17.03.06, 11:01
czy same bóle krzyża niezbyt uciązliwe obecnie mogą wskazywać na borelioze.
rok temu miałem rumień, leczony byłem 2 tygodnie antybiotykiem i potem 2 razy
po 3 dawki sulfamed. zadnych innych objawów nie mam. lekarz neurolog
stwierdził na podst. rtg dyskopatie izapisał rehabilitacje.
Obserwuj wątek
    • artur737 Re: objawy 17.03.06, 14:59
      Niby tak, ale to moze byc naprawde tylko dyskopatia. Musisz zdobyc wiecej dowodow swojej choroby.

Dr.J mial kiedys pacjenta z bolami krzyza, ktorego leczyl kilka lat antybiotykami by w koncu sie okazalo, ze to byla zwykla dyskopatia a nie borelioza. W tamtym przypadku byla wskazana operacja a nie antybiotyki. Trzeba byc czujnym w obu kierunkach jak widac.
      • kemot_d1 Re: objawy 17.03.06, 15:59
        czyli jesli lekko pobolewa to raczej czekać niż szaleć z kuracją
        antybiotykową ? nie przeszkadza mi ten ból aż tak bardzo. moze przejde najpierw
        rehabilitacje a potem zobaczymy .
        • bb103 Re: objawy 17.03.06, 16:07
          Zgadzam sie z Arturem, jak nie masz wiecej objawow to raczej badz ostrozny i
          zbadaj sie w kierunku dyskopatii.
          Istnieje cos takiego jak dyskopatia, ktora nie musi byc borelizoza, ale czesto
          wlasnie borelioza jest polaczona z bolami stawow i kregoslupa
          • kemot_d1 Re: objawy 17.03.06, 16:10
            BÓL JEST CORAZ MNIEJSZY. MOŻE BORIELKA PRZYSNĘLA NA JAKIS OBU JAK NAJDŁUŻSZY
            CZAS smile KAZDY LEKARZ OCZYWIŚCIE SŁYSZĄC O BORELIOZIE MÓWI ZE TĄ DAWKĄ
            ANTYBIOTYKU ZOSTAłEM napewnno na stałe ULECZONY.
      • freshka Re: objawy 17.03.06, 19:00
        A z drugiej strony czytalam i takie rzeczy, ze borelioza moze powodowac np.
        przepukline krazkow. W jaki sposob - nie wiem, ale ta bakteria ma rozne
        zadziwiajace wlasciwosci, wiec czemu nie? Pewne powinowactwo do kosci na pewno
        ma.

Nie chce straszyc autora watku bynajmniejwink
        • kemot_d1 Re: objawy 20.03.06, 18:13
          bóle krzyża ustąpiły mozna powiedzieć całkowicie po ok. 2 tygodniach od
          nastawienia bez żadnych antybiotyków. czy to możliwe przy boreliozie ?
          • kemot_d1 Re: objawy 23.03.06, 17:45
            kemot_d1 napisał:

> bóle krzyża ustąpiły mozna powiedzieć całkowicie po ok. 2 tygodniach od
            > nastawienia bez żadnych antybiotyków. czy to możliwe przy boreliozie ?

dzsiaj podjałem próbe przekonania kolejnego lekarza iż może przydałaby sie
            kuarcja antybiotykowa choćby prewencyjna. od dłużeszgo czasu przecież czuje sie
            nie najlepiej, nie są to może bóle uniemożliwiające normalne życie, ale
            uciążliwe. lekarz rodzinny do którego musiałem iść po skierownie do zakaźnika
            bardzo sie zdziwił po co. potem zapytał czy robiłem testy kontrolne. ja mu nato
            że te testy są bezużyteczne, po krótkiej dyskusji wycofała sie z dyskusji o ich
            skuteczności. popatrzała z politowaniem i dała mi skierowanie.... a zakaźnik
            uwierzył że może mam borelie, ale powiedział że powietrza leczyć nie będzie i
            najpierw igg i igm zrobić trzeba.. ja napomknąłem o WB..ona że robią tylko w
            warszawie za ok. 2000 pln.szczeka mi opadła...no cóż jutro ide zrobić te testy.
            narazie nie stać mnie chwilowo aby iść prywatnie do lekarza które poleciła mi
            wawan, ale chyba sie jednak wybiore sad(( swoją drogą czemu lekarze nigdy nie
            zaczynają swojej pracy punktualnie a pacjenci przeciw temu nie prostestują smile)
            pzdr wszystkich.
            • freshka WB 23.03.06, 18:12
              WB w Wawie kosztuje ok. 360 zl (180 za jedna klase).
              A np. w Katowicach 80 zl za jedna klase.(tylko inny producent testu)
              Za 2tys to mozna zrobic caly panel metaboliczny i jeszcze zostaniesmile
              Skad oni biora takie dane?
                  • idanta Re: WB 24.03.06, 10:42
                    Badanie WB robi Woj.Stacja Sanitarno Epidem. na ul.Raciborskiej oraz
                    Labotatorium FRYDA na pl.Wolnosci oczywiscie w Katowicach.
                  • kemot_d1 Re: WB 06.04.06, 11:50
                    Narazie zgodnie z zaleceniem zakaźnika zrobiłem testy ellisa aby nie leczył
                    powietrza jak to ładnie określił. wyniki igm 2,7 igg 11,4. objawów własciwie
                    oprócz lekkich bóli krzyża /siedze prawie cąły dzień w pracy przy biurku sad/ i
                    lekkiego kaszelku czasami nie mam. pytanie co robić, rumień miałem około roku
                    temu, ukąszenie 1,5 roku temu. przeleczony byłem doxy i sulfamedem przez 2
                    tygodnie ok. roku temu.
                      • kemot_d1 Re: WB 06.04.06, 15:08
                        tak tylko ten lekarz wspominał o leczeniu około 1,5 miesiąca i koniec. wybieram
                        sie więc do tego lekarza gdzie była wawan, ale obawaam sie tak dużych dawek
                        antybiotyków. może póki nie mam bardzo uciązliwych objawów poczekać ? mam dość
                        silny organzim, rzadko chorowałem na cokolwiek dotychczas.
                          • kemot_d1 Re: WB 06.04.06, 16:40
                            dzięki bardzo, rozumiem sad. nie mam silnych objawów dlatego sądziłem że moge
                            zaczekać. chciąłbym jechac z dzeciakami na wakacje w sierpniu a nie wiem czy
                            podczas kuracji antybiotykowej to jest wskazane i możliwe.
                        • wawan1 Re: WB 06.04.06, 19:03
                          Może udaj się do dr S., ale nie sądzę, że on na podstawie lekkich strzykań w
                          krzyżu będzie cię leczył. Ostatnio też byłam u niego, mam powtórzony WB, wynik
                          oczywiście dodatniwink w IgM, ale czuję się o niebo lepiej niż przed leczenmiem.
                          Uzgodniliśmy, że na razie nie leczymy powtórnie. Musze się jakoś po tym
                          wszystki zregenerować. Nie mam już siły na dalsze antybiotyki. Ale oczywiście
                          gdyby coś gorzej, to wracamy do kuracji.
                          I wcale nie jest to tak, że antybiotki można pochłaniać garściami, bez skutków
                          ubocznych. Niestety, sama się o tym przekonałam, najpierw anemia, teraz grzyby
                          i w dodatku hyba pasożyty. POdczas kuracji wyjałowiłam się okropnie i łapię
                          wszystko co popadnie, chociaż na szczęście jeszcze się nie przeziębiam.
                          Uważam, że tylko z bólami krzyża nikt cię nie będzie leczył ot tak od siebie.
                          Jeśli bardzo się uprzesz może coś wywalczysz, ale musisz sam podjąć decyzję.
                          • kemot_d1 Re: WB 07.04.06, 17:01
                            wiem że zalezy ode mnie. ale mam obawy czy sie katować teraz antybiotykami czy
                            poczekać...tylko nie chce na smierć jak to napisał artur sad ja miałem rumienia
                            takze borelka pewna - poprzednie leczenia 2 tygodnie rok temu. przez ten czas
                            nie miałem żadnych innych mocnych dolegliwości. moźe choć klikutygodniowa
                            kuracja doxy byłaby wskazana, sam juz nie wiem. sad(((

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka