Dodaj do ulubionych

Hotel Waldhall

01.02.07, 20:38
Ktokolwiek widzial ktokolwiek wie cos o nim niech napisze. Fotografia stara tu
fotoforum.gazeta.pl/72,2,707,44266619,56380253.html
Waldhall nie Waldhaus chyba.
P.S. Nord czy Ty sie interesujesz starociami?
Obserwuj wątek
    • rudzia20 Re: Hotel Waldhall 03.02.07, 14:37
      Na fotoforum mama napisała odpowiedź dotyczącą hotelu. Porównałam z jednym
      starym zdjęciem z obecnej ul. Mickiewicza i wydaje mi się to bardzo
      prawdopodobne. Przedziwna sprawdź.
      • rudzia20 Re: Hotel Waldhall 03.02.07, 14:58
        Najpierw było tak fotoforum.gazeta.pl/72,2,707,44266619,56380253.html
        Porównaj z ulicą na tym zdjęciu:
        fotoforum.gazeta.pl/72,2,707,44266619,49542249.html
        Kilka (dziesiąt) lat później:
        fotoforum.gazeta.pl/72,2,707,44266619,47489580.html
        budynek trochę zmienili, ale zobacz na okna:) Nie zmienili :D Czyli to jest to:)
        I dzisiaj: fotoforum.gazeta.pl/72,2,707,44266619,48744751.html

        Wszystkie zdjęcia w tych linkach są od przedziwnej1 :)
        • przedziwna1 Re: Hotel Waldhall 03.02.07, 15:44
          No Rudzia, bingo! Co trzy glowy to nie jedna :)) Uklony dla Mamy :) Teraz widze
          witrazowe szyby, podmurowke, brzozy...Zaraz wrzuce trzy Zeglarskie na FF Dz.
        • aveva Re: Hotel Waldhall 13.02.07, 12:37
          Hej!


          >fotoforum.gazeta.pl/72,2,707,44266619,56380253.html

          >fotoforum.gazeta.pl/72,2,707,44266619,47489580.html

          Chciał bym zauważyć że te dwa budynki mają więcej różnic niż podobieństw.
          Zobaczcie na wysokość i kąt pochylenia dachu, po za tym pierwszy budynek jest
          raczej drewniany, natomiast Ostsee Hotel jest wyraźnie murowany.
          Po za tym kołacze mi się coś po głowie z tym pierwszym budynkiem ale nie mogę
          zaskoczyć gdzie go widziałem. Nie czytałem wszystkich wypowiedzi pod zdjęciem
          ale takie są moje uwagi w tym momencie.

          • przedziwna1 Re: Hotel Waldhall 13.02.07, 17:34
            Witaj :) Hotel Waldhall to poczatki XXw, hotel Ostsee - okolice lat 30-40.
            Budynek mogl byc przerabiany i na pewno byl. Ogladalismy "pod lupa" okna i
            okolice: brzozy, piaszczysta droga, Dorfstrasse wtedy...Ktos pamietal te okna
            wlasnie. Ale jesli masz inne argumenty chetnie podyskutujemy :)
            • aveva Re: Hotel Waldhall 26.02.07, 12:43
              Przejrzałem w domu te dwa zdjęcia i myślę że Waldhalle to jednak inny budynek.
              To że w obu budynkach są podobne okna to fakt ale podobne okna występują w wielu
              domach z tamtych czasów.
              Drzewa rosną podobnie blisko ale przy Waldhalle drzewo przy narożniku budynku
              jest z przodu a przy Ostsee jest z boku, dodatkowo jest jeszcze dosyć blisko
              drzewo z przodu, nie sądzę żeby właściciel obiektu pozwolił aby mu coś takiego
              wyrosło pod nosem, a na zdjęciu Waldhalle tego drzewa nie ma.
              No i po trzecie zwróćcie uwagę na cienie jakie rzucają drzewa na płot przy
              Waldhalle, słońce w takim przypadku musiało by świecić z północy.
              Wszystko to sprawia że podchodzę raczej z niedowierzaniem że mamy do czynienia z
              tym samym budynkiem na obu zdjęciach.
              • przedziwna1 Re: Hotel Waldhall 26.02.07, 16:48
                Rzeczywiscie do ukladu drzew mozna miec zastrzezenia, ale moze w gre wchodzi
                nieco inna perspektywa? Z cieniami na plocie nie do konca jest tak jak piszesz,
                szare smugi sa rowniez tam gdzie drzew nie ma. Jesli slonce swieciloby tak jak
                twierdzisz to drzewa po lewej stronie zdjecia rzucalyby cienie na droge, a nie
                rzucaja. Ja bardziej patrzylam na pochylenie drzew, te jak wiadomo kieruja sie
                wlasnie ku sloncu a wiec na zdjeciu - w prawo, no i wiatry polnocne tez robia
                swoje. Mamy tu Ost, a jedyna ulica byla tu Dorf a pozniej Chausseestrasse. Wiec
                obecna Mickiewicza. Na zdjeciach pozostalej czesci tej ulicy, takze tych
                robionych z gory z Silvany, nie ma podobnego obiektu. A ulica zakreca w
                perspektywie w lewo, tak jak obecna Mickiewicza wlasnie na tym kawalku za
                Zeglarska.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka