Dodaj do ulubionych

Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem

11.04.05, 19:58
A moze "Gazeta" zamiast drukowac wzajemne psztyczki biskupow, zorganizowalaby
rozmowe pomiedzy nimi? Robi sie troche maglowo...
Obserwuj wątek
    • cziriklo Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 11.04.05, 20:45
      Z abp Michalikiem nie warto rozmawiac, skoro nie zamierza odpowiadac Pieronkowi
      merytorycznie, tylko zarzuca mu nieuczciwosc. Sam zato jest tak uczciwy, ze
      tolerowal i bronil latami seksualnego przestepce, zas tych, ktorzy ubiegali sie
      o odsuniecie przestepcy od dzieci, obrzucal oszczerstwami i pogardliwie zbywal.
      I ten czlowiek zostal przewodniczacym Episkopatu! W demokratycznym glosowaniu
      biskupow! On moze powtarzac, ze przyswoil sobie nauki Papieza az bedzie siny na
      twarzy, ale jego zapewnienia nic nie znacza.Jest skompropmitowany do cna. Jest
      zgorszeniem polskiego Kosciola. Jest zlym czlowiekiem. Jest czlowiekiem
      niemadrym i zawzietrym. Jest czlowiekiem z gruntu amoralnym. I skoro mowisz o
      maglu, to wlasnie Michalik wraz z prymasem Glempem wprowadzaja do dyskursu
      publicznego chamstwo i brak wychowania. Odsylam do slow wypowiedzianych
      publicznie przez Prymasa o Tygodniku Powszechnym, najszlachetniejszym z
      polskich tygodnikow. Obraza tym samym nie tylko grono zasluzonych ludzi, ktorzy
      to pismo tworza, ale takze nas, czytelnikow TP. Ani Michalik, ani Glemp nie
      odnowia Koscola w Polsce. Beda natomiast dalej spychali Kosciol w
      zasciankowosc, kompleksy, obskurantyzm, nacjonalizm i ksenofobie. Pisze to w
      najglebszym smutku, bo nie wiem czy doczekam takiego Kosciola, ktorego nie
      trzeba byloby sie wstydzic.
      • dupekzoledny Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 11.04.05, 20:49
        jak ktoś rzuci hasło biskup-intelektualista-rozstrzelam.
        • b.wyborowa Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 11.04.05, 20:58
          Czy GW stala sie organem KK. Kurcza juz od jakiegos czasu tylko nowinki z
          plebani. Jak za ztarych dobrych czasow, kiedys bylo tylko o przewodniej
          roli.....
          • polski_francuz Who cares 11.04.05, 21:38
            zgadzam sie w calej rozciaglosci. Czy rzeczywiscie Polska jak nie czerwona to
            musi sie stac konicznie czarna? Nie moze byc pstrokata?

        • kolega.kierownik Re: hasło biskup-intelektualista 11.04.05, 20:58
          Proszę bardzo - "Wojtyła". Może być?...
      • maniekxxx Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 12.04.05, 18:24
        czyli Pieronek lub Zycinski-namaszczeni przez Michnika powinni
        rzadzic kosciolem katolickim-ajak nie to nad kosciol
        katolicki bedzie tym naj-naj gorszym ! No ma sie
        rozumiec ze Michnik juz ustalil kto i co ma
        mowic w kosciele katolickim a chyba tez ustawi tez
        wybor nowego Papieza ?
      • henryad Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 15.04.05, 05:13
        Z diabłami i faryzeuszami rozmowy się ucina. Robił to nasz Pan Jezus Chrystus
        wielokrotnie. Pycha Pieronka i wiercenia dziur wszędzie gdzie ich nie ma
        przypomina jeszcze jedną postać, Judasza.
        Mamy co najmniej 3 takie faryzejsko-judaszowe postacie: Pieronek, Zycinski i
        Gocławski. Przy ich ciągłych bzdetach biorą sobie na współtowarzyszy żydo-
        komuno mossadowską mafię także tą w GW.
    • oszolom.z.radia.maryja Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 11.04.05, 21:04
      moim zdaniem Pieronek powinien zostać obłożony ekskomuniką
      • baikadent Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 11.04.05, 21:44
        najlepiej dwiema. A co tam; trzema!
      • pandada Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 11.04.05, 21:47
        A może stos? Za co pieronek niby ma zostać wyklęty? Na wkurzanie Rydzyka i Michalika?
        • oszolom.z.radia.maryja Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 11.04.05, 21:53
          za oczernianie kościoła, inicjowanie rozłamów paktowanie z mediami
          antykatolickimi a ptrzede wszystkim zamiuast na głoszeniu słowa bożego skupia
          swą uwagę wył na promocji własnej osoby...ten gość jest łasy na stanowiska i
          nie moze ścierpieć że jest tylko biskupem tytularnym że nie ma pod sobą żadnej
          diecezji
          • m_y_s_i_a Pieronek z Gw, Boniecki z Trybuna 12.04.05, 10:40
            To zaczyna byc meczace.
          • vice_versa Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 13.04.05, 00:20
            To może i ekskomunika dla Jana Pawła II, a co tam... za... przyjaźń z Jurkiem
            Klugierem, stawanie na bramce drużyny żydowskiej w latach szkolnych, udzielanie
            komunii Żydom, gorszące "paktowanie" z niewiernymi i odwiedziny w ich
            świątyniach. Dobrą masz xywę, oszołom.
      • norton2005 Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 11.04.05, 22:20
        Pieronek bardzo dużo stracił w mojej opinii po ostatnim wywiadzie w Wyborczej.
    • baikadent Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 11.04.05, 21:42
      A Pieronek nie zgadza się z Michalikiem. Amen
      • oszolom.z.radia.maryja Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 11.04.05, 21:54
        Pieronek jest podległy szefowi EP czyli abp Michalikowi..to co robi to jest
        niesubordynacją
        • baikadent Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 11.04.05, 21:58
          Ty to masz zdrowie. Wzrok sobie zepsujesz od tego ślęczenia przed kompem. Jest
          jakies forum gdzie się aktualnie (przy czym aktualnie oznacza jako oszołom z
          tego czegos tam) nie udzielasz? Pewnie Forum Humorum...

          oszolom.z.radia.maryja napisał:

          > Pieronek jest podległy szefowi EP czyli abp Michalikowi..to co robi to jest
          > niesubordynacją
      • tdkot Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 11.04.05, 22:28
        baikadent napisała:

        > A Pieronek nie zgadza się z Michalikiem. Amen
        pieronek juz dawno stracil wszystkie dobre cechy pasterza wiec wszedl w uklady
        z diablami i za takie zachowanie powinien go kardynal pogonic z KK
        • janbezziemi Ten spor mało mnie obchodzi,ale... 11.04.05, 22:36
          Wziąłem dzis do ręki "GW z dodatkiem lokalnym. Jesli jutrzejszy numer bedzie
          podobny,zmiencie tytul na "Gazeta Papieska" lub "Gazeta Watykańska"! W TVP1
          sztuka teatralna. Po godzinie 21.36 przesuwajace sie na dole liczby...I tak do
          godz. 21.37.Tak ma byc stale? Panie Dworak,nie przesadza Pan?
    • yossarian18 Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 11.04.05, 22:43
      Czy nie zastanwialiście się nigdy dlaczego media lewicowo-liberalne, zwykle
      niechętne Kościołowi prezentują i nagłaśniają jedynie opinie księży z
      mniejszościowej, modernistycznej grupy?
      • merek Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 11.04.05, 23:54
        yossarian18 napisał:

        > Czy nie zastanwialiście się nigdy dlaczego media lewicowo-liberalne, zwykle
        > niechętne Kościołowi prezentują i nagłaśniają jedynie opinie księży z
        > mniejszościowej, modernistycznej grupy?

        Zgadzam się w zupełności. Niektórym chyba zależy na szczególnym uwypuklaniu
        różnic poglądowych i szukaniu konfliktów w polskim (i nie tylko)Kościele. Co
        nie znaczy, że taka wiadomość nie powinna być przedstawiona ...Pozdrawiam
    • the.bill.europy Jak rozumiem Gazetę Wyborczą 11.04.05, 23:43
      to dopiero teraz dobierze się do swego ukochanego Kościoła Katolickiego. Dopiero
      teraz będzie go kochac na zasadzie "dziel i rządź' i to jest smutne. Dochodzę do
      wniosku, że w GW jest po prostu cyniczna i jest niewolnikiem instrumentalizacji
      politycznej wszystkiego co żywe i martwe. Zakłoca spokój duszy i sumienia. Jest
      oprawca polskiego ducha.
      • mal.ko Re: Jak rozumiem Gazetę Wyborczą 12.04.05, 18:12
        No tak,lepiej nie wiedzieć."NIe widzieć,nie słyszeć,nie mówić"
    • ocean12 Nic dziwnego, że abp Michalik się nie zgadza 12.04.05, 07:41
      Od chwili śmierci Papieża każdy dzień przynosi potwierdzenie, jak ogromna
      przepaść intelektualna i moralna dzieliła Papieża i polski Episkopat. Bp
      Pieronek nie jest moim idolem, szczególnie od momentu kiedy poparł napaśc na
      Irak, ale tym razem całkowicie się z nim zgadzam. Abp Michalik zaangażował cały
      swój autorytet w obronę proboszcza - pedofila z Tylawy i nadal święcie wierzy w
      jego niewinność. Homilia kardynała Glempa w czsie mszy na Placu Piłsudskiego
      była skandalem jeżącym włos na głowie, profanacją i zarazem obrazą Polaków.
      Wszyscy to słyszeli i nie trzeba tu niczego udowadniać. Szkoda, że tylko ks.
      Boniecki miał odwagę publicznie nazwać rzeczy po imieniu. Teraz dołączył do
      niego bp Pieronek. Cóż z tego, skoro to prymas Glemp i abp Michalik, a nie ks.
      Boniecki, reprezentują typowy dla naszego Kościoła poziom. Papież przerastał
      wszystkich wokół o sto klas. Niestety umarł i nikt tej pustki już nigdy nie
      będzie w stanie wypełnić.
    • piotr1pawel Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 12.04.05, 08:11
      Z wielkim szacunkiem odbieram kierowane słowo Abp Michalika i dziękuje za
      dotychczasową postawę. Niech Pan Jezus Zmartwychwstały umacnia i prowadzi.
      • m_y_s_i_a Bp. Pieronkiem wreszcie powinien zamilknac 12.04.05, 10:39
        Udziela sie z ks.Bonieckim od smierci Papieza.
        Robia krecia robote, a podobno to Rydzyk mial sklocic KK w Polsce.

        Michalik jest teraz najwazniejsza osoba w KK w Polsce i pora, zeby to do
        ks.Pieronka i Bonieckiego dotarlo.

        Wiecej rozwagi, powagi i szacunku. Niech Macharski tu bedzie przykladem.
        • starzyk2 Re: Bp. Pieronkiem wreszcie powinien zamilknac 12.04.05, 12:27
          Niestety na tym forum widac jacy jestesmy. Zapominamy o tym, ze powinnismy nasze
          opinie opierac na faktach. A faktem jest:1)zachowanie sie glowy polskiego kosciola
          w czasie agoni Jana Pawla2. 2)slepa obrona podwladnych przez BP. Michalika. 3)casus
          ojca Rydzaka i.t.d.
          Prosze tylko porownac czysto materialna schede (nie mylic z duchowa) po Papierzu
          a majatek Ojca Rydzaka, nie wspominajac o innych dostojnikach koscielnych a na
          proboszczach konczac.Fakty tworza Prawde, a tylko poprzez Prawde mozemy isc w
          strone Chrystusa.
          • janbezziemi Jest rozłam - to widac! 12.04.05, 12:47
            "Starzyk 2" - racja. Mamy w Polsce,czy ktos chce czy nie ,rozłam w KK, choc
            strona konserwatywna ma w tej chwili przewagę nad tą bardziej liberalną.
            Bardziej, bo przeciez też nie liberalną w całym słowa tego znaczeniu. O ojcu
            dyrektorze nawet się nie chce mowic, choć pachnie mi tu sektą. Niestety ,nie
            dał mu rady (moze nie chciał, a moze byl zle informowany) Jan Paweł
            II.Liczę,że nastepca na tronie piotrowym się ocknie się w porę.
    • edico Re: Abp Michalik nie zgadza się z bp. Pieronkiem 13.04.05, 05:44
      mondokane napisał:

      > A moze "Gazeta" zamiast drukowac wzajemne psztyczki biskupow, zorganizowalaby
      > rozmowe pomiedzy nimi? Robi sie troche maglowo...

      Ciekawy pomysł na walczących międzyu sobą. Nie wiem tyklko jak na tym wyjdzie
      Gazeta andażując się w spory kościelni-biskupie. Zachęcam do analizy
      konstytucji i konkordatu.

      Nie chcę wspominać o tym, na jakim instrumrncie pogrywał bymwśród takicjh
      pajaców wybranych z łaski vox popully.

      Czy Zimoń po tych patu lay\tkach dowzł już top zboże dla głodująxych MURZYNÓW,
      CZY TEŻ NADAL NIE WIE, CO SIĘ STAŁO Z ZEBRANYMI DLA NICH PIENIĘDZMI>>>

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka