Dodaj do ulubionych

Ranking kont osobistych "Gazety": wygrywają Ban...

22.03.10, 21:00
spotkałem dobre zestawienie kont osobistych na www.finansosfera.pl
Obserwuj wątek
    • ernibank Duże banki... 25.03.10, 11:57
      A ING Direct gdzie się podział? Może w openie nie znają takiego
      banku bo nie płaci im prowizji śląski.
      Tak naprawdę to ściema z tym rankingiem i kolejny raz widzę że te
      rankingi są pisane na zamowienie i reklamę która nie zawsze mówi
      prawdę.
      Dam taki przykład niby w Toyota Bank karta do konta za 0zł no ale
      trzeba min 12.000zł w roku wydać co miesiąc więc po 1000zł płacić
      kartą. A w Direct wystarczy wydać 100zł na miesiąc by mieć kartę za
      darmo.
      Ale Open F.. wie jak naganiać owieczki dziwię się że pan M. Samcik
      również wirmuje tą promocję.
      • tw.jacek_i_placek Ranking byłby zaskakujący ale... 26.03.10, 19:28
        Ranking byłby zaskakujący ale wystarczyło doczytać do miejsca, że przygotowany
        został przez fajansa, żeby od razu domyślić się, że wygrał bank, który więcej
        zapłacił.
        • Gość: zastępcaKierownika dobra to ja podnosze cenki o kolejne +1% skoro IP: *.mimuw.edu.pl 26.03.10, 22:15
          zaoszczedzicie na koncie

          wyjdzie na to samo, roznicy nie zauwazycie
    • a.o.tomek Ranking kont osobistych "Gazety": wygrywają Ban... 25.03.10, 21:13
      ranking rankingiem, a rzeczywistość i tak wszystko weryfikuje.. Ja swoje
      przeszedłem, teraz też znalazłbym pewne ale, jednak egetin trafia najlepiej i
      najtaniej w moje potrzeby
      • mysia211 Re: Ranking kont osobistych "Gazety": wygrywają B 26.03.10, 12:34
        Gazeta się myli, Bankomaty w WBK BZ są bezpłatne , ale tylko dla tych klientów,
        którzy otworzyli konta w marcowej promocji tej z Depardieu, dla użytkowników z
        dłuższym stażem w tym banku już nie, ja otworzyłam w lutym i mam je nadal
        płatne, mimo wcześniejszych obietnic pracowników WBK BZ, że jak założę konto.,
        to od marca wszystkie bankomaty będą bezpłatne... Sami podcinają gałąź na
        której siedzą...Takimi decyzjami...
        • Gość: emka Re: Ranking kont osobistych "Gazety": wygrywają B IP: *.adsl.inetia.pl 26.03.10, 19:24
          hihi to ja jako klient mbanku mam za darmo z bankomatów bz wbk. ale jaja.
          • Gość: g Re: Ranking kont osobistych "Gazety": wygrywają B IP: *.legnica.vectranet.pl 26.03.10, 20:22
            Dla klientów BZ WBK bankomaty BZ WBK też są bezpłatne.
          • olek_01 Re: Ranking kont osobistych "Gazety": wygrywają B 27.03.10, 09:14
            Gość portalu: emka napisał(a):

            > hihi to ja jako klient mbanku mam za darmo z bankomatów bz wbk. ale jaja.

            Ja też :-) swoją drogą dziwi tak niska pozycja mbanku - moim zdaniem ten
            pseudoranking jest z góry napisany pod jakiś japoński bANK:P
      • Gość: monia Re: Ranking kont osobistych "Gazety": wygrywają B IP: 83.243.107.* 27.03.10, 06:48
        a.o.tomek napisał:

        > ranking rankingiem, a rzeczywistość i tak wszystko weryfikuje.. Ja
        swoje
        > przeszedłem, teraz też znalazłbym pewne ale, jednak egetin trafia
        najlepiej i
        > najtaniej w moje potrzeby


        Tylko że w getinie żeby cokolwiek zmienić np limit wypłat trzeba
        lecieć do placówki z wywieszonym jęzorem i swoje odstać w kolejkach
        jak za komuny. Wiem-przeszłam- po drugim razie czekania ponad
        godzinę wymiękłam. Szkoda bo oprocentowanie mają fajne. Zostanę
        jednak narazie przy mbanku.

        Co so fajansa to zgadzam się w całej rozciągłości. Zapłacono -
        umieszczono.
    • pawlowo A ja mam konta w Mbanku i Polbanku mocnooszczędzaj 26.03.10, 12:34
      i to są na moje potrzeby optymalne rozwiązania:)Mbank na przelewy na
      konto Polbanku wszelaka nadwyżka finansowa wędruje;)
      • Gość: antek Re: A ja mam konta w Mbanku i Polbanku mocnooszcz IP: *.acn.waw.pl 26.03.10, 14:57
        Grecy juz zacieraja rece liczac twoje pieniadze
    • indygo_1 a gdzie ING ? 26.03.10, 12:42
      a o ING to zapomnieli?
      czy nie dostali w lape zeby zamiescic w rankingu?

      smiechu warte zestawienie, jak zwykle GW+OF i wszystko jasne
      • przechrztaimason Re: a gdzie ING ? 26.03.10, 20:23
        A ING nigdzie. nie płacą openfajansowi to i zestawieniu ich nie ma.
    • gienygienz Jakim cudem konto BZWBK jest na drugim miejscu 26.03.10, 12:43
      skoro karta kosztuje 3 zł. miesięcznie, 0,50 zł za przelew (dla mnie to
      dyskwalifikacja), a oprocentowanie konta jest mizerne. Jak dla mnie najlepszy
      jest Eurobank a przesądza o tym brak opłaty miesięcznej za konto i wysokie
      oprocentowanie samego konta (nie mówię tu o oddzielnym koncie lokacyjnym które
      w Eurobanku tez jest i można na nie wpłacać/wypłacać dowolną ilość razy bez
      opłat). Na samym oprocentowaniu konta zarabiam miesięcznie kilkanaście
      złotych. Przelewy oczywiście 0 zł a wypłata z innego bankomatu to 1 zł.
      • gienygienz Re: Jakim cudem konto BZWBK jest na drugim miejsc 26.03.10, 12:44
        Oszczędzam więc nie tylko nadwyżkę środków ale wszystkie środki.
      • Gość: Ainahd Właśnie! a gdzie Eurobank? IP: *.centertel.pl 26.03.10, 17:07
        Ten cały rankig to zwykły marketing i absolutna bzdura.Naganianie
        klientów, nowych i niedoświadczonych. Ani słowa np o Eurobanku,
        który od lat ma najwyższe oprocentowanie, darmowe konto i przelewy.
        podłączone konta oszczędnościowe (bo można ich mieć wiele) z dzienną
        kapitalizają odsetek (czyli nie płacimy podatku Belki)to standard od
        bardzo długiego czasu. Inne banki np BPH też ma takie konto
        oszczędnościowe ale tylko dwa razy możemy bezpłatnie transferować
        kasę na własne konto. Dla mnie Eurobank jest rewelacyjny.
        • Gość: g Re: Właśnie! a gdzie Eurobank? IP: *.legnica.vectranet.pl 26.03.10, 20:26
          Właśnie, dla Ciebie.

          Całe te rankingi opierają się na jakichś tam założeniach, które najczęściej
          większości i tak nie pasują, więc nie ma się co nimi przejmować tylko szukać
          tego co komu pasuje.
    • sammler A ja bym chciał wiedzieć... 26.03.10, 12:53
      ...czy kiedykolwiek pan Samcik (i panowie z OF) opublikuje jakikolwiek ranking, w którym ocenie podda realia a nie materiały marketingowe banków. Mówiąc dosadnie: czy ruszy swoje cztery litery zza biurka i uda się w teren. Właśnie nadchodzi wiosna, która temu sprzyja.

      Rankingi pisane zza biurka, na podstawie informacji zamieszczanych w internecie, są funta kłaków niewarte. Co z tego, że w Banku Pocztowym jest taniej, ma tysiące placówek itd., skoro w większości z nich obsługa klientów tego banku odbywa się dokładnie w tych samych okienkach, co klientów Poczty. Co oznacza co najmniej kilkudziesięciominutowe oczekiwanie na załatwienie głupiej sprawy.

      W oddziałach innych banków wcale nie jest lepiej (co wiem choćby z relacji rodziny, sam nie bywam w tych przybytkach).

      Dla nieumiejących czytać ze zrozumieniem: nie odpisujcie, że są banki internetowe lub z internetowym dostępem do konta.

      S.
    • pawlowo W Eurobanku nie tak kolorowo 26.03.10, 12:58
      poleciało oprocentowanie konta oszczędnościowego a za przelew z
      niego na konto innego banku biorą 4 zł!No i sprawdzanie stanu konta
      w bankomacie 1zł...Poza jednym w miesiącu..ale tak poza tym to konto
      oki...
      • maniek_ok Re: W Eurobanku nie tak kolorowo 26.03.10, 14:12
        To wlasnie przyklad "wydumanych punktow", ktore czesto widac w "rankingach"...
        Powiedz szczerze - co kogo interesuje oplata za przelew zewnetrzny z konta
        oszczednosciowego, skoro przelewy zewnetrzne wykonuje sie za pomoca konta ror i
        wszystko jest calkowicie darmowe????
        Bo kiego diabla, normalnemu, zwyklemu uzytkownikowi potrzebna jest siec
        placowek???? Raz w roku wyplacajac wieksza kwote mozna sie pomeczyc z
        bankomatami - to zerowy problem. Dla rankingow GWna - punkt ujemny...
        To samo z oporcentowaniem ROR-a... Na ROR moze se i byc nawet 0% - przeciez to
        nie jest konto do oszczedzania... Parodia i tyle. Ale w sumie - jestesmy
        przeciez narodem, w ktorym setki tysiecy jeleni placi co miesiac oplaty za konto
        powyzej 10pln i jest z tego niezwykle zadowolona! I nie widzi w tym zadnego
        problemu.... Tysiace ludzi ma konta w SKOK-ach badz Polbanku, a to przeciez juz
        calkowity kosmos...
        • Gość: roy Nie zgadzam się, że IP: 212.33.67.* 26.03.10, 15:23
          oszczędzanie na ror nie ma sensu. Jest co prawda faktem, bo ponad 90 proc.
          banków oprocentowanie ror jest bliskie zera, a za to wprowadzają konta lokacyjne
          na które mogę bez opłat dokonać tylko jednej wypłaty w miesiącu. Wiadomo, że w
          takim układzie muszę na ror zostawiać sobie środki na miesięczne wydatki i coś
          jeszcze na nieprzewidziane wydatki, aby potem nie być zmuszony do wypłacania z
          konta lokacyjnego co wiąże się z opłatą ok. 10 zł. W eurobanku mimo, że ilość
          operacji na koncie lokacyjnym jest nielimitowana opłatami to samo konto
          oprocentowane jest ok. 4 - 5 proc(nie pamiętam dokładnie, czyli więcej niż
          niejedno konto lokacyjne w innych bankach, co przy miesięcznej sumie
          pozostawionej na ror średnio wynoszącej 1.500 zł (po wypłacie więcej przed
          wypłata mniej) w skali roku) daje sumę 60 - 75 zł. Czy takie pieniądze chodzą
          piechotą. A poza tym komfort, że nie muszę spieszyć się z przelewaniem na konto
          lokacyjne (w Eurobanu to 5,25 proc) bo na ror tez pracują prawie tak samo
          dobrze. Te pieniądze z nawiązką pokrywają jedyne opłaty związane z tym kontem
          tj. 0,95 za kartę miesięcznie).
      • Gość: Smok W Eurobanku token kosztuje 2 czy 2,5 pln miesięczn IP: 94.75.122.* 26.03.10, 22:08
        ie.
    • w_h Ranking kont osobistych "Gazety": wygrywają Ban... 26.03.10, 13:02
      konto osobiste w Toyota Bank: Nie umozliwia przelewow miedzynarodowych - to powinno ten bank raczej zdyskwalifikowac
    • emterabel Czemu zabrakło ING ? 26.03.10, 13:20
      Też mają ciekawą propozycję (nie mówię, że najlepszą). Dziwne przeoczenie
      jeśli mamy traktować ten artykuł jako poważny...
      • vikmik Re: Czemu zabrakło ING ? 26.03.10, 20:19
        brak ING dyskwalifikuje ten artykuł. porażka.

        -prowadzenie konta - 0pln
        -przelewy przez net - 0pln
        -karta płatnicza - 2pln / 0 pln jeśli się zrobi miesięcznie transakcje za 100pln
        (więc bije tojotę na całej linii)
        -powiadomienia sms - 3 za darmo, lub pakiet płatny
        -karta kredytowa - za free jeśli zrobi się transakcji w roku za 6tys.
        -konto oszczędnościowe - słabe, bo tylko 3,25%

        mimo to bije większość banków z listy. czemu więc nie jest w rankingu?
        oj nieładnie, nieładnie
    • johnny_english VW 26.03.10, 14:01
      VW Bank za trzy tygodnie wprowadza opłaty za przelewy z konta oszczędnościowego - 4 zł za zewnętrzny, 2 zł za wewnętrzny...
      zawsze robią takie numery po kampanii reklamowej - poprzednio obniżali oprocentowania...
      teraz już przesadzili - czas poszukać nowego banku!
      • m.ar.ek Re: VW 29.03.10, 12:40
        w sumie nie dziwne że chcą żeby plus konto było kontem stricte oszczędnościowym,
        bo jaki jest interes w tym że cała kasa leży na wyżej oprocentowanym koncie? w
        końcu konto oszczędnościowe to nie ROR ;) no i myślę że można się było czegoś
        takiego prędzej czy później spodziewać - mam konto też w mbanku i jest tak samo
        - z ich emax plusa tylko pierwszy zdefiniowany przelew jest za darmo... w
        vwbanku przynajmniej oprocentowanie trochę wyższe ;)
    • jac0 Ranking kont osobistych "Gazety": wygrywają Ban... 26.03.10, 14:03
      open finance jak zwykle nie dostrzega zalet mbanku....
      - oczywiscie sa placowki mbanku i to nie jedna :)
      - ilosc bankomatow rowna jest conajmniej z iloscia bankomatow w bzwbk - bzwbka
      + euronet

      ojoj
      • zyzyzyryxy Re: Ranking kont osobistych "Gazety": wygrywają B 26.03.10, 15:34
        Co do mBanku (którego używam na codzień), jest więcej nieścisłości: oprocentowanie 4%? Może tyle jest na rachunku oszczędnościowym (eMax+), ale jak już mamy ten rachunek i oszczędności na nim, to można nie ograniczając w żaden dodatkowy sposób dostępu do pieniędzy założyć antybelkową lokatę na 4,5% (czyli odpowiadającą oprocentowaniu 5,55% z belką).
    • maniek_ok Re: Ranking kont osobistych "Gazety": wygrywają B 26.03.10, 14:06
      Te rankingi to jakis koszmar, ja wstydzilbym sie pod nimi podpisac...

      Jedynym, niestety, jedynym prawdziwie darmowym, stabilnym i niezawodnym bankiem
      internetowym w PL jest mBank, a reszta ma zawsze jakies haczyki. Kazdy normalny
      czlowiek to wie - w rankingach zawsze mozna cos innego "splodzic".... Kosmos,
      wymiotowac sie chce.
      Nie jestem wielbicielem mB, ani pracownikiem - po prostu troche sie tym rynkiem
      interesuje i swoje wiem. Jezeli Toyota Bank jest na topie to jest po prostu
      zenada a nie ranking.
      Aktualnie mam konto w mB i EB - uwazam ze na dzien dzisiejszy jest to zestaw
      podstawowy dla normalnego zwyklego uzytkownika. Calkowity brak jakichkolwiek
      oplat dla normalnego uzytkownika, pewnosc dzialania, stabilnosc na poziomie
      nieosiagalnym dla innych bankow, duzy zasob bankomatow, wysokie oprocentowanie
      depozytow, swietne zabezpieczenia. Za wszystko tak jak powinno byc - czyli bez
      oplat, w koncu jezeli trzyma sie w banku depozyty na spora kwote i wykonuje
      operacje kartami to TAK WLASNIE POWINNO BYC....
    • voltar11 A gdzie ING??? 26.03.10, 14:19
      Posiadam konto Direct ING - zero opłat za przelewy, zero opłat za prowadzenie,
      brak opłat za kartę debetową jeśli wydamy 100 zł w miesiącu - inne banki każą
      wydawać np. 2000 zł. Do tego najlepszy na rynku panel on-line, kody do
      przelewów wysyłane sa smsem a nie na zdrapkach, co dla mnie osobiście ma
      najważniejsze znaczenie; jedyna wada - niskie oprocentowanie na r.
      oszczędnościowym

      Jak dla mnie - najlepszy bank obecnie w kraju

      • grzeniu22 Re: A gdzie ING??? 26.03.10, 14:52
        jak widać, ING chyba zaczął tracić klientów i dał jakieś rozsądne oferty, bo jak
        sobie przypomnę stan sprzed ok. 6 lat, kiedy za prowadzenie konta brali 8PLN to
        śmiech na sali. A jakie było zdziwko, kiedy zrezygnowałem z ich złodziejskich
        usług :)
        Poza tym- po co się podniecać, że gdzieś jest przelew za 0,5PLN a gdzieś tam za
        darmo, ale karta droższa. To jest stan na tu i teraz. A będę latał co 3 miesiące
        do działu płac, szukał na Allegro i w kilku innych miejscach i zmieniał nr
        konta? To już wolę przeboleć te 50gr za przelew w Millennium...
        • Gość: daro Re: A gdzie ING??? IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.03.10, 15:10
          owszem kiedys było różnie, natomiast obecnie ING ma jedną z najlepszych ofert
          internetowych w Polsce, więc brak tego banku w zestawieniu jest co najmniej
          dziwny, dodajmy do tego fakt, że na drugim miejscu jest bank który chyba jako
          jedyny pobiera opłaty za przelewy (sic!) i już możesz sobie sam wywnioskować ile
          warte jest to GWniane zestawienie...
    • Gość: Adaś Re: Ranking kont osobistych "Gazety": wygrywają B IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.10, 14:41
      Ciekawe czemu w rankingu nie ma Inteligo. 1zł miesięcznie za kartę.
    • Gość: public enemy uk mbank ma placówkę na swietokrzyskiej cieciu IP: *.chello.pl 26.03.10, 14:43
      kto pisze te artykuły? wiesniaki jakies?
      • Gość: ciekawy Re: mbank ma placówkę na swietokrzyskiej cieciu IP: 81.210.87.* 26.03.10, 15:04
        Sam jestes wiesniak. mBank nie ma zadnych placowek tylko mKioski, w ktorych
        mozesz co najwyzej zlozyc wniosek a oni przesla go dalej.
        • przechrztaimason Re: mbank ma placówkę na swietokrzyskiej cieciu 26.03.10, 20:28
          Nu qrczę, a na Kruczej to ja pewnie smażalnię ryb wujka Leosia mijam.
    • Gość: klient Ranking kont osobistych "Gazety": wygrywają Ban... IP: 192.100.112.* 26.03.10, 14:53
      Mam w mbanku i polbanku. Obsluga konta w polbanku jest jak z epoki
      kamienia lupanego w porownaniu z kontem w mbanku. Ten ranking jest dla
      mnie kompletnie niewiarygodny.
    • Gość: zaza Ranking kont osobistych "Gazety": wygrywają Ban... IP: *.euronet.net.pl 26.03.10, 15:01
      Jak zwykle ustawiony ranking
    • Gość: zoom Żenada, nie ranking IP: *.chello.pl 26.03.10, 15:06
      Od kiedy to mBank nie ma placówek?
      Że nie ma marmurowych oddziałów, które klienci muszą utrzymywać płacąc
      niekiedy nawet kilkanaście złotych miesięcznie za zwykłe prowadzenie
      konta to się zgodzę.
      A wystarczyło po prostu wejść na stronę mbanku i odnaleźć odpowiednią
      zakładkę z wykazem placówek w której można spotkać żywego pracownika
      tego banku. Lub też wyjść "na miasto", zza biurka niewiele widać.
    • Gość: obserwator Chyba wam odbiło - Bank Pocztowy na pierwszym??? IP: 89.100.150.* 26.03.10, 15:08
      Ktoś komuś znowu lepiej zapłacił za miejsce w rankingu
    • Gość: Gość Ranking kont osobistych "Gazety": wygrywają Ban... IP: 217.153.202.* 26.03.10, 15:31
      mBank to najzwyklejsi złodzieje. Mając u nich konto, miałem problemy z
      przelewami, które po prostu "wisiały". Pieniędzy nie było ani na moim koncie,
      ani na koncie docelowym. Bank przyznał, że to jego wina, bo przelewy nie
      przechodziły na konta w różnych bankach, więc nie mógł się zasłonić winą
      innego banku. Do zwrotu mam prawie 6 tys. i co? Bank, owszem, odda mi te
      pieniądze, ale od połowy lutego jakoś tego nie robi, zawsze ma jakąś wymówkę.
      Nawet rzecznik praw konsumenta nie jest w stanie wymusić na nich szybkiego
      zwrotu gotówki. Jestem ciekaw, czy sprawa trafi dalej, bo jak na razie, czekam
      na zwrot moich pieniędzy, które bank najnormalniej w świecie ukradł! Bo nie
      można tego inaczej nazwać. Podobno ma zwrócić w przyszłym tygodniu, ale zwraca
      już tak od końca lutego... Przestrzegam wszystkich przed kontem w tym banku!!!!
    • Gość: edek Ranking kont osobistych "Gazety": wygrywają Ban... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.10, 15:46
      ranking na zamownienie małych banków.
      Nie rozumiemiem jak mogą dać na samej górze bank Toyota w którym karta
      kosztuje 30zl rocznie??
      Ja mam w mBanku konto i jest najlepsze pod słoncem które świeci nareszcie od
      kilku dni nad Polską.
      Wczoraj dodatkowo chciałem dokonać paru rzeczy przez telefon i przez ich
      mCzat, gdzie załatwia się sprawy przez komunikator i naprawdę jestem
      zachwycony obsługą i szybkością.
    • Gość: greg bardzo dziwny ranking IP: *.stat.gov.pl 26.03.10, 15:48
      !!!
    • Gość: edek Najlepsze są mBank i ING IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.10, 15:53
      to olbrzymy i pionierzy na ogólnoświatowym rynku kont internetowych, i to
      widać jak profesjonalnie i wygodnie wyglądają i działają ich strony
      internetowe też w Polsce.
      Jednak mam konto w mBanku, bo ING Direct ma taki minus, że trzeba rozwiązać ta
      umowę konta u notariusza,jeśli u mnie w mieście nie ma ich placówki.
      Znów w mBanku nie ma listy przelewów oczekujących, co podobno jest w
      niektórych bankach.
      Ale obsługa przez telefon i czat w mBanku jak już pisałem jest świetna i
      stawki oprocetnowania uczciwe.
      No i jest wszystko, ale to wszystko co potrzebne za darmo( przelewy,
      powiadomienia sms, prowadzenie, karta bankomatowa).
      • Gość: g Re: Najlepsze są mBank i ING IP: *.legnica.vectranet.pl 26.03.10, 20:37
        Gość portalu: edek napisał(a):
        > Znów w mBanku nie ma listy przelewów oczekujących, co podobno jest w
        > niektórych bankach.

        Nie bardzo wiem, o co ci chodzi.
        Wchodzę w dany rachunek (ekonto), trzecia pozycja to operacje zaplanowane,
        klikam i dostaję listę przelewów oczekujących.
      • Gość: jani Najlepszy jest mBank, ale ... IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 27.03.10, 14:02
        Trochę miałem już w życiu kont i też uważam, że mBank jest zdecydowanie
        najlepszy i najmniej absorbujący. Ten ranking jest do d..., nie uwzględnia
        różnych dodatkowych korzyści jakie ma się mając konto w mBanku (cała seria kont
        oszczędnościowych, firmowych, inwestycyjnych, całej palety ubezpieczeń, kart (w
        tym bezpiecznej i wygodnej e-karty!), powiązanych z kontem telefonów itd. itp.
        Jak dotychczas nie miałem żadnych problemów z dotarciem do bankomatów. Ale są
        wady, które doprowadzają mnie do "szewskiej pasji" i już nawet, w stanie
        "denerwacji", zastanawiałem się nad zmianą z tego powodu: pierwsze to uparte i
        namolne wymuszanie haseł SMS-owych (hasła jednorazowe już są płatne, co w moim
        przypadku powoduje wzrost kosztów utrzymania konta co najmniej o 60 zł rocznie,
        a każda zmiana telefonu jest kłopotliwa i co jak zgubię telefon, co się już
        zdarzyło; oraz, jak już wprowadzili wpłatomaty to niech, do jasnej anielki, one
        chociaż co drugi dzień działają!!!
    • muzzyczny Ranking kont osobistych "Gazety": wygrywają Ban... 26.03.10, 16:06
      juz wiadomo komu Wybiorcza robi reklame ciekawe za ile?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka