Dodaj do ulubionych

pomocy!!!!

03.09.09, 09:35
mój 7 tygodniowy shih tzu wymiotuje białą piną robi tką rzacką kupke
i ma bardzo twardy brzuszek prosze o pomoc
Obserwuj wątek
    • tenshii Re: pomocy!!!! 03.09.09, 09:42
      Kobieto, a u werterynarza byłaś?
      Czy uważasz że forum zdiagnozuje Ci psa? Albo i jescze wyleczy.
      W związku z tym że to szczeniak tak młodym wieku, bez wszystkich szczepień - przyczyn może być naprawdę dużo.
      Zamiast przesiadywać na forum pędź do lekarza
      • marika1413 Re: pomocy!!!! 03.09.09, 14:03
        Przykro mi jeśli maluch jest silny i jest po kwarantannie pierwszego szczepienia
        ma jakieś szanse trzymamy kciuki. Pytanie czy kupiłaś go zarażonego czy sama mu
        to zafundowałaś wychodząc z nim nie odpowiedzialnie na spacery. jeśli to
        pierwsze żądaj od hodowcy zwrotu leczenia i wartości szczeniaka jeśli nie
        przeżyje . Jeśli to drugie to to winić możesz tylko samą siebie za cierpienie
        szczeniaka. Wszystko co możesz teraz zrobić to popalić rzeczy z którymi szczenie
        miało kontakt zdezynfekować preparatem bakteriobójczym całe mieszkanie na pewno
        wet ci taki sprzedał lub zaproponował.I pilnować by maluch był cały czas
        nawodniony. Niestety nie ma już surowicy na parvo .
          • izabela1023 Re: pomocy!!!! 03.09.09, 19:53

Droga Lusiu trzymam kciuki zeby z tego wyszedl bo to przewspaniale
            pieki opiekuj sie nim przytulaj i mow do niego...ja tak zawsze robie
            kiedy moj pupil dostaje ataku..bo niestety ma problemy z tchawica,i
            kiedy czuje sie bezpieczny uspokaja sie,wiem ze to nie to samo ale
            sprobuj.Pozdrawiam...
    • obywatel_korowiow Re: pomocy!!!! 03.09.09, 19:59
      forum.gazeta.pl/forum/w,46960,92650673,92650673,Pomozcie_PLIS_chory_shih_tzu.html Trzymam kciuki aby to nie była parwowiroza. Jeśli to jednak to, pilnuj by nawadniać psiaka. Nie całkiem to na parwowirozę wygląda ale lekarz pieska widzial więc pewnie się nie myli. W podanym wątku masz link do artykułu o parwowirozie, przeczytaj i porównaj objawy. Trzymam kciuki, daj znac co z psiakiem.
      • marika1413 Re: pomocy!!!! 04.09.09, 15:17
        Bardzo mi przykro parvo to bardzo straszna śmiertelna choroba która ma to do
        siebie ,że tuż przed zgonem daje nadzieje, że maleństwu jest lepiej by za
        chwile ściąć swoje żniwo.Żądaj od hodowcy zwrotu pieniążków za maluszka i jego
        leczenie prawdopodobnie sprzedał ci zarażone szczenie jeśli nigdzie z nim nie
        wychodziłaś. Niestety , nadal wiele osób nabywa szczenięta na giełdach lub w
        promocyjnie niskich cenach . Pamiętajcie nie ma okazji!!! Jeśli cena jest niska
        niech to obudzi waszą czujność ,bo albo to jest mieszaniec ,albo chore
        szczenie.Jeśli decydujecie się na pieska bez rodowodu to prześwietlcie tą
        hodowle ,zanim kupicie szczeniaczka. Po pierwsze czy szczenie jest zadbane. po
        drugie w jakich warunkach mieszka i 3 najważniejsze czy hodowca chce mieć z wami
        kontakt . Dobry hodowca chce wiedzieć w jakie ręce trafił maluch i jak się
        chowa. Ja mam kontakt ze wszystkimi szczeniętami które wyszły z mojego domu.Wiem
        ,że są w dobrych domach u kochających właścicieli, chowają się zdrowo i ta
        świadomość jest dla mnie bardzo ważna.
        Jeszcze raz bardzo ci współczuję szkoda malucha, serce mi się kraje gdy czytam
        takie rzeczy.
        PAMIĘTAJ ŻE PRZEZ PÓŁ ROKU NIE POWINNAŚ WPROWADZAĆ NOWEGO SZCZENIAKA ,CHYBA ŻE
        DOBRZE ZDEZYNFEKUJESZ MIESZKANIE.
        • tenshii Re: pomocy!!!! 11.09.09, 21:45
          Nie spotkałam się jeszcze z taką hipokryzją :/

Może ty i lubisz psy. Może i je szczepisz i wychodzą z twojego domu zdrowe, ale to niestety nie wszystko.

Jesteś zwykłym producentem, rozmnażaczem, wielbicielem łatwych pieniędzy.

Spędziłam trochę czasu na blogu tej twojej hodoffli i nie wąsko się przeraziłam.

Posiadasz w domu 3 rasy psów - zupełnie od siebie innych, nie spokrewnionych, wymagających zupełnie innej opieki. To skreśla cię na samym początku. Ktoś kto jednoczenieśnie hoduje shih tzu i podhalany oraz spaniele już samym swoim postępowaniem powinien budzić podejrzenia.

Sprawa następna: prawie z każdego miotu zostawiasz sobie jakaś sukę.
          Więcej macic-inkubatorów w domu to większa kasa prawda? A co się będziesz rozmieniała na drobne. Kolejny minus

Prawie co miesiąc rodzą się u ciebie mioty.
          1 lipiec 2009, 9 lipiec 2009, 6 sierpień 2009...
          Prawdziwy szanujący się hodowca nigdy nie bierze na siebie takiej ilości szczeniąt, choćby niewiadomo ile osób miał w domu. Taką ilością miotów charakteryzują się fabryki psów. I choćbyś nie wiem jak się starała - nie ogarniesz tego tak jak powinnaś. Szczególnie przy różnicach rasowych.
          Minus

Pozwalasz sukom rodzić co cieczkę co je wykańcza i okropnie eksploatuje. Maja rodziła 3 grudnia 2008 roku i 9 lipca 2009 roku.
          Nic dziwnego, że bywają mioty, w których rodzi się naprawdę bardzo mało szczeniąt i są komplikacje przy porodzie....
          Kolejna cecha zwykłego rozmnażacza...

Co do ceny natomiast. Piszesz o atrakcyjnych niskich cenach. Uważasz że 750 zł za shihtzu to dużo? Zwykła bazarowa cena.
          Ale odejdźmy od shihtzu. 350 zł za spaniela to dużo? A co to przepraszam? Jakaś gorsza rasa? Nawet na bazarze biorą więcej. Tak ta twoja hodowla dobra, a szczeniaki sprzedaje za 350 zł? Co z tego, że to pierwszy miot? Pierwszy znaczy gorszy?

Gwaracja czystości rasy? Gwarancją czystości rasy jest metryka, nie twoje pisemne czy ustne zapewnienia.

Szczycisz się, że twoje psy to potomkowie cudownych championów, pogromców psich wystaw. A nie łaska również jeździć na wystawy? Kontynuować to, na co pracowali latami prawdziwi hodowcy? Za dużo kasy być zużyła na takie "niepotrzebne ceregiele" prawda?
          Szczycisz się cudzymi osiągnięciami sama nie posiadając własnych...
          Przykre...

I nawet nie jesteś w stanie postarać się na tyle, żeby pisać poprawną polszczyzną, co by osoby odwiedzające tego bloga czuły, że ich szanujesz i bierzesz sprawę na poważnie.

Forumowicze niech sami ocenią twoje działania. Zapraszam na bloga Mariki: http:://nanta.bloog.pl

marika1413 napisała:

> Bardzo mi przykro parvo to bardzo straszna śmiertelna choroba która ma to do
          > siebie ,że tuż przed zgonem daje nadzieje, że maleństwu jest lepiej by za
          > chwile ściąć swoje żniwo.Żądaj od hodowcy zwrotu pieniążków za maluszka i jego
          > leczenie prawdopodobnie sprzedał ci zarażone szczenie jeśli nigdzie z nim nie
          > wychodziłaś. Niestety , nadal wiele osób nabywa szczenięta na giełdach lub w
          > promocyjnie niskich cenach . Pamiętajcie nie ma okazji!!! Jeśli cena jest niska
          > niech to obudzi waszą czujność ,bo albo to jest mieszaniec ,albo chore
          > szczenie.Jeśli decydujecie się na pieska bez rodowodu to prześwietlcie tą
          > hodowle ,zanim kupicie szczeniaczka. Po pierwsze czy szczenie jest zadbane. po
          > drugie w jakich warunkach mieszka i 3 najważniejsze czy hodowca chce mieć z wam
          > i
          > kontakt . Dobry hodowca chce wiedzieć w jakie ręce trafił maluch i jak się
          > chowa. Ja mam kontakt ze wszystkimi szczeniętami które wyszły z mojego domu.Wie
          > m
          > ,że są w dobrych domach u kochających właścicieli, chowają się zdrowo i ta
          > świadomość jest dla mnie bardzo ważna.
          > Jeszcze raz bardzo ci współczuję szkoda malucha, serce mi się kraje gdy czytam
          > takie rzeczy.
          > PAMIĘTAJ ŻE PRZEZ PÓŁ ROKU NIE POWINNAŚ WPROWADZAĆ NOWEGO SZCZENIAKA ,CHYBA ŻE
          > DOBRZE ZDEZYNFEKUJESZ MIESZKANIE.
          • rianka Re: pomocy!!!! 11.09.09, 21:55
            Widziałam te spaniele na blogu - są bardziej łyse od mojego
            pseudospaniela... Ta suka na pewno nie jest zgodna ze wzorcem rasy, a
            utytułowanych przodków miała chyba 20 pokoleń wstecz... Żałosne.
            "Cena 400 zł z gwarancją czystości rasy" - BEZCZELNOŚĆ!
          • marika1413 Re: pomocy!!!! 19.09.09, 19:05
            TENSEI NAPISAŁA> Jesteś zwykłym producentem, rozmna(ż)aczem, wielbicielem
            łatwych pieniędzy.
            TU CIĘ ZASKOCZĘ MAM LEGALNĄ HODOWLE ZAREJESTROWANĄ W URZĘDZIE SKARBOWYM POSIADAM
            NIP O REGON OD KAŻDEGO PSA PLACE PODATEK A PODAJ MI PROSZĘ ILE ZRZESZONYCH W FCI
            HODOWLI TEŻ TO POSIADA?
            >Z 10%?
            > Posiadasz w domu 3 rasy psów - zupełnie od siebie innych, nie spokrewnionych, w
            > ymagających zupełnie innej opieki. To skreśla cię na samym początku. Ktoś kto j
            > ednoczenieśnie hoduje shih tzu i podhalany oraz spaniele już samym swoim postęp
            > owaniem powinien budzić podejrzenia.
            No określa mnie jako osobę nie ograniczoną większość hodowli posiada kilka ras
            www.kronos.waw.pl/
            www.hajanpolonia.com/
            www.psy.info.pl/kiwak/
            I JAK MA SIĘ TO DO TWOJEJ TEORII?
            WSZYSTKIE TE RASY ŁĄCZY JEDNO SĄ TOWARZYSKIE I ŁAGODNE DOBIERAŁAM RASY
            UWZGLĘDNIAJĄC ICH PREDYSPOZYCJE I WYMAGANIA ORAZ DO WARUNKÓW JAKIE JESTEM
            WSTANIE IM ZAPEWNIĆ.
            > Prawie co miesiąc rodzą się u ciebie mioty.
            > 1 lipiec 2009, 9 lipiec 2009, 6 sierpień 2009...
            > Prawdziwy szanujący się hodowca nigdy nie bierze na siebie takiej ilości szczen
            > iąt, choćby niewiadomo ile osób miał w domu. Taką ilością miotów charakteryzują
            > się fabryki psów. I choćbyś nie wiem jak się starała - nie ogarniesz tego tak
            > jak powinnaś. Szczególnie przy różnicach rasowych.
            PIERWSZY RAZ MIAŁAM 3MIOTY NA RAZ SHI I SPANIELKI NA 300M2 DA SIĘ JE POMIEŚCIĆ
            ZAPEWNIAM .JAK KTOŚ ŚPI DO 12 TO MOŻE TEGO NIE OGARNIA, JA RADZIŁAM SOBIE BEZ
            PROBLEMU
            > Co do ceny natomiast. Piszesz o atrakcyjnych niskich cenach. Uważasz że 750 zł
            > za shihtzu to dużo? Zwykła bazarowa cena.
            > Ale odejdźmy od shihtzu. 350 zł za spaniela to dużo? A co to przepraszam? Jakaś
            > gorsza rasa? Nawet na bazarze biorą więcej. Tak ta twoja hodowla dobra, a szcz
            > eniaki sprzedaje za 350 zł? Co z tego, że to pierwszy miot? Pierwszy znaczy gor
            > szy?
            GDZIE NA MOIM BLOGU PODALAM TAKĄ CENE ZA SPANELA
            CENA RYNKOWA ZA SHI 600 ZA SPANIELA 200-300
            > Gwaracja czystości rasy? Gwarancją czystości rasy jest metryka, nie twoje pisem
            > ne czy ustne zapewnienia.
            NIE GWARANCJĄ CZYSTOŚCI RASY JEST UTRZYMANIE PRZEZ PIĘĆ POKOLEŃ WSTECZ WZORCA
            POCZYTAJ SOBIE SKĄD SIĘ WZIĘŁY PSY RODOWODOWE ONE SIĘ Z RODOWODAMI NIE URODZIŁY
            TO DŁUGOLETNIA PRACA NA PODSTAWIE WLAŚCIWEJ SELEKCJO WIEDZA KYNOLOGICZNA SIĘ TU
            KŁANIA
            A WIESZ JAK POWSTAWAŁY BULDOGI PRZEZ KILKA NAŚCIE LAT ŁAMAŁO IM SIĘ NOGI BY BYŁY
            NA KRÓTKICH I KTO TO ROBIŁ? KYNOLODZY WIĘC NIE MÓW MI O MĘCZENIU ZWIERZĄT
            > I nawet nie jesteś w stanie postarać się na tyle, żeby pisać poprawną polszczyz
            > ną, co by osoby odwiedzające tego bloga czuły, że ich szanujesz i bierzesz spra
            > wę) na poważnie.
            TY PISZESZ ZAWSZE NIGDY NIC NIE PRZEOCZYSZ? JA NIE MAM NA BLOOGU FUNKCJI
            SŁOWNICZKA KTÓRY BY MNIE POPRAWIŁ JEŚLI MI COŚ UMKNIE
            A NA MARGINESIE NELI POSIADA RODOWÓD I PRAWO HODOWLANE CHYBA SIĘ POMYLIŁ KTÓRYŚ
            Z SĘDZIÓW JEŚLI NIE JEST ZGODNA Z WZORCEM(; I BYŁA KRYTA UTYTUŁOWANYM
            REPRODUKTOREM WIĘC USZCZYPLIWE JEST TO O SZCZENIĘTACH BEZPODSTAWNE I ZŁOŚLIWE
            (WIEM ŻE TO NIE TY TYLKO KTOŚ CI PRZYKLASNĄŁ)
            A NA KONIEC PROWADZĘ HODOWLE Z TAKICH SAMYCH POBUDEK JAK WSZYSCY HODOWCY Z PASJI
            I DLA ZAROBKU BO BĄDŹMY SZCZERZY NIKT TEGO NIE ROBI TYLKO Z PASJI WIDAĆ TO PO
            CENACH SZCZENIĄT IM WIĘKSZE TYTUŁY UDA SIĘ UZYSKAĆ RODZICOM CZĘSTO SPONSORUJĄC
            WYSTAWĘ TYM DROŻSZE SĄ SZCZENIĘTA MOŻE Z 10% TO HOBBYŚCI RESZTA POPRZESTAJE NA
            HODOWLANKACH
            MIOTY PO ZA RODOWODOWE WYSPRZEDAWANIE DOROSŁYCH PRZYWIĄZANYCH DO WŁAŚCICIELI
            PSÓW NIE PRZYNOSZĄCYCH SPODZIEWANYCH REZULTATÓW NA WYSTAWIE NIE LICZĄC SIE Z ICH
            UCZUCIAMI I PODKŁADANIE SZCZENIĄT TO NIE NOWOŚĆ ZNAM JAKBYŚ TO NAZWAŁA KUNDLA
            KTÓRY ZDOBYWA WSZYSTKIE MOŻLIWE TYTUŁY TO BRAT MOJEJ MAJI KTÓRY W
            PRZECIWIEŃSTWIE DO NIEJ URODZIŁ SIĘ Z MIOTU POZA RODOWODOWEGO I JEST BARDZO
            WYSOKO UTYTUŁOWANYM KUNDLEM HAHAHA
            I JAK MA SIĘ TO DO TWOJEJ TEORII RASOWY -RODOWODOWY CZY JEGO RODOWODOWE
            SZCZENIĘTA SĄ RASOWE CZY NIE?
            A JAK COŚ MASZ DO MNIE TO JEST OD TEGO POCZTA A NIE OBSMAROWYWANIE MNIE NA FORUM
            CHYBA ,ŻE SIE NUDZISZ I SZUKASZ SENSACJI
            I NIE ZARZUCAJ MI HIPOKRYZJI BEZPODSTAWNIE
            > Może ty i lubisz psy. Może i je szczepisz i wychodzą z twojego domu zdrowe, ale
            > to niestety nie wszystko.
            NIE NIE WSZYSTKO NIE WYSTARCZY PSU TYLKO DAĆ JEŚĆ I GO ZASZCZEPIĆ I POZBYĆ SIĘ
            GO JAK TRZEBA ZACZĄĆ PO NIM SPRZĄTAĆ , LUB JAK ZACHORUJE JAK TO BYŁO ZAPEWNE W
            TYM PRZYPADKU TO NIERAZ NIE PRZESPANE NOCE NA DOSTAWIANIU CO 2 GODZINY W NOCY
            SZCZENIAKA DO MATKI JEŚLI JEST SŁABY, TO OTACZANIE GO MIŁOŚCIĄ I TROSKĄ KILKA
            RAZY DZIENNIE ZMIENIANIE CZYŚCIUTKICH KOŁDEREK BY PSIACZKI NIE LEŻAŁY W MOCZU
            UCZENIE GDZIE SIĘ ZAŁATWIA SWOJE POTRZEBY, ODPOWIEDNIO SOCJALIZUJE , LECZY JEŚLI
            JEST TAKA POTRZEBA ,I SPRZEDAJE OSOBOM KTÓRE SĄ GODNE ZAUFANIA PODPISUJĄC Z NIMI
            UMOWĘ ŻE TO SZCZENIE MA ZAWSZE PRAWO POWROTU W KAŻDEJ SYTUACJI I W KAŻDYM WIEKU
            ORAZ O OBOWIĄZKU INFORMOWANIA W WYPADKU GDYBY NOWY WŁAŚCICIEL Z JAKICHKOLWIEK
            POBUDEK REZYGNOWAŁ Z PSA ORAZ UTRZYMYWANIE STAŁEGO KONTAKTU Z NOWYM WŁAŚCICIELEM
            BY MIEĆ PEWNOŚĆ ,ŻE ZWIERZĘCIU NIE DZIEJE SIĘ KRZYWDA.
            I SKOŃCZMY TĄ DYSKUSJE TY MASZ PRAWO DO SWOICH POGLĄDÓW JA DO SWOICH JA CI MOICH
            NIE NARZUCAM WIĘC PROSZĘ BYŚ TY NIE NARZUCAŁA MI SWOICH
            POZDRAWIAM
            • tenshii Re: pomocy!!!! 19.09.09, 19:20
              Jesteś zwykłym pseduohodowcą, któremu nie chce się normalnie pracować.
              Tylko psów szkoda.
              A napisałam na forum, co by ostrzec tych, których śmiesz nabierać na miłe słowa.
              • tenshii Zapomniałam... 19.09.09, 19:23
                Taki z ciebie hodowca, że poprawnie nie potrafisz napisać nazwy rasy, którą "hodujesz"....
                Dla mnie to kompletny brak szacunku dla klienta.
                Jak masz problem z językiem polskim - kup słownik, bo byk na byku tam siedzi.
                Aż się to nieprzyjemnie czyta.
                • pierozek_monika Re: Zapomniałam... 19.09.09, 19:33
                  Tak się składa, że księgi wstępne dla rasy cocker spaniel angielski już dawno
                  zostały zamknięte, bagatela około 100 lat temu, tak więc "praca hodowlana"
                  mariki nie ma sensu, bo jedyne co może wyprodukować na nierodowodowych psach, to
                  pieniądze. No i tu wracamy do źródła, czyli celu działalności gospodarczej (bo
                  onie hodowli!!!) czyli łatwego zarobku na krzywdzie zwierząt.

Pseudopodobnych sanieli jest dość na allegro i w innych ogłoszeniach.

Znafffczyni rasy. Bleeeee
                  • pierozek_monika Re: Zapomniałam... 19.09.09, 19:39
                    Acha jeszcze jedno (wiedza hodowlana tu się kłania):

multichampion + multichampion nie równa się automatycznie multichampion.
                    I krycie utytułowanych championem nie gwarantuje sukcesu hodowlanego (oczywiście
                    który tylko można zmierzyć wystawiając psa i dając do oceny sędziom, bo psa bez
                    rodowodu nigdzie nie pokażesz, chyba że na blogu wciskając kit jaki to on piękny
                    i prawidłowy). Nie gwarantuje, bo reproduktora dobiera się pod konkretną sukę.
                    Poprawia się wady. Żaden pies nie jest idealny. Jeden ma to lepsze a drugi
                    tamto. Jak się wady nałożą, to wychodzi jedna wielka wada.
                    • marika1413 Re: Zapomniałam... 19.09.09, 20:54
                      śmieszy mnie ta dyskusja więc ją skończmy a śmieszy mnie dlatego ,że moja dobra
                      znajoma posiadająca rodowodową hodowle i sponsorując wystawy udziela się na
                      podobnym forum tylko dla spanieli, i w ten sam zagorzały sposób co wy tępi
                      hodowców niezrzeszonych bo stanowią dla niej konkurencje a swoje nie rodowodowe
                      szczeniaki sprzedaje po cichu. Albo przez kogoś by sobie nie psuć opinii.
                      Ja już swoje zdanie powiedziałam i nie będę wdawać się w bezsensowne dyskusje
                      jakoś nikt nie odparł moich argumentów o łamaniu psów nog dla udoskonalenia
                      wzorca i utytułowanym kundelku Macie rodowodowe psy ? a jesteście pewni że od
                      tych rodziców co macie wpisane w rodowodzie? nie wystarczy być zarejestrowanym w
                      fci by mieć hodowlę .TYTUŁ HODOWCY NABYWA SIĘ REJESTRUJĄC HODOWLE GMINIE I
                      POSIADAJĄC REGON NIP ORAZ PIECZĄTKĘ I ODPROWADZAJĄC SKŁADKI CZEGO NIE MA 90% Z
                      ZRZESZONYCH HODOWCÓW na marginesie tenseii tak oświecona a o dysleksji nie
                      słyszała jakoś nikt oprócz ciebie nie poczuł się tam urażony .
                      A ANTYREKLAMY NIE JESTEŚCIE W STANIE MI ZROBIĆ CHYBA ,ŻE ZACZNIECIE WYSYSAĆ
                      SOBIE Z PALCA NIEPRAWDZIWE HISTORIE . I NIE MUSICIE NIKOGO OSTRZEGAĆ KAŻDY MA
                      OCZY I SWÓJ ROZUM I JEŚLI CHCE PIESKA BEZ PAPIERÓW TO JEST JEGO INDYWIDUALNA
                      SPRAWA I NIKOMU NIC DO TEGO!!!
                      A skoro tak dbacie o dobro piesków by im się krzywda nie działa to zajmijcie się
                      tymi dorosłymi nienadającymi się do hodowli suniami bezceremonialnie
                      odsprzedawanymi .Bo moje dorosłe sunie nie mają oszacowanej wartości .
                      Więc przyjmuje oponie krytyki od osób posiadających zalegalizowane prawnie
                      hodowle POSIADAJĄCE NIP REGON I PIECZĄTKĘ NIE TYLKO ZRZESZONE W FCI BO TYMI TO
                      MOŻE SKARBÓWKA SIĘ ZAJĄĆ. Które sprzedają psy z umową kupna sprzedaży od każdego
                      szczeniaka
                      odprowadzając podatek .I właścicieli piesków rodowodowych nabytych z powyższych
                      hodowli którzy opłacili należny podatek do urzędu skarbowego.ILU TU TAKICH???
                      KTO PIERWSZY RZUCA KAMIENIEM?
                        • marika1413 Re: Zapomniałam... 19.09.09, 21:35
                          NO RACZEJ NIKT NIE HODUJE PIESKÓW DLA IDEI BO NIKT Z RODOWODOWYCH HODOWLI NIE
                          ODDA CI PIESKA ZA KOSZTY UTRZYMANIA
                          KAŻDY TO ROBI Z PASJI I ZYSKU W WIĘKSZOŚCI RODOWODOWE HODOWLE SIĘ Z TEGO
                          UTRZYMUJĄ GORZEJ JEŚLI ROBI TO TYLKO DLA ZYSKU
                          ZA SHIH TZU PO CHAMPIONACH TRZEBA DAĆ OK 2500 X5 SZCZENIĄT =12500 POMNÓŻ TO
                          PRZEZ ILOŚĆ SUK MINIMUM 3 I CO TY TYLE ZAROBISZ W CIĄGU ROKU? WIĘC NIE MÓW MI ŻE
                          RODOWODOWE HODOWLE ROBIĄ TO TYLKO Z MIŁOŚCI I BEZ POBUDEK FINANSOWYCH a koszt
                          utrzymania takiej suk nie jest aż tak drastycznie wysoki niech dadzą 7tysięcy na
                          3 suki to wszystko
                          • jezzmam Re: Zapomniałam... 19.09.09, 22:05
                            Kobieto takie farmazony piszesz,że aż głowa boli.
                            O Kynologii nie masz zielonego pojęcia.
                            Jeśli dobre zagraniczne krycie,badania psów-genetyczne i kliniczne
                            co roku plus HD,wystawy i odchów na bardzo dobrych karmach i
                            prowadzenie suki w ciąży razem z usg i badaniami krwi,kału i moczu
                            nie jest aż tak drogie aby sprzedawać szczenięta z rodowodem za 1500-
                            2000 to po co mnożysz psy bez rodowodu??

Kup suki i psy z rodowodem możesz i za granicą--cena suki od 7tyś w
                            zwyż--pojedz po nią, zrób uprawnienia i minimum CH.PL,jedz na krycie
                            zagranicznym wysokiej klasy psem , odchowaj szczenięta jak Pan Bóg
                            przykazuje, poszczep i odrobaczaj zgodnie z grafikiem wysokiej klasy
                            szczepionkami i środkami odrobaczającymi,karm wysokiej klasy karmą i
                            posprzedaj w dobre ręce--których jest coraz mniej
                            • tenshii Re: Zapomniałam... 19.09.09, 22:15
                              Dobry arguent.
                              Skoro ci związkowi hodowcy aż tyle zarabiają Mariko, to po co męczysz się z groszami za swoje psy które kosztują 350 zł.
                              Nie wolałabyś sprzedawać ich za 2000? Więcej zarabiać?

Ale ty doskonale zdajesz sobie sprawe z tego ile to zajmuje czasu, zaangażowania i pieniędzy.

A już wogóle strasznie fałszywe jest najeżdżanie na hodowców i wystawy, jednocześnie szczycząc się na tym swoim blogu po jakich to championach są twoje psy i jakich to wystaw ich przodkowie nie wygrali.

Znam osobiście 3 hodowców.
                              Jeden jest weterynarzem - prowadzi klinikę. Hodowla to jest hobby
                              Drugi pracuje w zwykłym zakładzie pracy. Hodowla to jego hobby
                              Trzeci prowadzi sklep zoologiczny i ośrodek szkolenia psów. Hodowla to jego hobby
                              Mają swoje źródła utrzymania.

A co do dyslekcji. Jak ktoś jest AMBITNYM dyslektykiem, to wiedząc o swojej przypadłości sprawdza siebie 10 razy zanim tekst trafi do czytelników.
                              Zresztą czym innym jest napisanie czegoś niezgodnie z ortografią, a czym innym jest niepoprawne napisanie nazwy rasy, jaką się hoduje.
                            • marika1413 Re: Zapomniałam... 20.09.09, 00:07
                              a ty masz rodowodowego psa? a wiesz kim był jego praprapraprapra dziad
                              ?kundlem!!! wszystkie psy wywodzą się z kundli skąd się wzięły np buldogi? i
                              bulteriery urodziły się takie?
                              a na kynologi się niestety znam bo kształciłam się w tym kierunku jeździłam na
                              wystawy i drażniło mnie że wygrywają szkarady sponsorów z ciągniętych na ogonie
                              po ringu z dumnie kroczącymi wspaniałymi okazami.
            • rianka Re: pomocy!!!! 21.09.09, 00:37
              marika1413 napisała:

> A NA MARGINESIE NELI POSIADA RODOWÓD I PRAWO HODOWLANE CHYBA SIĘ
              POMYLIŁ KTÓRYŚ
              > Z SĘDZIÓW JEŚLI NIE JEST ZGODNA Z WZORCEM(; I BYŁA KRYTA
              UTYTUŁOWANYM
              > REPRODUKTOREM WIĘC USZCZYPLIWE JEST TO O SZCZENIĘTACH BEZPODSTAWNE
              I ZŁOŚLIWE
              > (WIEM ŻE TO NIE TY TYLKO KTOŚ CI PRZYKLASNĄŁ)

Kłamiesz, kłamiesz, bezczelnie kłamiesz! Ohyda! Rzygać się chce!
              Bleeeee...
              Ta łysa panna Neli (podobnie zresztą jak moja), co najwyżej stała
              koło rodowodowego spaniela!
            • tenshii Re: pomocy!!!! 21.09.09, 00:45
              marika1413 napisała:

> TU CIĘ ZASKOCZĘ MAM LEGALNĄ HODOWLE ZAREJESTROWANĄ W URZĘDZIE SKARBOWYM POSIADA
              > M
              > NIP O REGON OD KAŻDEGO PSA PLACE PODATEK

Chciałabym poznać ten NIP i REGON

> GDZIE NA MOIM BLOGU PODALAM TAKĄ CENE ZA SPANELA

Tutaj:nanta.bloog.pl/kat,0,index.html
              PLANOWANY TERMIN PORODU 29.06-5.07
              ODBIÓR SZCZENIĄT KOŃCEM SIERPNIA
              W CENIE 350ZŁ
              ZAPRASZAMY DOREZERWACJI

> A NA MARGINESIE NELI POSIADA RODOWÓD I PRAWO HODOWLANE CHYBA SIĘ POMYLIŁ KTÓRYŚ
              > Z SĘDZIÓW JEŚLI NIE JEST ZGODNA Z WZORCEM

Sprzedajesz szczeniaki po suce z uprawnieniami hodowlanymi za 300 zł?
              Naprawdę bardzo dziwne :]

I BYŁA KRYTA UTYTUŁOWANYM
              > REPRODUKTOREM

Napisz o nim coś więcej oprócz tego, że na imię na Barney - o ile ma takie imię :]

NIKT TEGO NIE ROBI TYLKO Z PASJI

Owszem są tacy ludzie. I to są właśnie prawdziwi HODOWCY.

JAKBYŚ TO NAZWAŁA KUNDLA
              > KTÓRY ZDOBYWA WSZYSTKIE MOŻLIWE TYTUŁY TO BRAT MOJEJ MAJI KTÓRY W
              > PRZECIWIEŃSTWIE DO NIEJ URODZIŁ SIĘ Z MIOTU POZA RODOWODOWEGO I JEST BARDZO
              > WYSOKO UTYTUŁOWANYM KUNDLEM HAHAHA

Jest kundlem bo nie ma rodowodu? Czym zatem są twoje psy? Również są kundlami. A przecież gwarantujesz czystość rasy.
              • jezzmam Re: pomocy!!!! 21.09.09, 10:43
                tenshii napisała:

> marika1413 napisała:
                >
                >
                > > TU CIĘ ZASKOCZĘ MAM LEGALNĄ HODOWLE ZAREJESTROWANĄ W URZĘDZIE SKARBOWYM P
                > OSIADA
                > > M
                > > NIP O REGON OD KAŻDEGO PSA PLACE PODATEK
                >
                > Chciałabym poznać ten NIP i REGON

Nie zobaczysz takiego czegoś bo hodowle psów rasowych opodatkowane są inaczej.
                Ale nie będę pisać jak, bo owa pani to później wykorzysta do niecnych celów i
                będzie wciskać nieświadomym niczego laikom,że jest legalną hodowlą.
                Widać tu również,że nie odprowadza podatku do US bo nawet nie wie jakie papiery
                trzeba złoźyć i gdzie aby płacić podatki od hodowli.

>
                > > GDZIE NA MOIM BLOGU PODALAM TAKĄ CENE ZA SPANELA
                >
                > Tutaj:nanta.bloog.pl/kat,0,index.html
                > PLANOWANY TERMIN PORODU 29.06-5.07
                > ODBIÓR SZCZENIĄT KOŃCEM SIERPNIA
                > W CENIE 350ZŁ
                > ZAPRASZAMY DOREZERWACJI
                >

hahaha kłamstwo ma króciuteńkie nóżki jak te łamane u buldogów aby w genach
                przekazywać-hahaha- krótkonożność--ale o taki słowie jak krótkonozność u psów
                owa pani nie słyszała.

>
                > > A NA MARGINESIE NELI POSIADA RODOWÓD I PRAWO HODOWLANE CHYBA SIĘ POMYLIŁ
                > KTÓRYŚ
                > > Z SĘDZIÓW JEŚLI NIE JEST ZGODNA Z WZORCEM
                >
                > Sprzedajesz szczeniaki po suce z uprawnieniami hodowlanymi za 300 zł?
                > Naprawdę bardzo dziwne :]
                >
                >
                > I BYŁA KRYTA UTYTUŁOWANYM
                > > REPRODUKTOREM
                >
                > Napisz o nim coś więcej oprócz tego, że na imię na Barney - o ile ma takie imię
                > :]

Ten reproduktor jest tak samo rasowy jak owa biedna suka Neli
                Jak można tak wciskać ludziom kit??

>
                >
                > NIKT TEGO NIE ROBI TYLKO Z PASJI
                >
                > Owszem są tacy ludzie. I to są właśnie prawdziwi HODOWCY.

Ja robię to z pasji.....

>
                >
                >
                > JAKBYŚ TO NAZWAŁA KUNDLA
                > > KTÓRY ZDOBYWA WSZYSTKIE MOŻLIWE TYTUŁY TO BRAT MOJEJ MAJI KTÓRY W
                > > PRZECIWIEŃSTWIE DO NIEJ URODZIŁ SIĘ Z MIOTU POZA RODOWODOWEGO I JEST BARD
                > ZO
                > > WYSOKO UTYTUŁOWANYM KUNDLEM HAHAHA
                >
                > Jest kundlem bo nie ma rodowodu? Czym zatem są twoje psy? Również są kundlami.
                > A przecież gwarantujesz czystość rasy.

Gwarantować to owa pani może jedynie to,że z kundelka rasowy nie wyrośnie za
                chiny ludowe... każdy normalny człowiek to wie.
                Ale laik zaślepiony udziwnionymi dziecinnie zdjęciami na blogu da się złapać w
                sidła pięknych słówek (pomijam błędy)bez pokrycia.

• tenshii Mariko, uratuj swój honor!! 21.09.09, 14:30
              marika1413 napisała:
              MAM LEGALNĄ HODOWLE ZAREJESTROWANĄ W URZĘDZIE SKARBOWYM POSIADA
              > M
              > NIP O REGON OD KAŻDEGO PSA PLACE PODATEK

Tak strasznie mnie zaciekawiłaś tym swoim uporem i tym co mówisz, że nie byłam w stanie się powstrzymać.
              Zadzwoniłam sobie dziś do Urzędu Gminy Stare Bogaczewice.
              Rozmawiałam z Panią prowadzącą rejestr każdej działalności gospodarczej w tej gminie.
              Okazuje się, że nie ma ŻADNEJ działalności gospodarczej posiadającej NIP i REGON pod twoim adresem. Nie ma żadnej zarejestrowanej w twoim regionie hodowli psów.
              Nikt o niczym takim nie słyszał.
              Słyszano natomiast o ubojni drobiu posiadającej nazwę NANTA. Ale jak to się ma do hodowli psów?

Hmmmm....
        • semi-dolce Re: pomocy!!!! 15.09.09, 20:41
          Jeśli decydujecie się na pieska bez rodowodu to prześwietlcie tą
          > hodowle ,zanim kupicie szczeniaczka. Po pierwsze czy szczenie jest zadbane. po
          > drugie w jakich warunkach mieszka i 3 najważniejsze czy hodowca chce mieć z wam
          > i
          > kontakt . Dobry hodowca chce wiedzieć w jakie ręce trafił maluch i jak się
          > chowa.

Jeśli decydujecie sie na psa bez rodowodu kupujecie kundelka. Dobry hodowca nie
          ma szczeniąt bez rodowodu.
          • marika1413 Re: pomocy!!!! 19.09.09, 21:21
            WSZYSTKIE RODOWODOWE PSY POCHODZĄ OD KUNDLI
            WYSTARCZY POCZYTAĆ JAK POWSTAŁA RASA
            CO ZNACZY POJĘCIE
            RASOWOŚĆ
            RODOWÓD
            KRZYŻÓWKA
            MIESZANIEC
            PO ZA TYM ZWIĄZEK KYNOLOGICZNY NIE ZABRANIA ROZMNAŻANIA SUK NIERODOWODOWYCH NIE
            ZEZWALA JEDYNIE NA NIERODOWODOWE MIOTY SUK ZAREJESTROWANYCH .STATYSTYCZNIE MOŻE
            85% HODOWLI POSIADA RÓWNIEŻ SUKI NIERODOWODOWE LUB SPRZEDAJE MIOTY POZA
            RODOWODOWE. NO BO SKĄD SIĘ BIORĄ PIESKI W TYPIE RASY?MIESZANIEC + MIESZANIEC NIE
            WYJDZIE SHIH TZU ZGODNY Z WZORCEM TYLKO SHI + SHI =SHI
            • pierozek_monika Re: pomocy!!!! 19.09.09, 22:47
              wiem jak powstały rasy. Poprzez dobór hodowlany, pracę. A to co ty robisz, to
              jest plucie na te wysiłki.

O związku sobie możesz pisać różne rzeczy. Dla mnie rozmnażanie psów tylko dla
              zysku, nawet i pod egidą Związku, to nadal tylko rozmnażanie, a nie hodowla z
              prawdziwego zdarzenia.

Dzięki bogu znam wspaniałe hodowle. I nie masz prawa się do nich przyrównywać
              prezentując to, co prezentujesz.
              • marika1413 Re: pomocy!!!! 20.09.09, 01:00
                pluciem? ja nie psuje wysiłków tychże ludzi skoro stworzyli daną rasę co jest om
                chwalebne niech ci którzy chcą to kontynuować i podają się za wielkich hodowców
                to robią sumiennie a nie podkładają szczeniaki dla kasy TO JEST WŁAŚNIE PLUCIE
                NA ICH PRACE ,ja nikogo nie oszukuje każdy ma wolny wybór każdy jest świadomy że
                są to pieski bez rodowodów. A moją sprawą jest czy chcę należeć do związku czy
                nie. SUKA Z UPRAWNIENIAMI HODOWLANYMI Z TYTUŁEM CHAMPIONA POKRYTA PSEM Z
                RODOWODEM Z UPRAWNIENIAMI HODOWLANYMI DA CZYSTEJ RASY SZCZENIAKI I NIE BĘDĄ SIĘ
                ONE RÓŻNIĆ OD WZORCA CHOĆ BYŚ NIE WIEM CO MÓWIŁA !!! 2+2=4 MOGĄ A NIE MUSZĄ MIEĆ
                WADY W MNIEJSZYM LUB WIĘKSZYM STOPNIU ALE WZORZEC ZOSTANIE ZACHOWANY A TO MOJA
                SPRAWA CZY JA ZAMIERZAM MIEĆ REJESTROWANY MIOT I SPRZEDAĆ ZA 200O CZY BEZ
                PAPIERÓW SPRZEDAĆ ZA 700 PRAWDA ?
                I SKOŃCZMY TEN TEMAT A SWOJE POGLĄDY ZOSTAW DLA SIEBIE I SOBIE PODOBNYCH
                NIE CZUJE SIĘ RÓWNA Z NIMI BO NIGDY NIE SPRZEDAŁABYM KOCHAJĄCE MNIE ZWIERZE
                TYLKO DLATEGO ŻE NIE SPEŁNIA OCZEKIWAŃ NA WYSTAWACH I SKOŃCZYŁO WIEK ROZPŁODOWY
                LUB NIE NADAJE SIĘ DO HODOWLI.
                BO W MOIM SERCU TAKIE SAMO MIEJSCE MA PRACUJĄCA SUKA JAK DWA MIESZAŃCE Z KTÓREGO
                JEDNEGO WYCIĄGNĘŁAM Z KATOWANEGO Z ZASPY A DRUGIEGO ODWIĄZAŁAM W LESIE OD
                DRZEWA. JA MOJĄ MAJE KOPIŁAM WŁAŚNIE Z RENOMOWANEJ HODOWLI DOROSŁĄ POWÓD NIE
                CHCIAŁA ZAJŚĆ W CIĄŻE ,I DO DZIŚ NIKT SIĘ O NIĄ NIE ZAPYTAŁ JAK SIĘ
                ZAAKLIMATYZOWAŁA JAK SIĘ MIEWA I JA TEGO NIE ROZUMIEM A NA MOJE E MAILE NIGDY NI
                OTRZYMAŁAM ODPOWIEDZI I JA NIE ROZUMIEM WŁAŚNIE JAK TAK MOŻNA POZBYĆ SIE PO
                PROSTU PROBLEMU !!!BO JA WIEM O KAŻDYM SZCZENIAKU KTÓRE WYSZŁO Z MOJEGO DOMU
                WSZYSTKO !!! A OSTATNIO UZNAŁAM ŻE BĘDĘ JE JESZCZE CHIPOWAĆ BY MIEĆ WIĘKSZĄ
                KONTROLE NAD ICH DALSZYM LOSEM
                I NIE ŻYCZĘ SOBIE DALSZYCH OBRAŹLIWYCH POSTÓW OSÓB KTÓRE NIGDY I MNIE NIE BYŁY I
                WYCIĄGAJĄ BŁĘDNE WNIOSKI JAK TO JA STRASZNIE KRZYWDZĘ ZWIERZĘTA JA IM NÓG NIE
                LAMIE BY MIAŁY KRÓTSZE ŁAPKI, JA IM NIGDY NIE OBCINAŁAM OGONÓW NIE KOPIOWAŁABYM
                USZÓW CHOĆ BY TO NIE WIEM JAK POŻĄDANE BYŁO!!! A TYM CO TO ZROBILI PROPONUJE
                OBCIĄĆ SOBIE PO PALCU I ZOBACZYĆ JAKIE TO UCZUCIE
                POZDRAWIAM I ŻEGNAM

• jezzmam Re: pomocy!!!! 20.09.09, 10:22
                  Kobieto plączesz się w zeznaniach i w dodatku OSZUKUJESZ
                  ludzi,którzy kupują u ciebie te nieszczęsne kundelki,które zapewne
                  jak wyrosną trafią do schroniska bo "miały wyglądać jak rasowe a
                  koło rasowego nawet nie stały". Jak może po kundelku wyjść 100%
                  czysty rasowo--no matko jedyna kto takie farmazony pisze?? Człowiek
                  wykształcony?? Wiesz jakoś tak nie wierzę w twoje wykształcenie w
                  tym kierunku bo jeśli by tak było to nie zajmowała byś się tym
                  procederem bardzo haniebnym.
                  Rób tak dalej...sumienie Twoje i tak się odezwie chociażbyś jak
                  różowo przedstawiała swoją PSEUDO hodowlę.
                  Za wszystkie te nieszczęścia odpowiesz kiedyś... bo "to co wy
                  uczyniliśnie najmniejszym tego świata i wam będzie uczynione".

Wiedzę masz zerową o hodowli i pracy hodowlanej, o wystawach widać
                  również nie masz pojęcia.

I naprawdę szkoda twoich psów oj szkoda....
                • pierozek_monika Re: pomocy!!!! 20.09.09, 12:27
                  twoje argumenty są typu "a w ameryce to murzynów biją"

tu piszemy konkretnie o tym co TY robisz a nie o tym co robią inni. Nie
                  usprawiedliwiaj swojego zachowania nagannym zachowaniem innych. To że inni
                  kradną, to nie jest argument, żebyś i ty kradła.

Nie nie widziałam buldożków z obciętymi nogami.
                  Widziałam za to obrazki z pseudohodowli takich jak twoja.
                  Nie ty jedna wstawiasz takie bujdy o wspaniałym traktowaniu swoich zwierząt, tak
                  jak jedna rozmnażaczka z Wałbrzycha ciągle pisząca, że ona kocha swoje
                  zwierzątka i to tylko jeden miot, że źli hodowcy sprzedają swoje psy (oże, ciemu
                  ciągle jeden i ten sam argument wyciągają pseudohodowcy?!!! swoją drogą
                  przyjaźnię się z hodowlami, u których psy dożywają starości w hodowli i śpią na
                  łóżkach!!!), a oni nigdy by czegoś podobnego nie zrobili. A potem znajdujemy
                  aukcje allegro sprzedam parkę hodowlaną, za tyle i tyle, no i oczywiście na
                  okrągło ogłoszenia o szczeniętach.
                  Tak to wygląda.
                  Siąść i płakać. Wciskanie bajeczek naiwnym.

Nie zajmujemy się sukami odsprzedawanymi, bo takich nie ma.
                  Zajmujemy się za to poprawą losów takich psów:
                  www.allegro.pl/item736149730_cudna_sunia_w_typie_spaniel_prosi_o_kochajacy_dom.html
                  www.allegro.pl/item739900011_zlota_sunia_cocker_spaniel_szuka_dobrego_domku.html
                  www.allegro.pl/item739945284_cocker_spaniel_amerykanski_mafi_czeka_na_nowy_dom.html
                  www.allegro.pl/item740843247_szczecin_6_letni_spaniel_tofik_szuka_nowego_domu.html
                  www.allegro.pl/item741909941_sophie_w_spaniel_ka_amerykanska_czeka_na_ciebie.html
                  www.allegro.pl/item739893085_cocker_spaniel_dudus_szuka_kochajacego_domku.html
                  www.allegro.pl/item740345560_cocker_spaniel_amerykanski_sunia_w_schronisku.html
                  www.allegro.pl/item742155932_czarna_sunia_cocker_spaniel_potrzebuje_nowego_domu.html
                  www.allegro.pl/item742205991_cocker_spaniel_czarny_podpalany_czeka_na_nowy_dom.html
                  www.allegro.pl/item742232942_zlociutki_cocker_spaniel_chce_miec_dom_pokochaj.html
                  www.allegro.pl/item742521960_piekny_cocker_spaniel_szuka_dobrego_domku.html
                  www.allegro.pl/item742749784_spaniel_szuka_domu.html
                  www.allegro.pl/item742138890_pani_wyjechala_cocker_spaniel_szuka_nowego_domu.html
                  www.allegro.pl/item744260408_dudus_dziadeczek_spaniel.html
                  www.allegro.pl/item738971461_4_letni_cocker_spaniel_szuka_odpowiedzialnego_domu.html
                  kochasz psy? pomóż znaleźć im domy.
                  Nie oczekuj tutaj aprobaty dla procederu którym się parasz.
                  • marika1413 Re: pomocy!!!! 20.09.09, 19:58
                    ŻEBY MIEĆ PRAWO DO OCENIANIA TRZEBA BYĆ I WIDZIEĆ !!!A NIE KOGOŚ OSKARŻAĆ
                    BEZPODSTAWNIE! MOŻE MNIE ODWIEDŹ SPRAWDŹ W JAKICH WARUNKACH ŻYJĄ MOJE ZWIERZĘTA
                    JEŚLI TAK SIĘ PRZEJĘŁAŚ ICH LOSEM A WTEDY NABĘDZIESZ PRAWO DO WYPOWIADANIA SIĘ O
                    MNIE SERDECZNIE ZAPRASZAM
                    NIE PRZYJEDZIESZ?
                    NIE ZOBACZYSZ?
                    A MOŻE IM SIĘ KRZYWDA DZIEJE A TY NAWET NIE SPRAWDZISZ?
                    PRZECIEŻ ZALEŻY CI NA ICH LOSIE? A MOŻE TYLKO UMIESZ O TYM MÓWIĆ ? W SŁOWACH
                    KAŻDY MOCNY TYLKO Z CZYNAMI JEST GORZEJ
                    NO TO KIEDY MOGĘ SIĘ CIEBIE SPODZIEWAĆ? (:
                    • zbulwer_sowany Re: pomocy!!!! 20.09.09, 22:31
                      Witam zajrzałem tu przypadkiem ,aby sprawdzić kto wzywa pomocy a tu widzę
                      całkiem inny wątek /: Wielka nagonka idealistek które dość ostrożnie omijają
                      dość mocne nie wygodne argumenty. One pozostają tu nieskomentowane ,
                      zaintrygował mnie przykład Mariki o buldogach , poszperałem trochę by dowiedzieć
                      się o czym ona mówi.Była to bardzo pasjonująca literatura o miniaturyzacji rasy
                      niestety, dziewczyna ma racje przez kilkanaście pokoleń szczeniętom łamano łapy
                      by uzyskać osobniki na krótkich łapkach w głowie się to trochę nie mieści że
                      kynolodzy miłośnicy psów oprawiali ten proceder .Na szczęście zabroniono
                      kopiowania uszu i obcinania ogonków.Wiele tysięcy hodowców ma niestety to na
                      sumieniu.Marika m też racje , że niestety korupcja i przekręty nie jest obce w
                      związku .Sam niestety o tym się przekonałem Wystawiałem mojego pieska na 2
                      wystawach międzynarodowych gdzie zajął 1 miejsce z oceną doskonałą na tej samych
                      wystawach startował z nami piesek nazwijmy go tu xx otrzymując ocenę dostateczną
                      o mały włos został by on nawet zdyskwalifikowany za probe pogryzienia
                      sędziego.No i mieliśmy tego pecha że ten sam xx startował z nami na wystawie
                      krajowej gdzie sędziowała matka szwagierki właścicielki xx i mimo że pies szedł
                      z podkulonym ogonem szarpał się na ringówce WYGRAŁ Z MOIM ! Pozostawię to bez
                      komentarza. Nie znam tej dziewczyny zaintrygował mnie jednak nalot na nią
                      .Obejrzałem jej stonkę, no cóż przyznaje wiele błędów ortograficznych co nie
                      ocenia jej wartości jako człowieka .Nie znalazłem tam nic do czego mógł bym się
                      przyczepić,emanowała ciepłem i miłością zadbane piękne psy. Naprawdę piękne!
                      Bardzo spodobała mi się Bianka i Daysy chętnie obejrzał bym je osobiście by na
                      żywo móc ocenić ich urodę. Miałem troszkę inny pogląd na tego typu hodowle,
                      kojarzyły mi się z drastycznymi fotkami.Przeglądając tą stronkę i wczytując się
                      wypowiedzi pani Mariki nabrałem innych przekonań.Że moje wcześniejsze teorie
                      były błędne jednak istnieją hodowle piesków bez dokumentacji hodowlanych w
                      których zwierzęta są szanowane i niestety znam hodowle rodowodowe w których
                      zwierzęta traktowane są właśnie jak maszynki do robienia pieniążków. Ostatnio
                      właśnie jedną taką jestem zainteresowany i się jej przyglądam choć to hodowla z
                      30 stażem ma tylko jednego weterana przypomina mi się tu jedna z wypowiedzi p
                      Mariki Ładnie to zostało ujęte <moje sunie mają zapewnioną godną emeryturę
                      zasłużyły na nią> Przyznam też ,że z tak pięknymi okazami wcale mnie nie dziwi
                      ,że jest pani solą w oku zrzeszonych hodowli (mówię tu głównie o shih tzu bo nie
                      znam się na innych rasach jakie pani hoduje ). Jeśli wszystkie te szczenięta
                      wyrastają na tak piękne psy a z tego co zaobserwowałem wyrastają To możecie
                      państwo być spokojni z pewnością nie ujrzy ich nigdy schronisko ,zresztą gdyby
                      ktoś uważnie przeczytał wiedział by że hodowczyni monitoruje co się dzieje ze
                      szczeniętami ,co udowadniają liczne zdjęcia od szczęśliwych właścicieli ,duży
                      ukłon za to dla pani.
                      Ja sam jestem pasjonatom i posiadam jedynie psy rodowodowe z którymi startuje w
                      rozlicznych konkurencjach .Jednak daleki jestem od oceniania innych bez na
                      podstawie swych poglądów bez upewnienia się o ich słuszności. Więc chętnie jeśli
                      można skorzystał bym z zaproszenia by móc obejrzeć psiaczki. I proszę nie
                      przejmować się i nie brać sobie do serca niesprawiedliwych tu słów które padły
                      jakoby znęcała pani się nad zwierzętami , takie słowa potrafią bardzo boleśnie
                      zranić.A osoby je wypowiadające powinny się zastanowić nad pewnością co do
                      słuszności ich wypowiedzi.Bardzo mnie to zbulwersowało bo to że pani rozmnaża
                      pieski bez dokumentacji to nie znaczy ,że pani ich nie kocha i jest pani złym
                      człowiekiem. Z życiowego doświadczenia wiem ,że nie ma sensu spierać się i
                      słuszność bo przeciwnik będzie wytaczał coraz cięższą artylerie. Po prostu
                      proszę pozostawić te wypowiedzi bez komentarza. A szybko ucichną i ,,ogary"
                      znajdą inną zwierzynę.Mieszkamy w wolnym kraju każdy ma prawo wyboru i jest to
                      jego decyzja jakiego zamierza kupić psa i nie należy mu narzucać swych racji i
                      kwestionować jego wyboru ,nikt nie jest ociemniały jeśli będzie chciał psa z
                      dokumentacją pochodzenia, uda się do związku kynologicznego ,jeśli będzie chciał
                      psa bez dokumentów to właśnie powinien udać się do takiej hodowli jak ,,Nanta"
                      niż kupować szczenięta na giełdzie niewiadomego pochodzenia bo kończy się to
                      najczęściej właśnie tak tragicznie.
                      Pozdrawiam czytelników tego forum i miłośników tej wspaniałej rasy.
                      • tenshii Re: pomocy!!!! 20.09.09, 22:53
                        Nie można płacić za grzechy ludzi, którzy zajmowali się czymś niecnym ileś tam lat temu.
                        Nie można również płacić za grzechy ludzi, którzy robią błędy dziś.
                        Nie należy z nich brać przykładu.
                        Nie każdy w ZK prowadzi niebiańskie hodowle, ale to nie znaczy, że każdy to robi.
                        Hodować znaczy ulepszać - nie zarabiać, nie przede wszystkim zarabiać - to akurat ciężki temat, jeśli ktoś zajmuje się naprawdę tak jak należy hodowlą mało na niej zarabia.
                        pies.onet.pl/13299,21,32,ile_kosztuje_champion,3,artykul_poczytaj.html
                        Chodzi tylko i wyłącznie o to, że jeśli ktoś podaje się za prawdziwego miłośnika psów powinien również postępować jak prawdziwy miłośnik psów.
                        Każda rasa ma jakiś wzorzec - zarówno wzorzec wyglądu jak i charakteru, wiesz o tym. Organizacje takie jak ZK powstały po to, aby te rasy utrzymywać. Selekcjonować najlepsze osobniki, nie tylko pod względem wyglądu ale i zdrowia. Odpowiednio dobierać potencjalnych rodziców szczeniąt. Robić coś od początku do końca.
                        W każdej dziedzinie życia zdarzają się czarne owce. Wśród sędziów kynologicznych również - nie przeczę. Ale to nie znaczy, że wszyscy tacy są.
                        Jakoś moja znajoma, starsza pani, posiadająca goldenkę i naprawdę zero znajomości - dała radę wyrobić suce uprawnienia hodowlane.
                        Posiadanie "legalnej" hodowli nie jest równoznaczne ze złym traktowaniem psów. Marika może dać przykład hodowcom jak można traktować psy. Dlaczego tego nie zrobi? Bo zwyczajnie nie chce. Nie chce się jej walczyć, jeździć, płacić. Lepiej zaszczeniać na lewo - czasami nawet co cieczkę - osobniki po rodowodowych rodzicach, ale same papierów nie posiadające. Zaszczeniać co chwilę by było z czego żyć. Przyjmować coraz to nowe mioty. Oddawać szczeniaki i zaszczeniać następne suki.
                        Dlatego ona jest i będzie dla mnie pseudohodowcą. Bo zapewnia o swojej miłości do psów, jednocześnie hurtowo produkując nowe, żeby zarobić.
                        Sama miłość nie wystarczy niestety....
                        W tym wypadku istnieje i chęć zarobku i miłość do psów (bo nie mówię że jej nie ma), ale to pierwsze zdecydowanie wyżej leży w hierarchi...

PS. swoją drogą ciekawe że tak nagle trafiłeś na to forum, akurat na ten wątek itd ... bardzo dziwny zbieg okoliczności.
                      • tenshii Re: pomocy!!!! 20.09.09, 22:55
                        Mało używany nick.
                        Czyżby drugi nick Mariki? Męża Mariki? Koleżanki? Kolegi?
                        Strasznie ciężki zbieg okoliczności.
                        Dlatego dzielę Twoje słowa na dwa.
                      • rianka Re: pomocy!!!! 21.09.09, 00:20
                        Faktycznie podejrzanie mało aktywny nick :D

>Wielka nagonka idealistek które dość ostrożnie omijają
                        > dość mocne nie wygodne argumenty.

Gdzie te niewygodne (piszemy razem "nie" z przymiotnikami) argumenty,
                        bo ich nie zauważyłam...?

> poszperałem trochę by dowiedzie
                        > ć
                        > się o czym ona mówi.Była to bardzo pasjonująca literatura o
                        miniaturyzacji rasy
                        > niestety, dziewczyna ma racje przez kilkanaście pokoleń szczeniętom
                        łamano łapy
                        > by uzyskać osobniki na krótkich łapkach w głowie się to trochę nie
                        mieści że
                        > kynolodzy miłośnicy psów oprawiali ten proceder .

Czekam na źródło tych sensacji...
                        Wychodzi też elementarny brak wiedzy genetycznej... To, że łamano
                        psom nogi, nie powoduje przekazania genu "krótkonożności" potomstwu!
                        Co za bzdura??!!
                        Czy, to, że miałam złamaną nogę w dzieciństwie oznacza, że moje
                        dziecko urodzi się z krótkimi nóżkami???
                    • rianka Re: pomocy!!!! 21.09.09, 00:08
                      Kobieto, jesteś po prostu podła. Jeszcze trochę i przez takich jak
                      ty, labradory trafią na listę psów agresywnych... Tak, tak! Dzięki
                      takim ludziom, pazernym, żądnych zysku, rozmnażających psy jak leci
                      bez jakielkolwiek kontroli :/ Wolisz stać w szeregu z
                      pseudohodowcami, którzy w nosie mają dobro zwierząt i guzik wiedzą o
                      genetyce i kynologii, niż z uczciwymi hodowcami, dla których hodowla,
                      doskonalenie rasy itp. to życiowa pasja... Owszem wśród nich też
                      zdarzają się czarne owce, jak w każdej dziedzinie. To, że wśród
                      lekarzy również zdarzają się niedouczeni partacze, którzy więcej
                      szkodzą niż pomagają, nie znaczy, że jak zachoruję to pójdę do
                      jakiegoś hochsztaplera... Wybacz, ale Twoje argumenty są do d........
                      Dziwię się, że skoro tak się szczycisz wiedzą i miłością do zwierząt
                      nie chcesz wykorzystać tego w sposób godny. Sama przyznajesz, że
                      robisz to dla zysku i dlatego, że jest popyt na psy nierodowodowe.
                      Już samo to napawa mnie obrzydzeniem w stosunku do ciebie :/ Zabrakło
                      Ci wyobraźni (ewentualnie masz gdzieś), do czego tego typu procedery
                      prowadzą...
                      Liczba psów rasowych zarejestrowanych w Związku Kynologicznym w
                      Polsce (ZKwP) nie przekracza 100 000. Jest to więc znikomy % całej
                      populacji polskich psów(wg szacunkowych danych w PL jest około 6
                      milionów psów). W krajach skandynawskich ok. 90 % populacji stanowią
                      rasowe, rodowodowe psy, w innych krajach Europy Zachodniej około 50-
                      60 % -kolejna dziedzina, w której PL jest skansenem Europy - możesz
                      sobie za to podziękować... Poczytaj więcej

Owszem, może i wszystkie psy mają wspólnego przodka, jednak ich
                      zróżnicowanie na rasy zawdzięczamy ciężkiej, dłuuuuuuuuugotrwałej
                      (kilka tysięcy lat) pracy ludzi, którzy hodowali psy w określonym
                      celu, powielając pożądane cechy i eliminując niepożądane. Starannie
                      dobierano psy do hodowli - np. psów myśliwskich, do towarzystwa, do
                      pracy w polu, do pilnowania... Tak powstały ras. W ten sposób
                      powstały wzorce rasy - dlatego, że ich twórcy mieli wizję, cel do
                      którego dążyli. Zaczęto prowadzić księgi rodowodowe, po to m.in. by
                      do danej linii wprowadzać jak najwięcej "świeżej" krwi.
                      Ale tacy jak ty mają to w nosie... Przecież trzeba p r o d u k o w a
                      ć, żeby były zyski... To nic, że w Polsce jest więcej bezpańskich
                      psów w typie rasy niż chętnych na nie. Szczeniaczki podobają się
                      każdemu, a co się później z nim stanie (albo z ich potomstwem) to już
                      nie twoja sprawa, cóż...
                      Chętni na psy nierodowodowe byli, są i niestety będą... Dlatego byli,
                      są i będą tacy hodofffcy jak ty. To jednak was nie usprawiedliwia. Na
                      świecie są chętni na różne rzeczy, które nie powinny mieć miejsca :/

Wątpię, żebyś sobie wzięła do serca cokolwiek co tu zostało napisane
                      (nie tylko przeze mnie), ale na przyszłość apeluję byś nie łamała
                      netykiety i nie pisała wielkimi literami, bo jakbyś nie wiedziała, to
                      w internecie oznacza krzyk. No ale jak toś nie potrafi racjonalnie
                      obronić swoich racji, sięga po różne inne środki.
      • obywatel_korowiow Re: pomocy!!!! 04.09.09, 17:52
        Szkoda psiaka, szkoda Ciebie, tej krótkiej radości jaką szczeniak wniósł. Też kiedys kupiłem pieska z parwowirozą i dlatego unikam pseudihodowli jak ognia. jesli nie masz wystarczająco duzo pieniędzy by kupic psa z rodowodem (to byłoby najlepsze rozwiązanie) poszukaj kogos kto ma suczkę i chciałby ją dopuścić (nie dla zarobku). Bywają właściciele, którzy uważają, że dobrze jest przynajmniej raz pozwolic suce miec młode (czy robią dobrze to inna sprawa). Ja tak zrobiłem z tym, że odebrałem Małą po 3 szczepieniu i 2 tyg kwarantanny. Nie zamieniłbym tego psiaka na żadnego innego :). Bardzo ważne jest, by nie kupowac szczeniaków 6 tygodniowych. Takie młode psiaki najczęściej sprzedają pseudohodowcy tylko i wyłącznie dla zysku. Nie zważają czy zwierzę jest chore czy nie, często fałszują ksiązeczki szczepień a jeki jest tego skutek przekonałaś się sama. Przykro mi. Trzymaj się.
    • obywatel_korowiow Ważne!!! 04.09.09, 17:58
      Jak wspominała Marika 1413, nie spiesz się z nowym pieskiem. Parwowirusy są niezwykle wytrzymałe i potrafią przetrwac w korzystnych warunkach nawet do roku. Jedynym zabezpieczeniem będzie nabycie szczeniaka po komplecie szczepień i 10-14 dniach kwarantanny. Wazne byś wyrzuciła wszystkie rzeczy po chorym szczeniaku a i nie zaszkodziłoby spryskac pomieszczenia virkonem (oczywiscie w sytuacji gdybys chciała wprowadzic do domu nowego psa).
      • marika1413 Re: Ważne!!! 04.09.09, 19:33
        TROSZKĘ POPRAWIE PRZEDMÓWCE, RZECZY Z KTÓRYMI MIAŁ KONTAKT SZCZENIAK NALEŻY
        SPALIĆ A NIE WYRZUCIĆ, BY NIE ROZPRZESTRZENIAĆ CHOROBY , A MIESZKANIE NALEŻY
        ODKAZIĆ BOWIEM KAŻDY TWÓJ GOŚĆ MOŻE Z NIEGO WYNIEŚĆ ZARAZKI KTÓRE ZABIJĄ JEGO
        SZCZENIE.
        • obywatel_korowiow Re: Ważne!!! 04.09.09, 22:44
          Spalenie da nam 100% pewnosci choc wyrzucenie do kubła nie powinno stwarzac ryzyka zarazenia innego szczeniecia. Dla pewnoasci przed wurzuceniem mozna zabawki ew. posłanie zniszczyc. Nie paliłbym gumowych zabawek i posłan ze sztucznego tworzywa. Idąc śladem Twojej wypowiedzi, każdy przybysz moze na butach wniesc wirusy (i to sie zgadza) dlatego w pierwszej wypowiedzi zwróciłem uwagę by najlepiej kupic szczeniaka po 3 szczepieniu i kwarantannie.
              • swientoszek Re: Ważne!!! 09.09.09, 17:16
                "Kąpieli" używajmy języka polskiego a nie mpiszmy po polskiemu. Najlepszy dla szczeniąt, żadnych tanich z hipermarketu, niestety tutuaj istnieje zasada im droższy tym lepszy. Nie ważne jakiego psa kupiłaś, ważne czy jestes na tyle dojrzała by się nim opiekować. To nie zabawka, a członek rodziny. Jak będziesz go tak traktowała jak poprzedniego nikt nie zechce Ci pomóc kiedy tego będziesz potrzebowac. Powodzenia
                • blue_label Re: Ważne!!! 09.09.09, 21:24
                  "Jak będziesz go tak traktowała jak poprzedniego nikt nie zechce Ci
                  pomóc kiedy tego będziesz potrzebowac".

Z czego wnioskujesz, że piesek był niewłaściwie traktowany...?
                  • swientoszek Re: Ważne!!! 09.09.09, 22:46
                    Z tego, że oddała go jak przedmiot który nie działa właściwie, mogła sama go oddać na operacje, a od hodowcy rządać zapłaty za leczenie. Uważam, że gdy bierze się psa zaczyna sie być za niego odpowiedzialnym, a nie oddaje bo zapłaciło się za sprawnego psa.
                        • obywatel_korowiow Re: Ważne!!! 14.09.09, 11:35
                          Trochę się dziwię, że tak szybko zdecydowałaś się na nowego szczeniaka. W domu masz na pewno parwowirusy (potrafią utrzymac się w sprzyjających warunkach 6 m-cy do roku). Drugie szczepienie nie daje 100% gwarancji. Opryskałas chociaz pomieszczenie virkonem (dostępny niemal w każdej lecznicy)? Zmyłaś dokładnie podłogi domestosem (chyba jako jedyny ogólnie dostepny srodek likwidujący wirusy)? Pozbylas się WSZYSTKICH rzeczy, z którymi poprzedni szczeniak miał styczność???
              • bokm-ark Re: Ważne!!! 15.09.09, 14:24
                Kąpać go musisz koniecznie w szamponie dla szczeniąt. Są one
                delikatniejsze i przystosowane do wrażliwej skóry maluchów.
                Znam takie i wiem że są dobre www.superzoomarket.pl/?
                dzial=opis&produkt=2477 lub www.superzoomarket.pl/?
                dzial=opis&produkt=200 . Ten dr Seidla nie pieni się co mnie
                osobiście przeszkadza ale to kwestia gustu. Oba przetestowałam i
                wiem że są ok.
              • kaya252 Re:szampon!!! 19.09.09, 23:11
                Moj maluch jest kompany w szamponie z lanolina :-) dla szczeniat firmy Bio
                Groom.to profesjonalny kosmetyk.nie powoduje lzawienia,jest bardzo delikatny i
                wydajny (koncentrat).moj Gizmo ma mega mięciusie wloski po nim i
                delikatnie,swiezo pachnie.POLECAM www.biogroom.pl
                • pierozek_monika Re:szampon!!! 20.09.09, 22:19
                  > Moj maluch jest kompany w szamponie z lanolina :-) dla szczeniat firmy Bio
                  > Groom.to profesjonalny kosmetyk.nie powoduje lzawienia,jest bardzo delikatny i
                  > wydajny (koncentrat).moj Gizmo ma mega mięciusie wloski po nim i
                  > delikatnie,swiezo pachnie.POLECAM www.biogroom.pl

wygląda to jak reklama

no ale fakt - szampony i odżywki biogroomu są dobre.
                  • kaya252 Re:szampon!!! 20.09.09, 22:42
                    reklama???jestem zwykla posiadaczka pieska z naszego forum.polecono mi ten
                    szmpon,jest rzeczywiscie dobry to dlaczego mam sie nie podzielic
                    doswiadczeniem?w koncu po to istnieje forum.a ze opisalam dosc szczegolowo..to
                    chyba dobrze.osobiscie sama oczekuje pelnych odpowiedzi.reklame moglabym zrobic
                    na przedluzanie włosow..ale u ludzi,a to chyba nie to forum...pozdrawiam ;-)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka