Dodaj do ulubionych

Pytanie do pisowców

28.05.22, 09:16
Czy ktoś z was jest w stanie mi wytłumaczyć, dlaczego tak bronicie pisu, widząc co oni wyrabiają, jak nas okradają, jak z was robią idiotów, więc czy możecie mi na to odpowiedzieć, ze swojej strony obiecuję wstrzymać się z inwektywami, wy nie musicie.
Proszę odpowiedzcie, i proszę nie pisać bzdur o wstrzymaniu złodziei z PO, bo to są bzdury.
Obserwuj wątek
    • horpyna4 Re: Pytanie do pisowców 28.05.22, 09:53
      Wprawdzie nie jestem pisowcem, ale odpowiem. To, że "kradnom, ale sie dzielom", ma znaczenie - przeciętny zwolennik pisich był w szkole głąbem z matematyki, więc nie jest w stanie obliczyć, że bilans tego jest dla społeczeństwa na minus.

Ale ważniejsza jest inna rzecz. Pisowiec nie znosi "wykształciuchów", ani ludzi po prostu uczciwych. Ma wobec nich kompleksy. Za to człowiek władzy podobny do przeciętnego pisiego (pijak, złodziej i prymityw), to "swój chłop" i dlatego na takich uparcie głosują.
    • hordol Re: Pytanie do pisowców 28.05.22, 10:28
      powstrzymasz się od wyzwisk? to wielkie twoje poświęcenie, doceniam to
      mam pracę, stac mnie na nową pralke gdy stara padnie, nie musze brać/splacać kredytów, wydaje niewiele, mogę coś przoszczędzić, znam nowy jork i nairobi i paryż itp itd co mi więcej trzeba ?zdrowia tylko
      inflacja jest niestety duża ale tak to bywa z światową ekonomiką.był covid , jest wojna
      pis ostatnio rządzi kiepsko ale inni lepiej nie będą
    • qwardian Re: Pytanie do pisowców 28.05.22, 12:12
      Coraz mniej krytykujecie Dudusia, niektórzy bronili go jak niepodległości na Forum Kraj. Za to wieszaliście psy na Tomaszu Lisie, którego wykopaliście z Newsweeka i Onetu, bo odważył się ośmieszyć małego Dudusia na okładce własnego tygodnika. To wy pracujecie dla JK 24/7
    • storima Re: Pytanie do pisowców 28.05.22, 16:26
      hordol napisała:

> w quizach gazety wyborczej osiągam zazwyczaj bardz
      > o dobre wyniki

W quizach portalu gazeta.pl

Gazeta Wyborcza nie jest portalem gazeta.pl

wyborcza.pl/0,0.html

kultura.gazeta.pl/kultura/13,143499,15100,cdxlvii-copiatkowy-quiz-wiedzy.html

www.gazeta.pl/0,0.html

Fora między innymi FK należą do portalu gazeta.pl
      • storima Re: Pytanie do pisowców 28.05.22, 16:37
        Chociaż Agora nieskutecznie próbuje połączyć Gazeta.pl i Wyborcza.pl:

W ostatnich latach w Agorze było kilka inicjowanych przez zarząd podejść do połączenia Gazeta.pl i Wyborcza.pl oraz "GW". Audyty i konsultacje przeprowadzane m.in. przez Boston Consulting Group czy PWC nie przynosiły jednak efektów, bo strony nie mogły się porozumieć w sprawach redakcji, struktur organizacyjnych i strategii biznesowej. Zwłaszcza kierownictwo "GW" miało oponować i walczyć o zachowanie pełnej odrębności brandów. Jak się dowiedział "Press", zarząd Agory nie zdecydowałby się na ten krok, gdyby w końcu nie uzyskał wsparcia przynajmniej niektórych wspólników z Agora-Holding - m.in. Heleny Łuczywo.

www.press.pl/tresc/66183,dla-szefow-_gw_-plan-polaczenia-z-gazeta_pl-to-wewnetrzny-zamach-stanu
    • s12345s Re: Pytanie do pisowców 28.05.22, 20:09
      Bo wielu wyborców PiS-u nie ma pojęcia o tym jak kradną, jak kłamią, jak demolują Polskę. Oglądają tylko TVP 1, a tam o "wyczynach" PiS-u nie mówią. A do tego ksiądz dobrodziej potwierdza im to, co mówią w szczujni. I to im wystarczy.
    • jureek Re: Pytanie do pisowców 29.05.22, 08:54
      Pisowcem nie jestem, ale nie zamykam się w antypisowej bańce i mam znajomych na PiS głosujących. Większość z nich pamiętając pogardę ze strony rządzących elit dla ludzi ciężko pracujących za jakieś ochłapy wybiera PiS jako mniejsze zło.
      • x2468 Re: Pytanie do pisowców 29.05.22, 10:28
        Ty mi wyglądasz na wiecznie nieszczęśliwego. Pogardę dla ciężko pracujących to masz dzisiaj. Żebracze place nauczycieli, palowanie za byle co, wieloletnie oczekiwanie w kolejkach do lekarzy, bajzel w sądach, partyjna prokuratura i coraz więcej sędziów, "pałacyk +", kariery dla swoich dzieci, bezkarność swoich itd. Lista jest bardzo długa, przysłowiowej wołowej skóry nie wystarczy aby wszystko to spisać.
        • dbender Niezupełnie 29.05.22, 14:56
          x2468 napisał:

> Ty mi wyglądasz na wiecznie nieszczęśliwego. Pogardę dla ciężko pracujących to
          > masz dzisiaj...

Niezupełnie. Jest 500+, 13 i 14 emerytura i propaganda / narracja wspierania słabych, która dowartościowuje. Tego wszystkiego za PO nie było, a to dla przeciętnego człowieka jest ważniejsze niż TK czy sądy. Służba zdrowia nie była lepsza za PO.
          • x2468 Re: Niezupełnie 31.05.22, 09:41
            Do tego potężną inflacja która szybko zżera 500+ 13 i 14 emeryturę do tego setki złotówek płacone za każdą wizytę u byle jakiego prywatnego lekarza wspierane setkami dni oczekiwania w kolejce na wizytę w ramach FOZ.
        • jureek Re: Pytanie do pisowców 30.05.22, 08:24
          x2468 napisał:

> Ty mi wyglądasz na wiecznie nieszczęśliwego.

Polecam badania wzroku. Jestem człowiekiem szczęśliwym i spełnionym.

> Pogardę dla ciężko pracujących to
          > masz dzisiaj. Żebracze place nauczycieli,

Zgadza się. Obecna władza wykazuje pogardę dla nauczycieli i w ogóle dla budżetówki. Ale już np. pracownicy fizyczni, pogardzani za poprzedniej władzy, zostali dowartościowani.
          • x2468 Re: Pytanie do pisowców 30.05.22, 10:30
            Nie dowartościowani przez reżym lecz sytuacje na rynku pracy. To nie przedstawiciele poprzedniej władzy mówili o "ciemnym ludzie" i nie oni zachęcali do ratowania budżetów domowych zbieraniem chrustu w lesie.
            • jureek Re: Pytanie do pisowców 30.05.22, 11:01
              x2468 napisał:

> To nie przedstawi
              > ciele poprzedniej władzy mówili o "ciemnym ludzie" i nie oni zachęcali do ratow
              > ania budżetów domowych zbieraniem chrustu w lesie.

Szczaw i mirabelki to od PiS-u były? Zmień pracę, weź kredyt - to też PiS? Ograniczenie praw pracowniczych po kryzysie bankowym, co skutkowało śmieciówkami ze stawką 3 złote na godzinę (a dodatkowo wkurzano ludzi pieprzeniem o "zielonej wyspie"), to PiS zrobił? Narrację o ciemnych moherach, którym trzeba zabrać dowód, żeby nie poszli na wybory, to PiS wymyślił?
              Takim pocieszaniem się, że wszystko robiliśmy dobrze, tylko głupi i przekupieni pięćsetplusem wyborcy tego nie docenili, nigdy się PiS-u od władzy nie usunie.

• czan-dra Re: Pytanie do pisowców 30.05.22, 12:06
                Już tak się utożsamiasz z pisem, że bronisz ich?
                Temat wątku był skierowany do pisiorów, a nie do lewicowców, w każdym razie tak mi się jeszcze do wczoraj wydawało, ale jak to mówią u mnie na wsi, panta rhei kai ouden menei, mogły nastąpić takie zmiany w polu widzenia mym, iż pis i lewica to jedność.
                • jureek Re: Pytanie do pisowców 30.05.22, 12:21
                  czan-dra napisał:

> Już tak się utożsamiasz z pisem, że bronisz ich?

Nie bronię PiS-u. Sam założyłem wątek pokazujący, że PiS wcale nie jest taki socjalny, za jakiego chciałby uchodzić. Po prostu pokazuję, na podstawie rozmów ze znajomymi wyborcami PiS-u, dlaczego dla wielu ludzi PiS może być mniejszym złem niż PO, które tymi ludźmi pogardzało.
                  Nie pamiętasz tej narracji, że jak ktoś za ciężką pracę grosze zarabia, to sam jest sobie winny? Że jak kasjerka ma za mało, to niech się kształci i zostanie menedżerką? Tylko kto wtedy towary na półkach by rozkładał, jakbyśmy samych menedżerów mieli.
                • sverir Re: Pytanie do pisowców 31.05.22, 00:19
                  Masz tutaj dwóch pisowców na krzyż. Zadajesz jednak pytanie "do pisowców" i czujesz się urażony, że nie pisowcy Ci odpowiadają. Dlaczego? Czyżby Twoje pytanie nie miało na celu poznanie przyczyn, a jedynie manifestację antypisowskich poglądów?
                  Jurek napisał Ci, dlaczego PiS wciąż ma sympatyków. Ogarnij to i zaakceptuj, a nie uskuteczniaj wycieczki osobiste.
                  • czan-dra Re: Pytanie do pisowców 31.05.22, 09:10
                    Po pierwsze, pytanie było do pisowców, to tak byś ogarnął temat, po drugie, skąd wiesz ilu pisowców jest na forum, spowiadają ci się?
                    Dlaczego mam czuć się urażony, skoro to pokrywa się z moimi obserwacjami, na temat pisich.
                    Następnym razem wyślę ci post początkowy i gdy go zaakceptujesz, opublikuję, zgoda?
                    Mógłbyś mi pokrótce nakreślić tematy w których mogę się poruszać, nie wywołując twojej irytacji?
                    • sverir Re: Pytanie do pisowców 02.06.22, 06:16
                      "Dwóch na krzyż" to taki zwrot, sformułowanie, podobne do np. nóż się w kieszeni otwiera. Sympatycznie, że podobnie jak klasyk nie pojąłeś tego.

I naprawdę nie wiem, dlaczego miałbyś się czuć urażony. Ale jesteś. Nawet komentarz dotyczący twojego słabego odbioru sprowokował cię do kilku sympatycznych złośliwości.

Tym bardziej dziwi, że obserwacje Jurka pokrywają się z twoimi.
                • jureek Re: Pytanie do pisowców 31.05.22, 10:21
                  x2468 napisał:

> Były łgarzu jako wspomnienie lat dziecinnych,

Pamiętasz jeszcze w jakim to kontekście zebrało mu się na wspomnienia z lat dziecinnych, czy mam Ci przypomnieć?
                  • x2468 Re: Pytanie do pisowców 31.05.22, 11:18
                    Nie jesteś w stanie czegokolwiek przypomnieć, ja takie historie jak ta profesora Niesiołowskiego poznałem jako dziecko.
                    Dzisiaj Lasy Państwowe ogłaszają że obywatele których nie stać na opal mogą iść do lasu zbierać chrust.
                    • jureek Re: Pytanie do pisowców 31.05.22, 12:41
                      x2468 napisał:

> Nie jesteś w stanie czegokolwiek przypomnieć, ja takie historie jak ta profesor
                      > a Niesiołowskiego poznałem jako dziecko.

Nie chciałem Ci przypominać samej historii, tylko kontekst, w którym Niesiołowski sobie tę historię przypomniał i podzielił się nią z widzami. Nadal widzisz rzeczy, których nie napisałem. Poważnie polecam okulistę.
    • czan-dra Re: Pytanie do pisowców 30.05.22, 06:19
      No i się nie dowiedziałem, jedyny który próbował coś odpowiedzieć, to hordol, ale wyszło na jaw że ma rozdwojenie jaźni, co go dyskwalifikuje, gdyż nie bardzo wiadomo z kim piszesz, co znowu, mniej więcej, zgadza się z moim wyobrażeniem typowego wyborcy pisu, ale nadal jestem w tej materii jak dziecko we mgle.
    • j-k Odpowiedz dla PeOviecek: 30.05.22, 21:38
      czan-dra napisał:
      > Czy ktoś z was jest w stanie mi wytłumaczyć, dlaczego tak bronicie pisu,

ale na tym forum hloopcze, w ogole nie ma broniacych PiSu

sa same wqorvione, bo strzyzone przez PiSich PeOviecki - like you

i troche Lewicowcow - jak ja - wysmiewajacych forumowy placz i jeczenie tych PeOviecek.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka