Dodaj do ulubionych

objawy boreliozy

04.08.20, 08:50
bardzo proszę o pomoc
od 3 miesięcy mam parestezje w okolicach twarzy a konkretnie nosa i brwi - symetryczne, nie jednostronne. Mam je cały dzień. To jest uczucie pieczenia , ciągnięcia skóry, napięcia, czasami czuję, jakby mrówki mi chodziły pod skórą. Postanowiłam założyc wątek bo w przeszłości miałam kilka razy kleszcza, w tym roku też niestety...Kiedyś z 7 lat temu robiłam WB - ujemny. Mam wykonany komplet badań podstawowych, pierwiastków typu magnez, potas, wapń, wit d3. Mam zrobiony tk głowy i mr. Wyniki są ok. Nie mam żadnych innych dolegliwości stawowych. SM wykluczone, tężyczka również. Neurolog leczy mnie w kierunku neuralgii, natomiast nie jestem pewna, czy to dobry kierunek, bo nic mnie nie boli. Nie mam bóli twarzy. Co do ewentualnych innych objawów w przeszłości, bolało mnie biodro jakieś 2 lata temu, ale ortopeda stwierdził zapalenie przyczepów mięśniowych. Przeszło. Jako dziecko miałam dysplazję. Mam również przepisane leki na depresję., bo kiedyś miałam somatyczny objaw depresji w postaci bólu brzucha, który minął po SRRI. Nie wiem czy robić badania w kierunku boreliozy, jeśli tak to jakie? A może to znów somatyzacja i wziąć leki?
Obserwuj wątek
    • patryshia90 Re: objawy boreliozy 04.08.20, 12:49
      Witaj,borelioza jest podstepna choroba ktora lubi się kamuflowac .u mnie rok temu zaczelo sie od bolu lewego kolana, miesiac poznirj byla juz opuchlizna ...nikt nie widział co mi jest... odwiedziłam mnostwo lekarzy od ortopedow przez reumatologow kończąc na neurologach.z badan robilam morfologie ktora pokazuje crp 11 czyli nie duzo ,ale jednak cos sie dzieje.
      Elise wyszla lekko podwyższona w igg czyli lrkarze uznaja za przestarzala,nieaktualna. Dwa razy western blot wyszło w igg p41 uznali za ujemne i po sprawie. Zrobilam rownuez ltt plus panel koinf.borelioza wyszla ujemns ,a w igg mycopl.i yersinia.ale ze w igg to tez ,ze nieaktualne i uznali, ze jestem zdrowa.zrobilam badania na kiłe,proby watrobowe,pakiet reumatol.wszystko ok.. w koncu zaczeli patrzec na mnke jak na osobe chora ,ale psych.ze sobie cos wmawiam,a ja zaczęłam z dnia na dzien slabnac,weszlsm w przewlekle zmeczenie,wstanie z lozks to był nielada wyczyn...ból rąk i nog,straciłam pamiec,ale krótkotrwała..pamiętałam zdarzenis 5-10l do tylu,a poprzedni dzień byl zawszr taki niewyrazny,rozmyty jak za mgla. W ciagu roku przytylam ok 10kg chociaż jadlam jak zawsze...wybrałam sie na biorezonans ...wyszla borelioza z myco i yersinia .... doszly objawy takie jak wibracje, drzenia mięśni. Oslabienie sily miesniowej.wiec zeobilam rez.magn glowy i emg by wykluczyc sm i sla wszystko ok.okaz zdrowia,wg wynikow,a jednak......od 3mcyy na wlasna reke przyjmuje rozszerz.protokul buhnera po jakim czasir doszly bole zebow,szczeki,palenie skory sięgnęlo granicy... nie wiem co dalej. Lecze sie na wlasns reke bo na sluzbe zdrowia nie ms co liczyć ..najlepiej powiedziec ,ze ktos ma depresje.
      • il19 Re: objawy boreliozy 06.08.20, 09:28
        czytałam sporo na ten temat, natomiast nie mam innych objawów, nie jestem zmęczona, nie bolą mnie stawy, kości, głowa, nie mam innych drętwień, zaburzeń pamięci, problemów z koncentracją. Jak myślicie, czy to mrowienie twarzy może byc jedynym objawem boreliozy? Uczucie mam stałe - tylko w dzień, głównie na nosie, symetrycznie. Jak wstanę to zaczynam myśleć o tym i sie rozkręca. Może to rzeczywiście psychiczne? Czy musiałoby być coś jeszcze. Kleszcza miałam naście lata temu (oprócz tego tegorocznego). RMI czysty. Koszt zwykłego WB jest duży, nie mówiąc o innych badaniach, ale szukam...Myslicie zeby zrobić?
    • il19 Re: objawy boreliozy 06.08.20, 09:31
      i dziwne jest np to ze jak założę maseczkę to przechodzi, jak jestem na dworzu i coś robię np w ogródku też przechodzi, tylko jak siedze to strasznie mi dolega i denerwuje...
      • patryshia90 Re: objawy boreliozy 07.08.20, 14:09
        Jak zaczynasz o tym myśleć to sie zaczyna... czyli takie wywolywanie wilka z lasu ?:p

Uwazam ,ze może to byc objaw borelki np.poczatkujacy... ja mam objawy stawoeo miesniowe chocbym wewnatrz miala pasazera na gape i sie przemieszcza...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka