tja22 Re: No i PO koalicji 04.11.05, 11:41 I chwała wam za to panowie unioniści - platformiści.....Przynajmniej będą czytelne reguły gry. Nie będziecie stawiać pod murem koalicjio tak jak to robiła świętej pamięci UW z AWS-em..... Odpowiedz Link Zgłoś
jollyroger3 Re: No i PO koalicji 04.11.05, 12:10 Masz rację numer AWS-UW nie przeszedł...mam coraz większy szacunek dla super destrukcyjnych braci K. Nie tylko ja zresztą... Odpowiedz Link Zgłoś
marianna_777 Re: No i PO koalicji - to moze nie takie zle 04.11.05, 13:50 przynajmniej szansa na wyczyszczenie struktur panstwowych z ludzi ukladu Odpowiedz Link Zgłoś
tg28 tego sie mozna bylo sPOdziewac 04.11.05, 11:48 ale szczerze mi wisi - Platfusy czy Ped i Skur jeden kuj Odpowiedz Link Zgłoś
wojtecky dla PiSiorów liczy się tylko trójkąt "wadzy"... 04.11.05, 11:48 ... w artykule czytamy wypowiedź przypisywaną (?) pragnącemu jak sądzę zachowac anonimowość liderowi PiS: "Tylko w tym rządzie możemy kontrolować trzy kluczowe dla nas segmenty władzy - MSWiA, sprawiedliwość i służby specjalne. Warunkiem PO było rozbicie tego trójkąta." Otóż to kaczkolubni! Nie polityka społeczna, nie gospodarka, nie "solidarnośc" którą Kwaczyńscy i spółka wycierali sobie gębę w czasie kampanii wyborczej, tylko "wadza, wadza, wadza" w najczystszej postaci: "MSWiA, sprawiedliwość i służby specjalne", resorty siłowe - oto prawdziwy priorytet PiSiorów. Czy głosowalibyście na tych populistów gdybyscie wiedzieli, że chodzi o "trójkąt" i rozliczanie, a nie o "solidarność"? Czy głosowalibyście na PiS wiedząc, że Jarosław wystawi jako premiera figuranta Kazia, a sam schowa się za plecami? Że z błogosławieństwem praworządnego PiS-u pospolity przestępca Andrzej L. zostanie marszałkiem Sejmu? Ilu przeciwnych SLD, PSL, LPR i Samoobronie ale obawiających się liberalizmu PO głosowało na bardziej konserwatywny PiS ponieważ zapowiadał on koalicję z PO - gdyby wiedzieli jakie są RZECZYWISTE zamiary PiSiorów wielu z braku alternatywny głosowałoby na PO, żeby nie wspomagać lewicy i populistów. Założę się, że partia Tuska i Rokity nie paktowałaby z Lepperem, Giertychem, Pawlakiem - dla PO po prostu jedynym naturalnym partnerem był i pozostaje PiS (z drugiej strony nie chcialbym widzieć dalej u steru inkwizycji katofaszystów z ZChN) Mimo sygnałów docierających już w ostatnich dniach kampanii do parlamentu a potem jawnego sojuszu PiS z Samoobroną ci pierwsi dalej cieszyli się zaufaniem czego wyrazem jest wybór takiego a nie innego prezydenta. LECH - będzie się działo... i dzieje się, ale nie tak jak powinno. POLAKOM GRATULUJEMY GŁUPOTY! Odpowiedz Link Zgłoś
jollyroger3 Re: dla PiSiorów ........................ 04.11.05, 12:02 Takie słowa jak twoje płynące z "opiniotwórczych kręgów politycznych" to wyjątkowy dla Polaków komplement...świadczący o bezsilnosci tychże "kręgow" Ziarno zasiane przez najwybitniejszego Polaka wydaje plon... Zachodnie postępactwo Polacy mają w dużym powazaniu...z amerykańską polit- poprawnoscią w pierwszym rzędzie... "A Polacy nie gęsi i swój język/rozum/ mają Popłacz sobie sfrustrowany łosiu.... Odpowiedz Link Zgłoś
tg28 Re: dla PiSiorów ........................ 04.11.05, 12:08 Frustracji to sie ty nabawisz przez kolejne pare kaczych lat __________________________________________ jedyna nadzieja w ptasiej grypie wyrznac wszystkie kaczki w stolicy Odpowiedz Link Zgłoś
jollyroger3 Re: dla PiSiorów ........................ 04.11.05, 12:17 Spoko,Państwowego majątku po okazyjnych wycenach poza ofertą publiczną nie wykupywałem /vide kupno PKS SA 31.X.2005 przez dr Jana/a zarabiam na życie jako pracodawca i opinie przestraszonych "kaczolandem"bardzo mnie cieszą,,, ha ha ha ha ha ha ha Odpowiedz Link Zgłoś
szabada Re: dla PiSiorów liczy się tylko trójkąt "wadzy". 04.11.05, 12:14 POLAKOM GRATULUJEMY SOLIDARNOSCI! Tym, ktorzy nie chca solidaryzmu spolecznego, proponujemy bilety 2 kl. pociagu osobowego relacji Polska --> Zagranica. Bilety obowiazuja w jedna strone. Odpowiedz Link Zgłoś
marianna_777 Kali ukrasc krowe wersus Kalemu ukradli krowe 04.11.05, 13:23 Pis jest be bo chce zatrzymac MSWiA dla siebie PO jest cacy bo chce MSWiA dla siebie. Murwa Kac - czy to jest jedyny powod? Odpowiedz Link Zgłoś
poznan3 Re: No i PO koalicji 04.11.05, 12:02 TO JEST TARGOWICA 2005 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
edek47 No, to po wspolnej kolacji.... 04.11.05, 12:13 WSZYSCY MAJA ZATRUTE ZOLADKI. Odpowiedz Link Zgłoś
tsio Moim błędem było zagłosowanie na PO. 04.11.05, 12:14 Popierając ich - popierałem partię, która wejdzie do koalicji i bedzie wspierać zmiany PiS-u. Uważałem PO za partię ludzi odpowiedzialnych. Aktualnie stając w opozycji ramię w ramię z SLD - pokazują oni prawdziwe oblicze. Nie zapomnę im tego (mam nadzieję, że inni głosujący na tę partię także). Odpowiedz Link Zgłoś
radek_sim Re: Moim błędem było zagłosowanie na PO. 04.11.05, 12:21 Ja to pisałem wczoraj. A gdy przyjdzie czas będę w internecie trąbił o tym na lewo i prawo aby wszystkim przypomnieć. I obojętnie gdzie i w której partii Ci ludzie będą siedzieć. Czy to UW czy PO czy Barachło. Odpowiedz Link Zgłoś
doktorhabilitowany.1 Twoim błędem jest powtarzanie bredni PiSu 04.11.05, 12:36 tsio napisał: > Popierając ich - popierałem partię, która wejdzie do koalicji i bedzie wspierać > zmiany PiS-u. Uważałem PO za partię ludzi odpowiedzialnych. Aktualnie stając w > opozycji ramię w ramię z SLD - pokazują oni prawdziwe oblicze. Nie zapomnę im > tego (mam nadzieję, że inni głosujący na tę partię także). Sądzę, że nie głosowałeś na PO, bo na tę partie głosowali ludzie rozgarnięci. ty głosowałeś na PiS albo LPR. A jeżeli zagłosowałeś na PO, to rzeczywiście przez pomyłkę - pewnie nie potrafiłeś przeczytać karty do głosowania:)) Serdeczne PiSowskie pozdrowienia Towarzyszu! Odpowiedz Link Zgłoś
daavid Re: Twoim błędem jest powtarzanie bredni PiSu 04.11.05, 12:48 Ja głosowałem na PO i wcale nie jestem zawiedziony. W końcu grają kartami, które rozdaje PiS. I PiS ponosi całą odpowiedzialność za zburzenie nadzieji na jakieś zmiany (nie byłyby takie wielkie, tkwimy u układzie potransformacyjnym, który trzeba by określić nie-ładem transformacyjnym. A transformacji nie da się przyspieszyć jakimiś decyzjami. No może wywalenie wszystkich starych UBekow to dobry pomysł, szkoda że tak późno) aktualnosci.blox.pl Odpowiedz Link Zgłoś
doktorhabilitowany.1 Re: Twoim błędem jest powtarzanie bredni PiSu 04.11.05, 13:11 zdecydowana większość wyborców PO dalej popiera tę partię, toteż nagłe wynurzenia niektórych internautów, o tym, że głosowali na PO, a teraz żałują traktuję jako prowokacje Pisiorków. np. ten tsio, czy jak mu tam, niezwykle sporadycznie używa tego nicka. Co mi tam. Ja np. nie głosowałem na PO, ale w obecnej sytuacji doskonale rozumiem tę partię i traktuję jako jedyną poważną siłę demokratyczną w parlamencie. a co do przyczyn fiaska koalicji, to myślę, że każdy w miarę obiektywny obserwator widzi, że PiS od początku nie traktował takiej opcji poważnie i starał się wszelkimi metodami zniechęcić PO do koalicji. I tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
chachar1 Re: Twoim błędem jest powtarzanie bredni PiSu 04.11.05, 13:30 Czegoś tutaj nie rozumiem,jezeli PIS od początku...to znaczy że od początku chciał wziąć odpowiedzialność za swoje działania....a prawiłeś waść że PiS potrzebuje kozła ofiarnego w postaci PO...pokrętna logika... Odpowiedz Link Zgłoś
doktorhabilitowany.1 Re: Twoim błędem jest powtarzanie bredni PiSu 04.11.05, 13:53 chachar1 napisał: > Czegoś tutaj nie rozumiem,jezeli PIS od początku...to znaczy że od początku chciał wziąć odpowiedzialność za swoje działania....a prawiłeś waść że PiS > potrzebuje kozła ofiarnego w postaci PO...pokrętna logika... Jarek kaczyński i tak próbuje ustawić PO w pozycji chłopca do bicia i kozła ofiarnego, ale nie wyszło mu użycie PO jako listka figowego, który mógłby osłaniać polityke PiS. Do takiej sytuacji doszłoby, gdyby PO pomimo bycia opluwaną, zgodziła sie wejść do koalicji. Masz rację, że logika Jarka jest pokrętna, a na pewno jego postępowanie jest podstępne. Odpowiedz Link Zgłoś
chachar1 Re: Twoim błędem jest powtarzanie bredni PiSu 04.11.05, 14:06 Taa.wszyscy ci polityczni "gracze" zostali ograni przez Kaczora jak małe dzieci,łącznie z niejakim Wałęsą..który nie ma szans na prezydenturę... przez destruktorów Kaczorów...bo mu ją ukradli.... JMR też ukradli premierostwo...że o okradzionym Tusku i pani HGW nie wspomnę... Cóż mają tak od dziecka... A koń jaki jest każdy widzi....na własne oczy....a nie przez pryzmat mediów Odpowiedz Link Zgłoś
doktorhabilitowany.1 Re: Twoim błędem jest powtarzanie bredni PiSu 04.11.05, 14:13 chachar1 napisał: > Taa.wszyscy ci polityczni "gracze" zostali ograni przez Kaczora jak małe > dzieci,łącznie z niejakim Wałęsą.. Mnie się zdaje, że Jarek poszedl za daleko w kombinacjach i się to na nim zemści. Jego nowi 'przyjaciele' za momencik rzucą się na Pis, do którego zaczął odpływac elektorat LPR i Sramoobory, a to będzie koniec rządów pisu i tego parlamentu... Zafiksowałeś się na tych kradzieżach:)) Demokracja to demokracja - decyduje głosowanie. Inna sprawa, że kłamstwo ma krótkie nóżki i Kaczyński może paskudnie skończyć... > A koń jaki jest każdy widzi....na własne oczy....a nie przez pryzmat mediów Otóż to! Odpowiedz Link Zgłoś
marianna_777 Re: Błędy Tuska 04.11.05, 13:58 ostatnio: przesuniecie w PO dyskusji na temat wynikow wyborow na pozniej ('moze jeszcze w tym roku') poddala mozliwosc odsuniecia Tuska z zarzadu, wiec PO bedzie nadal rznac glupa. poprzednio - atak na JK za nieobjecie teki premiera, zamiast poparcia takiej decyzji jako bardzo roztropnej - tu Tusk sie dosyc zacukal kardynalny blad - atak na IV RP z twarza Leppera - nie obraza sie elektoratu ktory jest nowo wybrana trzecia sila w parlamencie w przeddzien 'wlasnych' wyborow (prezydenckich) Szkoda ze PO nie rozliczy Tuska z przegranych wyborow teraz, lecz pozniej Polska bardzo wiele traci nie majac niektorych zdolnych ludzi z PO w rzadzie. Ale coz - POlityka, a raczej POlitykierstwo Odpowiedz Link Zgłoś
radek_sim Re: Twoim błędem jest powtarzanie bredni PiSu 04.11.05, 12:52 No to chlapnąłeś z tym towarzyszem. Tak, tak jak się trzyma z SLD+PO to się nasiąka takim słownictwem. Co do inteligencji to podejrzewam że przez te lata Lepperady on jeden jest bardziej inteligentniejszy niż cała rzesza „towarzyszy” PO Takie praktyki już nie przechodzą jak dawniej jak kogoś chciało się wyeliminować to mówiło się że jest głupcem i ośmieszało się tuszując własną głupotę. Tak czyni i PO+SLD i ślepi zapaleńcy twojego pokroju. Odpowiedz Link Zgłoś
doktorhabilitowany.1 Re: Twoim błędem jest powtarzanie bredni PiSu 04.11.05, 13:20 radek_sim napisał: > No to chlapnąłeś z tym towarzyszem. Baranku, przeczytaj jeszcze raz co napisałem "PiSowskie pozdrowienia Towarzyszu!" Czy naprawdę wszyskim PiSgniętym trzeba wszystko tłumaczyć? Czy Wy naprawdę jesteście tacy tępi, czy tylko się zgrywacie, bo nikt normalny i tak nie uwierzy, że inteligentny człowiek może popierać PiS? Tak, tak jak się trzyma z SLD+PO to się > nasiąka takim słownictwem. Takim słownictwem sie nasiąka, kiedy sie obserwuje PiS - nowe wcielenie PZPR. A niestety trudno uniknąć tej wątpliwej przyjemności, bo TV bez zmiłowania serwuje te durne wypowiedzi Gosiewskiego, czy Kamińskiego. Co do inteligencji to podejrzewam że przez te lata > Lepperady on jeden jest bardziej inteligentniejszy niż cała rzesza „towar > zyszy” PO Tak i stał się wzorem obywatela IV Rzeszy, tfu, RP. > > Takie praktyki już nie przechodzą jak dawniej jak kogoś chciało się > wyeliminować to mówiło się że jest głupcem i ośmieszało się tuszując własną > głupotę. Tak czyni i PO+SLD i ślepi zapaleńcy twojego pokroju. Widzisz synuś, ja nie musze sobie udowadniać swojej wartości. Ani nie muszę nikomu udowadniać, że jest głupi. Swoją głupotę PiS udowadnia sam, a dzielnie mu sekundują tacy internauci jak Ty, którym na każdym kroku trzeba wszystko wyjaśniać, a oni i tak nic nie są w stanie zrozumieć:)) Odpowiedz Link Zgłoś
radek_sim Re: Twoim błędem jest powtarzanie bredni PiSu 04.11.05, 13:51 Tatuśku. Ty nie musisz mi nic wyjaśniać. Tobie nadal się wydaje że w południe w dzień jest jeszcze noc. Bo choć oczy masz zamknięte to przecież wyraźnie słyszysz. Argumentacja twoja licha, niestety. W PiS jeszcze nie słyszałem takiego słowa, ale w dawnym PZPR, czyli SLD czyli SLD+PO to słyszałem chociażby od Ciebie. Odwracasz kota ogonem nie przyjmując do świadomości że PO+SLD to nic więcej jak 15 lat oszustw, malwersacji afer (mostowa itd). Taktyka którą PO stosuje jest poniżej godności nawet głupca, a co dopiero kogoś kto nazywa siebie inteligentem. Co do tego ostatniego jeszcze nie słyszałem aby głupiec mówił o sobie że jest głupi. Według niego to wszyscy inni są głupcami a on mądry. Masz swoje zdanie to go miej. Zobaczymy kto miał rację. Oby tylko PO nie przeszkadzało PiS-owi. Odpowiedz Link Zgłoś
lexis2 Re: Twoim błędem jest powtarzanie bredni PiSu 04.11.05, 14:04 radek_sim napisał: > . > Oby tylko PO nie > przeszkadzało PiS-owi. Napewno nie przeszkodzi. PiS się o własne buty przewróci taki jest pokręcony. A co do SLD to próbują się przyczepić do PO, na szczęście PO się im nie sprzedała....za głosy kmiota z wyrokami i "tacowe" u Rydzyka....którego nawet Watykan określił jako odszczepieńca... Odpowiedz Link Zgłoś
doktorhabilitowany.1 Re: Twoim błędem jest powtarzanie bredni PiSu 04.11.05, 14:07 radek_sim napisał: > Tatuśku. Ty nie musisz mi nic wyjaśniać. Czuję, że muszę, ale już mi sił brak. Stanowisz wyjątkowo oporną materię. Smiem twierdzić, że Ty po prostu nie chcesz byc przekonany, a Twój układ poznawczy jest zamknięty:) > Argumentacja twoja licha, niestety. > W PiS jeszcze nie słyszałem takiego słowa, ale w dawnym PZPR, czyli SLD czyli > SLD+PO to słyszałem chociażby od Ciebie. No widzisz. Nie rozumiesz prostych zabiegów stylistycznych, Dla Ciebie wszystko musi być dosłowne, bo metafory, parafrazy, pastisz, czy satyra są ponad siły Twojego umysłu. A przynajmniej takie sprawiasz wrażenie. > Odwracasz kota ogonem nie przyjmując do świadomości że PO+SLD to nic więcej jak 15 lat oszustw, malwersacji afer (mostowa itd). Ciekawe skąd masz takie informacje. Poczytaj sobie moje posty od, zdaje się lipca, czy czerwca, keidy rozpocząłem aktywność na tym nieszczęsnym forum, to będziesz miał jasność co do moich poglądów wobec SLD, czy aferzystów z wszelkich partii. Litując sie nad Tobą powiem, że nie cierpię komuchów i urzędasów. A jeśli koniecznie chcesz poruszyć sprawy samorządowe, to uważam za skandal, że nieudolny prezydent Warszawy opuszcza pokład okrętu w skandalicznym stanie, a na dodatek PiS planuje zarząd komisaryczny miasta, które ma prawo wybierać swego prezydenta. To TKM i CWTNO (Co wzięliśmy, tego nie oddamy). > Co do tego ostatniego jeszcze nie słyszałem aby głupiec mówił o sobie że jest > głupi. Według niego to wszyscy inni są głupcami a on mądry. Widzisz! Coś zrozumiałeś:)) > Masz swoje zdanie to go miej. Będę JE miał, a także nie zapomnę jakie ono było i w razie gdyby było błędne, na pewno sie do tego przyznam. To nie grzech sie mylić. Grzechem jest kłamstwo. > Zobaczymy kto miał rację. Oby tylko PO nie przeszkadzało PiS-owi. Oby tylko Kaczyński nie rozwalił PiSu w starciach i konszachtach z populistami. Musi sobie zdać sprawę, że Leppera w populiźmie nie pobije, ale może utracić szacunek u umiarkowanych wyborców PiS. Odpowiedz Link Zgłoś
gniewek.113 Tak naprawdę Kaczyński zmusił PO do opozycji. 04.11.05, 12:28 Platforma nie miała żadnego wyboru. To oczywiste, że Lepper jest wierzycielem braci K. Koalicja POPiS umarła w czasie kampanii prezydenckiej. Wiedział o tym tylko sztab Kaczyńskiego. Platforma dowiedziała się o zdradzie dopiero po wyborach, kiedy nie było juz możliwości ukrywania przez PiS kontaktów z Samoobroną. Deklaracje Kaczyńskiego i jego ludzi nagle przestały (bo musiały) być potwierdzane czynami. Kaczyński rozpoczął spłatę długów. Mało tego.. z charakterystycznym dla siebie cynizmem wrzucił Leppera do Prezydium Sejmu i to mimo, że kilka dni wcześniej, w czasie trwania kampanii wyborczej, złożył w RMF deklarację, że "Lepper wicemarszałkiem nie zostanie, nie ma takiej możliwości. Ludzie z prawomocnymi wyrokami nie mogą zasiadać w Prezydium Sejmu". W ciągu kilku dni zmienił poglądy o 180 stopni. Właśnie wtedy zakończyły się rozmowy i układy PiS-u z Samoobroną. Nadal jednak oficjalnie deklarował chęć współpracy z PO. Ewidentnie oszukał wyborców, PO i.. swojego brata Lecha zażarcie do końca dementującego informacje o sojuszu PiS-Samoobrona. Tak naprawdę nie wiem, czy wierzyć w niewiedzę prez. Lecha K., bo zapewniał o niej Jarosław, któremu nie powinno się już wierzyć. To oszust i kłamca. Udowodnił to w sejmie i w senacie. Odpowiedz Link Zgłoś
doktorhabilitowany.1 A PiSowcy wciąż udają, że tego nie widzą. 04.11.05, 12:40 I cały czas oszukują, lub dają się oszukiwać. No cóż, nie każdy dorósł do przyznania się do niegodnego zachowania. A właściwie po Pis nie oczekuję przyznania się do oszustwa, czy choćby pomyłki. Oni potrafią tylko oskarżać innych... Odpowiedz Link Zgłoś
marianna_777 Lepper na ministra Resortu Bezteki i wicepremiera, 04.11.05, 12:53 a Giertych na Prokuratora Generalnego. Jeszcze Zych lub Kalinowski na marszalka Sejmu ... i mamy koalicje wiekszosciowa Pis(154), SO (56), LPR (34) = 244 poslow (na 460 Jeszcze jak dolaczy PSL(25) = 269 PO zostaje 133, przy SLD 55 i MN 2, razem 190 NO TO DO ROBOTY, panowie poslowie. Odpowiedz Link Zgłoś
moki1 MN popiera rząd 04.11.05, 13:05 Mniejszość niemiecka tradycyjnie popierała rząd jaki by nie był. Czyżby tym razem miało być inaczej? Dlaczego? Odpowiedz Link Zgłoś
marianna_777 Re: MN popiera rząd 04.11.05, 13:16 MN to Opolskie - Tusk wygral tam przed LK zdecydowanie - te same sentymenty moga zadzialac w Sejmie (choc nie wiadomo). Arytmetyka zrobiona ostroznie (gorszy wiariant) gdy MN nie poprze rzadu. ich 2 glosy nie maja zbyt duzego znaczenia. to bedzie 190 przeciwko 270. Gdy MN poprze rzad to bedzie 272 wobec 188. Wcale sie nie zdziwie jak czesc PO (ok.polowy) tez by poparla rzad. Odpowiedz Link Zgłoś
lexis2 Re: MN popiera rząd 04.11.05, 14:08 marianna_777 napisała: > MN to Opolskie - Tusk wygral tam przed LK zdecydowanie ... Zapomnieliście że wygrał też w innych miastach i województwach zachodnich... CZyżby wszyscy w nich tworzyli MN? To już chyba byłaby WN? Marianna wyłącz to Radio Maryja bo powtarzasz takkie głupoty że szok. Odpowiedz Link Zgłoś
marianna_777 Re: MN popiera rząd 04.11.05, 14:24 Nie twierdze ze MN zaglosuje przeciwko, tylko ostroznie oceniam szanse na poparcie rzadu w sytuacji, gdyby MN bylo przeciw. Jesli bedzie za - to tym Lepper, och, co ja gadam, lepiej A radia zez ryjkiem nie slucham, bo miem nudzi, wiec tu chybione pozdrowka mimo to Odpowiedz Link Zgłoś
moki1 I vice versa. 04.11.05, 13:09 Tak naprawdę to myślę, że podczas rozmów o utworzeniu koalicji musiał się zdarzyć jakiś naprawdę poważny incydent, o którym opinia publiczna nie została poinformowana. Stawiam na to, że Marcinkiewicz nie przepuścił Tuska w drzwiach i to jest prawdziwy powód niezawarcia koalicji Odpowiedz Link Zgłoś
doktorhabilitowany.1 Re: I vice versa. 04.11.05, 13:39 moki1 napisał: > Tak naprawdę to myślę, że podczas rozmów o utworzeniu koalicji musiał się > zdarzyć jakiś naprawdę poważny incydent, o którym opinia publiczna nie została > poinformowana. Zdarzył się jeszcze przed rozmowami - PiS sie dogadał z Sramooborą, zaś opinia publiczna dowiedziała sie o tym podczas pierwszych głosowań w sejmie. Tyle, że PiS dalej kłamał, że nie ma żadnego układu, aż do czasu, gdy Rysio Czarnecki ujawnił, że rozmowy miały miejsce zaraz po pierwsej turze wyborów prezydenckich... Czy wyborcy PiS lubią byc okłamywani? Mam niedoparte wrażenie, że sprawia im to przyjemność... Odpowiedz Link Zgłoś
marianna_777 Re: I vice versa. i vice versa 04.11.05, 13:47 SO poparla LK na prezydenta - dlatego wygral Dlatego ten manewr z wicemarszalkami dla kazdego klubu JK to skuteczny polityk - niech rzadza Odpowiedz Link Zgłoś
lexis2 Re: I vice versa. i vice versa 04.11.05, 14:12 marianna_777 napisała: > SO poparla LK na prezydenta - dlatego wygral > > Dlatego ten manewr z wicemarszalkami dla kazdego klubu > JK to skuteczny polityk - niech rzadza > No właśnie tylko jak będą rządzić gdy np. Lepper z batem albo z własnym mikrofonem wyskoczy a Rydzyk z kropidłem... No właśnie ...Tylko jak tu rządzić jak się ma mniejszość bo np. Lepper z batem wyskoczy a Rydzyk z kropidłem??? Odpowiedz Link Zgłoś
marianna_777 Re: I vice versa. i vice versa 04.11.05, 14:17 Oto jak: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=31432328&a=31450077 Odpowiedz Link Zgłoś
lexis2 Re: I vice versa. i vice versa 04.11.05, 14:35 marianna_777 napisała: > Oto jak: > > forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=31432328&a=31450077 Marianna cieszę się ze się odezwałaś( eś??) - Twoje kalkulacje świadczą o znajmości rachunków ale i czarnowidztwie...Giertych na Prokuratora czyś Ty oszalała? A jak Cię jakiś menel w bramie zgwałci i zajdziesz w ciążę to kto Ci da na to dziecko? Młoodzież Wszechpolska? Puknij się i pozdrawiam.... Odpowiedz Link Zgłoś
marianna_777 Re: I vice versa. i vice versa 04.11.05, 14:44 Giertych jako Prok.Gen. bedzie trzymal MW za morde skuteczniej niz jako tylko lider LPR. To po pierwsze. Meneli w bramach sie nie obawiam, bo tam nie chodze, a napewno nie o menelskich porach. Ponadto, policja bedzie bardziej skuteczna, a wyzsze kary za WSZYSTKIE przestepstwa podzialaja troche bardziej odstraszajaco niz obecne. To drugie. Nie komentujesz n/t Leppera jako wicepremiera i Min.Bezteki. Moze znaczyc ze nie specjalnie sie sprzeciwiasz takiemu adorowaniu Leppera. To trzecie JK do bardzo umiejetny i skuteczny polityk. To czwarte Pozdrowka Odpowiedz Link Zgłoś
radek_sim Re: Tak naprawdę Kaczyński zmusił PO do opozycji. 04.11.05, 13:04 Można odwrócić twoje słowa. A czy PO nie zmienia swoich poglądów i nie łamie podstawowych zasad. Trzymała z SLD świadczy o tym poparcie SLD + Kwaśniewski. Trzymała ze starą nomenklaturą i grubą kreską poparcie Wałęsy. Dalej trzyma z SLD dołączając do niego. Tak, tak towarzysze intelektualiści łączcie się. Czy nie ośmieszała PiS na każdym kroku. No wiec o co chodzi. Do kogo mogą mieć pretensje że przegrali? Tylko do samych siebie. Są mało wiarygodni i na każdym kroku wykazują złą wolę. PO twierdziło że nie weźmie dotacji na Partię. Dzisiaj zmieniło pogląd o 180 stopni i kase chapnie. Dla nich tylko to się liczy + krzesełka i wygodne buty. Odpowiedz Link Zgłoś
doktorhabilitowany.1 Re: Tak naprawdę Kaczyński zmusił PO do opozycji. 04.11.05, 13:31 radek_sim napisał: > Można odwrócić twoje słowa. Jeśli się chce mówić prawdę to nie można. > A czy PO nie zmienia swoich poglądów i nie łamie podstawowych zasad. Trzymała z SLD świadczy o tym poparcie SLD + Kwaśniewski. SLD nie poparła PO, ani Tuska i nikt go o to nie prosił. za to Kaczyński zabiegał o poparcie Sramoobory i Leppera. > Trzymała ze starą nomenklaturą i grubą kreską poparcie Wałęsy. Wałęsa jest zasłużonym politykiem, którego kandydature na Prezydenta zgłosił... Jarek Kaczyński, ale jak zwykle wywołał konflikt i poszedł w odstawkę:)) > > Dalej trzyma z SLD dołączając do niego. PO nie prowadzi żadnych romów ani konsultacji z SLD, za to PiS cały czas daje ciała Sramooborze i LPR, tudzież PSL. > Tak, tak towarzysze intelektualiści łączcie się. > Czy nie ośmieszała PiS na każdym kroku. PiS sam się ośmiesza bredząc o 'rewolucji moralnej' i jednocześnie stawiająć Leppera na piedestale. > No wiec o co chodzi. Do kogo mogą mieć pretensje że przegrali? Tylko do > samych siebie. Na pewno nie mają pretensji do PiSu o to, że przegrali, tylko o kłamstwa, wszetecznictwo, hipokryzję i konszachty z Lepperem i Rydzykiem. > Są mało wiarygodni i na każdym kroku wykazują złą wolę. Świetna obserwacja PiSu:)) > PO twierdziło że nie weźmie dotacji na Partię. Dzisiaj zmieniło pogląd o 180 > stopni i kase chapnie. Dla nich tylko to się liczy + krzesełka i wygodne buty. Masz jakiegoś linka? Chciałbym wiedzieć gdzie to wyczytałeś. Inna sprawa, że nie zdziwiłbym sie gdyby PO wzięła dotację, choć oczekuję raczej, że tego nie zrobi. Odpowiedz Link Zgłoś
gniewek.113 Schetyna wypowiadał się w TV. 04.11.05, 13:53 Jednak wezmą pieniądze. Inna sprawa, że ta kasa przyda się na obronę prawną dla posłów PO, których PiS będzie ciągał po sądach i jakichś komisjach. PiS zbuduje swoją UB-ecję, której jedynym zadaniem będzie szukanie haków na przeciwników politycznych. Tak sądzę i wszystko na to wskazuje. Odpowiedz Link Zgłoś
doktorhabilitowany.1 a TOBIE co do tego? 04.11.05, 14:29 I skąd wiesz, że mam habilitację? Bo stoi napisane? Odpowiedz Link Zgłoś
marianna_777 Re: a TOBIE co do tego? - No, teraz jasne 04.11.05, 14:31 tylko sobie przyPISujesz - a nie masz POwodu To dlatego te posty takie jakies nijakie, oki. pozdrowka Odpowiedz Link Zgłoś
doktorhabilitowany.1 Re: a TOBIE co do tego? - No, teraz jasne 04.11.05, 14:39 A skąd wiesz, że nie mam habilitacji? Dziecko drogie, staraj się nie oceniać ludzi po nickach, bo np. twój jest wyjątkowo denny:)) Odpowiedz Link Zgłoś
lexis2 Re: Tak naprawdę Kaczyński zmusił PO do opozycji. 04.11.05, 14:38 doktorhabilitowany.1 napisał: > > PO nie prowadzi żadnych romów ani konsultacji z SLD, za to PiS cały czas daje > ciała Sramooborze i LPR, tudzież PSL. > > Powiedzmy sobie to szczerze i bez ogródek - PiS to Parlamentarne Dziwki. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
gniewek.113 Re: Tak naprawdę Kaczyński zmusił PO do opozycji. 04.11.05, 13:37 radek_sim napisał: > Można odwrócić twoje słowa. Pewnie, że można.. ale po co. Nie po to pisałem, żeby ktoś odwracał moje słowa. Myślę, że należysz do wyborczego twardego betonu PiS. Tacy najpierw wybierają poglądy, a potem desperacko szukają ich uzasadnienia. Ja mówię o koalicji i układach PiS z Lepperem, a ty uciekasz w jakieś mało istotne pierdołki. Trudno dyskutuje się z ludźmi, których każda wypowiedź ogranicza się do schematu: "Można odwrócić.. bla bla bla bla bla bla PO jest be.. bla bla bla bla PO jest be" Ja o koalicji, a ty o jakichś pieniądzach.. Puknij się towarzyszu socjalisto (obecnie socjalistyczna jest synonimem "solidarnej".. jeden czort). Odpowiedz Link Zgłoś
marianna_777 Re: Tak naprawdę Kaczyński zmusił - oczywiscie 04.11.05, 13:10 PO nie ptrafila znalesc sie w miejscu ktore dostala w wyborach, tz. na DRUGIM miejscu, i chciala grac pierwsze skrzypce. A maja tylko 21, lub moze az 21 poslow mniej niz PIS J.K. rozgrywa te partie szachow bezblednie ! Kochani - jest szansa wreszcie na normalna Polske, bez ukladow 'historycznych' wladcow z PRL-u Odpowiedz Link Zgłoś
mysz_polna5 Re: No i PO koalicji 04.11.05, 12:34 Prosze kogos rozsadnego, niech rozsadnie mnie wytlumaczy ~ bo juz sie pogubilam. PO + SLD, to opozycja. Ci pierwsi oglosili sie opozycja, ci drudzy ~ to jasna sprawa. Tylko dlaczego PO-lewica, obciaza teraz wlasna decyzja o przystapieniu do opozycji, PiS? A pan Rokita, szydzi z tego rzadu i jego niemoznosci rzadzenia wynikajacecej z jego slabosci. I czytam i slucham przekazy medialne, i ciagle wydawalo mnie sie, a nawet bylam pewna, ze to rzad Marcinkiewicz i PiS zabiegal o wspolprace z PO. Wiec, co? Czy jest to mozliwe, ze PO tylko chodzi o urazone ambicje. To niemozliwe odpowiadam sobie, bo jesli tak, to oni byliby tylko zwyklymi durniami! Wychodzi mnie na to. PO przechodzac do opozycji wzmocnili 'postkomuchow'jako PO- lewica, bo chceli i chca utrzymac 'porzadek' stworzony przez te upadla partie. Odpowiedz Link Zgłoś
radek_sim Re: No i PO koalicji 04.11.05, 12:48 Ano święta racja. Mnie na to również wyszło. Jak można mówić że wina PiS jest przejście PO do opozycji? Zna czy albo durne PO jest w zmowie z SLD (posądza o to innych, aby od siebie podejrzenia odsunąć), Albo durni myślą, że Polacy nadal tacy tępi i się nie połapią. PO żyje w urojonym własnym świecie. Trochę mi żal takich głupców co myślą że tacy mądrzy i nieomylni. I oni zwą siebie inteligentnymi ludźmi. Po prostu wyszła na jaw ich głupota i muszą się schować. Może ludziska zapomną. Odpowiedz Link Zgłoś
daavid Re: No i PO koalicji 04.11.05, 12:56 no bo wyobraź sobie chłopcze, że PO powinna współrządzić z PiS-em dla "dobra kraju". Tylko, ze PiS chce rządzić wszyskim nie mając potrzebnej większości. Nie rozumiem czego nie rozumiesz. PiS wypchał PO z rządu. To tak jakbym mial Ciebie zatrudnić oferując Ci pracę za darmo. Jasne, że się nie zgodzisz aktualnosci.blox.pl Odpowiedz Link Zgłoś
edek47 PAN TO PIEKNJE UJAL ! 04.11.05, 13:21 Prosto i po marksistowsku.Tuskowi to pedzie sie podobac, a i Walesa uraczy Pana dobrym slowem. Odpowiedz Link Zgłoś
marianna_777 Re: PO koalicji - nie mylisz sie, a wyborcow boli 04.11.05, 13:04 ze PO jest blizej do sojuszu z Sojuszem niz do PiSu Na chorobliwe urazy ambicji PO wyglada ze nie ma lekarstwa. Przechodza to samo-eutanazji. A Lepper i tak wygrany. Odpowiedz Link Zgłoś
lexis2 Re: PO koalicji - nie mylisz sie, a wyborcow boli 04.11.05, 14:42 marianna_777 napisała: > ze PO jest blizej do sojuszu z Sojuszem niz do PiSu > > Na chorobliwe urazy ambicji PO wyglada ze nie ma lekarstwa. > > Przechodza to samo-eutanazji. Mamrianna błagam NIE KRACZ...On dopiero może być wygrany. Nie zapominaj jaka była jego ulubiona lektura - "Mein Kampf i WSZYSTKO JASNE"o co chodzi Lepperowi!!! > > A Lepper i tak wygrany. Odpowiedz Link Zgłoś
marianna_777 Re: PO koalicji - nie mylisz sie, a wyborcow boli 04.11.05, 14:50 Nie krakam, nie krakam - tylko obserwuje Ulubiona lektura Leppera? Dobrze przeczytac, polecam. Bez tego moze byc trudniej rozpoznac zaczatki dyktatury i faszyzmu, o ktore PIS jest posadzany przez niektorych. Dobrze ze nie maja absolutnej wiekszosci, bo o dewiacje nietrudno. Lepper wyrasta ze zdrowej chlopskiej mentalnosci, zas jego poparcie moze byc na tyle selektywne ze zbyt duze odchylenia na prawo moga sie nie udac w sumie - calkiem niezly uklad sie zrobil. Odpowiedz Link Zgłoś
wuuuj [...] 04.11.05, 13:06 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
benderro Re: No i PO koalicji 04.11.05, 13:08 I tak to znów chore ambicje polityków stanęły ponad to, co podobno dla nich było najważniesze, czyli dobro kraju. Powiedziałbym i powiem publicznie: Szanowny Panie Donaldzie - szanowałem Pana przez całe lata. Teraz widzę że jak z każdego w tym kraju, zrobili z Pana Ćwoka. Mam nadzieje że za 4 lata w sejmie znajdą się normalni ludzie. Póki co udaję się do Francji i z gór koło Montpellier będę obserwował Państwa kretyńskie posunięcia. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
lisiu1 Re: No i PO koalicji 04.11.05, 13:17 PiS oszukal wszystkich swoich wyborców a mnie jest z tego powodu bardzo wstyd ze "zjadłem ich kiełbasę wyborczą" po ktorej mi sie teraz odbija... Myslalem ze cos jednak w tym kraju zmieni ale... jezeli PiS uklada sie z Lepperem i (jeszcze gorzej) z Giertychem to nie bede mial skrupułów i zaraz po studiach wyjade z tego chorego kraju!!! P.S Aufwiedersehen albo Good Bye!!! Odpowiedz Link Zgłoś
radek_sim Re: No i PO koalicji 04.11.05, 13:27 To jest wmawianie urojeń PO. Co do układów. Ja jestem pewien że Samoobrona będzie decydować o Państwie tylko przez naciśnięcie guzika, LPR to samo. A za taki stan kto głosuje za projektem nie leży w układach. Tylko czy projekt będzie dobry. PO olało PiS. A obowiązkiem PiS jest przeforsować własne pomysły, aby głosowano za ich przyjęciem. Urojenia PO są po prostu chore, oni myślą po staremu sądząc że tylko przez układy można kogoś nakłonić do tego aby poparł i Rząd i ustawy. A z reguły jak ktoś tak myśli to też tak czyni lub by uczynił będąc na miejscu tego drugiego. Ja się zawiodłem na PO, myślałem że tam rzeczywiście inteligencja Polska siedzi, a tam zwykli oszuści udających inteligentów półgłówki. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
adrem63 Re: No i PO koalicji 04.11.05, 13:34 I bardzo dobrze. Niech PIS realizuje to co obiecał, a wyborcy będą dokładniej patrzyli kto jak głosuje i rozliczą w najbliższych wyborach. Odpowiedz Link Zgłoś
radek_sim Re: No i PO koalicji 04.11.05, 13:55 O to się nie martw. Z pewnością rozliczą PiS za to co zrobili i PO za to czego nie zrobili. Zobaczymy jak będzie póki co szansę trzeba dać a nie mówić że będzie źle, a tak czyni PO które nic nie robi. Odpowiedz Link Zgłoś
zirby Re: No i PO koalicji 04.11.05, 13:35 Ze tez takiego "inteligneta" nie zastanowiło nigdy jaki uklad bedzie musial PiS zaproponowac SO albo LPR zeby nacisnely guzik po jego mysli. No, ale do tego trzeba miec iloraz inteligencji przekraczajacy iloraz klęcznika czyli normę wśród wyborców PiS. Odpowiedz Link Zgłoś
pro-adas313 Re: No i PO koalicji 04.11.05, 13:58 PiS nie musi nic SO ani LPR proponować. Stamtąd przepływa elektorat do PiS. Obie te partie MUSZĄ popierać wotum zaufania i każdą społecznie popularną późniejszą inicjatywę PiS w Sejmie. Inaczej zmarginalizują się. I niby po co? Ku uciesze nienawidzącej ich PO? Coś tam PiS jednak (drugorzędnego) da na zasadzie zanęcania łowiska (real politics), żeby mieli komfort głosując jak PiS. Tymczasem PO musi głosować odwrotnie niż PiS, a tym bardziej odwrotnie niż SO i LPR, bo musi pokazać, że miała rację. Czekam więc na głosowanie PO w sprawie dożywiania biednych dzieci. Niech głosuje przeciwko tak populistycznym projektom. Potem policzymy jej wyborców. Jak tu głosować odwrotnie niż PiS a jednocześnie odwrotnie jak SO, gdyby SO głosowała przeciwko PiS? Czekam na propozycje rozowiązań tego problemu. Odpowiedz Link Zgłoś
radek_sim Re: No i PO koalicji 04.11.05, 14:02 Żyjesz starymi zwyczajami. Nie trzeba układów, aby ktoś guzik nacisnął. Na tym polega cała sztuka, aby tak zrobić, aby ktoś zrobił właśnie tak jak ja chcę. Tak inteligentnie (tylko przez układy) to potrafią myśleć tylko zagorzali niby liberałowie niby inteligentni z PO. Mózgi im chyba wypaliło. Odpowiedz Link Zgłoś
pro-adas313 Re: No i PO koalicji 04.11.05, 13:41 Ja rozumiem, że sondażownie nieco się skompromitowały, ale ktoś przecież bieżące sondaże zamawia, lecz ukrywa je przed publicznością. Wczoraj p. Lis w Polsacie chlapnął, że "wg ostatnich" elektorat PO trwa podobno w stanie, jaki był. Natomiast PiS-owi przyrosło do ponad 30% podobno kosztem SO, LPR, PSL i SLD. Jesli tak, to wyżej wymienione partie musiałyby zidiocieć, aby przeć do przedterminowych wyborów. To oznacza, że PiS uzyska wotum zaufania nawet nic nie dając. Platforma postawi się obok SLD. Tyle, że SLD chyba zachowała zdolność ew. flirtu z SO, zaś PO takiej zdolności nie ma. Prosty eksperyment myślowy: P. Marcinkiewicz nie uzyskuje wotum. Prezydent wskazuje kogo innego. Kogo ? Jarosław Kaczyński odmówi. Pozostaje p. Rokita. Ale jak ON bez głosów PiS uzyska wotum zaufania? Przekupi Samoobronę? Warto czasem pomysleć alternatywnie, bo wtedy widać jak PO wyrolowała siebie. Ale dlaczego przy okazji nas? Odpowiedz Link Zgłoś
me-e CZY PO ZASTOSUJE ...ZELAZNA DYSCYPLINE... 04.11.05, 13:51 ...przy glosowaniu przeciwko rzadowi...i czy za zlamanie tej zelaznej dyscypliny beda wyzucac z partii... Odpowiedz Link Zgłoś
radek_sim Re: CZY PO ZASTOSUJE ...ZELAZNA DYSCYPLINE... 04.11.05, 14:05 Nie, bo zostałby tylko Tusk i Walcówka i jeszcze jakiś przybłęda. A do partii musi należeć minimum wymagane. Jeszcze partia niby inteligentów przestała by istnieć. Odpowiedz Link Zgłoś
zirby Re: CZY PO ZASTOSUJE ...ZELAZNA DYSCYPLINE... 04.11.05, 14:11 No, gdzie im do inteligentow z PiSu, ktorzy musza wybudowac 3 mln mieszkan, utrzymac KRUS, wprowadzic doplaty do rolniczego paliwa, utrzymywac panstwowa sluzbe zdrowia, zatrzymac prywatyzacje a jednoczesnie obnizac podatki, zmniejszac koszty pracy, obnizac deficyt i wzmacniac gospodarke. sporo tego do zrobienia, a przeciez nikt nie chce zeby sie okazalo ze to tylko obietnice i kielbasa wyborcza :) Odpowiedz Link Zgłoś
daavid Re: CZY PO ZASTOSUJE ...ZELAZNA DYSCYPLINE... 04.11.05, 14:16 popieram w całej rozciągłości. No i trzeba zadowolić społeczeństwo, któremu jak się okazuje blizej do białoruskiego niż do obywatelskiego aktualnosci.blox.pl Odpowiedz Link Zgłoś
g1tzb1051 Re: No i PO koalicji 04.11.05, 14:09 Rząd Marcinkiewicza obejdzie się bez takich oszołomów. Ale nie obejdzie sie bez oszolomow z SO. -:)))) g1tzb10 Odpowiedz Link Zgłoś
tkm333 W ten sposób PO uderza w Polskę i Polaków ! 04.11.05, 14:29 A na to nikt rozumny (cytuję p. Rokitę) nie może się zgodzić. PO dla władzy gotowa jest walczyć z narodem, który wybrał program PIS i prezydenturę L. Kaczyńskiego. Niczego się nie nauczyli. Zostały im wciąż jeszcze nawyki z zebrań aktywu PZPR (buta, arogancja, lekceważenie społeczeństwa i racji stanu, itp. włącznie z burzliwymi oklaskami dla tyrad przeciwko jedynemu słusznemu wrogowi ich interesu). Wstydzę się, że kiedykolwiek oddałem głos na tych ludzi. Nigdy więcej ! Odpowiedz Link Zgłoś
majka688 Re: W ten sposób PO uderza w Polskę i Polaków ! 04.11.05, 15:27 Bardzo proszę Cię o dotrzymanie obietnicy. Nie powiem, jak Cię q myśli nazwałam. Trzeba mieć morze wiary w demokrację, by cieszyć się, że mogą głosować ludzie mylący PO z PZPR. Ja ją mam. Odpowiedz Link Zgłoś
orellafellaci " PiS wygrał w zakładach psychiatrycznych" 04.11.05, 14:46 a to sobie transformersi wymyślili kolejny okład na obolałe dupencje :D Odpowiedz Link Zgłoś
fractus monitoring naszych wypowiedzi... 04.11.05, 14:48 Zauwazcie, ze znow przy okazji takiej goracej, politycznej tematyki, jestesmy monitorowani przez zmuszenie do logowania w celu wypowiedzenia sie na forum. PO posluguje sie aroganckimi, obelzywymi wzgledem milionow Polakow haslami. Dyskryminuje wyborcow zwycieskiej partii, nie szczedzi im nieparlamentarnych wyzwisk. Sa to dzialania niskich lotow, ktore potepiam. PIS siegnal do statystyk przywolujac, ze Tusk i PO mieli najwiecej wyborcow w zakladach karnych, co daje pewien obraz sytuacji, ktora mozna interpretowac i ktora nie wymaga komantarza. PO w "odwecie" siega do liczb mowiac, ze PIS i Kaczynski mieli najwiecej glosow w zamknietych zakladach psychiatrycznych, co jest kolejnym "ciosem" na poziomie afery z hospicjum i dowodzi jedynie absolutnego braku pojecia o takowych zakladach i ludziach tam sie leczacych. Tracicie dla mnie punkty i mam nadzieje, ze nie tylko ja i mi podobni to widzimy. Towarzystwo wzajemnej adoracji o wygorowanym o sobie mniemaniu. Zycze krotkiego lotu. Odpowiedz Link Zgłoś
szabada Re: A Lepper i tak wygrywa - czy tak, czy inaczej 04.11.05, 15:00 Zapewne dlatego tak się cieplo wczoraj usmiechal do p. Rokity w programie red. Lisa. SO dzieki PO nabiera poczucia sily i wiatru w zagle. Odpowiedz Link Zgłoś
majka688 Re: A Lepper i tak wygrywa - czy tak, czy inaczej 04.11.05, 15:37 A ja widziałam krzywy uśmiech. Lepper ograniczał swój repertuar. Najbardziej podobała mi się jego mina, gdy usłyszał, że zabiega o wejście "na salony". Tak, to był bardzo ciepły uśmiech. Można się było uśmiać do łez. Odpowiedz Link Zgłoś
orellafellaci Re: A Lepper i tak wygrywa - czy tak, czy inaczej 04.11.05, 15:52 Im mniej PO tym więcej SO ... tak się gra jak przeciwnik pozwala, o co tyle krzyku ? A z reklamacjami odnośnie tego stanu rzeczy należy się zwracać do autorów tego mechanizmu :D Odpowiedz Link Zgłoś
orellafellaci Lepper jest jak grupa krwi zero 04.11.05, 15:02 /nie pamiętam autora tego określenia/, nadaje się do przetoczenia wszystkim ;) Odpowiedz Link Zgłoś
brite No i bez sensu 04.11.05, 15:03 ech, znów marazm i marność, nic w tym kraju nie pójdzie do przodu. Kwaczuchy na szczycie, oszołomstwo w sejmie, wystarczy nam już tych nieszczęść, możnaby wreszcie się pogodzić i stworzyć coś wspólnie dla wszystkich. Odpowiedz Link Zgłoś
bsc1 Koalicja pod dyktatem Kaczylandu! 04.11.05, 15:22 Dajcie Panowie sobie spokój z dyktaturą pod hasłem wygraliśmy, - więc to my mamy wyłączne prawo narzucać swoją wolę! "Pakta sum servanta"! Obiecywanych Społeczeństwu układów trzeba dotrzymywać Panowie spod znaku prawa i sprawiedliwości! To Wasze mam nadzieję Pyrrusowe zwyciestwo! Nawet Marszałka Sejmu czy Wicemarszałka Senatu w pseudokoalicyjnych układach chcecie narzucać! Ale wara od "praworządnego" Leppera bo jego ugrupowanie zdobyło głosy 15% wyborców a głosy 1/4 Polaków się nie liczą! To fałsz, obłuda, hipokryzja i dyktatura! Tak, Tak panowie - Państwo to ja mawiał Napoleon! Zobaczymy jak dalej będziecie kluczyć w swoich koalicyjnych meandrach? Przestępcę na Wicemarszałka Sejmu! Nawet koń ze stajni Leppera by się uśmiał Odpowiedz Link Zgłoś
szabada Re: Koalicja pod dyktatem Kaczylandu! 04.11.05, 15:56 Moze jednak poczekamy na to, co zrobi nowa wladza wykonawcza i ustawodawcza. Coz z tego, ze wczesniej wicemarszalkiem nie byl przestepca, skoro w minionych kadencjach uchwalano prawo, ktore stworzylo system umozliwiajacy powstanie rozpietosci placowych niespotykanych w krajach, na ktore ci "porzadni prawodawcy" chetnie i czesto sie powoluja. To znaczy: 'porzadni politycy', jak na razie, doprowadzili Polakow do wiekszych nieszczesc niz 'polityk przestepca'. Dlatego lepiej poczekac z negatywnymi ocenami na decyzje nowego Sejmu, Prezydenta, nowej Rady Ministrow. Odpowiedz Link Zgłoś
lehesten Re: No i PO koalicji 04.11.05, 15:55 14 listopada premiera nowego dziennika "Dobry Dzień". W kontekście nowej koalicji tytuł trąci fatalnie rysucyzmem. Wyda go AGORA, która chce wypełnić lukę pomiędzy Gazetą Wyborczą a FAKTEM. Czy tu jest jakaś luka? Czy luka powstała po wymarciu demokartówq.pl? Zapowiada się coś na kształt mniej agresywnego i bardziej "kulturalnego tabloidu" (wszak równie nędznego). Warto kupić pierwsze numery 1/z ciekawości 2/z pewnością będą jakies gratisy 3/program TV już w czwartek jak w FUCK-cie. Potem... nie wróżę tej inicjatywie większego sukcesu. Więcej na wuwuwuszukamypolskipeel Odpowiedz Link Zgłoś
orellafellaci Re: No i PO koalicji 04.11.05, 16:07 Gazetka "Dzień dobry" już istnieje, na Pomorzu Wyborcza reklamuje się hasłem " Twój dziennik nad Bałtykiem" / nawiązanie do Dziennika Bałtyckiego / . Nio nio - Wyborcza ostro idzie . Odpowiedz Link Zgłoś
arek64 Ciągle się nie mogę nadziwić, ile tkwi nienawiści 04.11.05, 16:21 w obozie ojca dyrektora. Ponad 50% Polaków szło do wyborów z hasłami "zatopić Platformę" i "nie oddamy Polski liberałom". Mimo że Platforma prowadziła we wszystkich sondażach przedwyborczych długie tygodnie przed wyborami, sztuka sie udała: Platforma zatopiona, Polska nie jest w rękach liberałów. Nie mogę zatem ciągle nadziwić się, dlaczego teraz wszyscy zwolennicy O. Rydzyka z taką namiętnością atakują PO za odmowę wejścia do rządu - najpierw w kampanii wyborczej z PO zrobiliście największego wroga PiSu, a teraz denerwuje Was ich reakcja. Jeżeli denerwuje Was to, że słabością PO wzmacnia się Samoobrona, to w wyborach trzeba było walczyć o elektorat Samoobrony i Samoobronie odb ierać punkty, a nie przyszłemu koalicjantowi. No ale Lepperowi nie można było odbierać głosów, bo przecież zasiadał z Wami przy jednym stole w Radiu Maryja. Żałosne. Odpowiedz Link Zgłoś
jm19 Re: Ciągle się nie mogę nadziwić, ile tkwi nienaw 04.11.05, 18:05 O jakiej nienawiści mówisz? Są po prostu ludzie, którzy mają inne poglądy niż Ty! Czy krytyka innych pogladów to nienawiść? Czyt PO pojadła wszystkie rozumy?, a Gazeta Wyborcza ma decydoiwać o tym, jak mają mysleć obywatele i jakich dokonywać wyborów? Radio Maryja było niczym w porównaniu ze zmasowanym atakiem wszystkich mediów na Lecha kaczyńskiego i PiS. Aż dziw bierze, że udało im sie wygrać!!! Odpowiedz Link Zgłoś
arek64 Re: Ciągle się nie mogę nadziwić, ile tkwi nienaw 04.11.05, 19:13 > Są po prostu ludzie, którzy mają inne poglądy niż Ty! Ale nie nie skierowałem swojego pytania do ludzi, którzy krytykują. Ja skierowałem pytanie do tych, którzy nie potrafią napisać nic innego jak same inwektywy. Ale to jeszcze nie jest najgorsze. Najgorsze jest to, że ich ulubieńcy wygrali wybory, a czepiają się PO, ze te wybory przegrała. Taka schizofrenia. Odpowiedz Link Zgłoś
stanmich Re: Może to i lepiej 04.11.05, 16:21 PO będąc w formalnej koalicji z PiS i mając w niej słabą pozycję musiałaby bezwzględnie akceptować wszystkie pomysły PiS, lub zerwać koalicję w razie braku porozumienia. Prezydentura w ręku PO mogłaby wymuszać porozumienie wewnątrz koalicji przed poddaniem pomysłów obu partii pod głosowanie w Sejmie. Stało się inaczej. Jarosław Kaczyński, który pociąga za wszystkie sznurki, najwyraźniej nie chciał zrównoważonej koalicji PiS-PO po wygraniu prezydentury przez Lecha, chociaż PiS miało wszystkie środki po temu, by ta koalicja doszła do skutku. Dlatego dobrze się stało, że PO przeszła do konstruktywnej opozycji, wychodząc w ten sposób z twarzą wobec swoich wyborców i części wyborców PiS. Skoro programów i zasad współpracy nie można było uzgodnić między niedoszłymi koalicjantami, to lepiej będzie, jeśli realizacja programu zwycięskiej partii będzie dyskutowana i uzgadniana na forum sejmowym, z jednoznacznym wskazaniem odpowiedzialności za jej skutki. Rezygnując z koalicji PO pokazała, że nie chodzi jej o stołki, których rząd Marcinkiewicza oferował jej dość dużo, ale o praktyczne ubezwłasnowolnienie i w rezultacie, „utopienie”. Rezygnacja z koalicji nie oznacza też przyszłych sukcesów PO w przyspieszonych lub „normalnych” wyborach po zakończeniu kadencji tego Sejmu. Rezygnacja z koalicji oznacza więc duże ryzyko, a mimo to PO nie zadowoliła się podrzucanymi jej stołkami. Sukces w polityce oparty na mówieniu jednego, a robieniu zupełnie czegoś innego, oznacza jedno: zaufanie społeczeństwa do polityków i frekwencja wyborcza w dalszym ciągu będzie maleć. Sama rotacja przy „korycie” nie jest tym, o co wyborcom obu partii chodzi. Głębsze zmiany na lepsze w naszym kraju możliwe będą tylko przy zgodnym, partnerskim współdziałaniu i faktycznym a nie pozornym wzięciu odpowiedzialności za sprawy państwa. I tu spotkał wyborców obydwu partii wielki zawód. Odpowiedz Link Zgłoś
t-800 Re: No i PO koalicji 04.11.05, 16:23 > Jarosława Kaczyńskiego atakowali zgodnie Donald Tusk, Jan Rokita i działacze, których nazwiska nic nie mówią naszym czytelnikom. Mistrzostwo świata! A po co w takim razie "GW" pisze w kółko o jakichś gminnych radnych LPR i wymienia ich z nazwiska, które nic nam nie mówią? Odpowiedz Link Zgłoś
timoszyk Re: No i PO koalicji 04.11.05, 18:46 Czy ktos zainteresowal sie tym, co by bylo gdyby obowiazlywala w Polsce wiekszosciowa (JOW) ordynacja wyborcza, taka jak w Wielkiej Brytanii? W wyborach do senatu obowiazuje ordynacja zblizona do wiekszosciowej i dalo to PiS 49 mandatow, a wiec prawie absolutna wiekszosc! Ordynacja JOW, czyli w kazdym okregu zostaje poslem ten, kto uzyskuje najwiecej glosow, bez zadnych dogrywek, eliminuje z gry male egzotyczne partie i przez to duzo latwiejsze jest utworzenie rzadu, bo niepotrzebna jest zadna koalicja. W Polsce zadne nowe wybory nie pomoga, bo znow bedziemy mieli rozdrobniony Sejm i niekonczace sie dyskusje na temat nowej koalicji, ktora znow wyjdzie, albo nie wyjdzie. W Niemczech ordynacja jest mieszana, a mimo to nie udalo sie zadneju partii uzyskac absolutnej wiekszosci. Pisze o tym, bo PiS ma zamiar zaproponowac taka wlasnie ordynacje Polsce. To bylby polsrodek. Ordynacja proporcjonalna dobrze sluzy szefom partii, bo daje im olbrzymia wladze w momencie ukladania list wyborczych. Dzialacz partyjny nie moze bowiem nawet teoretycznie wystawic samodzilenie swej knadydatury i jego przyszly mandat zalezy w bardzo duzym stopniu od miejsca na liscie. Tym sposobem udaje sie wierchuszkom partyjnym "przemycic" do Sejmu ludzi o ktorych wyborca nie wie nic, bo glosuje na partie, a nie na konkretnego czlowieka. Same przekopanie sie przez spis kandydatow podczas glosowania jest juz ponad mozliwosci przecietnego wyborcy. Bedziemy wiec mieli dno kompletne tak dlugo, jak dlugo obecna proporcjonalna ordynacja wyborcza bedzie obowiazywac. Wac VOX POPULI, VOX DEI POLSKA POTRZEBUJE TYLKO JEDNEGO PRAWA - PRAWA DO REFERENDUM Odpowiedz Link Zgłoś
antysalon PO razka Tuska!Moze Rokita uratuje PO? 04.11.05, 18:49 Wykreoawany przez gw oraz salon rozowo-czerwony na <meza stanu>!!! Tusk pokazuje swoja malosc, mialkosc i nijakosc!TO PRETENSJONALNY DROBNY CWANIACZEK KTORY RAPTEM UWIERZYL W SWOJE PIEC MINUT!Sposob w jaki zareagowal na porazke jest typowy dla ...przewartosciowanych politykow. Potwierdzaja sie wszystkie moje przypuszczenia co do Tuska!Nawet Kwasniewskiemu/ choc ten nigdy nie byl z mojej bajki/nie dorownuje klasa!Rozlam w PO jest raczej bardzo a to bardzo prawdopodobny! Nie trzeba nawet zachet ze strony PIs ani inspiracji, PO rozleci sie sama. Partia ktora powstala i nabrala wyrazu dzieki takim ludziom jak Rokita,Plazynski czy Z. Gilowska/ Tusk oczywiscie w cieniu czy raczej< pod spodnica pani profesor> czekajacy na swoje piec minut!? i knujacy jak odeslac do kata glownych rywali!/ nie jest zadnym monolitem ! Chyba ze Tusk , Schetyna juz wyksztalcili marksistowskie metody kierowania czyli trzymania <za morde> w PO/ przepraszam co wrazliwszych czytelnikow za to sformulowanie!!!/ jako drzewiej bywalo za geremka i kuronia w UW a wczesnie w OKP!!!Dochodzi jeszcze jeden bardzo istotny element ;Tusk mial poparcie wielkiego biznesu, wielkie pieniadze nie lubia ..przegrywac! Jak wiec gagus sopocki splaci dlugi wdziecznosci i nie tylko zaciagniete przed oraz w trakcie kampanii wyborczej???Mial byc prezydentem; bede wetowal wszystko co obciaza koszty pracy!!ha, ha !!!ALE SIE NAWETUJESZ TUSKU Odpowiedz Link Zgłoś
zetp No i PO koalicji 04.11.05, 22:55 PO zrobila wszystko, aby skompromitowac PiS uzalezniajac ja od Samoobrony czy LPR. Zapomina jednak, ze przez to znalazla sie w koalicji z SLD, ktorej liderzy podobnie jak Kwasniewski poparli PO w wyborach. Zobaczymy ile to jej przyniesie zaszczytow i korzysci. Inna sprawa jest na mile widoczna zawisc i calkowity brak przygotowania Tuska i s-ki do kierowania partia, ze o kraju nie wspomne. Obrazanie sie politykow na obsadzenie 8 ministerstw, marszalka senatu i sejmu, ilus wojewodow i szefow waznych agencji nie mozna interpretowac inaczej jak chec rzadow absolutnych. PiS potrafil sie zdobyc na obsadzenie paru ministertw ludzmi zwiazanymi uprzednio z PO, czyli jednak nie sa pazerni na wladze jak to publicznie oglasza PO! Po czynach ich poznacie! PO skompromitowala sie jako partia i zawiodla swoich wyborcow na calej linii. Stala sie jawnym gwarantem starych, zlodziejskich ukladow. I tego obrazu zadne czcze gadanie nie jest w stanie zmienic! Odpowiedz Link Zgłoś