roku urodzenia, to "rok odrodzenia" wypada co 9 lat i jest zgodny z wibracją urodzeniową każdego człowieka.

Proszę Cię o wyjaśnienie, o którą podliczbę wibracji urodzeniowej (jak liczoną) chodzi w książce tego amerykańskiego numerologa.

Pozdrawiam - Maryna.
Obserwuj wątek
    • janus50 Re: Rok Odrodzenia 10.06.08, 14:47
      Witaj
      Chodzi o podliczbę roku własnego, która jest identyczna z podliczbą
      roku urodzenia, ja np. jestem 9 z 36, tak więc zawsze gdy ta liczba
      jest podliczbą roku własnego, jest to wg. Newmonta rok odrodzenia.
      Pozdrawiam
      • jamaryna Re: Rok Odrodzenia 10.06.08, 15:19
        Dziękuję za odpowiedź, ale nadal mam wątpliwości...
        Ja jestem 1-ką z 28, ale też i z 19. Niektórzy ludzie mogą mieć z drogi życia
        nawet 3 różne podliczby, w zależności od zastosowanej metody liczenia. Mnie
        chodzi o to, w jaki sposób należy wyliczyć tę podliczbę drogi życia wg Newmonta.
        Pozdrawiam.
        • janus50 Re: Rok Odrodzenia 10.06.08, 17:16
          Witaj ponownie
          Newmont preferuje metodę sumaryczną z rokiem urodzenia zredukowanym
          do liczby podwójnej.
          Np dla daty 17-8-1965 wyliczenie będzie wyglądało tak: 17+8+21=46/1.
          Tak więc rok odrodzenia będzie następował wówczas gdy wyniknie on z
          liczby 46 (rok własny)
          Pozdrawiam
          • jamaryna Re: Rok Odrodzenia 10.06.08, 17:49
            Tym sposobem liczenia zyskałam jeszcze jedną podliczbę swojej drogi życia, 46,
            której nigdy dotąd nie brałam pod uwagę. Przetestuję.
            Dziękuję za szybką odpowiedź i pozdrawiam.
            • calineczka000 Re: Rok Odrodzenia 10.06.08, 19:48
              A jak liczy ten rok wlasny?.Tzn wiem ze rok +miesiac+dzien urodzenia.
              Ale jesli ktos urodzil sie np 26.12 to czy dodajemy 26+12+podwojna
              liczna z roku,czy 8 +3 +podwojna liczba z roku?
            • jamaryna Re: Rok Odrodzenia 10.06.08, 22:39
              Niestety, nic z mojego testowania...
              Okazuje się, że przy mojej dacie urodzenia muszę dożyć 99-u lat, żeby
              doświadczyć Roku Odrodzenia.
              Może inni mają więcej szczęścia. Czy ktoś już przeżył taki rok odrodzenia i
              mógłby coś o tym napisać?
              Pozdrawiam.
                • jamaryna Re: Rok Odrodzenia 11.06.08, 08:54
                  Narodziny dziecka to wielkie wydarzenie w życiu kobiety i rodziny, ale zważywszy, że dzieci rodzą się w różnych latach osobisych, to jak na rok odrodzenia to trochę mało...
                  • janus50 Re: Rok Odrodzenia 11.06.08, 10:45
                    Witajcie
                    Ja myśle że narodziny dziecka to wielkie wydarzenie i jak
                    najbardziej jest "godne" roku odrodzenia.
                    Na marginesie, Newmont w przypadku gdy wynikiem zliczania jest
                    liczba podwójna, zaleca przeliczenie dodatkowe w słupku. Wówczas
                    wynik otrzymany ze słupka jest wskazywany jako ważniejszy. Dla
                    przykładu:
                    15-9-1969 wg pierwszej opcji 15+9+25=49 4+9=13 wynik jest 4/13
                    w tej sytuacji Newmont wskazuje na ponowne przeliczenie w słupku by
                    dotrzeć do bardziej istotnej jego zdaniem podliczby:
                    **15
                    ***9
                    1969
                    ====
                    1993 1+9+9+3=22
                    Tu Newmont wskazuje, że ważniejszą podliczbą jest 22.
                    Być może taki sposób liczenia wskaże tobie inną podliczbę wg. której
                    znajdziesz swój rok odrodzenia....
                    Pozdrawiam
                    • metaphysics Re: Rok Odrodzenia 11.06.08, 11:35

witajcie,

u mnie rok odrodzenia obliczony metoda sumaryczna przyniosl totalna
                      zmiane w zyciu osobistym i zawodowym. W roku tym poznalam swojego
                      przyszlego meza, za ktorego wyszlam za maz takze w roku odrodzenia,
                      w roku tym zaszlam tez w ciaze i znalazlam nowa prace...
                    • jamaryna Re: Rok Odrodzenia 11.06.08, 15:54
                      Witam!
                      Rzeczywiście, narodziny dziecka to jest "godne" wydarzenie, muszę przyznać po namyśle, bo przecież ile to znaczy, jaką ma wartość w życiu tej akurat kobiety, wie tak naprawdę ta kobieta (może jest to efekt jej wieloletnich starań, może krok milowy w jej życiu?).
                      Ale to, że ten rok odrodzenia można sobie tak na różne sposoby wyliczać...
                      Cała ta idea jakoś coraz bardziej wydaje mi się podejrzana.
                      • janus50 Re: Rok Odrodzenia 11.06.08, 18:07
                        witaj jamaryna
                        mogę zeskanować dla ciebie stronę z książki Newmonta i tobie
                        przesłać, mam jednak książkę w niemieckiej wersji językowej, więc
                        jeśli to nie przeszkadza to służę.
                        Wielu z autorów mających za sobą duże doświadczenie w numerologii, a
                        także ci którym tak się wydaje (co jest skierowane przedewszystkim
                        do autorów polskich) chce pozostawić po sobie jakiś ślad. W tym celu
                        wymyślają jakieś nowe opcje numerologiczne, które ich zdaniem mają
                        znaczenie epokowe. Ja staram się opierać na starej dobrej szkole i
                        do wszelkich nowości podchodzę z daleko idącą rezerwą.
                        Pozdrawiam
                        • katrin888 Re: Rok Odrodzenia 11.06.08, 18:29
                          chciałam się tylko upewnić czy dobrze to zrozumiałam:
                          metoda sumaryczna: 12+10+25 = 47
                          metoda słupkowa:
                          **12
                          **10
                          1987
                          =2009 = 11
                          Z tego wynika że miałabym co 9 lat rok odrodzenia, czy to możliwe? W
                          sumie ostatni rok własny 2/11 przyniósł mi wiele zmian.
                          Z kolei gdybym brała pod uwagę 47 to miałam rok odrodzenia w wieku 9
                          lat a następnego już raczej nie dożyje hmm
                        • jamaryna Re: Rok Odrodzenia 11.06.08, 20:04
                          Janusz, bardzo Ci dziękuję.
                          Nie znam niemieckiego, a po drugie zdecydowanie bardziej ufam Tobie, niż
                          Newmontowi. I myślę, że opowieść o roku odrodzenia możemy spokojnie między bajki
                          włożyć...
                          • janus50 Re: Rok Odrodzenia 11.06.08, 20:12
                            Witaj ponownie jamaryna
                            Trochę się speszyłem smile...
                            Ja generalnie nie mam zdania, trzebaby to wszystko sprawdzić na
                            dużej grupie ludzi, u mnie też jakiś rewelacji nie ma, rok
                            odrodzenia przypadać powinien w roku własnym 9/36. Pojawia się parę
                            razy jednak nie ma tam żadnych szczególnych sensacji.
                            Newmont udowadnia na dużej grupie vipów, przytaczając ich daty
                            urodzenia, jednak z vipami to jest tak, że wciąż coś się dzieje.
                            Pozdrowionka
                            Jajanusz smile
                            • polanna8 Re: Rok Odrodzenia 12.06.08, 18:15
                              Witam cieplutko smile
                              To bardzo ciekawe.
                              W moim zyciu takie okresy odrodzenia, pojawiły się również
                              kilkakrotnie. Może coś w tym jest? Należę do takich ludzi którzy
                              potrafią się szybko dostoswać do nowych okoliczności, i wychodzących
                              z różnych sytuacji obronną ręką. Nie raz żartuje sama z siebie, że
                              jak Feniks z popiołów. Z drugiej strony do wszystkiego mozna dorobić
                              teorię. Zgadzam się z Tobą Janus50, że trzeba by to wszystko
                              sprawdzić, jak to się ma do większej grupy osób. Staram się nie
                              negować czegoś nim tego nie sprawdzę.
                              U mnie dla przykładu, taki rok zamanifestował się powrotem do kraju
                              po kilku latach emigracji. W tym roku też szybko odznalazłam się w
                              polskiej rzeczywistości, ale może dlatego że jako piątka, mam trochę
                              kameleonowate usposobienie i duzo energi w sobie, a inne wibracje zw
                              moim portrecie, trochę chronią mnie przed zbytnim rozpraszaniem, ale
                              niestety mam zapedy robić kilka rzeczy na raz wink Jestem 5/23
                              Przemyślę jeszcze, pozostałe takie lata w moim życiu.
                              pozdrawiam.
                              • ychtis Re: Rok Odrodzenia 12.06.08, 19:42
                                Polanna chyba napisalas w przenosni ,ze te lata odrodzenia pojawialy
                                sie u ciebie kilkakrotnie. Ja sprawdzajac tak jak podawal Janus ,to
                                najwyzej doliczylam sie jednego takiego roku ,albo nawet i nie .
                                • polanna8 Re: Rok Odrodzenia 12.06.08, 21:12
                                  jak to smile albo nawet i nie?
                                  nie lubię się chwalić wiekiem, ale dla pewności podam, w celach
                                  badawczych smile sie poświęce, dokładnie trzy razy, nastepny chyba w
                                  2018? chyba że coś źle zrozumiałam?
                                  Włąśnie mecz oglądam, więc przepraszam że tak lakonicznie.
                                  02 01 1964 5/23
                                  1973
                                  1982
                                  1991
                                  • jamaryna Re: Rok Odrodzenia 13.06.08, 15:50
                                    Witam!
                                    Moim zdaniem przykładu polanny8 jest słabym dowodem na potwierdzenie odkrycia
                                    Newmonta, ponieważ rok osobisty o wibracji 5 z natury swojej niesie zmiany dla
                                    każdej wibracji urodzeniowej, a dla urodzeniowej 5-ki w szczególności.
                                    Pozdrawiam - ja-Maryna.
                                    • polanna8 Re: Rok Odrodzenia 13.06.08, 15:57
                                      Ja Maryna, dokładnie tak jak napisałaś, wiesz że ja tak samo
                                      pomyślałam, pisząc ten tekst, ale z drugiej strony może jest tu
                                      jakaś prawidłowość? Muszę sobie to poukładać.
                                      przydałoby się więcej danych smile
                                      Pozdrawiam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka