przedziwna1 01.02.07, 20:38 Ktokolwiek widzial ktokolwiek wie cos o nim niech napisze. Fotografia stara tu fotoforum.gazeta.pl/72,2,707,44266619,56380253.html Waldhall nie Waldhaus chyba. P.S. Nord czy Ty sie interesujesz starociami? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
rudzia20 Re: Hotel Waldhall 03.02.07, 14:37 Na fotoforum mama napisała odpowiedź dotyczącą hotelu. Porównałam z jednym starym zdjęciem z obecnej ul. Mickiewicza i wydaje mi się to bardzo prawdopodobne. Przedziwna sprawdź. Odpowiedz Link Zgłoś
rudzia20 Re: Hotel Waldhall 03.02.07, 14:58 Najpierw było tak fotoforum.gazeta.pl/72,2,707,44266619,56380253.html Porównaj z ulicą na tym zdjęciu: fotoforum.gazeta.pl/72,2,707,44266619,49542249.html Kilka (dziesiąt) lat później: fotoforum.gazeta.pl/72,2,707,44266619,47489580.html budynek trochę zmienili, ale zobacz na okna:) Nie zmienili :D Czyli to jest to:) I dzisiaj: fotoforum.gazeta.pl/72,2,707,44266619,48744751.html Wszystkie zdjęcia w tych linkach są od przedziwnej1 :) Odpowiedz Link Zgłoś
przedziwna1 Re: Hotel Waldhall 03.02.07, 15:44 No Rudzia, bingo! Co trzy glowy to nie jedna :)) Uklony dla Mamy :) Teraz widze witrazowe szyby, podmurowke, brzozy...Zaraz wrzuce trzy Zeglarskie na FF Dz. Odpowiedz Link Zgłoś
aveva Re: Hotel Waldhall 13.02.07, 12:37 Hej! >fotoforum.gazeta.pl/72,2,707,44266619,56380253.html >fotoforum.gazeta.pl/72,2,707,44266619,47489580.html Chciał bym zauważyć że te dwa budynki mają więcej różnic niż podobieństw. Zobaczcie na wysokość i kąt pochylenia dachu, po za tym pierwszy budynek jest raczej drewniany, natomiast Ostsee Hotel jest wyraźnie murowany. Po za tym kołacze mi się coś po głowie z tym pierwszym budynkiem ale nie mogę zaskoczyć gdzie go widziałem. Nie czytałem wszystkich wypowiedzi pod zdjęciem ale takie są moje uwagi w tym momencie. Odpowiedz Link Zgłoś
przedziwna1 Re: Hotel Waldhall 13.02.07, 17:34 Witaj :) Hotel Waldhall to poczatki XXw, hotel Ostsee - okolice lat 30-40. Budynek mogl byc przerabiany i na pewno byl. Ogladalismy "pod lupa" okna i okolice: brzozy, piaszczysta droga, Dorfstrasse wtedy...Ktos pamietal te okna wlasnie. Ale jesli masz inne argumenty chetnie podyskutujemy :) Odpowiedz Link Zgłoś
aveva Re: Hotel Waldhall 26.02.07, 12:43 Przejrzałem w domu te dwa zdjęcia i myślę że Waldhalle to jednak inny budynek. To że w obu budynkach są podobne okna to fakt ale podobne okna występują w wielu domach z tamtych czasów. Drzewa rosną podobnie blisko ale przy Waldhalle drzewo przy narożniku budynku jest z przodu a przy Ostsee jest z boku, dodatkowo jest jeszcze dosyć blisko drzewo z przodu, nie sądzę żeby właściciel obiektu pozwolił aby mu coś takiego wyrosło pod nosem, a na zdjęciu Waldhalle tego drzewa nie ma. No i po trzecie zwróćcie uwagę na cienie jakie rzucają drzewa na płot przy Waldhalle, słońce w takim przypadku musiało by świecić z północy. Wszystko to sprawia że podchodzę raczej z niedowierzaniem że mamy do czynienia z tym samym budynkiem na obu zdjęciach. Odpowiedz Link Zgłoś
przedziwna1 Re: Hotel Waldhall 26.02.07, 16:48 Rzeczywiscie do ukladu drzew mozna miec zastrzezenia, ale moze w gre wchodzi nieco inna perspektywa? Z cieniami na plocie nie do konca jest tak jak piszesz, szare smugi sa rowniez tam gdzie drzew nie ma. Jesli slonce swieciloby tak jak twierdzisz to drzewa po lewej stronie zdjecia rzucalyby cienie na droge, a nie rzucaja. Ja bardziej patrzylam na pochylenie drzew, te jak wiadomo kieruja sie wlasnie ku sloncu a wiec na zdjeciu - w prawo, no i wiatry polnocne tez robia swoje. Mamy tu Ost, a jedyna ulica byla tu Dorf a pozniej Chausseestrasse. Wiec obecna Mickiewicza. Na zdjeciach pozostalej czesci tej ulicy, takze tych robionych z gory z Silvany, nie ma podobnego obiektu. A ulica zakreca w perspektywie w lewo, tak jak obecna Mickiewicza wlasnie na tym kawalku za Zeglarska. Odpowiedz Link Zgłoś