Dodaj do ulubionych

Proste kalkulacje powyborcze

29.06.20, 00:32
Dość długo zastanawiałem się, napisać to teraz czy poczekać do ostatecznych wyników
Hołownia zdecydował nie poprzeć żadnego z kandydatów w II turze. Powiedzieć nie zagłosuję na Dudę, to raczej oczywiste dla jego zwolenników "symetrystów", ale wcale nie oznacza poparcia dla Trzaskowskiego.
W sumie, Hołownia powiedział swoim wyborcom, że nie popiera nikogo. Realnie, z uwzględnieniem wyników I tury (Duda prawie 42, Trzaskowski ponad 30) poparł Dudę.

Kalkulacja Hołowni jest prosta. Trzaskowski przegrywa, Platforma ulega co najmniej dalszemu osłabieniu, w wariancie oczekiwanym - dekompozycji, ruch Hołowni zostaje na polu boju sam jako wiodąca demokratyczna siła opozycyjna.

Dla zdobycia i umocnienia pozycji politycznej warto oddać PISowi pełnię władzy na kolejne kilka lat. Po ich upływie będzie zdobyć dobry wynik wyborczy na zasadzie przewodzenia sprzeciwowi wobec zła. Widać, że kolejna kadencja niszczenia państwa to jego zdaniem cena, jaką warto zapłacić za dojście do władzy.

Druga kadencja Dudy to czynnik sprzyjający tworzącemu się ruchowi Hołowni.
Obserwuj wątek
  • manhu Re: Proste kalkulacje powyborcze 29.06.20, 01:33
   Dobra, ale czemu TVN nie poparł mocniej Hołowni (i nie walczył z Trzaskowskim)?
   Czemu nagle została przestawiona medialna wajcha z promowania Hołowni na promowanie Trzaskowskiego?

   Przecież już teraz można było wykończyć PO i utworzyć Nowoczesną 2 (PO 4). Wiadomo, że bez nagonki medialnej Hołownia wszedłby do drugiej tury, tam by spokojnie wygrał i byłby polski Macron, a potem jego partia rządząca (do której wpuściliby część PO).

   Jeśli nawet Trzaskowski przegra to minimalnie, już teraz bardzo wzmocnił PO w sondażach. Może więc Hołownia to alternatywa na koalicjanta (bo z PSL i Lewicą może być ciężko), ot pozbiera to co straciła PO (zniechęconych do PO).
  • margit49 Re: Proste kalkulacje powyborcze 29.06.20, 01:35
   część wyborców Hołowni aż tak perspektywicznie nie myśli, przynajmniej ci, których znam. To zdecydowanie antyPis i antyDuda. Zagłosowali, bo chcieli dać wsparcie facetowi, zarzekając się, że w II turze poprą Trzaskowskiego. I nie są to wcale gorliwi katolicy :)raczej od dawna nie praktykujący. A ci praktykujący stwierdzili, ze szkoda głosów i od razu dali swój głos Trzaskowskiemu:)
  • dwaczarnekoty Re: Proste kalkulacje powyborcze 29.06.20, 02:30
   Hołownia ze dwa tygodnie temu powiedział, ze nie wskaze kandydata, aby oficjalnie dac poparcie, ale powie na kogo sam zaglosuje. I powiedział, że zawsze głosował na PO. W wieczorze wyborczym powiedział, ze martwi go wysoki wynik Dudy przy tym co w kraju sie dzieje. Mam wokół spora grupke osób, co głosowali na Hołownię - stały elektorat PO i ten glos w II turze idzie na RT. Jeden glos był na Biedronia i on tez idzie teraz ma RT. Znajomi maja znajomych korwinistow, którzy korwinistami sa bo to liberalowie, wiec wątpliwe ze zaglosuja na prezydenta, bo on konserwa. Mobilizujmy sie. Dobrze byłoby na wschodzie kraju praktykować to zostawianie na przystankach gazetek z "ciekawymi' artykułami.

  • haen2010 Re: Proste kalkulacje powyborcze 29.06.20, 03:56
   Ja znam inną, sprytną opinię. Trzaskowski to być może "złamana ręka" ale Duduś to "pożar w polskim burdelu".

   Moim zdaniem zdecyduje debata. Obecne kalkulacje są bezprzedmiotowe. Tu daję Trzaskowskiemu wygraną.
  • herr7 Re: Proste kalkulacje powyborcze 29.06.20, 06:32
   Hołownia ryzykuje tym, że jego amorficzny ruch zostanie wchłonięty przez antypis, a wówczas okaże się drugim Kukizem. Z drugiej strony nie ma on wpływu jak zagłosują jego wyborcy. Większość z nich poprze Trzaskowskiego, ale też spora część zostanie w domu i nie zagłosuje.
   Twierdzenie przez antypis, że 58% społeczeństwa jest przeciw PIS jest nieprawdą. Co nie znaczy, że Duda wygra w drugiej turze. Wybory będą raczej wyrównane.
   • haen2010 Re: Proste kalkulacje powyborcze 29.06.20, 07:04
    Nie będą wyrównane. Trzaskowski musi mieć dużą nadwyżkę, by zrekompensować drobny schwindel pisowski w komisjach krajowych i konsulatach obsadzonych przez pisowską swołocz. Na oko - z pół miliona.

    Kontrola społeczna wyborów stanowi o racji stanu. To wielka logistyka, którą ciężko zrealizować.

   • no-popis Re: Proste kalkulacje powyborcze 29.06.20, 07:13
    wkkr napisał:

    > Ciekawsze jest to, że Ze Konfederacji bardziej pasuje zwycięstwo Trzaskowskiego
    Ze strony konfederacji to logiczne. Inna sprawa czy ich elektorat będzie chciał zagłosować na Trzaskowskiego. Watpię, mimo iż strategicznie powinien tak zrobić.
    • wkkr Re: Proste kalkulacje powyborcze 29.06.20, 07:46
     no-popis napisała:

     > wkkr napisał:
     >
     > > Ciekawsze jest to, że Ze Konfederacji bardziej pasuje zwycięstwo Trzaskow
     > skiego
     > Ze strony konfederacji to logiczne. Inna sprawa czy ich elektorat będzie chciał
     > zagłosować na Trzaskowskiego. Watpię, mimo iż strategicznie powinien tak zrobi
     > ć.
     ===================================================
     Jeśli politykom Konfederacji będzie się chciało i wykażą się finezją, to przekonają znaczną część swojego elektoratu do głosowania na Trzaskowskiego.
  • ukos Re: Proste kalkulacje powyborcze 29.06.20, 08:36
   Takie kalkulacje mogą się skończyć spuszczeniem z Hołowni powietrza prędzej niż mógłby się spodziewać. Przed wyborami parlamentarnymi są wybory samorządowe. W 2022 r., kiedy ludzie będą już zmęczeni skutkami pandemii i PiSem. W takiej sytuacji aktywa samorządowe PiSu najbardziej oskubie ten, kto dysponuje najsilniejszym aparatem wyborczy. Kampania samorządowa to jest zadanie logistycznie najtrudniejsze, nieporównywalne z wyborami prezydenckimi czy nawet parlamentarnymi. Jeżeli Hołownia nie poprze wyraźnie Trzaskowskiego, to Platforma na głowie stanie, żeby w wyborach samorządowych przekłuć balonik, przedstawić go jako inicjatywę wąskiej elity, nieprzydatną do organizowania szerszego ruchu. I na rok przed wyborami parlamentarnymi może się zdarzyć wielkie pfff... Jeśli natomiast Hołownia znajdzie inteligentną formułę poparcia Trzaskowskiego, to w wyborach samorządowych mógłby uczestniczyć w różnych lokalnych koalicjach z udziałem Platformy (to może być zresztą warunek poparcia Trzaskowskiego), dzięki czemu jego struktury okrzepłyby, a jego ruch umocnił się jako poważny partner polityczny. Hołownia w trakcie wieczoru wyborczego zapowiedział spotkania ze swoimi zwolennikami, w trakcie których mają oni wypowiadać swoje opinie, kogo należy poprzeć i na jakich warunkach. To by wskazywało, że rozważa jakąś formę poparcia Trzaskowskiego. Poparcie Dudy to byłaby dla niego ślepa uliczka.
  • xyz_xyz1 Re: Proste kalkulacje powyborcze 29.06.20, 08:49
   W drugiej turze:
   - wyborcy Hołowni w ogromnej większości (ok. 80%) zostaną w domach - dla nich pozostał wybór między złym i jeszcze gorszym (jak to kiedyś mówiono wybór między dżumą a cholerą) więc nie zagłosują w ogóle te 20% w większości raczej poprze Trzaskowskiego (jednak mniejsze zło)
   - wyborcy Bosaka podobnie 80 - 90% zrobi dokładnie tak samo - reszta zagłosuje na Dudę
   - wyborcy kandydata PSL - zagłosują jak ich sąsiedzi na Dudę.
   - wyborcy Biedronia albo zostaną w domach albo pójdą na Trzaskowskiego
   W efekcie przewiduję w II turze stosunek podobny jak w pierwszej czyli 70 - 30 może 60 - 40 dla PAD. To pewne jak 2 x 2 = 4. Dodatkowo trzeba pamiętać iż wyborcy PiS (PAD) są bardzo zdyscyplinowani. Inni raczej nie.
   • buldog2 Re: Proste kalkulacje powyborcze 29.06.20, 12:34
    To bardzo prawdopodobne.
    Dla prawdziwego patrdioty to scenariusz marzeń.
    Trzeba tylko przywrócić do istnienia odnowioną RWPG i Układ Warszawski, to właśnie jest zadanie na kolejne lata rządów pana prezesa.
    • xyz_xyz1 Re: Proste kalkulacje powyborcze 29.06.20, 13:05
     To że PiS-owi coraz mniej po drodze z UE - to żadna tajemnica. Jeśli zacznie się nacisk na przestrzeganie zasad rozwód jest prawdopodobny - to tez nie tajemnica. Ma to dla PiS jeszcze jeden plus można się nie przejmować zasadami tylko realizować scenariusz rodem z Białorusi czy też Rosji. Na dobrą sprawę opozycji wtedy nie będzie lub będzie papierowa - koncesjonowana.
     Czy UE nie przydała by się konkurencja trudno oceniać nie mniej w razie rozwodu z UE Polska czy tez Węgry Orbana mogą chcieć coś podobnego stworzyć. Czy to coś będzie mieć sens - sprawa inna.
  • qinto Re: Proste kalkulacje powyborcze 29.06.20, 09:20
   Kalkulacja Hołowni jest prosta. Trzaskowski przegrywa, Platforma ulega co najmniej dalszemu osłabieniu, w wariancie oczekiwanym - dekompozycji, ruch Hołowni zostaje na polu boju sam jako wiodąca demokratyczna siła opozycyjna.

   Dla zdobycia i umocnienia pozycji politycznej warto oddać PISowi pełnię władzy na kolejne kilka lat. Po ich upływie będzie zdobyć dobry wynik wyborczy na zasadzie przewodzenia sprzeciwowi wobec zła. Widać, że kolejna kadencja niszczenia państwa to jego zdaniem cena, jaką warto zapłacić za dojście do władzy.

   Druga kadencja Dudy to czynnik sprzyjający tworzącemu się ruchowi Hołowni.   Powiem "kutko" - twoje kalkulacje są bardzo prawdopodobne.
   Chociaż, wyborcy wszystkich kandydatów wiedzą swoje. Bo dlaczego kandydowali osobno a nie blokiem z KO peło?
   • n4rmoorr Re: Proste kalkulacje powyborcze 29.06.20, 12:08
    qinto napisał:


    >
    >
    >
    > Powiem "kutko" - twoje kalkulacje są bardzo prawdopodobne.
    > Chociaż, wyborcy wszystkich kandydatów wiedzą swoje. Bo dlaczego kandydowali os
    > obno a nie blokiem z KO peło?
    >
    To będzie tak:
    - Trzaskowski zaproponuje Bosakowi urząd Prezydenta Warszawy. Gdy ten go poprze w wyborach.
    - TVN zaproponuje Bosakowi kolejną edycje " Tańca z gwiazdami" Zatańczy tam z żoną tygryska.
    - A Giertych odda Bosakowi jeden ze swoich garniturów.
  • n4rmoorr Re: Proste kalkulacje powyborcze 29.06.20, 09:24
   Trzaskowski radośnie:
   "Idąc głosować, słyszałem, że wielu z was chciało zwycięstwa już w
   pierwszej turze. Ale ten wynik pokazuje to, że ponad 58 proc.
   społeczeństwa chce zmiany."
   dla przypomnienia 2015, I tura
   Komorowski - 33.77%
   Duda - 34.76%
   frekwencja - 48.96%
   Obecnie (sondaż):
   Duda - 41.8%
   Trzaskowski - 30.4%
   frekwencja - 62.9%
   I z czego się "monsieur" Trzaskowski tak cieszy?
  • pkt4a Re: Proste kalkulacje powyborcze 29.06.20, 09:55
   ma żonę tak jak Gomułka i jak Gomułka jedzie na propagandzie antysemickiej , oko puszczane do antysemickiej swołoczy nie patrząc a może patrząc na pochodzenie żony żeby tłuszcza jako pierwsza jemu tego nie wyciągnęła .
   • margit49 Re: Proste kalkulacje powyborcze 29.06.20, 11:01
    pkt4a napisała:

    > ma żonę tak jak Gomułka i jak Gomułka jedzie na propagandzie antysemickiej , o
    > ko puszczane do antysemickiej swołoczy nie patrząc a może patrząc na pochodzeni
    > e żony żeby tłuszcza jako pierwsza jemu tego nie wyciągnęła .

    retorykę antysemicką zastąpił antyLGBT dla odwrócenia uwagi tłuszczy
     • margit49 Re: Proste kalkulacje powyborcze 29.06.20, 15:26
      qinto napisał:

      > retorykę antysemicką zastąpił antyLGBT dla odwrócenia uwagi tłuszczy
      >
      > Kto należy do owej "tłuszczy"?
      > Czy nie jest to mowa nienawiści?
      >
      może być gawiedzi; w mowie nienawiści byłyby mordy zdradzieckie, element animalny, no oczywiście chamska hołota, gorszy sort i takie tam różne pochodne, prezes ubogacił

      tłuszcza-tłum awanturujących się ludzi; tłum kierujących się najniższymi instynktami, np.:

      wiadomosci.com/skandal-na-wiecu-andrzeja-dudy-w-bialymstoku-jeden-odslonil-piers-nastolatce-drugi-pokazywal-seks-oralny-aktywistki-oczekuja-przeprosin/

      www.facebook.com/OriOrinoko/videos/1199248057089310

  • boblebowsky Niekoniecznie 29.06.20, 10:14
   Szymek już zapowiedział negocjacje i przedstawienie kilku głównych postulatów, które warunkować będą jego poparcie. Wygląda to na formalność, zwłaszcza, że i tak większość jego wyborców (ok 90%) bez jego zachęt głosować będzie na Rafała.
   Po drugie trzy i pół roku to kawał czasu i bardzo duży wysiłek żeby się na tym trudnym rynku utrzymać, a tym bardziej, znacząco zwiększyć stan "posiadania". Co więcej, ciągu tych kilku lat, nie będą w stanie zdetronizować PO, bo żeby to się stało musieli by ich bardzo ostro pogryzać, a wiadomo, że będą na siebie skazane jeśli marzą o przejęciu władzy.   buldog2 napisał:

   > Dość długo zastanawiałem się, napisać to teraz czy poczekać do ostatecznych wyn
   > ików
   > Hołownia zdecydował nie poprzeć żadnego z kandydatów w II turze. Powiedzieć nie
   > zagłosuję na Dudę, to raczej oczywiste dla jego zwolenników "symetrystów", ale
   > wcale nie oznacza poparcia dla Trzaskowskiego.
   > W sumie, Hołownia powiedział swoim wyborcom, że nie popiera nikogo. Realnie, z
   > uwzględnieniem wyników I tury (Duda prawie 42, Trzaskowski ponad 30) poparł Dud
   > ę.
   >
   > Kalkulacja Hołowni jest prosta. Trzaskowski przegrywa, Platforma ulega co najmn
   > iej dalszemu osłabieniu, w wariancie oczekiwanym - dekompozycji, ruch Hołowni z
   > ostaje na polu boju sam jako wiodąca demokratyczna siła opozycyjna.
   >
   > Dla zdobycia i umocnienia pozycji politycznej warto oddać PISowi pełnię władzy
   > na kolejne kilka lat. Po ich upływie będzie zdobyć dobry wynik wyborczy na zasa
   > dzie przewodzenia sprzeciwowi wobec zła. Widać, że kolejna kadencja niszczenia
   > państwa to jego zdaniem cena, jaką warto zapłacić za dojście do władzy.
   >
   > Druga kadencja Dudy to czynnik sprzyjający tworzącemu się ruchowi Hołowni.
   >
   >
   • buldog2 Re: Niekoniecznie 29.06.20, 11:45
    To dobrze. Sytuacja jest szybkozmienna, a to forum dość uważnie czytane.
    Ten wątek, założony został po zastanowieniu, w celu przyłożenia się do właśnie takiej zmiany stanowiska.
     • boblebowsky Re: Niekoniecznie 29.06.20, 12:44
      buldog2 napisał:

      > Odnośnie drugiego akapitu, PO zagrożona jest mocniej, niż kiedykolwiek.
      >


      Mam nadzieję, że sztab Rafała tak samo dobrze jak do pierwszej, jest przygotowany do drugiej tury. No i debata, wiemy z historii, że potrafi sporo zmienić, zwłaszcza przy tak wyrównanych wynikach.
  • buldog2 Co mógłby zrobić sztab Trzaskowskiego... 29.06.20, 11:35
   Mógłby parować akcję Hołowni i przekonywać, że Duda jest jednak większym złem. Pokazywać na palcach - łamanie prawa, bezwolny "długopis", niszczone samorządy, relacje z Zachodem, służba zdrowia, edukacja, zielona energetyka, przeraźliwie rosnące zadłużenie itd.). Argumentować, że glosowanie na Dudę to oddawanie pierwszeństwa antypartyjnym fobiom kosztem polskiej racji stanu. Dla wyborców Hołowni powinno to mieć duże znaczenie.
   Właściwe przedstawianie wymienionych argumentów mogłoby nie tylko trafić do przekonania dużej części wyborców Hołowni, ale i skłonić go do rewizji stanowiska.

   Trzaskowski powinien zwrócić się do elektoratu lewicy z obietnicą odpowiedzialnego wspomagania wartościowych programów socjalnych, powołać się na możliwość inicjatywy ustawodawczej i negocjowania większości zdolnej przegłosować je. Powinien zwrócić uwagę na odrzucenie kłamstw i pustych obietnic Biedronia i wyrazić uznanie dla odpowiedzialnej postawy za państwo. Mniej więcej tak jak powiedział to kiedyś Wojciech Olejniczak: "lewicowość to wolność i odpowiedzialność".


   Narodowosocjalistyczny elektorat Dudy dla Trzaskowskiego jest nie do ugryzienia. Na obietnicach Trzaskowski nie ugra nic, pod względem obietnic Duda jest "lepszy". Błędem było wspominanie kwestii życia na cudzy koszt i rozdawnictwa +500. Oświadczenie Trzaskowskiego uderzyło w jego wyborców, a mocno wątpię, by przekonało choćby niewielką grupę zwolenników Dudy, Jedyny jego skutek, to zmniejszenie wiarygodności Trzaskowskiego.


   Hołownia w spokoju może przetrwać 3-4 lata do najbliższej kampanii parlamentarnej? Moim zdaniem, na pewno tak. Glosowali na niego ludzie, którzy nie chcieli opozycji partyjnej w stylu PO, po ewentualnej przegranej kandydata PO zwrócić się będą mogli tylko do Hołowni. A w sytuacji tak trudnej jak dziś, PO nie była w całej historii i próba zbudowania kolejnej PObis ma duże szanse powodzenia. W swojej masie elektorat emocjonalnie stabilny daleko bardziej, niż elektorat Kukiza. Hołownia może liczyć na nie do końca ujawnionych sponsorów, a w razie kryzysu władzy PIS także na otwartą przychylność hierarchii KK.


   [Wałęsa mógłby się już nie wypowiadać. Powiedział, że jest po stronie tego, kto ma największe szanse wygrać. Największe szanse wygrać ma dziś Duda. Właśnie potwierdził, że intelektualnie jest poniżej poziomu pomyłek freudowskich. Wałęsa będzie wybierał mniejsze zło.]
  • piq prosta kalkulacja: wygrywa Duda,... 29.06.20, 11:54
   ...bez względu na to, co zrobi Hołownia. Napisałem ongiś na Aquanecie, że wystawiając Trzaskowskiego platfusi zapewniają Dudzie 2. kadencję, bo Hołownia roznosił Dudę w 2. turze, a 2. turę miał pewną, póki Budka nie wystawił Trzaskowskiego. Tyle że to byłby koniec PO/KO, a wystawiając Trzaskowskiego POKO rozpaczliwie przedłuża sobie żywot kosztem oddania Polski PiSowi. Mam podejrzenia, że na tym polegał ten dziwny manewr z wyborami 28.05/12.07, bo ewidentnie PO dogadało się w tej sprawie z PiSem. Z prostym interesem obydwu stron - Dupa pozostaje preziem, platfusi odzyskują choć częściowo pozycję polityczną głównej siły opozycyjnej, czyli układ dwubiegunowy korzystny dla PO i PiSu pozostaje niezmieniony.

   Powtarzam jeszcze raz dla lemingów: platfusi dogadali się z pisostwem w sprawie wyborów prezydenckich. Podkreślić, głupki.

   Niemal na 100% teraz PO zabierze się za niszczenie pierwocin ruchu Hołowni, bo to, co głosi Hołownia to powrót do źródeł PO z deklaracji 2005, czyli jest on dla PO śmiertelnym zagrożeniem. Tym bardziej, że jak słusznie zauważył Żakowski (no pacz pan) scena Trzaskowskiego to izba pamięci platfuśni. Ale jest lepszy numer - Trzaskowski nabrał siły politycznej, jego komitet nie opierał się na "sprawdzonym" aparacie platfusów, tylko na jego własnych zaufanych ludziach. Przed nim moc możliwości. W tym dokonanie rozbioru PO we współpracy z Hołownią, bez względu na zdanie już nic nie znaczącego zmurszałego szkieletu pełowskiego. Stawiam tak czy owak na rozpad bądź przynajmniej zmianę szyldu i rekonstrukcję/rewitalizację PO. Pod patronatem Tuska zresztą, którego Trzaskowski jest pupilem.

   PiSowi (miał przejąć elektorat Konfederacji i ją zniszczyć) poszło gorzej z założeniami - nie spodziewali się wyniku Bosaka, którego uważali za siuśka, tymczasem naprawdę dobrze wypadł w debatach, kto wie, czy nie najlepiej ze wszystkich kandydatów i pojechał na wynik 7,5%! To znacznie, znacznie lepiej niż Konfederacja w wyborach. PiS został jeszcze bardziej odepchnięty od prawej ściany. Co ciekawe, Bosak zebrał głosy nie kibolstwa i niszowych grupek szownistycznych, tylko całkiem normalnego elektoratu, w tym młodzieży i przedsiębiorców. Myślę, że PiS dobiega końca (Kaczyński zniknął i nie pojawił się w sztabie Dupy), wzajemne wyrzynanie się pretendentów do tronu naczelnika zakończy się jesienią spektakularnym rozkładem tzw. "Zjednoczonej" "Prawicy".

   Czyli idą wybory parlamentarne lub zmiana konfiguracji koalicyjnych.

   W tym kontekście wynik 2. tury to nic nie znaczący szczegół. Jesienią będzie mała lub trochę większa wojna domowa na ulicach, a potem duża przebudowa w polityce. Bardzo zaskakująca może być, bo wbrew pozorom Konfederacji jest bliżej do Hołowni i konserwatywnej części PO niż do PiSu, a w sytuacji bezhołowia końca roku suweren poszuka nowego przywództwa.
   • n4rmoorr Ależ się rozpisał 29.06.20, 12:02
    piq napisał:

    > ...bez względu na to, co zrobi Hołownia. Napisałem ongiś na Aquanecie, że wysta
    > wiając Trzaskowskiego platfusi zapewniają Dudzie 2. kadencję, bo Hołownia rozno
    > sił Dudę w 2. turze, a 2. turę miał pewną, póki Budka nie wystawił Trzaskowskie
    > go. Tyle że to byłby koniec PO/KO, a wystawiając Trzaskowskiego POKO rozpaczliw
    > ie przedłuża sobie żywot kosztem oddania Polski PiSowi. Mam podejrzenia, że na
    > tym polegał ten dziwny manewr z wyborami 28.05/12.07, bo ewidentnie PO dogadało
    > się w tej sprawie z PiSem. Z prostym interesem obydwu stron - Dupa pozostaje p
    > reziem, platfusi odzyskują choć częściowo pozycję polityczną głównej siły opozy
    > cyjnej, czyli układ dwubiegunowy korzystny dla PO i PiSu pozostaje niezmieniony
    > .
    >
    > Powtarzam jeszcze raz dla lemingów: platfusi dogadali się z pisostwem w spra
    > wie wyborów prezydenckich
    . Podkreślić, głupki.
    >
    Te twoje teorie spiskowe.Gdyby nie Gowin to Duda dawno by był prezydentem.Na jesień wróci pandemia i zaostrzenia .Przecież "Hołownię" zakładali ludzie od Tuska i "wojskówka".
   • piq laudacja dla Bosaka w GW!... 29.06.20, 12:12
    ...zwrócę na to przy okazji uwagę. Blumsztajnowcy publikują DZISIAJ coś takiego:
    "... Krzysztof Bosak uzyskał nominację do grona kandydatów na prezydenta. Jego program opierał się na wolności gospodarczej, pełnych swobodach obywatelskich, walce z socjalizmem czy realnej ochronie interesów kraju."

    Paczycie to???
    • n4rmoorr Re: laudacja dla Bosaka w GW!... 29.06.20, 12:18
     piq napisał:

     > ...zwrócę na to przy okazji uwagę. Blumsztajnowcy publikują DZISIAJ coś takiego
     > :
     > "... Krzysztof Bosak uzyskał nominację do grona kandydatów na prezydenta. Je
     > go program opierał się na wolności gospodarczej, pełnych swobodach obywatelskic
     > h, walce z socjalizmem czy realnej ochronie interesów kraju
     ."
     >
     > Paczycie to???
     Zakonnica na pasach zaczęła rodzić.
    • piq to nie ja wymyśliłem zmowę PiS-PO,... 29.06.20, 13:42
     ...donosił onet o takich przeciekach. Dla PO teoretycznie korzystne było przeciąganie terminu wyborów jak najdalej, ale rósł w siłę Hołownia i Kosiniak-Kamysz kosztem Kidawy-Błońskiej, czyli PO, która to partyja zeszła z poparciem w pewnym momencie do poziomu jednocyfrowego.

     Rzeczywiście, tragiczna pandemia zagrażająca życiu milionów Polaków, a zwłaszcza każdego, kto pójdzie głosować, nagle zniknęła z platfusiego przekazu, choć właśnie rósł wskaźnik dziennych zachorowań. Dla PiSu korzystny był układ jak najszybszego kalendarza wyborczego. Porozumienie było teoretycznie korzystnym kompromisem dla obu stron.
     • n4rmoorr Niemiecki onet 29.06.20, 14:24
      piq napisał:

      > ...donosił onet o takich przeciekach. Dla PO teoretycznie korzystne było przeci
      > ąganie terminu wyborów jak najdalej, ale rósł w siłę Hołownia i Kosiniak-Kamysz
      > kosztem Kidawy-Błońskiej, czyli PO, która to partyja zeszła z poparciem w pewn
      > ym momencie do poziomu jednocyfrowego.
      >
      > Rzeczywiście, tragiczna pandemia zagrażająca życiu milionów Polaków, a zwłaszcz
      > a każdego, kto pójdzie głosować, nagle zniknęła z platfusiego przekazu, choć wł
      > aśnie rósł wskaźnik dziennych zachorowań. Dla PiSu korzystny był układ jak najs
      > zybszego kalendarza wyborczego. Porozumienie było teoretycznie korzystnym kompr
      > omisem dla obu stron.
      Na takie coś się powołujesz?12 lipca trzeba trzasnoć to i spokój na trzy lata.Później wybory do sejmu i jeszcze trochę rządów prezydenta.Tak to się będzie toczyć i nie pisz tu bzdur .
     • piq chociaż - 3/4 Hołowni i ok. 1/2 Bosaka dzisiaj... 29.06.20, 14:09
      ...idzie do Trzaskowskiego wg badań. Zwłaszcza wynik u Bosaka (choć różnie wyceniany, ale znaczny dla Trzaskowskiego) oznacza dla Dupy poważne kłopoty. I dla PiSu, jeśli to prawda, bo elektorat Konfederacji nie jest w takim razie możliwy do połknięcia. Nawiasem mówiąc dzisiejsze wrzaski Dupy oznaczają, że jego sztabowcy nie odrobili lekcji z tego, kto poparł Bosaka.
    • n4rmoorr Re: prosta kalkulacja: wygrywa Duda,... 29.06.20, 14:27
     buldog2 napisał:

     > To co napisałeś o wyniku II tury, jest bardzo prawdopodobne. Ale nie przeceniał
     > bym szans Hołowni.
     > Poza tym nie wierzę w tajną zmowę PO z PISem, w żadnym razie.
     To takie coś się może urodzić w chorej głowie . Hołowni nie pomógł nawet Giertych i Różański .To taka wdmuszka TVN i Wojewódzkiego.
   • boblebowsky Re: prosta kalkulacja: wygrywa Duda,... 29.06.20, 12:38
    piq napisał:

    > Powtarzam jeszcze raz dla lemingów: platfusi dogadali się z pisostwem w spra
    > wie wyborów prezydenckich
    . Podkreślić, głupki.
    >

    Uwielbiam jak ktoś bełkoce, zwłaszcza jak robi to z tak wielkim przekonaniem i tonem nie znoszącym sprzeciwu.
    Rozkoszne.
    • piq czytam, rozumiem i pamiętam, co czytam,... 29.06.20, 13:44
     ...chłopczyku, patrz moja odpowiedź buldogowi powyżej. Możesz uwielbiać dalej, mnie to nie przeszkadza.


     boblebowsky napisał:

     > piq napisał:
     >
     > > Powtarzam jeszcze raz dla lemingów: platfusi dogadali się z pisostwem
     > w spra
     > > wie wyborów prezydenckich
     . Podkreślić, głupki.
     > >
     >
     > Uwielbiam jak ktoś bełkoce, zwłaszcza jak robi to z tak wielkim przekonaniem i
     > tonem nie znoszącym sprzeciwu.
     > Rozkoszne.
     >
     >
     • boblebowsky Re: czytam, rozumiem i pamiętam, co czytam,... 29.06.20, 14:09
      piq napisał:

      > ...chłopczyku, patrz moja odpowiedź buldogowi powyżej. Możesz uwielbiać dalej,
      > mnie to nie przeszkadza.
      >
      >
      A skąd ty możesz wiedzieć co ja uwielbiam? Powietrza trochę spuść padre, żebyś nam się tu nie rozpruł na śmierdząco. Z odpowiedzią się już nie fatyguj, gdzie indziej sobie uczniów poszukaj.
      • piq naści o tym, co uwielbiasz, sklerolewico,... 29.06.20, 14:42
       forum.gazeta.pl/forum/w,28,170148130,170148130,Proste_kalkulacje_powyborcze.html?p=170149771

       Sam się przyznałeś, tysiącletnie dzidzi. Ja czytam, rozumiem i pamiętam, w przeciwieństwie do ciebie, biedaczku, który nie pamiętasz samego siebie. A teraz precz, bo mnie nudzisz.
       • boblebowsky Re: naści o tym, co uwielbiasz, sklerolewico,... 29.06.20, 15:07
        Padre jeszcze pokazał, że drzewko potrafi wyżej obsikać:)))
        Co za żałość.

        piq napisał:

        > forum.gazeta.pl/forum/w,28,170148130,170148130,Proste_kalkulacje_powyborcze.html?p=170149771
        >
        > Sam się przyznałeś, tysiącletnie dzidzi. Ja czytam, rozumiem i pamiętam, w prze
        > ciwieństwie do ciebie, biedaczku, który nie pamiętasz samego siebie. A teraz pr
        > ecz, bo mnie nudzisz.
       • n4rmoorr Re: naści o tym, co uwielbiasz, sklerolewico,... 29.06.20, 20:12
        piq napisał:

        > forum.gazeta.pl/forum/w,28,170148130,170148130,Proste_kalkulacje_powyborcze.html?p=170149771
        >
        > Sam się przyznałeś, tysiącletnie dzidzi. Ja czytam, rozumiem i pamiętam, w prze
        > ciwieństwie do ciebie, biedaczku, który nie pamiętasz samego siebie. A teraz pr
        > ecz, bo mnie nudzisz.
        No koleżko piq tak potraktować boba .Jestem pełen uznania .Facet nie uznaje krytyki .Klika na niewygodne posty .Aż dziw bierze że ciebie nie wykasował .Wpadnę na pogaduchy .Pozdrówka.
        • boblebowsky Re: naści o tym, co uwielbiasz, sklerolewico,... 29.06.20, 20:50
         n4rmoorr napisał(a):

         > piq napisał:
         >
         > > forum.gazeta.pl/forum/w,28,170148130,170148130,Proste_kalkulacje_powyborcze.html?p=170149771
         > >
         > > Sam się przyznałeś, tysiącletnie dzidzi. Ja czytam, rozumiem i pamiętam,
         > w prze
         > > ciwieństwie do ciebie, biedaczku, który nie pamiętasz samego siebie. A te
         > raz pr
         > > ecz, bo mnie nudzisz.
         > No koleżko piq tak potraktować boba .Jestem pełen uznania .Facet nie uznaje kry
         > tyki .Klika na niewygodne posty .Aż dziw bierze że ciebie nie wykasował .Wpadnę
         > na pogaduchy .Pozdrówka.

         Który to już nick trollu:)))
   • haen2010 Re: prosta kalkulacja: wygrywa Duda,... 29.06.20, 18:28
    Jak dla mnie to zbyt pokrętne. Jest to wypadkowa z politycznych przemian pokoleniowych bez szukania teorii spiskowych. Rupieciarnia solidaruchów, komuchów i klechów powoli pakuje się do lamusa.

    Jezeli Trzaskowski zapewni sobie kontrolę nad liczeniem głosów w przynajmniej 90% komisji, to wybory wygra. Nastąpi burdel, jakiego w IIIRP nie bywało, wiekszy niż ten 2007. Ostatni oddech komuny.
    • qinto Re: prosta kalkulacja: wygrywa Duda,... 29.06.20, 19:13

     Jezeli Trzaskowski zapewni sobie kontrolę nad liczeniem głosów w przynajmniej 90% komisji, to wybory wygra. Nastąpi burdel, jakiego w IIIRP nie bywało, wiekszy niż ten 2007. Ostatni oddech komuny.


     Nastąpi burdel? po wygranej trzaskosia?
     Przecież o tym wszyscy wiemy....
   • wkkr Re: prosta kalkulacja: wygrywa Duda,... 30.06.20, 07:31
    piq chooj z tym. Ja jestem wyborca Hołowni i teraz idę głosować na Trzaskowskiego, bo to jedyna szansa na odsunięcie Dudy.
    Nie ma co patrzeć wstecz, trzeba patrzeć wprzód.
    PS
    tracisz energię na pierdolety bez znaczenia.
  • klan_fan Re: Proste kalkulacje powyborcze 29.06.20, 14:42
   Tyle, że wyborcy Hołowni, nie wybierali go dla ruchu. Niech sobie tworzy a kraj ratować trzeba przed ułaskawieniami kryminalistów i osadzaniem towarzyszy takich jak prokurator Stanu Wojennego na najwyższych szczeblach władzy. Chciałabym jeszcze wiedzieć czy Szymon Hołownia dałby po 2 mld rocznie publicznej tv czy myślałby o zwykłych ludziach i ich zabezpieczeniu na czas epidemii?
   • buldog2 Re: Proste kalkulacje powyborcze 29.06.20, 19:05
    Całkowicie zgadzam się z Twoimi zastrzeżeniami, ale co z tego, że masz rację?
    Gdyby Hołownia był taki, jakim się przedstawiał, być może zagłosowałbym na niego w pierwszej turze.
    Pierwsze wątpliwości powstały zaraz po doniesieniach o nieujawnianych przezeń źródłach finansowania,
    pogardliwych wypowiedziach na temat jego stosunku do elektoratu oraz odmowie wywiadu w Halo Radio, w którym mógł spodziewać się tzw. trudnych pytań. Stopniowo przenikające do publicznej wiadomości skandaliczne świadectwa jego wcześniejszej nieskończonej tolerancji dla ewidentnych aktów pedofilii w połączeniu z gromieniem pedofilii w kampanii pozbawiały Hołownię wiarygodności.
    Ustawka z dawaniem jałmużny bezdomnemu (i od razu kamery), a wyszło na jaw, że oszukiwał i odstawił numer ze znajomym, spowodowała, że przynajmniej ja zacząłem czuć do niego odrazę. Śliski glizdowaty oszust.

    Kolejny raz, co najwyżej w sposób bardziej dobitny przekonujemy się, że dla Hołowni ważny jest jego osobisty interes, tak jak on sam go zdefiniuje. Kryminaliści i towarzysze stanu wojennego w rządzie i instytucjach państwa w ogóle mu nie przeszkadzają, nawet się o nich nie zająknie. Ja tam na tym co on myśli o ludziach, nie próbowałbym polegać. I nie wylewałbym łez nad jego mijaniem się z prawdą w odległości godnej Biedronia.
  • j-k Analiza jest dobra. 29.06.20, 14:42
   Holownia jest mlodym politykiem i celuje na wybory w roku 2025.

   te znaczy teraz pozostawia pole PiSowi i toruje zwyciestwo Dudzie

   - by oslabic PO i w 2025 miec wieksze szanse w spodziewanym boju z ich pprzyszlym kandydatem

   (prawdopodobnie - znowu Trzaskowski)
    • margit49 Re: Analiza jest dobra. 29.06.20, 19:49
     buldog2 napisał:

     > I oczywiście, ma gdzieś kolejne lata kryminalistów w rządzie i rację stanu.
     > Za to wszystko ja też mam go tam właśnie.
     >
     jeśli Hołownia nie widzi, że PAD jest większym złem, to nic nie warte są te jego przemowy z pasją, łzy na wizji itd.
     Kara dla społeczeństwa-nie chcieliście mnie, to sobie miejcie pis i destrukcyjną politykę, ja sobie poradzę.
   • wkkr Re: Proste kalkulacje powyborcze 30.06.20, 11:23
    asdfg2018 napisał(a):

    > wyborcy Bisaka w minimum połowie zagłosują na Dudę , taka prawda
    =================
    Nie prawda. Badania dowodzą, że elektorat Bosaka podzieli się na 3 równe części:
    1/3 zagłosuje na Dudę, 1/3 na Trzaskowskiego a 1/3 nie zagłosuje wcale.
  • inocom Nie wiem czy wiesz, ale mamy wakacje 30.06.20, 12:43
   buldog2 napisał:

   > Dość długo zastanawiałem

   Elektorat Sebastiana jest w Polsce na miejscu, elektorat Rafaella rozsiany jest gdzieś po świecie, na wakacjach, które zakupił za ciężkie pieniądze. Dla Rafealla nie przerwą wakacji.

   https://tvn24.pl/najnowsze/cdn-zdjecie-5prz8e-zwyciezcy-w-wojewodztwach-4623992/alternates/LANDSCAPE_840

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka