Dodaj do ulubionych

przeciwskazania do depilacji

20.03.05, 17:10
Czy przeciwskazaniem do depilacji laserowej mogą być zaburzenia hormonalne , a
jeżeli nie to czy skuteczność tych zabiegów będzie taka sama jak w przypadku
zwykłej niedoskonałości.Czy zbyt duża ilość prolaktyny może także być przyczną
małej skuteczności tych zabiegów i czy usunięcie guzka tarczycznego nie
stanowi przeciwskazań do wykonania tego zabiegu.Taką operację przeszłam 3 lata
temu.Badałam ostatnio poziom hormonów tarczycznych i mam je w normie.
Proszę o możliwie wyczerpującą odpowiedż
Z góry bardzo dziękuję
Obserwuj wątek
    • woypa Re: przeciwskazania do depilacji 21.03.05, 11:55
      witam,
      zaburzenia hormonalne nie są przeciwskazaniem. Depilacja laserem nie wpływa
      na "chemię" organizmu. Co do skuteczności to jest ona taka sama jak u osób bez
      zaburzeń... ale nierównowaga hormonalna może powodować aktywowanie się "cebulek
      uśpionych" lub przekształcanie się włosów meszkowych we włosy własciwe (z
      grubym trzonem).
      Przy zaburzenich hormonalnych (które wpływają na nadmierne owłosienie) zaleca
      się przeprowadzenie zabiegów równolegle z kuracją hormonalną- leczenie skutków
      musi być prowadzone jednocześnie z likwidacją przyczyn.

Pozdrawiam
      Wojtek
      • amb25 Re: przeciwskazania do depilacji 27.04.05, 13:17
        zapomniałam dodac, że zabieg zamierzam wykonać laserem diodowym LihtSherr.
        i jakie moga być powikłania? Bo slyszałam o bliznach, które mogą zostać (nie
        wiem jakiego laseru to dotyczyło).
        Z góry dziękuję
      • bosarosa Re: przeciwskazania do depilacji 24.05.05, 20:26
        Witam,
        chciałabym dowiedzieć się więcej na temat problemu wpływu zaburzeń hormonalnych
        na efektywność depilacji, ponieważ nie rozumiem, gdzie tkwi przyczyna
        niepowodzenia depilacji laserowej w moim przypadku.
        Na depilację zdecydowałam się 3 lata temu. Skupiłam się tylko na estetyce
        twarzy, która jest zawsze odkryta. Pozostałe części ciała...ech, chyba
        przywykłam do szczecinki na całych nogach, ale włosy na twarzy były dla mnie
        poważnym źródłem kompleksów.
        Jestem juz kilka lat po całkowitym wyleczeniu mikrogruczolaka przysadki, który
        był przyczyną bardzo wysokiego poziomu PRL w organizmie. Nadmienię, że
        testosteron u mnie zawsze był w normie (mieściłam się w średniej normy).
        Po wyleczeniu zdecydowałam się na depilację twarzy, włoski są mocne, ciemne i
        zajmują dość dużą powierzchcnię.
        W gabinecie Epicentrum przeprowadzono ze mną rozmowę kwalifikacyjną i pełna
        nadziei rozpoczęłam serię zabiegów. Znosiłam je dobrze, zaczerwienienie skóry
        mijało, a włoski po kilku dniach wypadały z łatwością.
        Ponieważ powierzchnia depilowania była dość duża, to i cena jednego zabiegu nie
        była mała, ale dostałam odrobinę upustu, a przede wszystkim nadzieję na koniec
        udręki i kompleksu.
        Zabiegi, a było ich 7, były powtarzane w odstępach 3 tygodniowych. Niestety, w
        ciągu tych 3-4 tygodni włoski odrastały wciąż ciemne, silne i w dużej ilości.Po
        siódmym zabiegu straciłam cierpliwość i wiarę w skuteczność. Nie poszłam
        więcej. Nawet nie poszłam zapytać, dlaczego taki mierny efekt już przecież po
        siedmiu zabiegach. Byłam zła na siebie za wyrzucenie dużej sumy pieniędzy ok.
        6 tys.zł, wydepilowałam sobie skutecznie portfel.

Nie rozumiem, dlaczego w renomowanym gabinecie lekarka nie poinformowała mnie,
        że zabiegów będzie potrzeba bardzo dużo, a tym samym bardzo dużo pieniędzy.

Nie rozumiem, dlaczego nie poinformowano mnie, że włosy, które ja posiadam,
        mogą byc bardzo trudne do usunięcia i że nie będzie to efekt trwały.

W końcu nie, rozumiem dlaczego po wyleczeniu przyczyny hirsytyzmu efekt
        depilacji był tak mierny.

Czy mogłabym prosić o szersze wytłumaczenie zagadnienia, bo kto wie, może
        jeszcze kiedyś wrócę do zarzuconej nadziei.
        Mam dość wosku, pincety, żyletek, pianek, depilatora elektrycznego i
        codziennego ślęczenia przy lusterku.

Dziękuję i pozdrawiam

• woypa Re: przeciwskazania do depilacji 24.05.05, 22:20
          Witam.

Miała Pani nieszczęście trafić do gabinetu gdzie nie dysponuje się skutecznym
          sprzętem do depilacji. Z tego co widzę na ich stronie, to cały czas depilację
          robią laserem aleksandrytowym.
          Proszę zerknąć na kilka postów niżej:
          "laser aleksandrytowy"
          oraz
          "skuteczność różnych laserów".

Moim zdaniem 3tygodniowe odstępy między zabiegami to również zbyt mało.
          Proszę poszukać gabinetu w którym depilację wykonują jedynym politycznie
          poprawnym laserem (na tym forum :)
          Moim zdaniem efekty będą duuużo lepsze (czyt. trwalsze) niż przy tym
          aleksandrycie.

Życzę powodzenia
          i pozdrawiam
          Wojtek
          • bosarosa Re: przeciwskazania do depilacji 25.05.05, 07:31
            Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Poczytam skazane wątki i postaram dowiedzieć się więcej o tym jedynie
            słusznym:) laserze.

Te 3 lata temu nie znalazłam zbyt wielu informacji, a poza tym nikt ze
            znajomych osób nie umiał mi nic doradzić na temat skuteczności tego lasera w
            Epicentrum.
            A tam, na miejscu, również nikt nie pokwapił się zadbać o informację o mirnej
            skuteczności. Szkoda, ale to juz problem Epicentrum jaką "cenzurkę" uzyska od
            pacjentów.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka