robert_wwa 28.07.11, 18:07 Wieżowiec tam nie będzie raczej przeszkadzał. A wizualizacja chyba taka, aby specjalnie nic nie było widać. Szkoda. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Buncol Re: Jest fuzja, będzie nowy wieżowiec? [wizualiza IP: *.dynamic.chello.pl 28.07.11, 18:50 Miejsce na wieżowiec świetne, tyle żebudynek powinien tworzyć pierzeje to raz a dwa być bardziej stonowany w formie. Ten zaprezentopwany wygląda beznadziejnie. Pasuje do Istambułu. Odpowiedz Link Zgłoś
asperamanka Jest fuzja, będzie nowy wieżowiec? [wizualizacje] 28.07.11, 18:57 Generalnie jestem przeciwnikiem burzenia istniejących budynków, kiedy w Śródmieściu jest tyle wolnych placów do zabudowania. I choć faktem jest, że ten biurowiec istniejący wygląda badziewnie, to ten na wizualizacji też nie tworzy miasta, bo widać tylko jakieś punktowe wieże i pusty plac tam, gdzie jest teraz zabudowa. A tak w ogóle, to wszelkie projekty zaraz okoliczni mieszkańcy oprotestują, podobnie jak przy wieżowcu Libeskinda, i nowy budynek ma szanse powstać na najbliższe Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Warszawie, kiedy już się zacznie nowa epoka lodowcowa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Smok Umówmy się, ten co jest teraz wygląda jak kupa IP: 31.45.155.* 28.07.11, 19:12 i tyle Odpowiedz Link Zgłoś
asperamanka Re: Umówmy się, ten co jest teraz wygląda jak kup 28.07.11, 19:29 Ładny to on nie jest. Ale pochodzący z tych samych lat 1960-tych biurowiec Bumaru, stojący niedaleko, przy Jana Pawła, też wyglądał paskudnie, a po zmianie elewacji da się znieść. Umówmy się, w tym miejscu chodzi o to, że zaraz obok ma być stacja metra, więc kto żyw usiłuje tam teraz budować jak najwyżej. Biurowiec Ilmetu sprzed 15-tu lat też inwestor chce wyburzyć i stawiać coś większego. A obok, między Prostą a Pańską, masz pusty plac, w północno-zachodnim narożniku ronda ONZ masz jakieś kamienice sprzed stu lat, które już dawno mają zamurowane okna i chyba czekają na to, aż się same zawalą, między Zielną i Marszałkowską masz pusty plac po pawilonach. Wolałbym żeby w takich miejscach budowano, to może miasto zaczęłoby wyglądać jak miasto. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: urbanista pytania IP: *.aster.pl 28.07.11, 20:34 Co ma ta fuzja pozytywnego do budowy wieżowca, że taki entuzjazm dziennikarza ? Dipservice miał wiekszą szansę na znalezienie partnera kapitałowego do tej inwestycji niż grupa PHN, bo jest obciążona "nieciekawym" majątkiem w przeciwieństwie do samego Dipservisu... ta fuzja ma pomóc słabym spółkom kosztem Dipservisu i raczej opóźni jego plany inwestycyjne, a nie przyspieszy ... Po co taki wielki parking w biurowcu w tym miejscu ? Lokalne przepisy tego nie wymagają, ustalają maksymalną a nie minimalna liczbę miejsc parkingowych. Biurowiec w tym miejscu może byc praktycznie pozbawiony parkingów, bo jego obsługę zapewni metro... pewnie można nawet zrobic przejście ze stacji bezpośrednio na poziom - 1 budynku.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tomo Re: pytania IP: *.compi.net.pl 31.07.11, 16:06 Biurowiec bez parkingu jest niepełnowartościowy, transport koncentracyjny nie spełnia i nigdy nie będzie spełniał wymagań ewentualnych najemców. Samochodami powinno się jeździć po ulicach a parkować pod budynkiem, tak jest w całym cywilizowanym świecie, tylko Warszawę stara się pewna grupa usilnie zamienić w miasto drugiej kategorii. Średnia roczna temperatura w okolicach 8 stopni, ilość dni z opadami roku ok. 180, jakieś 200 dni mroźnych lub z przymrozkami, nic tylko do tramwaju lub na rowery się przesiadać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: urbanista Re: pytania IP: *.aster.pl 03.08.11, 08:35 Każdy logicznie myślący posiadacz samochodu (a nie członek globalnej sekty czcicieli pudeł z blachy), ktory w warunkach warszawskich będzie mógł (bo narazie nie może, w tym mieście, stacje metra buduje się na ogół "na polu", chociaż to nie Kraków...) przejśc suchą nogą i bez otwierania parasola (taka jak w Londynie i wielu innych metropoliach) ze stacji metra do hallu "swojego" biurowca czy innego miejsca pracy, będzie zostawiał samochód na parkingu park&ride. Pchanie się samochodem za wszelką cenę do już zapchanego śródmieścia jest nonsensem. Taką zmianę zachowan komunikacyjnych można zaobserwowac u wszystkich normalnych osób, którzy pracują obok stacji metra. Odpowiedz Link Zgłoś
arichi Jest fuzja, będzie nowy wieżowiec? [wizualizacje] 28.07.11, 21:49 Y NO Zaha Hadid, Daniel Libeskind tylko pierwsze lepsze biuro rysownikow... ;(( Odpowiedz Link Zgłoś
arichi Re: Jest fuzja, będzie nowy wieżowiec? [wizualiza 28.07.11, 21:53 Nieeee !! ;((( PBPA postawi kolejnego kloca! Obejrzyjcie ich projekty - zrealizowane! Ja chcem super wieżowca jak Szklany Żagiel albo Lilium Tower, a nie kolejnego klocka lego :(((( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nobilis Sum Warszawa jest miastem niskiej zabudowy. IP: *.home.aster.pl 28.07.11, 22:45 Po kiego diabła pchają tu wieżowce? Nie lepiej byłoby stawiać je gdzieś na Bemowie? Ja rozumiem że jest potrzeba istnienia biur(nieważne czy zasadna)w wielkich drapaczach, ale nie w Śródmieściu, które jest NISKIE, na boga! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gary Re: Warszawa jest miastem niskiej zabudowy. IP: *.adsl.inetia.pl 28.07.11, 22:55 Tamtejsza okolica nie jest niska przynajmniej od 15 lat kiedy Ilmeta postawili. Chyba że za niską zabudowę uznajesz bloki Żelaznej Bramy. Czas się obudzić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gary Re: Warszawa jest miastem niskiej zabudowy. IP: *.adsl.inetia.pl 28.07.11, 22:57 Swoją drogą ten nowy wieżowiec to straszna kupa. Tam powinno stanąć coś co stworzy pierzeję Świętokrzyskiej i przy okazji Twardej i wypełni szczelnie kwartał a nie taki badyl jak to zaprezentowane. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nobilis Sum Re: Warszawa jest miastem niskiej zabudowy. IP: *.home.aster.pl 22.08.11, 12:47 Słuchaj kolego. To, że od 15 lat ktoś stawia jak idiota porozrzucane po mieście ogromne patyki nie znaczy ze nie jest ono miejscem zabudowy niskiej. Było nie spać na wykładach. Odpowiedz Link Zgłoś
soldak46 Re: Warszawa jest miastem niskiej zabudowy. 30.07.11, 14:15 gdzie śródmieście jest niskie? od lat wspina się w górę i tego się nie zatrzyma, w sumie im więcej tych wieżowców tym może lepiej, ale z gustem, ten projekt mi się nie podoba, oderwany od reszty, jak zwykle zresztą myśli się w Warszawie tylko o jednej działce a nie całej urbanistyce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nobilis Sum Re: Warszawa jest miastem niskiej zabudowy. IP: *.home.aster.pl 22.08.11, 12:50 Czyli przyznajesz mi rację sołdaku. Warszawa jest miastem niskiej zabudowy i koniec. Wariackie stawianie w różnych miejscach klocków ze stali i szkła nie jest przykładem na nic innego jak na braki długoletniej wizji urbanistycznej, która obowiązywała jeszcze przed wojną. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zarro Jest fuzja, będzie nowy wieżowiec? [wizualizacje] IP: *.net.pbthawe.eu 29.07.11, 19:30 Jak najbardziej istotne jest to co wyrośnie a tym bardziej że będzie widoczne... Pytanie ile macie w budowie wieżowców powyżej 100 m? Bodaj że w 2009/2010 Warszawa na międzynarodowym forum 'Skyscrapercity' zajeła 3 miejsce za Frankfurtem i Londynem na najlepszy Skyline Europy... Ciekwe jak będzie wyglądac sytuacja za powiedzmy ok. 2 lata.... www.markamiasto.pl/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: manitou bedzie swietnie"wspolgral" z tymi budami "zombie" IP: *.ssp.dialog.net.pl 31.07.11, 12:55 o ktorych mowi inny artykul. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jami8 A co z samochodami? IP: *.adsl.inetia.pl 31.07.11, 14:25 każdy nowy biurowiec w śródmieściu to większe korki. Nieważne, czy ma parkingi, czy nie - samochody muszą kiedyś dojechać (zwykle przed 9, jak do innych) i odjechać (zwykle po 17, jak z innych). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: max Jest fuzja, będzie nowy wieżowiec? [wizualizacje] IP: *.play-internet.pl 31.07.11, 16:01 wiezowiec brzydki, foksal ujdzie Odpowiedz Link Zgłoś