jan.kran 09.02.06, 01:54 Zalozylam osobny watek zeby nie mieszac na kryminalnym. Ja na razie nie mam weny ani do pisania ani do wymyslania tytulu. Zatkalo mnie i czytam li tylko ))) Kran Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
luiza-w-ogrodzie Re: Szukamy tytulu dla Dziela :))) 09.02.06, 02:30 Ksiazki akcji: "Klejnot PRL-u" "O takim jednym, ktory wpadl w kanal" "Szukajcie a znajdziecie: historia por. Raczego" "Co bylo w tajemniczej paczce" "Nie wzywaj MO nadaremnie" "Chwala Milicji Obywatelskiej" ...albo w stylu Mills & Boon: "Omdlewajaca przy saturatorze" "Krew na szpilkach" "Imperialistyczna paczka na falujacym lonie" A moze poczekac az historia sie zakonczy? Kto wie dokad nas Tworcy zaprowadza? Odpowiedz Link
jan.kran Re: Szukamy tytulu dla Dziela :))) 09.02.06, 02:51 Odjazdowe )) Mnie najbardziej przypadlo "Krew na szpilkach" Kran Odpowiedz Link
luiza-w-ogrodzie Re: Szukamy tytulu dla Dziela :))) 09.02.06, 03:46 jan.kran napisała: > Odjazdowe )) > Mnie najbardziej przypadlo "Krew na szpilkach" Ale juz obie szpilki Panskiej maja odlamane obcasy - pytanie, czy ma druga pare? Moze zmienic tytul na "Serce na szpilce"? Pozdrawiam Luiza-w-Ogrodzie ><(((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸¸><(((º> Odpowiedz Link
40latek Re: Szukamy tytulu dla Dziela :))) 09.02.06, 19:13 Myślałem myślałem i wymyslilem: 1. Prawo i niesprawiedliwośc 2. Zakochany porucznik 3. Romans i zbrodnia 4. Kryształowa paczka 5. Socjalistyczna miłość Odpowiedz Link
40latek Re: Szukamy tytulu dla Dziela :))) 09.02.06, 19:20 zauwazylem mozliwosc wariacji: 6. Miłość i zbrodnia 7. Socjalistyczny romans niby nic, ale socjalistyczny romans jest bardziej nosny niz socjalistyczna milosc, bo jakos romans i socjalizm wydaja mi sie odleglymi ideologicznie slowami. Jakby z dwoch swiatow. Odpowiedz Link
40latek Re: Szukamy tytulu dla Dziela :))) 09.02.06, 19:39 heheh... sam sie usmialem, gdy przyszlo mi to do glowy. takie luzne skojarzenia z sienkiewiczem: 1. Marksem i pałą Odpowiedz Link
alfredka1 Re: Szukamy tytulu dla Dziela :))) 09.02.06, 20:26 Wielkopańskie fatum Z pałacu do ludu Nawrócenie obszarniczki Strzezcie się blizniaków Na tropie sznurka /pojawić się musi Fatalny materac Odpowiedz Link
alfredka1 Re: Szukamy tytulu dla Dziela :))) 09.02.06, 20:29 Z Engelsem w spekulanta i kulaka p.s. czy ktoś mógłby jakoś "odsunąc na bok naszą korespondencję lużna, by powieść biegła wartko i nie trzeba było omijać uwag /nie zawsze celnych np. niejakiej wedrowca maci/ Odpowiedz Link
mantra1 Re: Szukamy tytulu dla Dziela :))) 09.02.06, 21:04 "Miłość w czasach sockultury" Odpowiedz Link
wedrowiec2 Re: Szukamy tytulu dla Dziela :))) 09.02.06, 21:16 mantra1 napisała: > "Miłość w czasach sockultury" Tak! Tak! Tak! Z wrażenia i radości idę czytać i pisać Odpowiedz Link
40latek Re: Continue poszukiwań 10.02.06, 10:24 Dobry porucznik? Pamiętacie wspaniały film z H. Kaitelem pn. Zły porucznik? Odpowiedz Link
40latek Bonus do dzieła 10.02.06, 11:19 www.grapheine.com/bombaytv/play_fr.php?id=708193 dodawany tylko do wydawnictwa w twardej oprawie. Odpowiedz Link
popaye prosba 09.02.06, 21:26 mam pytanie, do Pan wogole i szczegolne do Mantry. do Pan: juz zapewne zapomnialem czasy PRL-u, wiec chcialbym sie odwolac do Waszego doswiadczenia z czasow (tamtych): jak szybko, pomijajac sytuacje wyjatkowe, dziewczyna z pochodzeniem niezbyt pasujacym do tamtych czasow, bardzo ladna, w wieku nie wskazujacym na to iz rzuca sie na szyje bezkrytycznie kazdemu nosicielowi spodni, bardziej udajaca niz "glupia" (zyciowo) z praktycznymi powiazaniami rodzinnymi decydowala sie na wyprobowywanie zalet "materaca higienicznego" z przyglupiastym choc nawet przystojnym milicjantem?. Moze mnie Panie uswiadomia bo ja (chyba) niezbyt pamietam te czasy? I... ktora z Was, nawet pozniej (lata 70/80-te) wyobraza sobie sama w takiej sytuacji? Ja moge zrozumiec panow ko-autorow ktorzy w takich sytuacjach projektuja swoje wlasne doswiadczenia/marzenia/checi i pragnienia, sila rzeczy widziane od meskiej strony - to jest OK. Ale... odnosze wrazenie iz nawet dziewczyny pragna za wszelka cene polozyc B.Panska z dzielnym porucznikiem na "materac" zaledwie po kilkudziesiecio- minutowej znajomosci i 3-ch zupelnie przypadkowych spotkaniach w ciagu jednego dnia! Az taka jest (byla) "sila munduru" - nawet ... milicyjnego???? ) Wydawalo mnie sie iz akurat mialem okazje w tamtych czasach poznac (nie milicjantow - przyznaje) ale kilka dziewczyn ktorych sytuacja zyciowa byla podobna do B.Panskiej. Jakos hmmm.... nie bardzo mnie pasuje do tego Love Story akurat ... mundurowy pracownik MO szczebla... powiatowego ) Myle sie? do Mantry,- jako doswiadczony super-autor napisz prosze konspekt-plan tego (he, he) "kryminalu" i przeslij (moze) mnie na @. Ja lubie sie zabawiac, ale bede Wam psul zabawe komplikujac do niemozliwosci wasza historyjke skoro ona w/g zalozenia: radiowoz/przypadkowa laska/porucznik/30 min/materac )) pozdr.- pE Odpowiedz Link
mantra1 Re: Popaye'u 09.02.06, 21:52 Odpowidam: Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, ze wlasnie nie ma ZADNEGO konspektu ) Powiesc od samego poczatku jest dzielem powstajacym samoistnie i spontanicznie, a caly jej urok polega na tym, ze w momencie, gdy jeden z autorow juz, juz kladzie pare bohaterow na higienicznym, kolejny moze do tego nie dopuscic, wymyslajac juz to skok na pobliska budke Ruchu, juz to nalot ufoludkow, co oczywiscie bedzie musialo spodowowac, ze nasz bohater podniesie swoje cztery litery z Basinego tapczanu ) Na pytanie o atrakcyjnosc sluzb mundurowych dla plci pieknej w latach, gdy juz moglam sie uwazac za jakakolwiek plec moge Ci, mily Popaye'u odpowiedziec tylko subiektywnie: ja bym w owych czasach z funcjonariuszem MO na higieniczny nie poszla ) Ale przeciez wszystko co tu sobie wymyslamy, poza tlem obyczajowo-polityczno-spolecznym epoki, w ktorej umiescilismy nasze dzielo(a wlasnie...jakie to lata, bo chyba tego nie ustalilismy dotychczas? 50? 60? 70?)jest literacka fikcja i kazdy moze sobie pohulac jak chce ) Odpowiedz Link
wedrowiec2 Re: Popaye'u 09.02.06, 21:58 Planowałam poslizg braci na pomidorach, ale okazało sie, że sa sztuczne)) Odpowiedz Link
40latek Re: Popaye'u 09.02.06, 21:59 rzecz cala dzieje sie w latach '70. doszedlem do tego, gdy porucznik spisywal barbare. I to jest jedyna rzecz, ktora proponowalbym wykreslic z pamieci i powiesci Proponowalbym formule open - czyli wszystko do jednego worka z przeciagu lat 50-90. niech sie przenikaja te lata miedzy soba, te przedmioty te postawy, wszak nie o prawde historyczna chodzi, lecz o zabawe na tle socjalistycznych gadzetow. Odpowiedz Link
wedrowiec2 Nitonisuuu! 09.02.06, 22:02 Wytnij z wątku powieściowego dywagacje nietreściwe Wena mi ucieka, gdy na nie patrzę. Czuje się, jakby introligator wkleił rozdział z innej ksiązki. Może wklej je do tego wątku? Odpowiedz Link
40latek Re: Nitonisuuu! 09.02.06, 22:23 Zzera mnie ciekawosc, do kogo to bylo skierowane... to po pierwsze Po drugie - nikt nikogo nie zmusza, by ten "nikogo" wykorzystywal swa wene wlasnie tutaj. Nie rozumiem po co to gadanie... Odpowiedz Link
wedrowiec2 Re: Nitonisuuu! 09.02.06, 22:30 40latek napisała: > Zzera mnie ciekawosc, do kogo to bylo skierowane... to po pierwsze > Po drugie - nikt nikogo nie zmusza, by ten "nikogo" wykorzystywal swa wene > wlasnie tutaj. > Nie rozumiem po co to gadanie... > Umieszczone jest to pod moim postem, więc powinnam cos odpisac. Przychodzi mi do głowy tylko to: ??????????? Odpowiedz Link
40latek bum bum bum ! ! ! 09.02.06, 22:37 Tak się biję w piersi za nieznajomość osób na niniejszym forum. Troszeczkę się pogubiłem i - wstyd przyznać - nie zaskoczyłem o jakie fragmenty chodzi. Raz jeszcze przepraszam za niedorzeczny pomysł, że ktoś chciałby usuwać jakieś fragmenty z tej odjechanej głupotki. Tyle mam na usprawiedliwienie i już sie wystrzeliwuje w kosmos... ale wroce... jesli pozwolicie... Odpowiedz Link
warum Re: bum bum bum ! ! ! 09.02.06, 22:39 Jak tam znajdziesz natchnienie...tylko wroc! Odpowiedz Link
warum Re: Odp:) 09.02.06, 22:07 Popaye, juz chcialam odpowiedziec "kiedy" nalezaloby wyprobowac czy materac nie ma ukrytych wad/ bo widoczne wszyscy juz zaakceptowali/... ale ten "zawod" jednak postawil mnie na bacznosc! No bo.. a/ nie znalam zadnego milicjanta osobiscie - choc raz zaplacilam / na komendzie u dyzurnego/ manadat za przechodzenie "nad torami tuz obok tunelu"i zaden wrodzony wdziek mi nie pomogl/ a moze zawinila obok obecnosc mojej sympatii?/ b /mysle,ze 1 rok wzdychania to bylo ok i jak nalezy!/ co by nie wygladalo,ze ona jak jakas kazda inna.../ i juz mozna bylo przejsc do 1-szej okazjonalnej konsumpcji c/ ale jak wyjdzie z tego pornos to fabula zniknie wsrod ohow i ahow i caly kryminal sie rozlezie... a to niedopuszczalne! d/mam nadzieje,ze juz wszyscy gotowi na gwozdz programu ?)) Odpowiedz Link
nitonisio Re: 09.02.06, 22:21 Administracja przychyla się do wniosku forumowiczki Wędrowiec i przenosi wzmiankowane wtręty do niniejszego wątku, pozostawiając substancję dzieła w postaci zintegrowanej. Uprasza się o czytanie poniższego w kierunku od dołu do góry • Re: W tym stanie rzeczy... 40latek 08.02.06, 22:30 + odpowiedz wiec opusc ten tapczan i napisz ze dwa slowa... Odpowiedz Link
40latek Re: Nike macie jak w banku! 12.02.06, 22:25 no nie wiem. Trzeba by dookoptować do ekipy piszacej znawce drobiu, a w kazdym razie znawce charakteru i zachowan lekko przetluszczonych kaczek-nielotek. Poza tym przydalby sie jakis znawca grzybow, no i znawca 10 przykazan, 7 grzechow glownych (a nade wszsytko powinien znac droge do najblizszego kosciola). Sa oni niezbedni do odniesienia sukcesu, bo pomimo, iz dzielo to, dzielem wybitnym jest, trza mu przetrzec sciezki do umyslow ludzkich, a nic lepiej nie przeciera takich sciezek niz znajomi poustawiani na odpowiednich rogach ulicy. Zatem, skoro nie mamy takich - dzielo owe, mimo swej donioslosci, niesionych wartosci, nieumiarkowane w swym humanizmie oraz przeciazone waga zawartej w nim wiedzy - przepadnie. Tak jak wiele przed i po. amen. Odpowiedz Link
kanoka Re: Szukamy tytulu dla Dziela :))) 12.02.06, 23:04 Nie szukam tytułu, nie piszę kryminału, tylko pasożytuję na Was i - czytam z rozkoszą ) Piszcie tak dalej. Wasza czytelniczka Odpowiedz Link
kornikuno Re: Szukamy tytulu dla Dziela :))) 13.02.06, 18:19 Ja tez czytam)))) i wklejam link (pewnie znany) www.polskaludowa.com/index.htm IzaBella Odpowiedz Link
3gatunek Re: Szukamy tytulu dla Dziela :))) 25.02.06, 12:15 Porucznik wrocił !!! Oczywiscie nie bez klopotow i bolesnych doswiadczen. Własciwie nie mam nowego pomyslu na tytul, ale musialem podniesc ten post do gory, poniewaz poszedlby w zapomnienia, a jednak pare ciekawych propozycji tu sie znajduje. Zatem - czytajcie, wrzucajcie pieniadze do skarbonki coby autorzy mieli na herbate z cytryna i cukrem, oraz - oczywiscie - piszcie, bo wiem ze macie pomysly, ale jestescie leniwi. Odpowiedz Link