Dodaj do ulubionych

Do -> ELIOTA33 -> co dalej??

12.07.06, 17:37
Jakiś czas temu tak ładnie analizowałeś wykresy WIGów pod kątem AT (fal
elliota i innych) na forum gazety i parkietu. Co sądzisz o obecnej sytuacji na
indeksach, mamy dość duże wzrosty, nic nie piszesz w tym temacie, a nie
ukrywam że ciekawie pisałeś i dobrze się to czytało.

Napisz co sądzisz o obecnej sytuacji wg Ciebie

pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • rafio_1977 Re: Do -> ELIOTA33 -> co dalej?? 12.07.06, 18:24
      eliot nic nie pisze bo jes podłamany nietrafnoscią swoioch komentarzy juz
      wczesniej mu pisałem ze wyglądało to zbyt książkowo i była to raczej fala abc
      czyli korekta w trendzie wzrostowym a nie jak pisał że zaczyna sie fala 12345
      trendu spadkowego
    • eliot33 Re: Do -> ELIOTA33 -> co dalej?? 12.07.06, 22:35
      Witam
      Zaczne od nie.
      1.Nie wiem czy wiesz ale niejestem w domu-lato pisałem to pare razy oczywiscie
      nie ceremonialnie tylko nadmienałem w swoich postach
      2.nie korzystam z internetu a własciwie miałem nie korzystać,ale to jest
      silniejsze ode mnie więc kazdą okazje wykorzystuje
      a) nie obserwuje notowań,wroc nie miałem tego robić,owszem rano zawsze rzadko w
      chwilach wolnych i czesto koncówki sesji
      3juz kiedy pisałem ze bede tu rzadko pisał,zaglądał,w pewnym okresie odniosłem
      wrazenie ze tu juz nikogo nie ma,Naprawde bylem w szoku jak kiedys zauwazyłem tu
      tematy ogólno dostepne "neoastrada wabi" itp i ilosc ludzi która tu
      wystepuje.Tym bardzie powiedziałem sobie po tym ze ogranicze tutaj pisanie..
      (przestraszyłem sie)Postanowiłem tylko czasami odpowiadać,dokonczyc wątek
      "Kontrakty jak zacząc" bo wierzyłem ze gosciu jest bardzo inteligenty i w koncu
      uzna wyzszośc rynku,dobrze mu szło na giełdzie (Skotan Alchenia i wiele
      cukierków tej hossy alwe to były akcje.Oraz pisałem bardziej o skutkach polityki
      dla przyszłej gospodarki a nie o giełdzie."Czy ktos ma jeszcze wątpliwosci"
      4.Nie ukrywam ze pisalem w dołku o ewentualnym odbiciu i mozliwosci zajecia
      miejsca co bardziej ryzykownych graczy i co zrobic gdyby to jednak nie był
      jeszcze lokalny dołek.
      5.Nie ukrywam ze skala tego wzrostu przerosła moje najsmielsze oczekiwania,gdy
      pisałem o ewentulnym zajmowaniu miejsc na dołku pisałem o ogromnej ilosci oporów
      po drodze do góra 2800 punktów.Tak ze nawet zastanawiałem sie w tym poscie czy
      zajecie wtedy pozycji jest opłacalne(czy wybierze sie dobrego konia i czy daleko
      zajadą).
      5.Nie ukrywam ze jestem w szoku tak jak i kazdy anal który to jeszcze 14.06
      pisał ze nie widzi szans na jakiekolwiek odreagowanie(moge podac linki)a obecnie
      na kazdej twarzy anala którą zobacze w Tv jest to twarz z duzym usmiechem jak
      sie go pytają o powód wzrostu,Smieją sie ale tłumaczą ze tak widocznie musi byc.
      6.Wydaje mi sie ze obecna sytuacje na GPW najlepiej oddaja ,ten dowcip i
      komentarz pana Kuczyńskiego

- Po czym poznać że w USA są Rosjanie?
      - Na zawody walk kogutów przychodzą z kaczką.
      - A po czym poznać, że są tam Włosi?
      - Stawiają na kaczkę.
      - A poczym poznać, że jest tam mafia?
      - Kaczka wygrywa.

"Rynki finansowe pomyślnie przeszły przez polityczną zawieruchę
      (Piotr Kuczyński, Xelion/ 11.07.2006, godz. 10:05)

Na WGPW otwarcie, podobnie jak na rynku walutowym, było nerwowe, bo WIG20 spadł
      o ponad 2 procent, ale już po kilku minutach spadki zostały ograniczone. Trzeba
      brać pod uwagę, że indeksy i bez polityki spadłyby na początku poniedziałkowej
      sesji, bo koniec piątkowej sesji w USA był słaby, a zakończenie naszej sesji
      sztucznie wysokie. Potem jednak indeksy już tylko rosły. Było to zachowanie
      zaskakująco mocne w sytuacji, kiedy w Eurolandzie indeksy jeszcze spadały.
      Szczególnie dziwić mógł duży wzrost ceny akcji TPSA, która przecież dostaje cios
      za ciosem, a każdy z nich będzie zmniejszał jej zyski. Rosła też cena KGHM,
      akurat wtedy, kiedy miedź jeszcze taniała. Bardzo mocny był sektor paliwowy, a
      przecież cena ropy kolejny dzień spadała. Najmocniejszy był sektor bankowy, mimo
      że traci na spadku cen obligacji. Widać jak na dłoni działanie nastawionych
      spekulacyjnie funduszy, co nie ma specjalnego znaczenia, bo to one najczęściej
      doprowadzają do silnych ruchów rynku.

Wydaje się, że fundusze postanowiły szybko podnieść indeksy po to, żeby poszedł
      mocny sygnał do rynku: nic złego się nie stało, wracamy do hossy. Tak często
      zachowuje się rynek wtedy, kiedy fundusze przygotowują go do wzrostów, a nagle
      nadejdzie niedobra informacja z polityki. To musiało zwiększyć popyt i dalej
      zadziałała mechanika rynku, ale faktem jest, że zachowanie rynku było
      zadziwiająco dobre (podobnie zachowa, się węgierski BUX), co sygnalizuje, że
      fundusze myślą bardzo poważnie o przedłużeniu hossy. Wagi tej zwyżce ujmuje
      jednak umiarkowany obrót.

Skoro nie możemy mówić o korelacji z rynkami rozwiniętymi, a na naszym rynku
      gości spekulacyjny kapitał (może raczej kapitalik), który podciąga indeksy, co
      bardzo się polskim funduszom podoba to nie da się przewidzieć, kiedy ten ruch
      się skończy."[/url]

7.Nie ukrywam ze oznacznienia fali czwartej opisane w tamtym poscie sa
      nieatualne ale napisałem to jeszcze przed wyjazdem co jak kiedy
      Fale Eliotta wig20-sama fala 4
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=27&w=44156858&wv.x=2&a=44550631
      Jak na razie to zostają pnukty 1 i 2 ,punktu 3 tez jeszcze nie wykluczam ale
      oczywiscie przy innym oznaczeniu ale na to nie mam czasu obecnie s jeszcze nie
      zastanawiałem czy mozna jeszcze cos zrobic-oczywiscie przy innym oznaczeniu.
      Według opisu tam umieszczonego ta wersja obecnie odpada było 2934<
      8.Co do reszty ewetualnych zdarzeń (a własciwie kiedy zostanie zanegowana)to
      jest to tez opisane w pierszych postach o tej teorii.
      9.Do rafio_1977 "I znowu jestem- do eliota" i co z tego ja akurat dzisiaj tez.
      Czy tobie sie wydaje ze rzucisz hasło i ja przylece z gotwym programem?
      Jesli mówiłes pisałes to warto wrócic odszukac i przywołac wątek a nie zakładac
      nowy "A nie mówiłem i czekac.Na pewno w tym krótkim okresie przebywania w necie
      z pewnoscia za ciebie odszukam temat,twoja wypowiedz i ci zaraz odpowiem.

Co do aktualnej sytuacji na giełdzie to mozna praktycznie tylko wrózyc z
      fus.Graja z AT przeciw osobom grajacym z AT łamia wszelkie zasady,punktu opory
      zniesienia,perturbacje polityczne,gospodarcze.Nie mówiąc ze maja w nosie USA
      ,europe to i nawet E M co niektórzy staraja sie wmawiac nam to dlatego ze Em
      rosnie,bzdura czesto nawet z nimi mamy dodatnia korelacje wegery brazylia,turcja.
      Obecnie to widze to tak
      Juz od przedwczoraj zaczyna sie cos robic w ich szeragach prawdopodobnie ktos
      kogos chce wydymac.Dzisiaj tez juz była dystrybucja

Co do dystrybucji to.Rynek trzyma sie mocnym kursem KGHM a na reszcie pomału sie
      oddaje.
      Tylko pytanie kto bierze jesli kolejny długodystansowiec to o takiej dystrybucji
      po paru dniach będzie mozna powiedziec akumlacja?
      Co do rynku to wyglada jak na dłoni ze gra rynkiem to tylko gra KGHM dla wielu.
      Dopóki jej się nie złamia to rynkowi praktycznie nic nie grozi.
      Wiadomo jesli ona rosnie to indeks rosnie a i optymizm na innych spólkach
      rosnie,to taki samotny biały żagiel a reszta tylko sie kręci koło niego

O rynku tak myslałem o godz 15 i tak sie niestety stało.
      "Tak tez dzisiaj własnie zachowuje się rynek jakby miał to byc dzien odwrotu.
      Mega optymizm ,znacznie wieksze obroty,zjazd ze szczytów,ale jak sie spojrzy na
      tą KGHM to wybacz ale trace ochote na wykresy analizowanie ich,owszem patrze ale
      z przymruzeniem oka.
      Wydaje mi sie że dzisiaj jest prosta odpowiedz,jesli puszczą KGHM to i analiza
      wykresu nie bedzie potrzebna,wszystko bedzie jasne.
      A jesli nie puszczą to i inne spólki wiele dzisiaj nie zrobią pójdą za nim."

Tak nasze spółki na rynku mają dobrego tatusia który doszedł do takiej wagi w
      indeksie ze praktycznie jego wzrost jak dzis gwarantuje bezkarnośc dla innych i
      odwage.
      • eliot33 Re: Do -> ELIOTA33 -> co dalej?? 13.07.06, 00:32
        Dodam tylko ze ogladałem obecnie wykresy wig i wig20 i mozna powiedziec jedno ze
        na wielu juz wskaznikach są osiągniete wysokie wartosci wysprzedania oraz
        powstało juz dosyc pare mocnych dywergencji których oczywiscie siłe powinny
        potwierdzic dopiero jutrzejsze spadki.Mozna z nich oraz układu swiec
        przypuszczac ze ewentualny jutrzejszy spadek wartosci indeksów na sesji zatrzyma
        wzrost marszu indeksów na troche dłuzej niz jedna sesje.
        Jeszcze mocniejszy sygnał nastąpił by gdyby jutrzejsze otwacie było z poziomów
        -0,3%-0,4% ponizej dzisiejszych otwarć i na zamkniecie nizsze od tych wartosci
        czyli czyli spadek -0,5% lub większy.
    • eliot33 Re: Do -> ELIOTA33 -> co dalej?? 13.07.06, 22:45
      Dziekuje kolejny raz za wywołanie mnie do tablicy.Dziekuje i prosze wiecej tego
      nie robic.Niestety ale ja tu nie zaglądam zeby wykłady prowadzic a niestety
      odnosze takie wrazenie.
      Zapytacwywołac i koniec.
      Dziekuje ze znowu sie w krótkim terminie zbytnio nie pomyliłem
      Smieszne,tak nawet bardzo,przyszedłem tu zeby przedstawic wizje jak widze
      przyszłosc giełdy a niestety czesciej udaje mi sie trafic prognozy jednodniowe a
      o tej dalszej to moge sobie rozmawiac ze sobą albo co najwyzej sie z niej tłumaczyc.
      Jeszcze raz dziekuje i prosze o nic więcej nie pytac tam jest wszystko napisane
      dokładnie i nawet tez kiedy moze być zanegowana.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka