10.07.08, 12:55
witam
za dwa tygodnie mam sciagany aparat. i ostatnio nosze takie gumki zakladane z dolnej szostki na gorna trojke i z dolnej piatki na gorna dwojke. I przy ostatniej wizycie po zmianie luku ortodonta zapomnial mi do piatki na luku zamontowac taki haczyk o ktory moge zahaczac ta gumke. Czy moge w takim razie ta gumke zamocowac do zamka? czy nie bo ona moze zmienic ustawienie piatki o ktora zahaczam? (aha te gumki sa po to aby przesunac dolne zeby i gorne zeby byly po srodku) nie wiem jak to dokladnie wytlumaczyc tongue_out
Obserwuj wątek
    • press_news Re: pytanie 10.07.08, 13:08
      witaj
      nosisz wyciagi, ja takie gumwoe wyciagi nosze od maja 07 r. i na
      rozne zabki, jak rownez wyciagi o roznej sile.
      Tez na jednym z zabkow mialem zaczepiony taki haczyk (zaczepiony do
      zamka), ktory ost sie odczepil. Po prostu duza sila wyciagu.
      Zadzwonilem do orto i uzyskalem inf., ze moge zahaczyc o zamek a
      gdyby bylo niewygodnie czy cos innego moge sie zglosic. Ten haczyk
      jest taki pomocniczy ale nic nie stoi na przeszkodzie aby gumke
      zahaczyc o zamek. Nic nie bedzie sie dzialo, a niby dlaczego, ?? w
      koncu ten haczyk byl zaczepiony do zamka co niesmile
      • malinowymis Re: pytanie 10.07.08, 13:35
        no wlasnie nei wiem czy do zamka, wydawalo mi sie ze bardziej do łuku. to te male gumeczki to wlasnie wyciagi? wow.
        ja nosze ORMCO Z-pack elastic 4-1/2 OZ. razy dwa. czasami zeby sa jakby juz ustawione po srodku a wystarczy ze zapomne na pol dnia i znowu sa nierowne.
        A czy po zrobieniu wyciskow dalej mozna je nosic az do zalozenia aparatu retencyjnego ?
        • malinowymis Re: pytanie 10.07.08, 13:50
          kurcze mam stresa ze jak zahacze to bezposrednio o zamek to ta piatka mi wyjdzie do gory... uncertain
          a na dniach wyciski a orto juz nie zobacze. bo sciaga mi aparat asystentka i zaklada reteinery tez ona sad( nie wiem czy to dobrze. a zreszta teraz mi sie wydaje ze z gorna dwojka cos nie tak. bardziej wchodzi do srodka niz druga dwojka.

          nie potrzebnie naciskalam orto ze juz chce sciagnac. ale chyba by nie ulegl moim namowom jesli widzialby ze cos nie tak. tym bardziej ze mowilam, ze jak on uzna ze dluzej mam nosic to trudno ponosze dluzej sad((
          • press_news Re: pytanie 10.07.08, 14:07
            do zabka mam przyklejony zamek i przez to przechodzi druciany luk.
            Oprocz tego do tego zamka byl przyczepiony haczyk co pomagal w
            zahaczaniu gumki. W zwiakzu z tym, ze ten druciany haczyl odpadl,
            orto zalecil ze moge spokojnie zaczepic o zamek bo mozna. Nie o
            zadne drut tylko o zamek, ma takie koncowki ze ta gumka sie trzyma.
            tez mam stresa czy oby od sily ten zamek sie nie odklei (kiedy
            mialem tak z zamkiem na dolnej szostce). jednak w razie czego gdyby
            cos sie dzialo i bylo niewygodnie przed wizyta moge odwiedzic orto
            ktory zaradzi.
            Jak dlugo nosiles aparat ?? czy masz sciagany rownoczensie gore i
            dol ??
            • malinowymis Re: pytanie 10.07.08, 14:16
              nosze rok i jeden miesiac.
              tak sciaga mi i dol i gore. choc na dole dwojki nie sa rowno w luku tylko tak dziwnie wychodza do przodu. ale na gorze mi najbardziej zalezalo. pozniej wrzuce fotke.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka