Dodaj do ulubionych

Do zapłaty

16.04.07, 10:56
W pozycji 114 PIT-37 wyszła mi niewielka kwota do zapłaty. Gdzie uiszcza się
tę opłatę i w jakim terminie.
Obserwuj wątek
    • mrowkojad2 Re: Do zapłaty 16.04.07, 12:30
      Ok. Dzięki, ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie, tzn. gdzie mam to
      wpłacić, czy jeżeli zapłacę przelewem na konto US, to muszę do zeznania
      dołączyć zaświadczenie, że wpłaciłam. Najwygodniej byłoby mi przelewem przez
      internet, ale nie wiem , czy mogę.
      • anna_welsyng Re: Do zapłaty 16.04.07, 21:17
        Zwracam Panu jeszcze uwagę na konieczność złożenia zgłoszenia aktualizacyjnego
        (w przypadku osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej - na
        formularzu NIP-3), jeśli zamierza Pan dokonać zapłaty podatku z konta
        bankowego, a wcześniej o jego numerze nie poinformował Pan urzędu skarbowego
        poprzez złozenie takiego zgłoszenia. W Pana przypadku wystarczające będzie
        dołączenie go do zeznania rocznego.
        • escribir Re: Do zapłaty 19.04.07, 10:16
          anna_welsyng napisała:

> Zwracam Panu jeszcze uwagę na konieczność złożenia zgłoszenia aktualizacyjnego
          > (w przypadku osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej - na
          > formularzu NIP-3), jeśli zamierza Pan dokonać zapłaty podatku z konta
          > bankowego, a wcześniej o jego numerze nie poinformował Pan urzędu skarbowego
          > poprzez złozenie takiego zgłoszenia. W Pana przypadku wystarczające będzie
          > dołączenie go do zeznania rocznego.

A z czego wynika obowiązek informowania o prywatnym koncie bankowym w przypadku
          dokonywania zapłaty podatku przelewem? W przypadku zwrotu na konto- jest to
          oczywiste.
          • swietoslawy Re: Do zapłaty 19.04.07, 12:15
            To raczej praktyka i wymagania niektórych urzędów skarbowych. Z konstrukcji NIP-
            3 wynika, że obowiązkowe podanie rachunku bankowego występuje, gdy podatnik
            chce na konto otrzymać nadpłatę.

Zdarza się jednak (obecnie coraz rzadziej), że podatnicy nieprowadzący firmy i
            płacący podatki przelewem z konta bankowego są poddawani czynnościom
            sprawdzającym (czyli w praktyce wezwanie do urzędu skarbowego). Sięgając
            pamięcią wstecz dotyczyło to osób krążących między urzędami skarbowymi.
            Podatnik zmienia adres zamieszkania, informuje o tym nowy urząd, ta informacja
            nie trafia do systemu komputerowego, procedura wyjaśniająca, wezwanie do urzędu
            Złożenie NIP-3 z numerem konta wyklucza ryzyko przejścia tego wszystkiego.
    • anna_welsyng Re: Do zapłaty 16.04.07, 18:58
      Kwotę podatku do zapłaty, która wynika z zeznania rocznego PIT-37 można uiścić
      gotówką w kasie urzędu, przekazem pocztowym albo przelewem z rachunku
      bankowego. Podatek należy wpłacić najpóźniej w terminie ustawowym przewidzianym
      do złożenia zeznania rocznego, czyli w odniesieniu do zeznania za 2006 r. – do
      30 kwietnia 2007 r. Należy podkreślić, że złożenie zeznania w terminie
      wcześniejszym (np. w styczniu czy lutym 2007 r.) nie obligowało do wpłaty
      podatku w tym samym terminie. Również w takim przypadku można wpłacić podatek
      nawet w ostatnim dniu terminu, tj. 30 kwietnia, bez ryzyka poniesienia
      negatywnych konsekwencji z tego tytułu.
      Do zeznania rocznego nie trzeba dołączać żadnego dowodu wpłaty podatku. Trzeba
      go jednak zachować dla celów dowodowych i przedłożyć na żądanie urzędu
      skarbowego w razie kontroli.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka