Dodaj do ulubionych

Bolesne parcie

11.02.21, 19:57
Pilnie potrzebuje rady. Mój kot od kilku dni ma bolesne parcie z lekką biegunka. Teraz nie mogę dostać się do weta. Czy wiadomo co to może być i co ewentualnie mogę mu podać?
Obserwuj wątek
    • horpyna4 Re: Bolesne parcie 12.02.21, 10:19
      Może się zakłaczył i cały czas coś mu zalega, a przechodzi tylko to, co rzadkie? Na pewno nie zaszkodzi pasta odkłaczająca. Później można podać olej parafinowy, jeżeli wypróżnienia będą skąpe.
      • aleksandrakotociaki Re: Bolesne parcie 12.02.21, 20:14
        A w jakich ilościach olej parafinowy? Bo ma bardzo bolesne parcie i przy tym rzadka biegunke i wcale się nie załatwia. Podałam mu narazie Deespę bo kory wiązu czerwonego nigdzie nie dostałam.
        • mysiulek08 Re: Bolesne parcie 12.02.21, 21:33
          to biegunka czy zaparcie? przy biegunce tez moze miec silne parcie

nospa nie pomoze, a bywaja koty uczulone i podanie konczy sie wstrzasem

jesli biegunka to taninal, smecta i trzeba ustalic od czego jest, bo to tylko objaw

jesli zaparcie (skad wtedy biegunka?) to maslo/wspomniana parafina (5ml) a lepsza od parafiny jest laktuloza, tylko tych srodkow NIE podaje sie przy buegunce!

natomiast w obu przypadlosciach dobrze jest podac probiotyki, chocby lactid

z tymze to juz drugi albo i trzeci dzien, wiec kot robi sie coraz bardziej odwodniony, jutro sobota, niedziela, w pn moze byc juz z kotem nieciekawie
          • mysiulek08 Re: Bolesne parcie 12.02.21, 21:34
            doczytalam, od kilku dni... i ty chcesz kota via net diagnozowac i leczy nospa i ziolami!!!!
            biedny kot...
            • aleksandrakotociaki Re: Bolesne parcie 13.02.21, 10:16
              Kot ma bolesne parcie A jak się napina to robi rzadkie kupy. Weterynarza do którego chodzimy narazie nie ma. Będzie dopiero w przyszłym tygodniu. Drugi weterynarz ma złe opinie. Kot po prostu nie może się wyróżnić A jak się napina wtedy ląduje bardzo rzadka kupa. Nie ma apetytu. Podałam mu Deespe to biegunka się skończyła ale dalej ma bolesne parcie. Niestety nie mam w domu parafiny A do miasta nie mam jak się dziś dostać. Oczywiście podaje mu probiotyk.
            • aleksandrakotociaki Re: Bolesne parcie 13.02.21, 10:23
              Nie wiem czy zrozumiesz o to co napisałam. Chodzi cały czas skulony jakby miał zatwardzenie. Jak się mocno napsze robi bardzo rzadka kupe. Mam nadzieję że zrozumiesz o co mi chodzi bo nie wiem jak to wytłumaczyć. To mam mu coś podać na zatwardzenie czy biegunkę?
              • mysiulek08 Re: Bolesne parcie 13.02.21, 14:55
                masz z nim isc do wterynarza! nawet tego zlego! kot przestal jesc, za chwile siadzie mu watroba, bedzie mial zoltaczke i zejdzie z tego swiata!
                najpewniej cos mu blokuje jelita, sama nic nie zrobisz a zwierze cierpi

jak na kocia opiekunke to malo sie przejmujesz swoim kotem
                • aleksandrakotociaki Re: Bolesne parcie 13.02.21, 15:46
                  Dzwoniłam do drugiego weta. Najszybciej wizyta w poniedziałek. W niedziele nie przyjmuje. I jakbym się kotem nie przejmowała nie pytalabym o radę.
                  • mysiulek08 Re: Bolesne parcie 13.02.21, 15:53
                    nie czekalabys 'kilku dni' zeby sie pytac

mialam podobna sytuacje, kot dojechal do weta w ciagu 24h, skonczylo sie otwarciem brzucha i czyszczeniem jelit, jedna lapa byla za Teczowym Mostem, wiec wiem, ze 'samo przejmowanie sie' i szukanie pomocy na forum kotu nie pomoze
                    • aleksandrakotociaki Re: Bolesne parcie 13.02.21, 21:44
                      Znalazłam weta który jutro wyjątkowo może nas przyjąć. Z kotem jak narazie jest dobrze.
                      • mysiulek08 Re: Bolesne parcie 15.02.21, 17:29
                        i wiesz co jest kotu?
                        • aleksandrakotociaki Re: Bolesne parcie 16.02.21, 21:17
                          Niestety nie. Weterynarz dała zastrzyk który ma działać do czwartku. Później znowu zastrzyki. Powiedziała jedynie że ma biegunke co jest przyczyną bolesnych prać. Ale z kotem jest dużo lepiej.
                          • mysiulek08 Re: Bolesne parcie 16.02.21, 21:24
                            czyli dobrze, ze poszlas a nie podalas parafiny
                            dostaje pewnie sterydy i antybiotyk, potrzebne bedzie badanie kalu na obecnosc robali i pierwotniakow, byc moze to tez alergia np na kukurydze czy kurczaka, albo jeszcze cos innego
                            mam dwa koty z IBD, przeszlismy przez wszystko
                            • aleksandrakotociaki Re: Bolesne parcie 19.02.21, 18:24
                              Niestety Pani weterynarz podejrzewa penlaukopenie😔 Jutro jedziemy zrobic test i oby był ujemny
                              • mysiulek08 Re: Bolesne parcie 19.02.21, 19:12
                                a ma inne objawy oprocz biegunki?
                                • aleksandrakotociaki Re: Bolesne parcie 19.02.21, 19:38
                                  Nie. Innych objawów brak. Apetyt ma średni ale ten kot jest bardzo wybredny. Jest żywiołowy szaleje i bawi się jak każdy inny kot.
                                  • mysiulek08 Re: Bolesne parcie 19.02.21, 19:47
                                    ile ma lat? mial robione badania krwi? kalu pod katem pasozytow? ma bolesny brzuch? no i gdyby to byla panleukopenia to raczej by juz kot nie zyl

wykluczyc na 100% via net sie da, wirusa moglas wniesc do domu ale tez wyniesc, wiec twoje bezdomniaki sa teraz zagrozone

w domu masz wiecej kotow?
                                    • aleksandrakotociaki Re: Bolesne parcie 19.02.21, 20:12
                                      Kot nie był badany. Dopiero jutro będziemy robić. W domu mam 12 kotów. Więc mam nadzieję że to nie penlaukopenia.
                                      • mysiulek08 Re: Bolesne parcie 19.02.21, 20:50
                                        to raczej napewno nie jest panleukopenia i dziwne jest, ze wet bez podstawowych badan orzeka taka diagnoze albo.... sciemniasz po prostu
                                        • aleksandrakotociaki Re: Bolesne parcie 19.02.21, 20:58
                                          Po co miałabym ściemniać? Wet powiedział że ma takie podejżenia. Naprawdę.....Nie znam ludzi którzy miały by kłamać o powaznej chorobie Nie rozumiem dlaczego mi nie wierzysz ale mniejsza o to.....mi zależy tylko na zdrowiu kota i nie ma w tym nic złego że doszukuje się informacji. Nie moja wina że ten weterynarz jest jaki jest. Może za bardzo profesjonalny nie jest ale ważne że leczy.
                                          • mysiulek08 Re: Bolesne parcie 19.02.21, 22:11
                                            leczy?
                                        • aleksandrakotociaki Re: Bolesne parcie 19.02.21, 21:08
                                          To jest kartka z dzisiejszej wizyty
                                        • aleksandrakotociaki Re: Bolesne parcie 19.02.21, 21:09
                                          To jest probiotyk który musimy podawać

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka