Dodaj do ulubionych

Clearaligner

31.10.10, 23:40
nowa metoda leczenia wad zgryzu,alternatywa dla aparatów stałych.
Obserwuj wątek
    • ortodonta Re: Clearaligner 01.11.10, 06:59
      zgoda,ze metoda nie nowa a juz na pewno nie jest alternatywa dla aparatow stalych i nigdy nie bedzie.
      to metoda bardzo wymagajaca jesli idzie o doswiadczenie (kto je ma?) a do tego skierowana do leczenia prostych wad.
      prosta wada nie oznacza np malego stloczenia, a wade, z ktora szyny sobie poradza. wazna jest umiejetnosc selekcji pacjentow.
      imo, ap.staly jest lepszy, dokladniejszy i tanszy, a metody z zastosowaniem szyn nalezy traktowac jako ciekawostke a nie rozwiazanie dla kazdego.

ps stosuje je u wybranych pacjentow, mam niewielkie doswiadczenie wtej metodzie, stad pozwalam sobie na wyrazenie opinii
      --
      • clearaligner Re: Clearaligner 06.11.10, 20:56
        Metoda Clear aligner jest skuteczna,i jest alternatywą dla ap.stałych,mam doświadczenie,/2 lata/ metodą clear aligner,wyleczyłem około stu pacjentów,i stąd mogę powiedzieć że to jest przyszłość ortodoncji,co prawda w niektórych przypadkach,może nie być skuteczna,ale myślę że nakładki clear aligner dostarczają nowy horyzont w ortodoncji.Nakładki clear aligner wcale nie są drogie,Invisalign jest drogą metodą ale nakładki clear aligner co prawda,są droższe od aparatu tradycyjnego metalowego,ale tańsze od aparatów porcelanowych i szafirowych,nie wspomnę o samoligaturujących czy lingwalnych,a jeżeli weźmiemy pod uwagę że skracają czas leczenia ortodontycznego do połowy,to na pewno się opłaca.Dodam jeszcze kilka zalet nakładek Clear aligner,higiena,wygoda,są praktycznie niewidoczne.Także jest to innowacyjna metoda
        pozdrawiam
        Clearaligner
        • ortodonta Re: Clearaligner 07.11.10, 14:55
          clearaligner napisał:

> Metoda Clear aligner jest skuteczna,i jest alternatywą dla ap.stałych,mam doświ
          > adczenie,/2 lata/ metodą clear aligner,wyleczyłem około stu pacjentów

Poproszę o przedstawienie fotografii przed leczeniem i po leczeniu kilku z tych 100 przypadków. Poproszę o przykłady leczenia tyłozgryzu, zgryzu otwartego, zgryzu głębokiego.
            • ortodonta Re: Clearaligner 08.11.10, 13:05
              mój sceptycyzm jest uzasadniony.
              nad wyraz ubogo wygląda galeria wyleczonych przypadków:
              www.ortodent.pl/!ortodent_ca/galeria.php
              jakoś trudno w te 100 wyleczonych uwierzyć. pod względem marketingowym, daję ocenę niedostateczną. jak się wchodzi na rynek to warto zaczarować pacjenta efektami:

www.piskorscy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=8&Itemid=17
              www.piskorscy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=7&Itemid=16
              • ortodonta Re: Clearaligner 08.11.10, 13:08
                przesłane przez pana clearaligner fotografie przypadków, jak i te zamieszczone na stronie nie spełniają podstawowego wymogu rzetelnej prezentacji ortodontycznej. Nie widać co dzieje się w odcinkach bocznych oraz nie widać fotografii łuków od góry. Jak nie widać, to można domyślać się, że autor chciał coś ukryć, ukryć coś czym chwalić się nie chciał.

a już miałem nadzieję, że się przekonam, bo nowinki lubię. szkoda, poczekam.
                • ortodonta Re: Clearaligner 08.11.10, 13:17
                  https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/cc/tg/hq4v/vhIwGQBtgB7S3Q1JEB.jpg
                  https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/cc/tg/hq4v/OwAHIbodUsYxcmlGTB.jpg

niby spektakularne, ale jednak nie. brak podparcia siekaczy, widoczne czarne przestrzenie między siekaczami, dwójki górne mają otwartą drogę do powrotu do dawnej pozycji, pozostawiono stłoczenie siekaczy dolnych, chyba brak prawidłowego zaguzkowania w odcinkach bocznych. Efekt kosmetyczny wg mnie niezadowalający, nawrót wady- bardzo prawdopodobny.
                  leczenie aparatem stałym, było by z pewnością efektywniejsze i bardziej stabilne.
                  • ortodonta Re: Clearaligner 08.11.10, 13:25
                    kolejny przypadek przesłany przez clearalignera:

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/cc/tg/hq4v/iuPBeBs4bmhWWbkqmB.jpg

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/cc/tg/hq4v/vF61pZZNFy3uixpcpB.jpg

ładnie spłycony nagryz, gratuluję, ale ta szpara między jedynkami??!!! estetycznie znów minus.

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/cc/tg/hq4v/tWmieiFEYgTclM00pB.jpg

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/cc/tg/hq4v/sbqQqC54fv10adB7aB.jpg

znów coś nie tak z ustawieniem i dopasowaniem zębów po bokach. brak perfekcji w tym zakresie, często mści się nawrotem.

Jak na wyselekcjonowane, specjalnie dla mnie najlepsze przypadki, oceniam efekty na takie sobie i dalej uważam, że leczenie nakładkami długo jeszcze nie zastąpi aparatów stałych.
                    • ortodonta Re: Clearaligner 08.11.10, 13:41
                      dla porównania fotografie pacjentki leczonej przeze mnie od 9 mcy.

przed:

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/cc/tg/hq4v/0odeb9vQb9237sVzRX.jpg

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/cc/tg/hq4v/TgNyT92cCeOz9CPcbX.jpg
                      dziś:

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/cc/tg/hq4v/4r2lrcv5RRqsp8LIOX.jpg

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/cc/tg/hq4v/R2RNR0eV5rbQvONakX.jpg

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/cc/tg/hq4v/UgIFbmb4sKORzptNxX.jpg

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/cc/tg/hq4v/SO4FmBn23hJ5Vx0a7X.jpg

leczenie potrwa jeszcze jakieś 3-4 mce, aby idealnie dopasować łuki zębowe. To gwarantuje stabilność zgryzu. Ta faza leczenia jest wg mnie najtrudniejsza do osiągnięcia aparatem wyjmowanym.
                      • ortodonta Re: Clearaligner 08.11.10, 13:55
                        tu widać, dlaczego jeszcze 3-4 mce będzie trwało leczenie, chcę uzyskać kontakt jedynek górnych na dolnych, obecnie jest niewielka szpara. Idealne dopasowanie gwarantuje stabilność.

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/cc/tg/hq4v/Sea7oA7tkBOVNVL4RB.jpg
                        • mysmo Re: Clearaligner 08.11.10, 23:33
                          Eeeee... rozczarowanko. wink

A ja mam pytanie... bo te zamki wyglądają jakby miały gotowe haczyki na wyciągi, zakładając że tak jest w rzeczywistości to zawsze jest Pan w stanie na etapie planowania leczenia powiedzieć pacjentowi, że na tych zębach będą noszone wyciągi i dlatego klei Pan od razu zamki z haczykami?
                          • ortodonta Re: Clearaligner 10.11.10, 00:11
                            mysmo napisał:

> Eeeee... rozczarowanko. wink
                            >
                            >
                            > A ja mam pytanie... bo te zamki wyglądają jakby miały gotowe haczyki na wyciągi
                            > , zakładając że tak jest w rzeczywistości to zawsze jest Pan w stanie na
                            > etapie planowania leczenia powiedzieć pacjentowi, że na tych zębach będą noszo
                            > ne wyciągi i dlatego klei Pan od razu zamki z haczykami

tak, zawsze stosuję zamki z haczykami na 3,4,5,6,7, bo każdy mój pacjent nosi wyciągi, bez tego nie potrafię idealnie dopasować zębów.
                        • clearaligner Re: Clearaligner 08.11.10, 23:53
                          Witam
                          Dzięki za lekcję ortodoncji.Osobiście zgadzam się z tym że ap.stały jest bardziej skuteczny,na razie???/.Zakładam ap.stałe już 17 lat,i nie będę się chwalić wynikami,i jakimi systemami pracowałem i pracuję teraz,bo uważam ap.stały za techniką już w pełni opanowaną .Clear Aligner jest nowym wyzwaniem w ortodoncji.Pacjent,tak na prawdę wybiera jaki aparat mamy mu zakładać,taki czy inny,on zamawia muzykę,my możemy mu zaproponować różne cuda,ale w końcu chodzi o jego zęby.Więc warto mieć w arsenale kilka rodzajów,na przykład Clear Aligner.Clear Aligner,według mnie jest alternatywą dla ap.stałych.Te wyniki jakie wysłałem panu,są osiągane w rekordowym czasie,4-5 miesięcy????Czy pan może takie same wyniki osiągnąć w ciągu 4-5 miesięcy ap.stałym???Myślę że nie,i nie znam ortodonty na świecie który by był w stanie to zrobić tak szybko???Clear Aligner jest w stanie to zrobić.Wciąż doskonalę swoje umiejętności w systemie Clear Aligner,i myślę żę niedługo pochwalę się nowymi wynikami.Prowadzimy szkolenia dla początkujących w zakresie Clear Aligner w Rzeszowie w centrum Clear Aligner,w klinice Ortodent,również planujemy szkolenia w Krakowie,Warszawie,Łodzi i Gdańsku na rok 2011,Terminy niebawem okażą się na stronie clearaligner.com.pl.Więc zapraszam na szkolenie jeżeli pan chcę bliżej poznać Clear Aligner
                          Pozdrawiam
                          • clearaligner Re: Clearaligner 09.11.10, 00:00
                            Sorry
                            zapomniałem dodać że przypadek jaki pokazałeś, może być szybciej wyleczony około 7-8 miesięcy zamkami Cannona.Polecam zamki Cannon ttp://www.cannonbrackets.com/ w Polsce sprzedaje ich firma orthomed z Opola
                            Pozdrawiam
                          • clearaligner Re: Clearaligner 09.11.10, 00:08
                            Sorry
                            zapomniałem dodać że przypadek jaki pokazałeś może być szybciej wyleczony zamkami Cannona.Polecam www.cannonbrackets.com/,w Polsce sprzedaje ich firma Orthomed z Opola
                            pozdrawiam
                  • clearaligner Re: Clearaligner 09.11.10, 00:34
                    Witam,nie czytałem ten wątek wcześniej?
                    Nie jesteśmy w stanie,przy takiej wadzie kontrolować kąt wychylenia siekaczy dolnych aparatem stałem,oczywiście bez ekstrakcji,albo ewentualnie strippingu??Po założeniu aparatu stałego dolnego siekaczy wychylą się od razu???nie pamiętam teraz kąt przed leczeniem,ale zachowałem go przez całe leczenie,bo Clear Aligner daje taką możliwość,jest specjalny przyrząd do mierzenia Torku??To jest możliwie tylko przy zastosowaniu Clear aligner?
                    Pozdrawiam
                    • ortodonta Re: Clearaligner 10.11.10, 00:29
                      clearaligner napisał:

> nowa metoda leczenia wad zgryzu,alternatywa dla aparatów stałych.

clearaligner napisał:

> Witam
                      > Osobiście zgadzam się z tym że ap.stały jest bardzi
                      > ej skuteczny,na razie???

To jest tą alternatywą, czy nie? wyżej cytowane wypowiedzi są sprzeczne.
                      Z przykładów wynika, że nie jest. Nie chciał bym mieć tak "wyprostowanych" zębów i sądząc po efektach długa droga. Ale życzę sukcesów i pewnie kiedyś z zaproszenia na kurs skorzystam.

Marketing clearalignera przypomina trochę marketing Damona. Wielkie obietnice i czary mary, na koniec efekt i tak zależy od tego kto leczy a nie czym.

Co do skracania czasu leczenia, to z tym zgodzić się nie mogę. Czas leczenia zależy od biologii i ta nas poniżej pewnego okresu nie puści. Nie czarujmy się, stabilnie nie da się leczyć poniżej 1,5 roku +/_ 6 mcy w zalezności od wady. I rodzaj aparatu nie ma tu większego znaczenia. Znów człowiek jest najważniejszy.

A zamki cannona, takie sobie. Rewolucją technologiczną są T1 wraz z systemem łuków. Wszystkie inne, to klepane od stu lat modele, przechodzące raz po raz facelifting i okraszane marketingową papką.
                      • clearaligner Re: Clearaligner 12.11.10, 09:59
                        Napisałem
                        Clear Aligner nowa metoda leczenia wad zgryzu,alternatywa dla aparatów stałych.[/i]

Słowo ALTERNATYWA często używane jest błędnie jako JEDNA z możliwości ,tymczasem słowo to oznacza WYBÓR MIĘDZY DWIEMA MOŻLIWOŚCIAMI.Jakbym napisał,że zastępuje ap.stałe,to miał byś rację.
                        na temat biologii,i biomechanikę ortodontyczną,to bywa ona bardzo różna i indiwidualna,tak jak mówisz zależy od tego kto ją stosuje?Na przykład używając Ricketts Biprogressive therapy,szparę poekstrakcyjną/7 mm/,można zamknąć w ciągu 2-3 miesięcy,a inną techniką tradycyjną,/łańcuszkami/to może trwać 6-7 miesięcy.Więc nie można ustalić że czas leczenia to półtora roku -+6 miesięcy.
                        Zamki tenbrooka nie są rewolucją technologiczną,poza klapkę przesuwaną w bok nic w sobie nowego nie mają,ja używam druty tenbrooka już ponad rok,ale na innych zamkach.Zamki Cannona eliminują moment siły,i to jest rewolucja,użycie dwóch slotów,Proszę spróbować, one naprawdę,skracają czas leczenia.Ja jej używam około dwóch lat i mam już tróche przypadków wyleczonych tymi zamkami.Polecam jeszcze zamki Ricketts Synergy RMO,od których ten brook Axis T1 pożyczył parę pomysłów.Ale Clear Aligner pozostaje alternatywą dla ap.Stałychwink
                        Pozdrawiam
                        • ortodonta Re: Clearaligner 12.11.10, 12:46
                          clearaligner napisał:

> Napisałem
                          > Clear Aligner nowa metoda leczenia wad zgryzu,alternatywa dla aparatów stałych.
                          >

>
                          > Słowo ALTERNATYWA często używane jest błędnie jako JEDNA z możliwości ,tymczase
                          > m słowo to oznacza WYBÓR MIĘDZY DWIEMA MOŻLIWOŚCIAMI.Jakbym napisał,że zastępuj
                          > e ap.stałe,to miał byś rację.[/i]

rozumiem, w takim razie jest to taka sobie alternatywa, patrząc na powyższe przypadki.

na temat biologii,i biomechanikę ortodontyczną,to bywa ona bardzo różna i indiw
                          > idualna,tak jak mówisz zależy od tego kto ją stosuje?Na przykład używając Ricke
                          > tts Biprogressive therapy,szparę poekstrakcyjną/7 mm/,można zamknąć w ciągu 2-3
                          > miesięcy,a inną techniką tradycyjną,/łańcuszkami/to może trwać 6-7 miesięcy.

biologia u każedgo jest podobna i pewnej optymalnej prędkosci rpzesuwania zebów się nie przeskoczy, bez zrobienia krzywdy. zamki nie muszą mieć tu aż takiego znaczenia. choć z pewnością T1 dają większą możliwość kontroli sił

Zamki tenbrooka nie są rewolucją technologiczną,poza klapkę przesuwaną w bok ni
                          > c w sobie nowego nie mają

Zamki T1 teenbrooka to od podstaw nowa konstrukcja, nie przerabiany stary model na nowy, jak to jest w przypadku większości zamków samoligaturujących.
                          Klapka nie przesuwa się w bok, tylko jest rotacyjna, co umożliwiło wykonanie taliowania zarówno w podstawie zamka jak i w samej klapce, co pozwala na łagodne uginanie się łuku, w efekcie jego efektywniejszą pracę. Zamki T1 są najmniejsze ze wszystkich zamków SL, mają najniższy profil, to powoduje, że są nadzwyczaj wygodne, nie powodują w zasadzie urazów bł. śluzowej, do tego mały rozmiar zamka powoduje, że dbanie o higienę jest zdecydowanie łatwiejsze, a zatem ryzyko próchnicy mniejsze. Może to nie rewolucja, ale jak dla mnie spory skok w technologii zamków SL.

.Zamki Cannona eliminują moment siły,i to jest rewolucja,użycie dwóch s
                          > lotów,Proszę spróbować, one naprawdę,skracają czas leczenia

każdy zamek z długim slotem redukuje moment obrotowy, ale czy to jest najistotniejsze? wg mnie ważniejsze jest by zamek był możliwe jak najmniejszy z powodów w.w. (higiena, komfort) a z momentem obrotowym radzimy sobie używając małych sił i niskiego tarcia.
                          Można zaprojektować wielkie kopyta z sześcioma skrzydełkami (Synergy bracket) tyle, że korzyści będą mniejsze od strat.

Nie po to wymyśla się leczenie szynami, ap. językowymi, ( leczenie ma być jak najbardziej komfortowe a aparat jak najmniej widoczny) by proponować zamki wielkie niczym końskie kopyta.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka