Dodaj do ulubionych

Trzęsienia ziemi

03.08.20, 01:56
Wpadłam na pomysł żeby udokumentować coś czego nie było wcześniej, dopiero te trzęsienia na Alasce otworzyły nam oczy. Była mianowicie grupa ludzi na całym świecie, która była bardziej 'wrażliwa"sejsmicznie, i ona pisała, pamiętam jak dziś do Nexusa, zalewając listami redakcję,no i 26 grudnia czy też stycznia parę lat temu okazało się , że zalało parę wysp na Tajlandii. U nas już drugi raz teraz grzmią syreny alertowe. Od godziny tuż przed 12:00., bo dzwoniły najpierw szklaneczki na ścianach nośnych, parę dni temu, do teraz coś bo piszę po syrenach dwóch Niecka Mazowiecka odbiera silne wstrząsy. Ruchy górotwórcze znów wstrząsnęły, tylko zaczęło ciemnieć, bo schowało się dobrotliwe Słońce, i chłodne powietrze zalewające nasz rejon, wcale nie utworzyło zbyt dobrze oddziałujących wielkich mas, trzęsienie niesie się naturalnie jeszcze dalej, lawa podpływająca od dołu jest gorąca, a noce i woda chłodne Zalewu, w dodatku na zdjęciach satelitarnych widać, jak powietrze przepływa, nie tylko nad wodą w rejonie brzegowym i zahacza o Biegun Północny dziś, ale spada w rejonie Polski, powodując ostre trzęsienia gruntu, bo oprócz naturalnych wód oligoceńskichw rejonie Niecki, osiadłej na zimnych glinach i przepuszczalnych piaskach,mieszkamy na "Nautilusie" geologicznym.Alaska doprawiła tylko "swoje"niedawno, ciśnienia od wewnątrzskorupysa takie same, więcdośćniedalekie gruntu.
A już niedawno"coś"mi mówiło , że tuuskok geologiczny i pływy się zmieniają, a dokładniej wahadełko "zawiodło" mnie w te rejony, niestety, wody gruntowe na osuszanymwielokrotnie terenie nie dawały za wygraną, amnie się zdawało, żewszystkie zjawiska sąjakzwykle a wahadełko 'kłamie". Tu w środku budynku dźwięki i huki, drżenia oczywiste, są silniejsze, a od strony rzek dochodzą inne poddźwięki, daleko wyższe,przypominające może bardziej mój syntezatorz efektami wód,bo nierówne, nie wiedziałam co to takiego, jestem ci muzykiem, no i wysterylizowana teraz, slyszę z kotem 10 razy więcej niż zwykle,a że słyszę też 'lepiej' ostrzegł mnie już ten Ramirez z metra, no i Garfield, de Cater . A Roki boi się że się znów przeziębi, także tych torbieli, które się zrobiły nam na węzlach chłonnych, no i cofających się pod wpływem antybiotyków "guzków' . Koszmar, muszę ratować kota i siebie, i dogrzewać nas grzejnikiem .

Za to temat jest...nie tylko o sąsiadach i Stromboli oraz Alasce. Ciekawe,gdzie te huki i na kogo ''spadną'?
Czujecie też coś takiego? W rejonie Sląska nie było w górach nic.A Kraków?
Obserwuj wątek
  • camaretto Re: Trzęsienia ziemi 10.08.20, 01:20
   Zabawa w wirusy nie ma już granic nawet ...czasowych, wielkie RPG, którego sama jestem niechcący autorem bo jokes są niekiedy moim "udziałem" - np. ten o królowej i królu kontra trampek posuwa się jak dla mnie za daleko, a ślady polityczne poważne i bezczelne.Za to na Mazowszu huki i trzęsienia dalej, wibracje murów obłędne, teraz odczuwalne i słyszalne w postaci dalekich huków od godziny, ostatnio wywaliło na Alasce.
   Massweczki obłędem Europejskim - ja z uwagi na infekcję głowy i rozbitą łepetynę ni nie mogę na uszach nosić, jak również zawód muzyka, który wiąże się z ukształtowaniem mięśni ucha i aktywnych nerwów w tym miejscu...Ciągle też mam kłopoty z ciśnieniem, rozbita głowa jest tego efektem oraz dezorientaja ogólna, nie dość, że mam od lat kłopoty z syst. ortopedycznym, to na ulicy nie mogę się poruszać, bo przez maseczkę mam ciągle ograniczony ukł. nerwowy i oddechowe dewiacje systemu śluzowego, namordnik nietylko mnie denerwuje, niezbyt zachwyceni są także lekarze, którtych znam a którzy są ofiarami tej zbrodni szumowiny z filtremj przy tej temperaturze dostają fisia.
   Cam
   • camaretto Re: Trzęsienia ziemi 15.08.20, 20:56
    I do tego mają idiotyczny wpływ na sytuację w Europie i na świecie, od kiedy EU "zakupiła" szczepionkę - cov2. No i co tu z nimi zrobić, karma czy znów rząd autorytarny?
    A myślałam, ze to tylko zwód w kierunku cartoons, a nie" wojna psychologiczna" totalna,nie będę znajduskiem tutaj ,aleczujęs sięzaguboiona, wolałam konstruktywną filozofię - bioterapię,pokój,brak wojen i rakiet, zielonych...
    CBS tao góra, świró, mordercó - atak, a nie cholera, ataki ...I to nie Chińcó , aczkolwied, aktorzy zaangażowani są, nie tak żeby się ochrzaniali .
    Bo ja nie wyslą namChińczyka.. A ja dodam,że pod SARS już można było wszystko dodać, jeśli miało to osłabiać układ odpornościowy.
    No to sobie radźcie z sepsą haha, ja sterylizuję wszystko bez wyjątku na gatunek.
    Karma dziś przypływa, u mnie już czarno.czy tylko ja mam takie numerki? Czy wy też "widzicie duchy"? O,następne Archiwum X będzie..l zamiast zagadki?
     • camaretto Re: Trzęsienia ziemi 19.08.20, 13:00
      Niezależnie, z racji zwiększających się na skutek kwarantanny i ataków fiszerów, fałszywych policjantów , wnusiów, i oszustów różnego rodzaju, sugerowanych nawet przez banki i mojego/ naszego udziału w sprawach policyjnych na dużą skalę (jakby nie dziękowano niedawno, coraz bardziej zapętlająca się agresja rządów, ataki i zdrady , sabotaże i dywersja, oraz sugerowane czasami obłędnie trafne nasze wypowiedzi, choć z pełnym poczuciem niewinności, no bo przecież wróżbita czy też inteligent potrafi, a życie robi się coraz bardziej uciążliwe )prosimy o wyrozumienie - nas atakowano, nie tylko fiszersko, naprawdę, nic nie miało to wspólnego z teoriami rozzie ;D że to niby "tylko" był internet - spraw odnaleziono niby głowiszcze, ale np. fiszerzy, nie powiem i oszuści, wielokrotnie atakowali również sąsiadów i znajomych, był wręcz " nawał" takich niewiadomych prób na budynki w Wawie i telefony, internet, w szczególności w stosunku do osób wyglądających teraz na samotne - izolacja sprzyjała czasami też cyberprzestępcom...
      Czasami , jak w niejednym przypadku "pomaga" podanie policji, bo na moich oczach babcie płaciły ze strachu, albo atakowano obcymi danymi itd.
      Walczyć się często gęsto opłaca. Konfrontacje często gęsto "pomagają'" - zwłaszcza ofiarom, bo przestępca na ogół chce się ukryć i takich "domokrążnie włażących " i telefonujących namolnie"agentów" różnych jednostek jest mnóstwo.
      Łukaszenko - ostatnia ' sugestia" niby "samobójcza" na internecie mnie zmroziła:
      Kart pytam nie bez powodu, bo jak i w przypadku poprzednich niby "dyktatorów" (a dlaczego nie Dudy, nie wiem, nie rozumiem -rząd pis kompromitował się na skalę światową już nieraz), "sugerowane" - niby przez niego przóby kontaktu coraz bardziej przypominają "oko za oo" - a u RosjannaKresach tp szybko leciało, niestety i w Polsce - nie tylo w stosunku do Leppera - ale i Arabii, a sprawa z Saddamem to wielka spiskowa zagadka.
      Jak się potoczy - już drugi raz otrzymuję niezgodę na taką wróżbę w postaci tej samej 9Bulaw/-czyżby "skazanie fikcyjne" czy "kradzież" Łukaszenki miało mieć miejsce?
      UUUUps!!!
      Kart odpowiedź niestety, bez dokładnego pytania sama przez się kryzysowa

      13 Death
      • camaretto Re: Trzęsienia ziemi 21.08.20, 20:36
       Miejmy nadzieję, że te kłopoty z wirusami w końcu się zakończą. Dzisiejszy artykuł przebija wszystko, i nasze intuicyjne wrażenia się spełniają, że szczepionki położą w końcu kres złu i politycy przestaną mieć interes w idiotycznej, godnej przedszkoli albo zakładów zamkniętym , narracji w sprawie wirusów. Przeciwciała(! - uwaga, zna się takie słówka, równieżdlatego, że jemy i nie zwracamy uwagi na bakterie i wirusy już drugi mniesiąc! Kłopot w tym, znając współczesnych "noblistów" zarabiających polityczne krocie). Tym razem morze kładzie kreszłu, ale pożary ciągle realizują najgorsze wrażenia z ostatnich lat. Niestety, tak samo jak i na Białorusi, mam koszmarne wrażenie, że wybór dudziarzy i ich lanserada z trampkiem nie będzie końcem ale początkiem politycznych kłopotów. O ile wiosną miałam jeszcze wrażenie, że chińcy i trampkinie wybrnąz tematu wirusy tak sobie - tak teraz mam nieodparte wrażenie, że to "coś w powietrzu" nie zacznie, ale skończy jaiś wieżowy, letni etap walk narodów. Czy się te zimowe kłopoty (ja też mam aspekty"groundzero ',niestety) przerodzą, wracając - wprzegięcie struny i klęskę pis a może i dudków - nie wiem, tak mi wychodzi z kart. No i odczyt psychiczny ludzi biorących udział w walkach politycznych bardzo jasny - ograniczenia i walka wyborcza trampków -karty mu nie wróżą najlepiej. Oblężenie Białorusinów też niezbyt "czyste', wypowiedzi przeciko Arabom organizowanie jak i przeciwko rosji - już sąod olat, w końcu ktoś zyskał se "godnego"przyjaciela u nas i znów postawiwszy jak i w Ameryce łacińskiej czy Australii trzy osoby na środku placyku usiłuje wykorzystać to do ostrych zmian w świecie. NO, może te zwidy będą jednak przegięciem struny. Ojej, karty zmieniły bieg, ale i ziemia odpowiada - niskie, mocne dźwięki i odgłosy jakby walących się grzmotów, od strony rzeki , drżenie gruntu - siedzę na b.miękkich fotelach i trzęsące się szklanki identyfikowałam początkowo z silnikami,później jednak z wulkanizmem - przybierają na sile, zrobiły się od czasów Krakatau, Stromboli i Alaski nie tylko częstsze, ale i pokrywają się na ogół z wydarzeniami na świecie.
       Kizia moja zapodaje sobie naturoterapię, już żeśmy się metodą bio- i koloro - oraz antybiotyko- i ziołoterapii wyleczyły z kryzysów.
       Łuski pod wawą to NIE TE grzmoty i infradźwięki!!! Uwaga! mamy tu jeszcze i poligon...crying
       No i niestety - nie komuniści tym razem, aczkolwiek ...kwaczkolwiek...
       • camaretto Re: Trzęsienia ziemi 23.08.20, 01:33
        Okazujesię, że burza się dołączyła. Wariacka temperatura 40+ zrobiła swoje, a połowa ookropniastych huków to lotnisko Modlin, które znów przelatuje nam kanałem nad głowami. Niestety, bez 5 - komorówek zabezpieczających ciszę i słuch to powałka ...
        Piszta, ja skończyłam temat , odkryłam "złodzieja".Znaczy "złodziei ", tych emocjonalnych niekoniecznie.
        Trampek mnie coś podświadomieukochał, nie śpię przez Amerykanów już 3 noc, infekcja przeztetemperatury gotowa, a ten jak już "wymęczył" mentalnie wszystkich, to poleciał robić koło d..., znaczy dejmonkratycznie, na Białorusi.
        I bądź tu mądry człeku, i pisz wiersze.
        Chociaż ja już dawno temu jakieś napisałam, będzie ze 20 lat.
        ***
        "Niebo jak woda
        Przelewa się kanałami odlatujących odrzutowców
        Ziemia jak ogień
        wyciąga do góry ręce
        i prosi
        o deszcz"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka