Dodaj do ulubionych

Operacja na zeza

23.11.04, 15:31
Proszę napiszcie gdzie na operacje na zeza z pozytywnym skutkiem.
Jeśli ktoś z Was miał taki zabieg napiszcie,jestem ciekawa waszych opini
czy wiek nie ma znaczenia,bo jestem po 30tce i już nie potrafię z tym życ.
gdyby ktoś poinformował mnie byłabym bardzo wdzięczna.
Straba wspomniała mi o Krakowie,proszę o więcej szczegółów,
Obserwuj wątek
    • ewencja Re: Operacja na zeza 25.11.04, 10:17
      Hej Olusia! Im wcześniej tym lepiej, lepszy efekt operacji i większe powodzenie
      jej. Byłam w Krakowie na jakis specjalistycznych badaniach, polecam jak jeszcze
      istnieje Sobótkę, lub wspomnianą Szklarską Porębę, jak istnieje jeszcze:-) Ja
      miałam operację we Wrocławiu, operowała mnie i leczyła, i dalej leczy pani
      doktor KORENDOWICZ. Ona przyjmuje za darno do 18 roku życia, potem trzeba
      płacić. To są namiary Pani doktor:Lek.med. Barbara KOrendowicz, specjalista
      chorób oczu.
      Wrocław, ul. Żeromskiego 62/59 tel: 3227210
      Pozdrawiam!
      • olusia34 Re: Operacja na zeza 26.11.04, 23:21
        Hej Ewencja!
        Dziękuję za odpowiedz,ale chciałabym wiedziec w jakim wieku miałaś operacje.
        A dlaczego Ty nie miałaś operacji w Sobótce czy Szklrskiej tylko we Wrocławiu.
        Rozumiem że efekt operacji jest zadawalający,
        Dziękuję za namiary na Wrocław,napisz jeszcze coś ozabiegu.Czy można wrócić
        zaraz do pracy po operacji.
    • straba Re: Operacja na zeza 27.11.04, 15:32
      Olu już jestem i odpisuje dalej na twoje pytanka do mnie.
      Otuż u mnie efekt zabiegów nie był super dobry, bo ja mam jak już wspominałam
      oczopląs i on zalatwia sprawe.Tzn blokuje oczy w ustawieniu do nosa i
      koniec.Wtedy oczy sa spokojne i widze najwyrazniej. Oczopląs jest nieuleczalny
      i dlatego zeza nie mogą mi wyleczyć do końca. Tak jest u mnie. I dlatego tyle
      operacjii nie dało całkowitej poprawy.
      PAMIĘTAĆ TRZEBA. KAZDY ZEZ JEST INNY I NIE MOŻNA PORÓWNYWAĆ NA ZASADZIE JEJ NIC
      NIE DAŁO JA TEŻ JESTEM SKAZANA NA NIEPOWODZENIE.
      Owszem u dorosłych nie mozna juz liczyć na widzenie obuoczne, ale jedynie na
      efekt kosmetyczny, który nie zawsze jest stały bo oko odpływa do połozenia
      poprzedniego gdzie przecież siedziało cały czas i już kolo się zamyka, a
      dodatkowo brak widzenia przestrzennego.
      Olu ja polecam Kraków bo tu się lecze i tu tez jest oddział dla zezujacych
      dorosłych.

Faktycznie tak jak pisze Smutniutka ja rzadko jestem na gg.Na forum wpadam od
      czasu do czasu, bo teraz mam malutko wolnego.
      Jeśli masz dalsze pytanka to pisz smiało.

Pozdrawiam.

• ewencja Re: Operacja na zeza 27.11.04, 15:49
        MIałam operacje jak miałam 4 latka, i chyba 5 albo 6 miałam dwie, ponieważ
        jedna miała być na lkewe oko, i ono podczas pierwszej operacji zostało
        naprawione, ale drugie zaczęło się w związku z tym psuć.
        Ja też mam oczopląs:-)))))))))) Ale maluteńki! U mnie operacjia się udała, i
        przeszłam przez wiek dojrzewania obronną ręką.
        Operację miałam we Wrocławiu bo tu mieszkam i tu mam swoją wymienioną już Panią
        dooktor, i ona mnie operowała, bo oprócz poradni pracuję (nie wiem czy dalej) w
        szpitalu, na Klinikach. Do Krakowa jechałam na specjalistyczne badania. Ja
        chodziłam do przedszkola, i do ściągnięcia szwów byłam w domu potem czyba ze
        dwa tygodnie jakoś tak, a potem mogłam wrócić do dzieci:) Aha i nie mam ani
        śladu operacji zero blizn!
        • straba Re: Operacja na zeza 28.11.04, 17:45
          Cześć Ewencja,
          Ja pierwsze zab. też miałam ok 4-5rż. Potem dopiero w szkole podst.
          Blizny niestety mam.Bo zab.bylo kilka. Ale przecież nie w nich problem.
          Właśnie w okresie dojrzewania uzyskałam najlepszą ostrośc wzroku, którą
          pielęgnuje do dziś.
          Wszystkie zabiegi miałam przed wakacjami,żeby rodzice mogli mnie mieć pod
          kontrolą, bo jako dziecko dawałam popalić na maxa.
          Kończąc pozdrawiam
      • olusia34 Re: Operacja na zeza 28.11.04, 21:38
        Myślałam że to jestem najbardziej skazana przez zły los,a Ty mówisz że masz
        oczopląs i tyle operacji i brak efektu.
        Mi właśnie najbardziej zależy na efekcie kosmetycznym, bo nie potrafię z tym
        żyć.
        Nie mam poczucia własnej wartości, nie pracuję w swoim zawodzie bo,jestem
        sprzedawcą.Jest mi wstyd z powodu tej cholernej wady.
        Dziekuję za słowa otuchy i myślę że zdecyduję się na Kraków
        Niewiem dokładnie na czym polega to widzenie obuoczne, ja wzrok mam dość dobry,
        u okulisty nie odzcytuję tylko dolnego rzędu.
        Nie cierpię też nosić okularów,dlatego bym chciała zabieg.
        Powiem Ci jeszcze że byłam kiedyś u okulsty i stwierdził że na zabieg to trochę
        zbyt póżno bo wiek,że zez jest niewielki i szkoda ryzykować, a poza tym to
        grożi podwójne widzenie.Proszę napisz czy jest sens decydować się.
        Pozdrawiam serdecznie i proszę oodpowiedz.
          • nawoj29 Re: Operacja na zeza 29.11.04, 22:39
            do ewencji: Czy pamietasz, czy mialas te operacje na jedno czy na dwoje oczu i
            czy na jednym czy na dwoch miesniach? Mam dzieci do operacji i rozne osrodki
            maja rozne metody (i operacji, i zalecen po/przed operacyjnych). Oczywiscie
            kazdy chwali swoja, a ja nie wiem, gdzie zaufac.
            • ewencja do nawoj 01.12.04, 15:51
              Miałam na lewe oczko jeden zabieg on był jako pierwsyz przeprowadzony i był na
              jednym mięśniu. Później miałam na drugim oku też jednego mięśnia. Ja mam duże
              zaufanie do mojej Panio doktor. Ale sądzę, że innie metody są równie dobre.
              Pozdrawiam!
        • straba Re: Operacja na zeza 30.11.04, 20:25
          Cześć Ola!

To właśnie u dorosłych trudno o dobry efekt kosmetyczny, bo często nie umieją
          patrzeć sztucznie naprostowanym okiem i z czasem oko ucieka do pierwotnego
          ustawienia.
          No i to widzenie podwójne, pojawiające się gdy na obu oczasch jest dobra
          ostrość wzroku.
          Ja z własnego doświadczenia powiem tak:warto spróbować. Mnie też straszyli
          dwojeniem. Ale jakośc zawsze mnie omijało.
          Pozdr
          • anula36 Re: Operacja na zeza 19.12.04, 18:53
            Zaczynam sie zastanawiac ze nie wiem czy dobrze zrobilam ze zajrzalam na to
            forum:) Zaczelam sie ostanio zdecydowanei czesciej przygladac moim oczom:)
            Tez mam 30 lat i nie zdecydowalabym sie na operacje kosmetyczna, efektu
            widzenia obuocznego i tak nie odzyskam a tylko dla efektu kosmetycznego? I to
            watpliwego, w zyciu.
            • aneczka42111 Re: Operacja na zeza 19.12.04, 19:13
              Nie zgadzam się z Tobą Anula36!!!!Ja mam dopiero 19lat,jestem po zabiegu,który
              okazał się bardzo skuteczny i naprawde wszystko było OK!Jeżeli tylko jest
              szansa na przeprowadzenie zabiegu-trzeba to koniecznie zrobić!
                • aneczka42111 Re: Operacja na zeza 19.12.04, 20:07
                  Hej Aniu:)Wiesz,nie bardzo moge zrozumiec,że zez nie przeszkadza Ci w niczym:
                  (Nigdy nie poczułaś,ze ktoś Cie z tego powodu zle potraktowal,skomentował jakoś
                  nieprzyjemnie twoj wyglad,albo po prostu patrzył z politowniem...Ja nie moglam
                  się zgodzic by dalej życ z ta choroba...Podjęłam walke i jak narazie chyba
                  wygrywam...
                  • anula36 Re: Operacja na zeza 20.12.04, 00:20
                    owszem zadazylo sie ze ktos sie zdziwil ze ma tak rozbiegane spojrzenie.
                    Ale to akurat problem komentujacego nie moj.
                    Nie wplywa to na poczucie mojej wlasnej wartosci.
                    Myslac w ten sposob" bo ktos moze spojrzec z politowaniem" gdybym starcila
                    reke,noge,miala blizny na twarzy to powinnam siedziec w domu i nie obrzydazac
                    bliznich moja osoba.
                    JA mam zeza po wypadku i ne widze powodu zeby sie go wstydzic.
                    Niech sie wtydzi ten kto widzi:) i komentuje glupio.
                    Wiecej milosci do siebie;)
                    Pozdrawiam,
                    Anula
    • kornelia315 Re: Operacja na zeza 11.12.05, 13:16
      hej ja juz miałam trzy operacje wybiez sie do katowic do kliniki przez jeden
      dzien oczywiscie nie cały zrobią ci badania a potem uzgodni pani termin na
      który nie trzeba długo czekac naprawde te operacje dają efekt w kazdym oku są
      po dwa węzły które czeba zoperować mi został jeszcze jeden a nie widac juz ze
      miałam zeza moje oczy kiedys były w koncikach a teraz są prosto polecam
      tą klinike !!!
      • acidpunk Re: Operacja na zeza 14.12.05, 15:46
        czesc, ja mam 22 lata i tez chialabym si epoddac operacj, we wroclawiu
        najlepiej, gdyz tam wlasnie mieszkam, chcialam sie zapytac czy taka operacjajest
        darmowa czy płatna i ile kosztuje jeslijest platna ???/ aha i ile trwa
        rekonwalescencja, poniewa zjestem na studiach i niewiem czy moglabym normalnie
        wrocic na nie czy potrzebuje wiecej czasu, prosze o dopiwedz, pozdrawiam =)
        • edit27 Re: Operacja na zeza 03.01.06, 18:18
          Operacja ta jest bezpłatna. Ja jestem prawie miesiąc po zabiegu i oczko jest
          jeszcze leciutko zaróżowione w kąciku ale juz normalnie chodzę na uczelnie
          poniewaz też studiuję, więc nie musisz sie obawiac, niektórzy już nawet po
          dwoch tygodniach powracją do szkoły, pracy.Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka