mondokane 11.04.05, 19:58 A moze "Gazeta" zamiast drukowac wzajemne psztyczki biskupow, zorganizowalaby rozmowe pomiedzy nimi? Robi sie troche maglowo... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
cziriklo Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 11.04.05, 20:45 Z abp Michalikiem nie warto rozmawiac, skoro nie zamierza odpowiadac Pieronkowi merytorycznie, tylko zarzuca mu nieuczciwosc. Sam zato jest tak uczciwy, ze tolerowal i bronil latami seksualnego przestepce, zas tych, ktorzy ubiegali sie o odsuniecie przestepcy od dzieci, obrzucal oszczerstwami i pogardliwie zbywal. I ten czlowiek zostal przewodniczacym Episkopatu! W demokratycznym glosowaniu biskupow! On moze powtarzac, ze przyswoil sobie nauki Papieza az bedzie siny na twarzy, ale jego zapewnienia nic nie znacza.Jest skompropmitowany do cna. Jest zgorszeniem polskiego Kosciola. Jest zlym czlowiekiem. Jest czlowiekiem niemadrym i zawzietrym. Jest czlowiekiem z gruntu amoralnym. I skoro mowisz o maglu, to wlasnie Michalik wraz z prymasem Glempem wprowadzaja do dyskursu publicznego chamstwo i brak wychowania. Odsylam do slow wypowiedzianych publicznie przez Prymasa o Tygodniku Powszechnym, najszlachetniejszym z polskich tygodnikow. Obraza tym samym nie tylko grono zasluzonych ludzi, ktorzy to pismo tworza, ale takze nas, czytelnikow TP. Ani Michalik, ani Glemp nie odnowia Koscola w Polsce. Beda natomiast dalej spychali Kosciol w zasciankowosc, kompleksy, obskurantyzm, nacjonalizm i ksenofobie. Pisze to w najglebszym smutku, bo nie wiem czy doczekam takiego Kosciola, ktorego nie trzeba byloby sie wstydzic. Odpowiedz Link Zgłoś
dupekzoledny Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 11.04.05, 20:49 jak ktoś rzuci hasło biskup-intelektualista-rozstrzelam. Odpowiedz Link Zgłoś
b.wyborowa Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 11.04.05, 20:58 Czy GW stala sie organem KK. Kurcza juz od jakiegos czasu tylko nowinki z plebani. Jak za ztarych dobrych czasow, kiedys bylo tylko o przewodniej roli..... Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Who cares 11.04.05, 21:38 zgadzam sie w calej rozciaglosci. Czy rzeczywiscie Polska jak nie czerwona to musi sie stac konicznie czarna? Nie moze byc pstrokata? Odpowiedz Link Zgłoś
kolega.kierownik Re: hasło biskup-intelektualista 11.04.05, 20:58 Proszę bardzo - "Wojtyła". Może być?... Odpowiedz Link Zgłoś
maniekxxx Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 12.04.05, 18:24 czyli Pieronek lub Zycinski-namaszczeni przez Michnika powinni rzadzic kosciolem katolickim-ajak nie to nad kosciol katolicki bedzie tym naj-naj gorszym ! No ma sie rozumiec ze Michnik juz ustalil kto i co ma mowic w kosciele katolickim a chyba tez ustawi tez wybor nowego Papieza ? Odpowiedz Link Zgłoś
henryad Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 15.04.05, 05:13 Z diabłami i faryzeuszami rozmowy się ucina. Robił to nasz Pan Jezus Chrystus wielokrotnie. Pycha Pieronka i wiercenia dziur wszędzie gdzie ich nie ma przypomina jeszcze jedną postać, Judasza. Mamy co najmniej 3 takie faryzejsko-judaszowe postacie: Pieronek, Zycinski i Gocławski. Przy ich ciągłych bzdetach biorą sobie na współtowarzyszy żydo- komuno mossadowską mafię także tą w GW. Odpowiedz Link Zgłoś
oszolom.z.radia.maryja Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 11.04.05, 21:04 moim zdaniem Pieronek powinien zostać obłożony ekskomuniką Odpowiedz Link Zgłoś
baikadent Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 11.04.05, 21:44 najlepiej dwiema. A co tam; trzema! Odpowiedz Link Zgłoś
pandada Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 11.04.05, 21:47 A może stos? Za co pieronek niby ma zostać wyklęty? Na wkurzanie Rydzyka i Michalika? Odpowiedz Link Zgłoś
oszolom.z.radia.maryja Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 11.04.05, 21:53 za oczernianie kościoła, inicjowanie rozłamów paktowanie z mediami antykatolickimi a ptrzede wszystkim zamiuast na głoszeniu słowa bożego skupia swą uwagę wył na promocji własnej osoby...ten gość jest łasy na stanowiska i nie moze ścierpieć że jest tylko biskupem tytularnym że nie ma pod sobą żadnej diecezji Odpowiedz Link Zgłoś
m_y_s_i_a Pieronek z Gw, Boniecki z Trybuna 12.04.05, 10:40 To zaczyna byc meczace. Odpowiedz Link Zgłoś
vice_versa Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 13.04.05, 00:20 To może i ekskomunika dla Jana Pawła II, a co tam... za... przyjaźń z Jurkiem Klugierem, stawanie na bramce drużyny żydowskiej w latach szkolnych, udzielanie komunii Żydom, gorszące "paktowanie" z niewiernymi i odwiedziny w ich świątyniach. Dobrą masz xywę, oszołom. Odpowiedz Link Zgłoś
norton2005 Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 11.04.05, 22:20 Pieronek bardzo dużo stracił w mojej opinii po ostatnim wywiadzie w Wyborczej. Odpowiedz Link Zgłoś
baikadent Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 11.04.05, 21:42 A Pieronek nie zgadza się z Michalikiem. Amen Odpowiedz Link Zgłoś
oszolom.z.radia.maryja Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 11.04.05, 21:54 Pieronek jest podległy szefowi EP czyli abp Michalikowi..to co robi to jest niesubordynacją Odpowiedz Link Zgłoś
baikadent Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 11.04.05, 21:58 Ty to masz zdrowie. Wzrok sobie zepsujesz od tego ślęczenia przed kompem. Jest jakies forum gdzie się aktualnie (przy czym aktualnie oznacza jako oszołom z tego czegos tam) nie udzielasz? Pewnie Forum Humorum... oszolom.z.radia.maryja napisał: > Pieronek jest podległy szefowi EP czyli abp Michalikowi..to co robi to jest > niesubordynacją Odpowiedz Link Zgłoś
tdkot Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 11.04.05, 22:28 baikadent napisała: > A Pieronek nie zgadza się z Michalikiem. Amen pieronek juz dawno stracil wszystkie dobre cechy pasterza wiec wszedl w uklady z diablami i za takie zachowanie powinien go kardynal pogonic z KK Odpowiedz Link Zgłoś
janbezziemi Ten spor mało mnie obchodzi,ale... 11.04.05, 22:36 Wziąłem dzis do ręki "GW z dodatkiem lokalnym. Jesli jutrzejszy numer bedzie podobny,zmiencie tytul na "Gazeta Papieska" lub "Gazeta Watykańska"! W TVP1 sztuka teatralna. Po godzinie 21.36 przesuwajace sie na dole liczby...I tak do godz. 21.37.Tak ma byc stale? Panie Dworak,nie przesadza Pan? Odpowiedz Link Zgłoś
yossarian18 Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 11.04.05, 22:43 Czy nie zastanwialiście się nigdy dlaczego media lewicowo-liberalne, zwykle niechętne Kościołowi prezentują i nagłaśniają jedynie opinie księży z mniejszościowej, modernistycznej grupy? Odpowiedz Link Zgłoś
merek Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 11.04.05, 23:54 yossarian18 napisał: > Czy nie zastanwialiście się nigdy dlaczego media lewicowo-liberalne, zwykle > niechętne Kościołowi prezentują i nagłaśniają jedynie opinie księży z > mniejszościowej, modernistycznej grupy? Zgadzam się w zupełności. Niektórym chyba zależy na szczególnym uwypuklaniu różnic poglądowych i szukaniu konfliktów w polskim (i nie tylko)Kościele. Co nie znaczy, że taka wiadomość nie powinna być przedstawiona ...Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
the.bill.europy Jak rozumiem Gazetę Wyborczą 11.04.05, 23:43 to dopiero teraz dobierze się do swego ukochanego Kościoła Katolickiego. Dopiero teraz będzie go kochac na zasadzie "dziel i rządź' i to jest smutne. Dochodzę do wniosku, że w GW jest po prostu cyniczna i jest niewolnikiem instrumentalizacji politycznej wszystkiego co żywe i martwe. Zakłoca spokój duszy i sumienia. Jest oprawca polskiego ducha. Odpowiedz Link Zgłoś
mal.ko Re: Jak rozumiem Gazetę Wyborczą 12.04.05, 18:12 No tak,lepiej nie wiedzieć."NIe widzieć,nie słyszeć,nie mówić" Odpowiedz Link Zgłoś
ocean12 Nic dziwnego, że abp Michalik się nie zgadza 12.04.05, 07:41 Od chwili śmierci Papieża każdy dzień przynosi potwierdzenie, jak ogromna przepaść intelektualna i moralna dzieliła Papieża i polski Episkopat. Bp Pieronek nie jest moim idolem, szczególnie od momentu kiedy poparł napaśc na Irak, ale tym razem całkowicie się z nim zgadzam. Abp Michalik zaangażował cały swój autorytet w obronę proboszcza - pedofila z Tylawy i nadal święcie wierzy w jego niewinność. Homilia kardynała Glempa w czsie mszy na Placu Piłsudskiego była skandalem jeżącym włos na głowie, profanacją i zarazem obrazą Polaków. Wszyscy to słyszeli i nie trzeba tu niczego udowadniać. Szkoda, że tylko ks. Boniecki miał odwagę publicznie nazwać rzeczy po imieniu. Teraz dołączył do niego bp Pieronek. Cóż z tego, skoro to prymas Glemp i abp Michalik, a nie ks. Boniecki, reprezentują typowy dla naszego Kościoła poziom. Papież przerastał wszystkich wokół o sto klas. Niestety umarł i nikt tej pustki już nigdy nie będzie w stanie wypełnić. Odpowiedz Link Zgłoś
piotr1pawel Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 12.04.05, 08:11 Z wielkim szacunkiem odbieram kierowane słowo Abp Michalika i dziękuje za dotychczasową postawę. Niech Pan Jezus Zmartwychwstały umacnia i prowadzi. Odpowiedz Link Zgłoś
m_y_s_i_a Bp. Pieronkiem wreszcie powinien zamilknac 12.04.05, 10:39 Udziela sie z ks.Bonieckim od smierci Papieza. Robia krecia robote, a podobno to Rydzyk mial sklocic KK w Polsce. Michalik jest teraz najwazniejsza osoba w KK w Polsce i pora, zeby to do ks.Pieronka i Bonieckiego dotarlo. Wiecej rozwagi, powagi i szacunku. Niech Macharski tu bedzie przykladem. Odpowiedz Link Zgłoś
starzyk2 Re: Bp. Pieronkiem wreszcie powinien zamilknac 12.04.05, 12:27 Niestety na tym forum widac jacy jestesmy. Zapominamy o tym, ze powinnismy nasze opinie opierac na faktach. A faktem jest:1)zachowanie sie glowy polskiego kosciola w czasie agoni Jana Pawla2. 2)slepa obrona podwladnych przez BP. Michalika. 3)casus ojca Rydzaka i.t.d. Prosze tylko porownac czysto materialna schede (nie mylic z duchowa) po Papierzu a majatek Ojca Rydzaka, nie wspominajac o innych dostojnikach koscielnych a na proboszczach konczac.Fakty tworza Prawde, a tylko poprzez Prawde mozemy isc w strone Chrystusa. Odpowiedz Link Zgłoś
janbezziemi Jest rozłam - to widac! 12.04.05, 12:47 "Starzyk 2" - racja. Mamy w Polsce,czy ktos chce czy nie ,rozłam w KK, choc strona konserwatywna ma w tej chwili przewagę nad tą bardziej liberalną. Bardziej, bo przeciez też nie liberalną w całym słowa tego znaczeniu. O ojcu dyrektorze nawet się nie chce mowic, choć pachnie mi tu sektą. Niestety ,nie dał mu rady (moze nie chciał, a moze byl zle informowany) Jan Paweł II.Liczę,że nastepca na tronie piotrowym się ocknie się w porę. Odpowiedz Link Zgłoś
edico Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 13.04.05, 05:44 mondokane napisał: > A moze "Gazeta" zamiast drukowac wzajemne psztyczki biskupow, zorganizowalaby > rozmowe pomiedzy nimi? Robi sie troche maglowo... Ciekawy pomysł na walczących międzyu sobą. Nie wiem tyklko jak na tym wyjdzie Gazeta andażując się w spory kościelni-biskupie. Zachęcam do analizy konstytucji i konkordatu. Nie chcę wspominać o tym, na jakim instrumrncie pogrywał bymwśród takicjh pajaców wybranych z łaski vox popully. Czy Zimoń po tych patu lay\tkach dowzł już top zboże dla głodująxych MURZYNÓW, CZY TEŻ NADAL NIE WIE, CO SIĘ STAŁO Z ZEBRANYMI DLA NICH PIENIĘDZMI>>> Odpowiedz Link Zgłoś