Dodaj do ulubionych

Witamina A

03.03.06, 16:14
Witam! Dziewczyny mam pytanie. Byłem wczoraj u okulisty wkurzyłem sie troche
bo znow mi poleciała wada o 0,5D i teraz mam 2,75D. Jeszcze zanim miałem
zdjagnozowane hashi to brałem beta karoten na wzmocnienie wzroku. Teraz od
roku przestałem bo słyszałem ze przy hashi jest cos nie tak z gospodarka
witamina A. Moze wyjasnic mi co jetst nie tak z tym beta karotenem? Kiedys
brałem go w dosc duzych ilosciach, taka dawke uderzeniowa (oczywiscie nie
przesadzałem).
pzdr
Obserwuj wątek
    • katerina24 Re: Witamina A 03.03.06, 16:48
      Wpisz w wyszukiwarke witamina a albo beta karoten juz pare razy pisałam otym !!
      Duzo tego jest szkoda się powtarzać!!Wzrok Ci się bynajmniej nie psuje od
      tegoże masz za mało beta karotenu/wit a
      • piotrek2810waw Re: Witamina A 03.03.06, 20:21
        Po pierwsze to sie mylisz beta karoten(prowitamina A) pomagna na odpowiednie
        ukrwienie gałki ocznej a wiec takze na jej dotlenienie.Niektorzy łykaja
        kompilacje z wyciagiem z borowki. Idz do apteki i zapytaj a sie doweisz. W moi
        wieku to juz nie jest kwestia obsuwania wady np. ze wg. na dorastanie- ale
        sleczenia przed kompem. Po drugie jak wpiszesz witamina A w wyszukiwarce to
        wyskakuje 10 stron odpowiedzi, a gdy wpiszesz beta karoten zgadninj ile ci
        wyskoczy. Ciezko coz znalez na ten konkretny temant ale dobra wale to hashi i
        wracam do marchewki oraz betkarotenu w pigułkach.
        • ula.i Re: Witamina A 04.03.06, 10:04
          Witam,

Piotrek, jeżeli Tobie wzrok "leci" ze względu na ślęczenie przed komputerem, to
          musisz zadbać o higienę wzroku. Mam ten sam problem [obecnie w okolicach -6D w
          obu okach], a niedawno trafiłam do fajnego lekarza - podobno świetny
          specjalista od chorób oczu, ale i samo dobieranie soczewek do okularów u niego
          zrobiło na mnie wrażenie, bo nikt nigdy tak długo i na wszystkie strony mnie
          nie przebadał. Mam wrażenie, że okuliści najchętniej dają coraz mocniejsze
          soczewki, a nie przyjdzie im do głowy, że ktoś ma niewielki astygmatyzm, który
          mogliby skorygować - i wygodniej by było i bardziej "odpowiednio" do pacjenta.
          No w każdym razie, poskarżyłam się też, że "leci mi" wzrok od pracy przy kompie
          i podstawowe zalecenia w tym przypadku są takie:
          - przed kompem siedzieć tylko w okularach, szkła z powłoką antyrefleksyjną
          [soczewki kontaktowe są do patrzenia w dal, nie do kompa!];
          - po każdej przepracowanej godzinie wstajesz od kompa i idziesz pogapić się w
          dal przez 10 mminut;
          - pamiętać o nawilżaniu oczu [zwłaszcza, że masz hashi, więc na pewno masz
          suche śluzówki], może być zwykła sól fizjologiczna, albo krople nawilżające -
          ja miałam kiedyś "Tears Naturale II", ale pewnie są jakieś tańsze, trzeba
          zapytać w aptece.

No, i to są te trzy elementy wink)

Pozdr
          • piotrek2810waw Re: Witamina A 04.03.06, 18:34
            Masz racje tez sie do tego stosuje.problem jest w ze siedze czasami w nocy i co
            mam sie gapic w dalsmile. Dziwne jest to ze własciwie wzrok mi znow zacza leciec w
            doł od czasu kiedy mam hashi- przestałem wtedy brac beta karoten. Wczesniej
            okulay zakaładałem tylko do komputera jazdy samochodem itd. Teraz niestety bede
            musiał juz nosic na stałe. Soczewek uzywam jednorazowych np. ja gram w kosza. Bo
            przy hashi boje sie nosic miesiecznych zewgledu na suchosc pod powiekami. A
            propo dzis aptekarka poleciła mi wyciag z borowki podobno jeszcze lepszy. Beta
            karoten ma jeszcze jedno faje działanie skora lekko sie przybrazawia i ładnie
            wygladasmileKiedys myslałem o operacji laserowej ale Hashi jest przeciwskazaniem.
            Pzdr
    • katerina24 Re: Witamina A 03.03.06, 23:00
      Bo o beta karotenie było w którymś z wątków jako podpinka -dlatego dobrze by
      było podzielić info na temat FAQ ale cóż...a mojej koleżance lekarz okulista
      powiedział że wada moze rosnąć może sie zatrzymać i nikt tu nie jest na tyle
      mądry aby przewidzieć jak to bedzie]to sa słowa tego lekarza kolezanka ma
      26lat.nie masz sie co denerwować bo ten temat był juz tak długo wałkowany że
      sądziłam że przeczytałes i nie ma problemu,tak tych stron wyskakuje dużo ale
      nie wszystkie sa na temat [mało/dużo napisane/].No nic może Ci ktoś dokąłdnie
      napisze,pozdrawiam
          • ala261 Re: Witamina A 04.03.06, 19:15
            kiedyś jedna endo to nawet sama przepisała mi wit A,ale po poczytaniu tego
            forum nir zaczełam jej przyjmowac.Obecnego endo o to nie pytałam,ale i tak
            wiem,ze kiedyś będę musiała wziąc ten beta-karoten bo tylko tak moge
            funkcjonowac latem.Dermatolog kazała mi go brać styczeń-luty i potem rok
            przerwy i potem znowu styczeń -luty.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka