Dodaj do ulubionych

ZBIERAMY NA MINI SKATE PARK

13.10.11, 10:04
22 października ( w sobotę) w godz. 10.00-15.00 ponownie organizujemy zbiórkę makulatury, butelek PET , elektrośmieci ,złomu , wielkogabarytów,używanych ubrań ,butów itp.
Poprzednio uzbieraliśmy 2600kg makulatury i otrzymamy 520 zł. Te fundusze przeznaczymy na wycieczkę dla najlepszych 2 klas (szkoła podst. i gimnazjum) .Ze zbiórki używanych rzeczy pieniądze przeznaczono na dofinansowanie obiadów dla 3 uczniów z naszej szkoły.
W najbliższą sobotę będziemy zbierać na budowę mini Skate Park-u .
Proszę nie wyrzucać w/w rzeczy tylko przynieść na parking szkolny 22 października !!!

Obserwuj wątek
    • aziolek Re: ZBIERAMY NA MINI SKATE PARK 13.10.11, 14:51
      Cel na zbiórkę szczytny ale po pierwsze:
      1. gdzie ma być ten skate park
      2. czy ma Pani zezwolenie na publiczną zbiórkę pieniędzy
      3. kiedy i jak Pani ogłosi wynik zbiórki? Bo właściwie powinno być:
      "Ogłoszenie wyników zbiórki:
      Wynik zbiórki i sposób zużytkowania zebranych ofiar powinien być ogłoszony w ciągu jednego miesiąca w prasie o zasięgu obejmującym przynajmniej obszar, na którym zbiórka została przeprowadzona.

Ogłoszenie powinno zawierać:
      1. nazwę i siedzibę instytucji, która zbiórkę przeprowadziła,
      2. nazwę organu, który udzielił pozwolenia oraz datę i numer jego wydania,
      3. sumę (ilość i rodzaj) zebranych ofiar,
      4. wykaz kosztów przeprowadzenia zbiórki,
      5. dokładne przedstawienie podziału czystego dochodu ze zbiórki z wymienieniem celów, na które dochód ten został przeznaczony, oraz sum (ilości i rodzaju ofiar) przekazanych na każdy z nich.

Ogłoszenie powinno nastąpić w polskojęzycznym czasopiśmie w miejscowości, w której instytucja zobowiązana do ogłoszenia ma siedzibę. Jeśli nie jest to możliwe, należy to ogłosić w miejscowości, która jest siedzibą organu wydającego pozwolenie lub organu instancyjnie wyższego."
        • aziolek Re: ZBIERAMY NA MINI SKATE PARK 13.10.11, 20:51
          Nie mam nic przeciwko zbiórkom. To dla naszych dzieci, czyli dla czyich? Jeśli dzieje się coś fajnego i zgodnego z prawem jestem ostatnią osobą która będzie zniechęcała.
          Mam nadzieje, że zebrane pieniądze w 100% zostały/zostaną przeznaczone na te cele, które Pani Gawęda podała.
          Zbieranie pieniędzy lub dóbr materialnych na szczytny cel jest przedsięwzięciem, które podlega określonym uwarunkowaniom prawnym.
          Kwestie związane z organizacją zbiórki publicznej reguluje ustawa o zbiórkach publicznych oraz rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie sposobów przeprowadzania zbiórek publicznych oraz zakresu kontroli nad tymi zbiórkami.
          • niwiczanka Re: ZBIERAMY NA MINI SKATE PARK 21.10.11, 11:58
            Ja mam pytanie inne, bo jak widzę odpowiedzi na pytania zadane, przez aziolek się nie doczekamy!

Czy gmina wyraziła zgodę na lokalizację skateparku? czy zbieramy pieniądze na coś co nie wiadomo czy ma szanse powstać?

I nie chodzi o to, że uważamy, że to zły pomysł, wszak inicjatywy oddolne powinny być dostrzegane, tylko jeśli mają się angażować nasze dzieci to wolałabym aby takie zbiórki były przeprowadzane zgodnie z prawem!

Chyba, że nie wszystkim zależy na ty samym!
    • niwiczanka Re: ZBIERAMY NA MINI SKATE PARK 21.10.11, 22:10
      Tani skatepark - czy to możliwe? Zanim uda sie zgromadzić odpowiednie środki, zanim wybierzemy jakikolwiek projekt, musimy wiedzieć o czym mowa. Popatrzcie, poczytajcie. Będziemy przedstawiać kolejne rozwiązania. Dziś pierwsze. A na marginesie - nie przeszkadzajcie w inicjatywie Dzieci (bo to pomysł jednego z kilkunastoletnich chłopców). POMÓŻCIE, prosimy!

Tekst ze strony nowaiwiczna.com

Nie przeszkadzajcie w inicjatywie dzieci? Przepraszam bardzo a kto przeszkadza, ba wiem, że są nawet tacy co chcieli się włączyć w akcje, ale, że go państwo nie lubicie, to .....

Już wcześniej pisałam, że inicjatywy oddolne są bardzo ważne, ale należy to robić zgodnie z przepisami i tu własnie powinna być rola radnych którzy się angażują w tą akcje, a tak co ... mamy pokazywać naszym pociechą, że prawo jest mniej istotne bo cel słuszny ... mamy ich tego uczyć, że decyzje administracyjną można wydać w jeden dzień ... albo po terminie zbiórki...

I tylko o to chodzi w tej dyskusji, a jak przykro będzie tym chłopcą jak się okaże, że na zagospodarowanie tego terenu jest inny pomysł? na to sobie państwo odpowiedzieli?

Trochę od Dup.... strony .... i tyle! ale najłatwiej to odebrać, że ktoś przeszkadza!!!
      • zbyszek.czapnik Re: ZBIERAMY NA MINI SKATE PARK 21.10.11, 23:53
        To bardzo ciekawy przykład dla młodzieży!
        Radna pomijając wszelkie priorytety dotyczące sołectwa zabiera się za działania na rzecz budowy placu zabaw dla wyrostków.

Nie było by w tym nic złego gdyby:
        - radna zrealizowała dotychczasowe obietnice wyborcze,
        - przedstawiła plan działania mieszkańcom i gminie,
        - przedstawiła kosztorys inwestycji,
        - uzyskała zgodę mieszkańców i gminy na zagospodarowanie tego terenu,
        - uzyskała zgodę na publiczną zbiórkę pieniędzy.
        • jamaisa Re: ZBIERAMY NA MINI SKATE PARK 22.10.11, 09:59
          Dziękuję za wyrostka! Lubie jeździć na rolkach...a mam 34 lata i raczej uważam się za Matkę Polkę czy też Kurę Domową...ale nie za wyrostka! Chętnie pobawiłabym się na takim jak to pan ujął "placu zabaw"! razem z moim dzieckiem...które jeszcze wyrostkiem nie jest.

Co za podejście...jak radna coś robi to na pewno robi źle! w mojej wsi nie widzę ŻADNYCH działań Radnych...czy to dobrze? pisać pean pochwalny że nie dzieje się nic wiec na pewno nie dzieje się źle? taka logika?

Proponuję założyć forum jeżdżenia po radnej...zawsze to jakaś jazda...i zaprosić młodzież niech się wyszaleje ;) sport to zdrowie!

Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie. J.Zamoyski
          • niwiczanka Re: ZBIERAMY NA MINI SKATE PARK 22.10.11, 10:28
            Jestem rówieśniczką :)
            Natomiast ja nie widzę nic złego w słowie "wyrostek" wszak to określenie dla dorastającego kilkunastoletniego chłopca, tak samo jak "pacholę" czy"podrostek", a skatepark ma być głównie zrobiony dla nich.

Nie wiem na jakiej wsi Pani mieszka? ale może, właśnie należy dyskutować o pracy radnych jak i gminy.

Czy sądzi Pani, że gdyby nie dość aktywna dyskusja, na temat skateparku to pojawiło by się to pismo nowaiwiczna.com/acrobat/info_Gmina.pdf
            Szkoda tylko, że dopiero dzień przed "imprezą" !

• jamaisa Re: ZBIERAMY NA MINI SKATE PARK 22.10.11, 10:39
              4 osoby rozmawiające na forum to raczej niespecjalna aktywność ;) myślę że więcej będzie aktywnych na parkingu przy szkole w NI :)
              a pismo jest...to chyba dobrze :) czy też nie dobrze? bo w złym terminie...? ja myślę że Radni i Sołtys NI dają dobry przykład bo działają mimo wszystko...
              • niwiczanka Re: ZBIERAMY NA MINI SKATE PARK 22.10.11, 10:58
                Mam dokładnie taką samą nadzieję, a akcja będzie "przepustką" do powstania obiektu.

Zakładam, że celem dzisiejszej zbiórki nie jest tylko zaangażowanie lokalnej społeczności, ale pokazanie Gminie, że mamy swoje oczekiwania - to nie pierwsze wnioski o budowę skateparku!

• zbyszek.czapnik Re: ZBIERAMY NA MINI SKATE PARK 22.10.11, 12:19
                  Nie jestem przekonany co do miejsca, bo skoro tam ma powstać CIS to trzeba będzie to potem rozbierać.
                  Nie jestem przekonany co do sposobu działania. W przeciwieństwie do tego co pisze w swoim liście do gminy nasz Sołtys nie słyszałem o jakiejkolwiek akcji informacyjnej czy reklamowej.
                  Jestem za to zawiedziony tym, że nasi radni nie zajmują się kwestiami kluczowymi dla sołectwa (bezpieczeństwo, odwodnienie dla całej miejscowości a nie wyłącznie ulic Zimowej i Szkolnej, ujęcie wody, zwiększenie ilości słupków w okolicy szkoły, budowa CIS, zwiększenie ilości "leżących policjantów", wycinka gałęzi przy przewodach energetycznych, dopilnowanie uprzątnięcia zaniedbanych terenów, udrożnienie przepustów pod wjazdami, likwidacja dzikich parkingów nad zasypanymi rowami i wiele innych spraw).
    • wojtek_zacharjasz Re: ZBIERAMY NA MINI SKATE PARK 25.10.11, 01:03
      Byle kij w szprychy wsadzić.

Zastanawiam się dlaczego, zawsze ta sama grupka ludzi, kiedy tylko dzieje się cokolwiek lepszego, poza pyskówkami, sypie piasek w tryby? W imię jakich wartości, wciąż ci sami ludzie, starają się wstrzymać jakiekolwiek pozytywne działania? Wbrew logice, wbrew marzeniom, wreszcie wbrew woli większości Mieszkańców. Tak, wbrew woli, bo... jest Uchwała Zebrania Wiejskiego a w niej, między innymi, w §1, ust. 5 i 8 (www.nowaiwiczna.com/acrobat/uchw_NI_Nr_1_2011.pdf ) Zebranie wyraziło swoją wolę. Wystarczy czytać i działać dla innych a nie bojkotować. I to by było na tyle.
      Wojtek Zacharjasz
      • kamyk-milowy Re: ZBIERAMY NA MINI SKATE PARK 25.10.11, 08:48
        Panie Sołtysie!! Arogancja jaką Pan pokazuje jest niebywała, czy to są czasy gdzie każdy ma mieć takie samo zdanie jak władza? Jak ktoś ma inne zdanie niż Pan i Radna to już jest wrogiem systemu? Został Pan wybrany aby służyć mieszkańcom a nie na nich krzyczeć, jako podatnik i mieszkaniec nie życzę sobie takiego tonu. A teraz do meritum, nikt tu nie jest przeciwny powstawaniu skate parku, placu zabaw, CIS i innych potrzebnych inwestycji. Choć bardziej na pewno potrzebne są : kanalizacja burzowa, udrożnienie przepustów, nowe ujęcie wody itp. tyle że to chyba radną przerasta. Myślę że każdy tego typu inicjatywę robioną z głową poprze, podkreślam robioną z głową a nie dla poklasku. Mieszkańcy mają prawo mieć obawy co do realności tych obietnic, przypomnę tylko ile było zbiórek na CIS, koszulki, medale, czapeczki itp. Sam kupiłem i co z tego ? a no teraz zamiast CIS oferujecie mieszkańcom skate park i kolejną zbiórkę, a za rok na co będziecie zbierać? . Najpierw był dom kultury na ul. Tarniny, potem CIS, a teraz skate park, a co z tego powstało? NIC!!! Sam byłem na zebraniu wiejskim na którym głosowaliśmy za przekazaniem bodaj 30 tys. zł na projekt CIS i co z tym teraz? Panie Sołtysie coraz bardziej mnie Pan zawodzi, głosowałem na Pana bo liczyłem że będzie to kadencja merytoryczna a Pan idealnie się wpisuje w populizm i propagandę radnej Gawędy.
        • o-la-ma-ma Re: ZBIERAMY NA MINI SKATE PARK 25.10.11, 20:15
          Ludzie kochani dajcie spokój przestańcie lać ten jad!
          Po pierwsze pomysł ze zbieraniem na skate park był rodziców wypłyneło na zebraniu rady rodziców -wiem bo tam byłam.
          I choć mam dzieci które nie będą z tego korzystały jestem za lepiej niech jeżdża na porządnie zrobionych ....nie wiem nawet jak to nazwać niż na jakimś badziewiu i rozbijać głowy.
          Wydaje mi się też że nie pozwalacie kobiecie nic zrobić (pisze oczywiście o p.Gawędzie) mieszkam niecały rok w NI ale trochę już poobserwowałam jak coś robi krytyka na maxa jak nie robi jeszcze gorzej nie wiem o co chodzi?
          A może wszyscy którzy krytykują wzieli by się za pomoc ?a może kandydujcie ludzie i wtedy będziecie mogli się wykazać
          A Pan kamyk-milowy to chyba w poprzednim wcieleniu był jakąś szychą skoro pisze że sołtys ma służyć ludziom ho ho
          • kamyk-milowy Re: ZBIERAMY NA MINI SKATE PARK 25.10.11, 21:02
            Droga Pani, może po prostu za krótko Pani mieszka jeszcze i daje się nabierać. Ja mieszkam 10 lat i pamiętam, co było przed radną Gawędą i pamiętam jak się ubiegała pierwszy raz o mandat, co obiecywała. Wtedy ja też wierzyłem, że wreszcie są ludzie, którym się chce, do czasu kiedy trzeba było oprócz gadania i robienia zbiórek załatwić konkretny problem. Najpierw była droga, która radna obiecywała i nie kiwnęła palcem żeby powstała, potem zaczęły się podtopienia, radna oczywiście była pierwsza tylko, co z tego, jak zalewało tak zalewa. I takich przykładów można mnożyć, miał być megafon, Internet, dom kultury na ul. Tarniny, Centrum Integracji Społecznej a co jest? Kolejna zbiórka!! Proszę zrozumieć, że ja nie mam nic przeciwko skate parkowi, pierwszy przyjdę do roboty jak trzeba będzie i grosza nie poskąpię, choć drogę mam ja i moi sąsiedzi tylko dzięki interwencji Pani Wójt, jak mnie zalewało kupiłem sobie pompę i też nie narzekam. Ale krew mnie zalewa jaśnista jak słyszę jak to wspaniale się dzieje w Iwicznej, bo mamy kolejną zbiórkę. Droga Pani takich zbiórek, w których sprzedawano czapeczki, koszulki, baloniki było już kilka i gdzie efekty?? Pani Radna owszem jest aktywna, ale robi tylko szum, to jest czysta propaganda. A tak z innej beczki to, do czego według Pani jest powołany sołtys, radny, wójt, minister, poseł? Bo według mnie, jako że każda z tych osób bierze moje, Pani, czyli podatników pieniądze, powinna nam zwykłym ludziom służyć, rozwiązywać nasze mieszkańców problemy, czy nie tak? W poprzednim wcieleniu pewnie byłem elementem wywrotowym i kułakiem skoro tak brużdżę:)
            Pozdrawiam sąsiadkę
            • jedyny.jan Re: ZBIERAMY NA MINI SKATE PARK 25.10.11, 21:21
              Mieszkam tu 14 lat i czytam posty Pana i jeszcze jednego delikwenta, Panu podobnego. Wiecznie Wam źle. Jesteście wszędzie, jak woda po deszczu. Zalewacie wszystko i wszystkich.
              Weźcie się może do roboty, albo włączcie pąpę na stałe, to może prócz wody, coś jeszcze odessie np. cytowany wyżej jad. Żyjecie historią i tylko rozpamiętujecie. Ile Wy macie lat ?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka