nocny.gosc
10.03.13, 13:47
Czy jest mi ktoś z was, drodzy forumowicze, wytłumaczyć czemu w Siedlcach mamy tak wysokie opłaty za komunikację miejską. Z tego co się zorientowałem w miastach o wiele większych niż Siedlce opłaty za bilet okresowy 30 dniowy są zwykle o około 10-15 zł niższe niż u nas? W Warszawie gdzie autobusy jeżdżą z częstotliwością co 5 minut(jedna linia) + tramwaje + metro + SKM za taki bilet płaci się 100 zł(4 zł więcej niż w Siedlcach). U nas za 96 zł mamy dwie linie(3,4) kursujące co 15 minut(i to też tylko w tygodniu) i reszta linii, które kursują mniej regularnie z dużo większymi odstępami czasu... Przyznam, że irytujące jest że zarobki mamy "Siedlecki" a ceny takie jak w dużych miastach w Polsce. Do kogo można by ewentualnie zwrócić się z tym pytaniem, w celu uzyskania merytorycznego uzasadnienia tak wysokich kosztów przejazdu przy relatywnie niskiej jakości świadczonych usług?