Dodaj do ulubionych

Zabawa z kotem

28.02.20, 00:03
Hej. Zastanawiam sie jak sie bawic zkotem zeby zaspokoic jego potrzeby. Opisze tutaj kilka zabaw i upodoban kotki a Was prosze okomentarz i dodanie czegos od siebie.
1. Wedka z piorkami ( tylko taka kot akceptuje)
a) szeleszcze wedka tak aby kot mogl sie skradac i upolowac ofiare (oczywiscie raz sie uda raz nie).
b) latam wedka po calym pokoju a kot rzuca sie w morderczy poscig.
2. Wyskakujacy przedmiot lubwkladanie go do dziurek w pudle w ktorym jest kot.
3. Rzucam zabawki typu pilki,myszki przed kotke a ona stara sie je dogonic.
4. Podchody-chowam sie, wychylam, spogladam na kotke a ona na mnie "poluje" i smiesznie bije lapka albo na odwrot. Czasem kotka w trakcie tej zabawy stawia ogon i wygina cialo w luk i szczerze nie wiem wtedy czy kontynuowac zabawe czy zakonczyc.
5. Chowanie suchej karmy lub rzucanie jej przed siebie aby kot mogl ja gonic i polowac jak napedzaca myszke.
6. Wachanie nowych przedmiotow lub pomieszczen.
Ps: dodam ze kotke nie interesuje juz popychanie papierka, pilki czy myszki. Tak samo jezdzace żuczki, kocimietka, zabawki w wodzie.
Czego kotu moze brakowac?tylko nie piszcie ze drugiego kota.
Obserwuj wątek
    • mamtrzykotyidwa Re: Zabawa z kotem 29.02.20, 00:31
      Punkt 4, to bardzo nieodpowiednia zabawa.
      Teraz to jest dla ciebie śmieszne, ale jak kotka dorośnie, to ci przestanie być do śmiechu, a wtedy już kota takiego polowania na ciebie nie oduczysz.
      Chcesz mieć kota, który będzie się na ciebie rzucał, drapał i gryzł i ogólnie traktował cię, jak kolegę kota?
      Chcesz wychować kota, którego będziesz się bał?
      Możesz się z nią bawić w polowanie, ale używając do tego jakiegoś pluszaka, pacynki założonej na rękę, a nie siebie.
      No i tak, masz rację, otu najbardziej przydałby się drugi kot, to z nim by się ganiała, polowała, gryzła i toczyła walki.
      Czemu nie chcesz drugiego kota?
      Przecież, to już żadna różnica, czy tapety i meble podrapane zostaną, przez jednego, czy dwa koty.
      • ingloriong Re: Zabawa z kotem 29.02.20, 10:36
        Kotka ma juz prawie 2 lata i odkad zainicjowala ta zabawe to automatycznie przestala na mnie polowac. Kotek w trakcie zabaqy prawie mnie nie dotyka lapka. To chodzi o samo "czajenie sie".
        To kot siostry ktorym ona sie nie zajmuje wiec ja robie.
        Kotek jeat delikatny na karmie gastro i maly jak na doroslego, nie lubie innych ludzi i zwierzat, z domu tymczasowego zostal qydany na jedynaka. Coezko by bylo jakiego kota dla niego dobrac.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka