Dodaj do ulubionych

zadłużony brat

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.11.11, 12:41
Mój brat jest zadłużony na ponad 100 tyś zł, jest osobą uzależnioną od hazardu. Dalej zaciąga kolejne kredyty. Nie ma domu ani wartościowych rzeczy. Gdy umrze to kto bęzie spłacał jego kredyt? Czy mogę nie przyjąć jego spadku? Czy ubezwłasnowolnienie go zatrzyma jego ciągłe zadłużanie się? Jest samotny bez żony dzieci, ma tylko mnie i matkę. Bardzo proszę o odpowiedz
Obserwuj wątek
    • jan-w Re: zadłużony brat 28.11.11, 13:03
      Możesz nie przyjąć spadku, ale musisz o tym zawiadomić US w ciągi ^ mies. od (upraszczając) jego śmierci. Ubezwłasnowolnić ze względu na hazard się nie da.
      • jan-w Re: zadłużony brat 30.11.11, 19:03
        Miało być 6 miesięcy.
    • krowodrzak Re: zadłużony brat 29.11.11, 22:55
      Spadek to nie tylko zyski ale i straty.
      Jeśli Twojemu bratu by się coś stało musicie odmówić przyjęcia spadku.
      W tym wypadku jego długi pozostaną jego długami.
      Jeśli np przyjmiecie w spadku dom, a później się okaże, że długi wielokrotnie go przewyższają to nie da się już nic zrobić.
      • Gość: Monika Re: zadłużony brat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.11.11, 12:09
        Dziękuję za odpowiedz, będziemy próbowali go ubezwłasnowolnić aby nie brał następnych pożyczek. Zrobimy to nie z powodu hazardu lecz alkoholizmu, może się uda
      • Gość: pp Re: zadłużony brat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.12.11, 12:02
        > Jeśli np przyjmiecie w spadku dom, a później się okaże, że długi wielokrotnie g
        > o przewyższają to nie da się już nic zrobić.

        Sprawdź hasło "spadek z dobrodziejstwem inwentarza"

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka