oxycort
21.01.04, 21:28
Yhyhyh fragment dyskusji zamieszczam, bo fajoska:
[rozmowa z grupy pl.comp.Networking]
Nie wiem czy to wła¶ciwa grupa, ale napiszę.
20 metrów od mojego domu jest zakopany ¶wiatłowód Netii. Załóżmy, że mógłbym
odkopać go i przeci±ć i wyj±ć kilka nitek. Jakie urz±dzenie
jest potrzebne do poł±czenia mojego kompa z tym ¶wiatłowodem, aby
przy jego użyciu ł±czyć się z Internetem? Je¶li jest to w ogóle
możliwe to jaki byłby koszt przedsięwzięcia i ewentualna prędko¶ć
transmisji danych?
primo po pierwsze.... jaciezpierdole synek ale tym masz pomysły
nawet jakby Ci sie udalo zrobic mufy i kupic odpowiednie urzadzenia
instalujac je po drodze (jakies 500tys zl moze byc ci wystarczylo)
to za cholere nie dostaniesz sie internetu bo to wymaga jeszcze
konfiguracji urzadzen po stronie operatora....
....wez lopate i walnij sie porzadnie w leb.
a z kad ty wziales sume 500 tys zl, wiesz ile to kasy????
pozdrawiam Fajas
wiem, a ty wiesz ile kosztuje analizator protokolow ktory potrafi
obsluzyc strumienie STM-16 ? a do tego jakies urzadzenia koncowe
ktore potrafia to multiplexowac ?
Cóż. Potrzebujesz do tego ¶widerek i zaworek. Wiercisz otwór w
¶wiatłowodzie, tylko czujnie. Jak zacznie wyciekać ¶wiatło to
natychmiast wbijasz zaworek. Potem możesz podstawiać knister na
pakiety. Tylko nie pal przy tym, bo może niezły pożar być.
Najlepiej zrób wcinkę u sąsiada na polu, wtedy będzie na niego. Ale
uważaj bo jak Netia skapnie się, że im ci¶nienie fotonów w wiązce
spadło to możesz być pewien, że wy¶lą ekipę remontową. Musisz
zamaskować zaworek.
Z kanisterkiem idziesz do domu, zanurzasz kabel sieciowy i snifferem
wybierasz te pakiety, które są TCP/IP. Reszte możesz wywalić. A w
drugą stronę - wysyłasz zapytania do kanisterka i jak będzie
odpowiednie ci¶nienie to możesz i¶ć do zaworka i podłączyć kanister.
Wtedy na zasadzie różnicy stężeń twoje pakiety przejdą do
¶wiatłowodu, a kanister napełni się nowymi pakietami.
Musisz tylko długo czekać, bo odpowiedzi na twoje zapytania nie
muszą przyj¶ć szybko. Najlepiej wpu¶ć do kanistra parę tracertów.
Po ich zachowaniu będziesz wiedział czy pakiety już wróciły. (Ale
uważaj, żeby pingów nie zeżarły).
Najlepiej podłączać się w biały dzień, wtedy nikt nie zauważy
uciekających fotonów. W nocy masz przerąbane - będzie cię na
ostatnią milę widać.
~~
ox