Dodaj do ulubionych

Dodatek - zagadka

10.07.16, 11:31
Zostawię jeszcze wam zagadkę, żeby autorski ostatnich mogły się w komplecie wykazać smile Nabyłam pewien dodatek do stroju, towarzyszy mi praktycznie codziennie. Nie jest raczej typowy, więc możecie popuścić wodze fantazji.
Podpowiem, że składa się z dwóch części. Są one zestawem, można pociągnąć na obie razem lub osobno. Aha, zdobyłam go w charakterystycznym miejscu. Możecie zatem wyciągnąć karty zarówno na dodatek jak i miejsce skąd go wytrzasnęłam.
Odpowiedź jak będzie komplet, nie ma co się bawić w daty. Chyba, że ktoś nie będzie kładł to niech da znać. Powodzenia smile

Obserwuj wątek
    • free.hugs Re: Dodatek - zagadka 10.07.16, 11:43
      dodatek 1 - jaki: król denarów, materiał: powściągliwość
      Mój król ma koronę, pierścień i wielkiego denara. Myślę że to jest w miarę płaskie i okrągłe. Chyba, że nasza księżniczka kupiła diadem tongue_out

dodatek 2 - jaki: siła, materiał: 6 buław
      Na mojej karcie siłacz trzyma wielką kulę na łańcuchu

Myślę, że to coś okrągłego z łańcuszkiem, hmmm kojarzy mi się z takim zegarkiem na łańcuszku, albo takim wisiorkiem z okrągłym dodatkiem, gdzie w środku można włożyć różne rzeczy

miejsce: 7 buław
      na jakiejś licytacji, aukcji? Jakiś bazar gdzie się targowałaś?
    • rrozsypana80 Re: Dodatek - zagadka 10.07.16, 13:08
      Dodatek pierwszyL krol denarow.... no jak w morde strzelil medalion. Ciezki duzy medalion
      Dodatek dwa: krolowa denarow.... no przeciez wiadomo ze musi pasowac do krola. Ja mysle ze to kolczyki beda okragle jak denarki
    • tabularasa22 Re: Dodatek - zagadka 11.07.16, 12:31
      boszzz, dwa dni człowieka nie było i tyle nadrabiania ..
      Co to może być ? rany , nietypowe totalnie, w dodatku można nosić latem tongue_out
      Co to jest - 8 monet
      no ale dokładniej - 3 monety
      gdzie kupione - XVIII Księżyc
      1 część - V Papież
      2 część - 10 Kiel
      ehhhh
      Obstawiam rękodzieło artystyczne, no bo cóż mogę. Po dalszych wpisach i odrzuceniu broszek big_grin
      Cos rzeczywiście okrągłego - te denary takie śliczne, lub jedna część okrągła.
      Może to bransoletka z pierścionkiem , połączone łańcuszkiem, taki orientalny gadżet na dłoń, kupiony na wycieczce w Turcji ( pod półksiężycem ) albo w jakimś orientalnym sklepie z bibelotami wszelakimi, albo na pchlim targu wygrzebane, albo w second-handzie.
      Może też ... pompony big_grin takie dyndadła do wszystkiego.
      Albo kolczyk do nosa połączony z jakimś czymś na ucho.

Kurcze no bardzo trudno, dorzucę co jeszcze i przyszło do głowy :
      klucz + kłódka ( papież ma takie extra klucze na karcie ) - np. dwa połączone pierścienie
      młotek i gwóźdź ( na 8 i 3 den. obie postacie to mają )

• lilijova Re: Dodatek - zagadka 12.07.16, 11:09
        Hmm, ostatnie wersy ze skojarzeniami najbardziej mi się podobają. Myślę, że jednak zagadka była zbyt podchwytliwa i trochę czuje się winna za sformułowanie jej. Może "dodatek" powinien być w cudzysłów, chociaż niemal się z tym nie rozstaję. Przynajmniej z jedną z części i tak będzie pewnie przez całe lato smile
        Na swoją obronę powiem, że ćwiczeń kreatywności nigdy niezbyt wiele tongue_out No i szczerze mówiąc spodziewałam się innych kart. Ale wydaje mi się, że to też dobrze. Bo po weryfikacji będziecie miały dodane znaczenia, które wyciągnęłyście bez sugestii. Jejku, ale się tłumaczę big_grin

Nie wiem, poczekam chyba jeszcze na apre, bo chyba dziś wieczorem albo jutro wróci smile
    • aprepope Re: Dodatek - zagadka 12.07.16, 22:02
      strasznie ekspressowa ta zagadka - ja juz na wylocie dzis, ale mnie poinformowano, ze jest zagadka, a ja tu pare dni nie bylam i nie wiedzialam, ze tu jest jakas nowa zagadka, bo bym odrazu przylazla wink
      dodatek/zestaw:
      Giermek mieczy, 3 mieczy.. cos z elementami metalowymi, jedna z tych rzeczy swieci sie? cos na glowe, czy kolorowe z piorkami? nie mam pomyslow modowych..
    • lilijova Re: Dodatek - zagadka 12.07.16, 22:15
      Apre położyła to podaję odpowiedź. Jeszcze raz napiszę jak mi przykro za sformułowanie zagadki, ale jakoś nie chciałam nic sugerować. Teraz myślę, że za trudno było, bo bardzo sugerowałyście się modą, ale tak czy siak rzecz chyba ciekawa dla kart smile
      Niedawno napisałam, że "uroczo się potykam". Tym razem poleciałam jak rasowy wór kartofli. Moje nowe nabytki to piękny czarny but, prawie jak Louboutin, tzn orteza. No i kule w komplecie. Nabyte na oczywiście w sklepie medycznym, ale warte uwagi, że to sklep przyszedł do mnie. Tzn lekarz zadzwonił tam i miły pan przyniósł mi do gabinetu pantofelki do wyboru.
      Apre, wybacz za popędzanie ale musiałam się gryźć w język ogółem big_grin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka