Dodaj do ulubionych

No i PO koalicji

    • tja22 Re: No i PO koalicji 04.11.05, 11:41
      I chwała wam za to panowie unioniści - platformiści.....Przynajmniej będą
      czytelne reguły gry. Nie będziecie stawiać pod murem koalicjio tak jak to
      robiła świętej pamięci UW z AWS-em.....
      • jollyroger3 Re: No i PO koalicji 04.11.05, 12:10
        Masz rację numer AWS-UW nie przeszedł...mam coraz większy szacunek
        dla super destrukcyjnych braci K.
        Nie tylko ja zresztą...
        • marianna_777 Re: No i PO koalicji - to moze nie takie zle 04.11.05, 13:50
          przynajmniej szansa na wyczyszczenie struktur panstwowych z ludzi ukladu
    • tg28 tego sie mozna bylo sPOdziewac 04.11.05, 11:48
      ale szczerze mi wisi - Platfusy czy Ped i Skur jeden kuj
    • wojtecky dla PiSiorów liczy się tylko trójkąt "wadzy"... 04.11.05, 11:48
      ... w artykule czytamy wypowiedź przypisywaną (?) pragnącemu jak sądzę zachowac
      anonimowość liderowi PiS:

      "Tylko w tym rządzie możemy kontrolować trzy kluczowe dla nas segmenty władzy -
      MSWiA, sprawiedliwość i służby specjalne. Warunkiem PO było rozbicie tego
      trójkąta."

      Otóż to kaczkolubni! Nie polityka społeczna, nie gospodarka, nie "solidarnośc"
      którą Kwaczyńscy i spółka wycierali sobie gębę w czasie kampanii wyborczej,
      tylko "wadza, wadza, wadza" w najczystszej postaci: "MSWiA, sprawiedliwość i
      służby specjalne", resorty siłowe - oto prawdziwy priorytet PiSiorów.

      Czy głosowalibyście na tych populistów gdybyscie wiedzieli, że chodzi
      o "trójkąt" i rozliczanie, a nie o "solidarność"? Czy głosowalibyście na PiS
      wiedząc, że Jarosław wystawi jako premiera figuranta Kazia, a sam schowa się za
      plecami? Że z błogosławieństwem praworządnego PiS-u pospolity przestępca
      Andrzej L. zostanie marszałkiem Sejmu? Ilu przeciwnych SLD, PSL, LPR i
      Samoobronie ale obawiających się liberalizmu PO głosowało na bardziej
      konserwatywny PiS ponieważ zapowiadał on koalicję z PO - gdyby wiedzieli jakie
      są RZECZYWISTE zamiary PiSiorów wielu z braku alternatywny głosowałoby na PO,
      żeby nie wspomagać lewicy i populistów. Założę się, że partia Tuska i Rokity
      nie paktowałaby z Lepperem, Giertychem, Pawlakiem - dla PO po prostu jedynym
      naturalnym partnerem był i pozostaje PiS (z drugiej strony nie chcialbym
      widzieć dalej u steru inkwizycji katofaszystów z ZChN)

      Mimo sygnałów docierających już w ostatnich dniach kampanii do parlamentu a
      potem jawnego sojuszu PiS z Samoobroną ci pierwsi dalej cieszyli się zaufaniem
      czego wyrazem jest wybór takiego a nie innego prezydenta. LECH - będzie się
      działo... i dzieje się, ale nie tak jak powinno.

      POLAKOM GRATULUJEMY GŁUPOTY!

      • walesa4 a współczujemy takich sterowanych debili jak ty 04.11.05, 11:58
      • jollyroger3 Re: dla PiSiorów ........................ 04.11.05, 12:02
        Takie słowa jak twoje płynące z "opiniotwórczych kręgów politycznych" to
        wyjątkowy dla Polaków komplement...świadczący o bezsilnosci tychże "kręgow"
        Ziarno zasiane przez najwybitniejszego Polaka wydaje plon...
        Zachodnie postępactwo Polacy mają w dużym powazaniu...z amerykańską polit-
        poprawnoscią w pierwszym rzędzie...
        "A Polacy nie gęsi i swój język/rozum/ mają
        Popłacz sobie sfrustrowany łosiu....
        • tg28 Re: dla PiSiorów ........................ 04.11.05, 12:08
          Frustracji to sie ty nabawisz przez kolejne pare kaczych lat

          __________________________________________
          jedyna nadzieja w ptasiej grypie
          wyrznac wszystkie kaczki w stolicy
          • jollyroger3 Re: dla PiSiorów ........................ 04.11.05, 12:17
            Spoko,Państwowego majątku po okazyjnych wycenach poza ofertą publiczną nie
            wykupywałem /vide kupno PKS SA 31.X.2005 przez dr Jana/a zarabiam na życie
            jako pracodawca i opinie przestraszonych "kaczolandem"bardzo mnie cieszą,,,
            ha ha ha ha ha ha ha
      • szabada Re: dla PiSiorów liczy się tylko trójkąt "wadzy". 04.11.05, 12:14
        POLAKOM GRATULUJEMY SOLIDARNOSCI! Tym, ktorzy nie chca solidaryzmu spolecznego,
        proponujemy bilety 2 kl. pociagu osobowego relacji Polska --> Zagranica. Bilety
        obowiazuja w jedna strone.
        • marianna_777 Kali ukrasc krowe wersus Kalemu ukradli krowe 04.11.05, 13:23
          Pis jest be bo chce zatrzymac MSWiA dla siebie

          PO jest cacy bo chce MSWiA dla siebie.

          Murwa Kac - czy to jest jedyny powod?
    • poznan3 Re: No i PO koalicji 04.11.05, 12:02
      TO JEST TARGOWICA 2005 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • edek47 No, to po wspolnej kolacji.... 04.11.05, 12:13
        WSZYSCY MAJA ZATRUTE ZOLADKI.
        • marianna_777 A gdzie kataryna i Jola dawidy - ktos wie? 04.11.05, 13:35
    • tsio Moim błędem było zagłosowanie na PO. 04.11.05, 12:14
      Popierając ich - popierałem partię, która wejdzie do koalicji i bedzie wspierać
      zmiany PiS-u. Uważałem PO za partię ludzi odpowiedzialnych. Aktualnie stając w
      opozycji ramię w ramię z SLD - pokazują oni prawdziwe oblicze. Nie zapomnę im
      tego (mam nadzieję, że inni głosujący na tę partię także).
      • radek_sim Re: Moim błędem było zagłosowanie na PO. 04.11.05, 12:21
        Ja to pisałem wczoraj. A gdy przyjdzie czas będę w internecie trąbił o tym na
        lewo i prawo aby wszystkim przypomnieć. I obojętnie gdzie i w której partii Ci
        ludzie będą siedzieć. Czy to UW czy PO czy Barachło.
      • doktorhabilitowany.1 Twoim błędem jest powtarzanie bredni PiSu 04.11.05, 12:36
        tsio napisał:

        > Popierając ich - popierałem partię, która wejdzie do koalicji i bedzie
        wspierać
        > zmiany PiS-u. Uważałem PO za partię ludzi odpowiedzialnych. Aktualnie stając w
        > opozycji ramię w ramię z SLD - pokazują oni prawdziwe oblicze. Nie zapomnę im
        > tego (mam nadzieję, że inni głosujący na tę partię także).
        Sądzę, że nie głosowałeś na PO, bo na tę partie głosowali ludzie rozgarnięci.
        ty głosowałeś na PiS albo LPR. A jeżeli zagłosowałeś na PO, to rzeczywiście
        przez pomyłkę - pewnie nie potrafiłeś przeczytać karty do głosowania:))
        Serdeczne PiSowskie pozdrowienia Towarzyszu!
        • daavid Re: Twoim błędem jest powtarzanie bredni PiSu 04.11.05, 12:48
          Ja głosowałem na PO i wcale nie jestem zawiedziony. W końcu grają kartami, które
          rozdaje PiS. I PiS ponosi całą odpowiedzialność za zburzenie nadzieji na jakieś
          zmiany (nie byłyby takie wielkie, tkwimy u układzie potransformacyjnym, który
          trzeba by określić nie-ładem transformacyjnym. A transformacji nie da się
          przyspieszyć jakimiś decyzjami. No może wywalenie wszystkich starych UBekow to
          dobry pomysł, szkoda że tak późno)

          aktualnosci.blox.pl
          • doktorhabilitowany.1 Re: Twoim błędem jest powtarzanie bredni PiSu 04.11.05, 13:11
            zdecydowana większość wyborców PO dalej popiera tę partię, toteż nagłe
            wynurzenia niektórych internautów, o tym, że głosowali na PO, a teraz żałują
            traktuję jako prowokacje Pisiorków. np. ten tsio, czy jak mu tam, niezwykle
            sporadycznie używa tego nicka. Co mi tam.
            Ja np. nie głosowałem na PO, ale w obecnej sytuacji doskonale rozumiem tę
            partię i traktuję jako jedyną poważną siłę demokratyczną w parlamencie. a co do
            przyczyn fiaska koalicji, to myślę, że każdy w miarę obiektywny obserwator
            widzi, że PiS od początku nie traktował takiej opcji poważnie i starał się
            wszelkimi metodami zniechęcić PO do koalicji. I tyle.
            • chachar1 Re: Twoim błędem jest powtarzanie bredni PiSu 04.11.05, 13:30
              Czegoś tutaj nie rozumiem,jezeli PIS od początku...to znaczy że od początku chciał
              wziąć odpowiedzialność za swoje działania....a prawiłeś waść że PiS potrzebuje kozła
              ofiarnego w postaci PO...pokrętna logika...
              • doktorhabilitowany.1 Re: Twoim błędem jest powtarzanie bredni PiSu 04.11.05, 13:53
                chachar1 napisał:

                > Czegoś tutaj nie rozumiem,jezeli PIS od początku...to znaczy że od początku
                chciał wziąć odpowiedzialność za swoje działania....a prawiłeś waść że PiS
                > potrzebuje kozła ofiarnego w postaci PO...pokrętna logika...

                Jarek kaczyński i tak próbuje ustawić PO w pozycji chłopca do bicia i kozła
                ofiarnego, ale nie wyszło mu użycie PO jako listka figowego, który mógłby
                osłaniać polityke PiS. Do takiej sytuacji doszłoby, gdyby PO pomimo bycia
                opluwaną, zgodziła sie wejść do koalicji. Masz rację, że logika Jarka jest
                pokrętna, a na pewno jego postępowanie jest podstępne.
                • chachar1 Re: Twoim błędem jest powtarzanie bredni PiSu 04.11.05, 14:06
                  Taa.wszyscy ci polityczni "gracze" zostali ograni przez Kaczora jak małe
                  dzieci,łącznie z niejakim Wałęsą..który nie ma szans na prezydenturę...
                  przez destruktorów Kaczorów...bo mu ją ukradli....
                  JMR też ukradli premierostwo...że o okradzionym Tusku i pani HGW nie wspomnę...
                  Cóż mają tak od dziecka...
                  A koń jaki jest każdy widzi....na własne oczy....a nie przez pryzmat mediów
                  • doktorhabilitowany.1 Re: Twoim błędem jest powtarzanie bredni PiSu 04.11.05, 14:13
                    chachar1 napisał:

                    > Taa.wszyscy ci polityczni "gracze" zostali ograni przez Kaczora jak małe
                    > dzieci,łącznie z niejakim Wałęsą..
                    Mnie się zdaje, że Jarek poszedl za daleko w kombinacjach i się to na nim
                    zemści. Jego nowi 'przyjaciele' za momencik rzucą się na Pis, do którego zaczął
                    odpływac elektorat LPR i Sramoobory, a to będzie koniec rządów pisu i tego
                    parlamentu...
                    Zafiksowałeś się na tych kradzieżach:))
                    Demokracja to demokracja - decyduje głosowanie. Inna sprawa, że kłamstwo ma
                    krótkie nóżki i Kaczyński może paskudnie skończyć...
                    > A koń jaki jest każdy widzi....na własne oczy....a nie przez pryzmat mediów
                    Otóż to!
              • marianna_777 Re: Błędy Tuska 04.11.05, 13:58
                ostatnio: przesuniecie w PO dyskusji na temat wynikow wyborow na pozniej ('moze
                jeszcze w tym roku') poddala mozliwosc odsuniecia Tuska z zarzadu, wiec PO
                bedzie nadal rznac glupa.

                poprzednio - atak na JK za nieobjecie teki premiera, zamiast poparcia takiej
                decyzji jako bardzo roztropnej - tu Tusk sie dosyc zacukal

                kardynalny blad - atak na IV RP z twarza Leppera - nie obraza sie elektoratu
                ktory jest nowo wybrana trzecia sila w parlamencie w przeddzien 'wlasnych'
                wyborow (prezydenckich)

                Szkoda ze PO nie rozliczy Tuska z przegranych wyborow teraz, lecz pozniej
                Polska bardzo wiele traci nie majac niektorych zdolnych ludzi z PO w rzadzie.

                Ale coz - POlityka, a raczej POlitykierstwo
        • radek_sim Re: Twoim błędem jest powtarzanie bredni PiSu 04.11.05, 12:52
          No to chlapnąłeś z tym towarzyszem. Tak, tak jak się trzyma z SLD+PO to się
          nasiąka takim słownictwem. Co do inteligencji to podejrzewam że przez te lata
          Lepperady on jeden jest bardziej inteligentniejszy niż cała rzesza „towarzyszy”
          PO
          Takie praktyki już nie przechodzą jak dawniej jak kogoś chciało się
          wyeliminować to mówiło się że jest głupcem i ośmieszało się tuszując własną
          głupotę. Tak czyni i PO+SLD i ślepi zapaleńcy twojego pokroju.
          • doktorhabilitowany.1 Re: Twoim błędem jest powtarzanie bredni PiSu 04.11.05, 13:20
            radek_sim napisał:

            > No to chlapnąłeś z tym towarzyszem.
            Baranku, przeczytaj jeszcze raz co napisałem "PiSowskie pozdrowienia
            Towarzyszu!" Czy naprawdę wszyskim PiSgniętym trzeba wszystko tłumaczyć? Czy Wy
            naprawdę jesteście tacy tępi, czy tylko się zgrywacie, bo nikt normalny i tak
            nie uwierzy, że inteligentny człowiek może popierać PiS?


            Tak, tak jak się trzyma z SLD+PO to się
            > nasiąka takim słownictwem.
            Takim słownictwem sie nasiąka, kiedy sie obserwuje PiS - nowe wcielenie PZPR. A
            niestety trudno uniknąć tej wątpliwej przyjemności, bo TV bez zmiłowania
            serwuje te durne wypowiedzi Gosiewskiego, czy Kamińskiego.

            Co do inteligencji to podejrzewam że przez te lata
            > Lepperady on jeden jest bardziej inteligentniejszy niż cała rzesza „towar
            > zyszy” PO
            Tak i stał się wzorem obywatela IV Rzeszy, tfu, RP.

            > > Takie praktyki już nie przechodzą jak dawniej jak kogoś chciało się
            > wyeliminować to mówiło się że jest głupcem i ośmieszało się tuszując własną
            > głupotę. Tak czyni i PO+SLD i ślepi zapaleńcy twojego pokroju.

            Widzisz synuś, ja nie musze sobie udowadniać swojej wartości. Ani nie muszę
            nikomu udowadniać, że jest głupi. Swoją głupotę PiS udowadnia sam, a dzielnie
            mu sekundują tacy internauci jak Ty, którym na każdym kroku trzeba wszystko
            wyjaśniać, a oni i tak nic nie są w stanie zrozumieć:))
            • radek_sim Re: Twoim błędem jest powtarzanie bredni PiSu 04.11.05, 13:51
              Tatuśku. Ty nie musisz mi nic wyjaśniać. Tobie nadal się wydaje że w południe w
              dzień jest jeszcze noc. Bo choć oczy masz zamknięte to przecież wyraźnie
              słyszysz.
              Argumentacja twoja licha, niestety.
              W PiS jeszcze nie słyszałem takiego słowa, ale w dawnym PZPR, czyli SLD czyli
              SLD+PO to słyszałem chociażby od Ciebie.
              Odwracasz kota ogonem nie przyjmując do świadomości że PO+SLD to nic więcej jak
              15 lat oszustw, malwersacji afer (mostowa itd). Taktyka którą PO stosuje jest
              poniżej godności nawet głupca, a co dopiero kogoś kto nazywa siebie
              inteligentem.
              Co do tego ostatniego jeszcze nie słyszałem aby głupiec mówił o sobie że jest
              głupi. Według niego to wszyscy inni są głupcami a on mądry.
              Masz swoje zdanie to go miej. Zobaczymy kto miał rację. Oby tylko PO nie
              przeszkadzało PiS-owi.
              • lexis2 Re: Twoim błędem jest powtarzanie bredni PiSu 04.11.05, 14:04
                radek_sim napisał:

                > .
                > Oby tylko PO nie
                > przeszkadzało PiS-owi.


                Napewno nie przeszkodzi. PiS się o własne buty przewróci taki jest pokręcony.
                A co do SLD to próbują się przyczepić do PO, na szczęście PO się im nie
                sprzedała....za głosy kmiota z wyrokami i "tacowe" u Rydzyka....którego nawet
                Watykan określił jako odszczepieńca...
              • doktorhabilitowany.1 Re: Twoim błędem jest powtarzanie bredni PiSu 04.11.05, 14:07
                radek_sim napisał:

                > Tatuśku. Ty nie musisz mi nic wyjaśniać.
                Czuję, że muszę, ale już mi sił brak. Stanowisz wyjątkowo oporną materię. Smiem
                twierdzić, że Ty po prostu nie chcesz byc przekonany, a Twój układ poznawczy
                jest zamknięty:)

                > Argumentacja twoja licha, niestety.
                > W PiS jeszcze nie słyszałem takiego słowa, ale w dawnym PZPR, czyli SLD czyli
                > SLD+PO to słyszałem chociażby od Ciebie.
                No widzisz. Nie rozumiesz prostych zabiegów stylistycznych, Dla Ciebie wszystko
                musi być dosłowne, bo metafory, parafrazy, pastisz, czy satyra są ponad siły
                Twojego umysłu. A przynajmniej takie sprawiasz wrażenie.

                > Odwracasz kota ogonem nie przyjmując do świadomości że PO+SLD to nic więcej
                jak 15 lat oszustw, malwersacji afer (mostowa itd).
                Ciekawe skąd masz takie informacje. Poczytaj sobie moje posty od, zdaje się
                lipca, czy czerwca, keidy rozpocząłem aktywność na tym nieszczęsnym forum, to
                będziesz miał jasność co do moich poglądów wobec SLD, czy aferzystów z
                wszelkich partii. Litując sie nad Tobą powiem, że nie cierpię komuchów i
                urzędasów. A jeśli koniecznie chcesz poruszyć sprawy samorządowe, to uważam za
                skandal, że nieudolny prezydent Warszawy opuszcza pokład okrętu w skandalicznym
                stanie, a na dodatek PiS planuje zarząd komisaryczny miasta, które ma prawo
                wybierać swego prezydenta. To TKM i CWTNO (Co wzięliśmy, tego nie oddamy).

                > Co do tego ostatniego jeszcze nie słyszałem aby głupiec mówił o sobie że jest
                > głupi. Według niego to wszyscy inni są głupcami a on mądry.
                Widzisz! Coś zrozumiałeś:))
                > Masz swoje zdanie to go miej.
                Będę JE miał, a także nie zapomnę jakie ono było i w razie gdyby było błędne,
                na pewno sie do tego przyznam. To nie grzech sie mylić. Grzechem jest kłamstwo.

                > Zobaczymy kto miał rację. Oby tylko PO nie przeszkadzało PiS-owi.
                Oby tylko Kaczyński nie rozwalił PiSu w starciach i konszachtach z populistami.
                Musi sobie zdać sprawę, że Leppera w populiźmie nie pobije, ale może utracić
                szacunek u umiarkowanych wyborców PiS.
    • gniewek.113 Tak naprawdę Kaczyński zmusił PO do opozycji. 04.11.05, 12:28
      Platforma nie miała żadnego wyboru. To oczywiste, że Lepper jest wierzycielem
      braci K.
      Koalicja POPiS umarła w czasie kampanii prezydenckiej. Wiedział o tym tylko
      sztab Kaczyńskiego. Platforma dowiedziała się o zdradzie dopiero po wyborach,
      kiedy nie było juz możliwości ukrywania przez PiS kontaktów z Samoobroną.
      Deklaracje Kaczyńskiego i jego ludzi nagle przestały (bo musiały) być
      potwierdzane czynami. Kaczyński rozpoczął spłatę długów. Mało tego.. z
      charakterystycznym dla siebie cynizmem wrzucił Leppera do Prezydium Sejmu i to
      mimo, że kilka dni wcześniej, w czasie trwania kampanii wyborczej, złożył w RMF
      deklarację, że "Lepper wicemarszałkiem nie zostanie, nie ma takiej możliwości.
      Ludzie z prawomocnymi wyrokami nie mogą zasiadać w Prezydium Sejmu".
      W ciągu kilku dni zmienił poglądy o 180 stopni. Właśnie wtedy zakończyły się
      rozmowy i układy PiS-u z Samoobroną. Nadal jednak oficjalnie deklarował chęć
      współpracy z PO. Ewidentnie oszukał wyborców, PO i.. swojego brata Lecha
      zażarcie do końca dementującego informacje o sojuszu PiS-Samoobrona.
      Tak naprawdę nie wiem, czy wierzyć w niewiedzę prez. Lecha K., bo zapewniał o
      niej Jarosław, któremu nie powinno się już wierzyć. To oszust i kłamca.
      Udowodnił to w sejmie i w senacie.
      • doktorhabilitowany.1 A PiSowcy wciąż udają, że tego nie widzą. 04.11.05, 12:40
        I cały czas oszukują, lub dają się oszukiwać. No cóż, nie każdy dorósł do
        przyznania się do niegodnego zachowania. A właściwie po Pis nie oczekuję
        przyznania się do oszustwa, czy choćby pomyłki. Oni potrafią tylko oskarżać
        innych...
        • marianna_777 Lepper na ministra Resortu Bezteki i wicepremiera, 04.11.05, 12:53
          a Giertych na Prokuratora Generalnego.

          Jeszcze Zych lub Kalinowski na marszalka Sejmu
          ... i mamy koalicje wiekszosciowa
          Pis(154), SO (56), LPR (34) = 244 poslow (na 460

          Jeszcze jak dolaczy PSL(25) = 269

          PO zostaje 133, przy SLD 55 i MN 2, razem 190

          NO TO DO ROBOTY, panowie poslowie.
          • moki1 MN popiera rząd 04.11.05, 13:05
            Mniejszość niemiecka tradycyjnie popierała rząd jaki by nie był.
            Czyżby tym razem miało być inaczej? Dlaczego?
            • marianna_777 Re: MN popiera rząd 04.11.05, 13:16
              MN to Opolskie - Tusk wygral tam przed LK zdecydowanie - te same sentymenty
              moga zadzialac w Sejmie (choc nie wiadomo).

              Arytmetyka zrobiona ostroznie (gorszy wiariant) gdy MN nie poprze rzadu. ich 2
              glosy nie maja zbyt duzego znaczenia. to bedzie 190 przeciwko 270.

              Gdy MN poprze rzad to bedzie 272 wobec 188.
              Wcale sie nie zdziwie jak czesc PO (ok.polowy) tez by poparla rzad.
              • lexis2 Re: MN popiera rząd 04.11.05, 14:08
                marianna_777 napisała:

                > MN to Opolskie - Tusk wygral tam przed LK zdecydowanie ...

                Zapomnieliście że wygrał też w innych miastach i województwach zachodnich...
                CZyżby wszyscy w nich tworzyli MN? To już chyba byłaby WN? Marianna wyłącz to
                Radio Maryja bo powtarzasz takkie głupoty że szok.
                • marianna_777 Re: MN popiera rząd 04.11.05, 14:24
                  Nie twierdze ze MN zaglosuje przeciwko, tylko ostroznie oceniam szanse na
                  poparcie rzadu w sytuacji, gdyby MN bylo przeciw.

                  Jesli bedzie za - to tym Lepper, och, co ja gadam, lepiej

                  A radia zez ryjkiem nie slucham, bo miem nudzi, wiec tu chybione

                  pozdrowka mimo to
        • moki1 I vice versa. 04.11.05, 13:09
          Tak naprawdę to myślę, że podczas rozmów o utworzeniu koalicji musiał się
          zdarzyć jakiś naprawdę poważny incydent, o którym opinia publiczna nie została
          poinformowana. Stawiam na to, że Marcinkiewicz nie przepuścił Tuska w drzwiach
          i to jest prawdziwy powód niezawarcia koalicji
          • doktorhabilitowany.1 Re: I vice versa. 04.11.05, 13:39
            moki1 napisał:

            > Tak naprawdę to myślę, że podczas rozmów o utworzeniu koalicji musiał się
            > zdarzyć jakiś naprawdę poważny incydent, o którym opinia publiczna nie
            została
            > poinformowana.
            Zdarzył się jeszcze przed rozmowami - PiS sie dogadał z Sramooborą, zaś opinia
            publiczna dowiedziała sie o tym podczas pierwszych głosowań w sejmie. Tyle, że
            PiS dalej kłamał, że nie ma żadnego układu, aż do czasu, gdy Rysio Czarnecki
            ujawnił, że rozmowy miały miejsce zaraz po pierwsej turze wyborów
            prezydenckich... Czy wyborcy PiS lubią byc okłamywani? Mam niedoparte wrażenie,
            że sprawia im to przyjemność...
            • marianna_777 Re: I vice versa. i vice versa 04.11.05, 13:47
              SO poparla LK na prezydenta - dlatego wygral

              Dlatego ten manewr z wicemarszalkami dla kazdego klubu
              JK to skuteczny polityk - niech rzadza

              • lexis2 Re: I vice versa. i vice versa 04.11.05, 14:12
                marianna_777 napisała:

                > SO poparla LK na prezydenta - dlatego wygral
                >
                > Dlatego ten manewr z wicemarszalkami dla kazdego klubu
                > JK to skuteczny polityk - niech rzadza
                >

                No właśnie tylko jak będą rządzić gdy np. Lepper z batem albo z własnym
                mikrofonem wyskoczy a Rydzyk z kropidłem...
                No właśnie ...Tylko jak tu rządzić jak się ma mniejszość bo np. Lepper z batem
                wyskoczy a Rydzyk z kropidłem???
                • marianna_777 Re: I vice versa. i vice versa 04.11.05, 14:17
                  Oto jak:

                  forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=31432328&a=31450077
                  • lexis2 Re: I vice versa. i vice versa 04.11.05, 14:35
                    marianna_777 napisała:

                    > Oto jak:
                    >
                    > forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=31432328&a=31450077


                    Marianna cieszę się ze się odezwałaś( eś??) - Twoje kalkulacje świadczą o
                    znajmości rachunków ale i czarnowidztwie...Giertych na Prokuratora czyś Ty
                    oszalała? A jak Cię jakiś menel w bramie zgwałci i zajdziesz w ciążę to kto Ci
                    da na to dziecko? Młoodzież Wszechpolska? Puknij się i pozdrawiam....
                    • marianna_777 Re: I vice versa. i vice versa 04.11.05, 14:44
                      Giertych jako Prok.Gen. bedzie trzymal MW za morde skuteczniej niz jako tylko
                      lider LPR. To po pierwsze.

                      Meneli w bramach sie nie obawiam, bo tam nie chodze, a napewno nie o menelskich
                      porach. Ponadto, policja bedzie bardziej skuteczna, a wyzsze kary za WSZYSTKIE
                      przestepstwa podzialaja troche bardziej odstraszajaco niz obecne. To drugie.

                      Nie komentujesz n/t Leppera jako wicepremiera i Min.Bezteki. Moze znaczyc ze
                      nie specjalnie sie sprzeciwiasz takiemu adorowaniu Leppera. To trzecie

                      JK do bardzo umiejetny i skuteczny polityk. To czwarte

                      Pozdrowka
      • radek_sim Re: Tak naprawdę Kaczyński zmusił PO do opozycji. 04.11.05, 13:04
        Można odwrócić twoje słowa.
        A czy PO nie zmienia swoich poglądów i nie łamie podstawowych zasad. Trzymała z
        SLD świadczy o tym poparcie SLD + Kwaśniewski. Trzymała ze starą nomenklaturą i
        grubą kreską poparcie Wałęsy.
        Dalej trzyma z SLD dołączając do niego.
        Tak, tak towarzysze intelektualiści łączcie się.
        Czy nie ośmieszała PiS na każdym kroku.
        No wiec o co chodzi. Do kogo mogą mieć pretensje że przegrali? Tylko do samych
        siebie. Są mało wiarygodni i na każdym kroku wykazują złą wolę.
        PO twierdziło że nie weźmie dotacji na Partię. Dzisiaj zmieniło pogląd o 180
        stopni i kase chapnie. Dla nich tylko to się liczy + krzesełka i wygodne buty.
        • doktorhabilitowany.1 Re: Tak naprawdę Kaczyński zmusił PO do opozycji. 04.11.05, 13:31
          radek_sim napisał:

          > Można odwrócić twoje słowa.
          Jeśli się chce mówić prawdę to nie można.

          > A czy PO nie zmienia swoich poglądów i nie łamie podstawowych zasad. Trzymała
          z SLD świadczy o tym poparcie SLD + Kwaśniewski.
          SLD nie poparła PO, ani Tuska i nikt go o to nie prosił. za to Kaczyński
          zabiegał o poparcie Sramoobory i Leppera.

          > Trzymała ze starą nomenklaturą i grubą kreską poparcie Wałęsy.
          Wałęsa jest zasłużonym politykiem, którego kandydature na Prezydenta zgłosił...
          Jarek Kaczyński, ale jak zwykle wywołał konflikt i poszedł w odstawkę:))
          >
          > Dalej trzyma z SLD dołączając do niego.
          PO nie prowadzi żadnych romów ani konsultacji z SLD, za to PiS cały czas daje
          ciała Sramooborze i LPR, tudzież PSL.

          > Tak, tak towarzysze intelektualiści łączcie się.
          > Czy nie ośmieszała PiS na każdym kroku.
          PiS sam się ośmiesza bredząc o 'rewolucji moralnej' i jednocześnie stawiająć
          Leppera na piedestale.
          > No wiec o co chodzi. Do kogo mogą mieć pretensje że przegrali? Tylko do
          > samych siebie.
          Na pewno nie mają pretensji do PiSu o to, że przegrali, tylko o kłamstwa,
          wszetecznictwo, hipokryzję i konszachty z Lepperem i Rydzykiem.

          > Są mało wiarygodni i na każdym kroku wykazują złą wolę.
          Świetna obserwacja PiSu:))

          > PO twierdziło że nie weźmie dotacji na Partię. Dzisiaj zmieniło pogląd o 180
          > stopni i kase chapnie. Dla nich tylko to się liczy + krzesełka i wygodne buty.
          Masz jakiegoś linka? Chciałbym wiedzieć gdzie to wyczytałeś. Inna sprawa, że
          nie zdziwiłbym sie gdyby PO wzięła dotację, choć oczekuję raczej, że tego nie
          zrobi.
          • gniewek.113 Schetyna wypowiadał się w TV. 04.11.05, 13:53
            Jednak wezmą pieniądze. Inna sprawa, że ta kasa przyda się na obronę prawną dla
            posłów PO, których PiS będzie ciągał po sądach i jakichś komisjach.
            PiS zbuduje swoją UB-ecję, której jedynym zadaniem będzie szukanie haków na
            przeciwników politycznych. Tak sądzę i wszystko na to wskazuje.
            • doktorhabilitowany.1 Dzięki:)) 04.11.05, 14:15

              • marianna_777 a ciebie za co te habilitacje dali, bo nie widze 04.11.05, 14:19
                • doktorhabilitowany.1 a TOBIE co do tego? 04.11.05, 14:29
                  I skąd wiesz, że mam habilitację? Bo stoi napisane?
                  • marianna_777 Re: a TOBIE co do tego? - No, teraz jasne 04.11.05, 14:31
                    tylko sobie przyPISujesz - a nie masz POwodu

                    To dlatego te posty takie jakies nijakie, oki.

                    pozdrowka
                    • doktorhabilitowany.1 Re: a TOBIE co do tego? - No, teraz jasne 04.11.05, 14:39
                      A skąd wiesz, że nie mam habilitacji?
                      Dziecko drogie, staraj się nie oceniać ludzi po nickach, bo np. twój jest
                      wyjątkowo denny:))
          • lexis2 Re: Tak naprawdę Kaczyński zmusił PO do opozycji. 04.11.05, 14:38
            doktorhabilitowany.1 napisał:

            > > PO nie prowadzi żadnych romów ani konsultacji z SLD, za to PiS cały czas
            daje
            > ciała Sramooborze i LPR, tudzież PSL.
            >
            > Powiedzmy sobie to szczerze i bez ogródek - PiS to Parlamentarne Dziwki.
            Pozdrawiam.
        • gniewek.113 Re: Tak naprawdę Kaczyński zmusił PO do opozycji. 04.11.05, 13:37
          radek_sim napisał:

          > Można odwrócić twoje słowa.

          Pewnie, że można.. ale po co. Nie po to pisałem, żeby ktoś odwracał moje słowa.
          Myślę, że należysz do wyborczego twardego betonu PiS. Tacy najpierw wybierają
          poglądy, a potem desperacko szukają ich uzasadnienia.
          Ja mówię o koalicji i układach PiS z Lepperem, a ty uciekasz w jakieś mało
          istotne pierdołki.
          Trudno dyskutuje się z ludźmi, których każda wypowiedź ogranicza się do
          schematu:
          "Można odwrócić.. bla bla bla
          bla bla bla
          PO jest be..
          bla bla bla bla
          PO jest be"
          Ja o koalicji, a ty o jakichś pieniądzach.. Puknij się towarzyszu socjalisto
          (obecnie socjalistyczna jest synonimem "solidarnej".. jeden czort).
      • marianna_777 Re: Tak naprawdę Kaczyński zmusił - oczywiscie 04.11.05, 13:10
        PO nie ptrafila znalesc sie w miejscu ktore dostala w wyborach, tz. na DRUGIM
        miejscu, i chciala grac pierwsze skrzypce.
        A maja tylko 21, lub moze az 21 poslow mniej niz PIS

        J.K. rozgrywa te partie szachow bezblednie !

        Kochani - jest szansa wreszcie na normalna Polske,
        bez ukladow 'historycznych' wladcow z PRL-u
    • mysz_polna5 Re: No i PO koalicji 04.11.05, 12:34
      Prosze kogos rozsadnego, niech rozsadnie mnie wytlumaczy ~ bo juz sie pogubilam.
      PO + SLD, to opozycja. Ci pierwsi oglosili sie opozycja, ci drudzy ~ to jasna
      sprawa.
      Tylko dlaczego PO-lewica, obciaza teraz wlasna decyzja o przystapieniu do
      opozycji, PiS? A pan Rokita, szydzi z tego rzadu i jego niemoznosci rzadzenia
      wynikajacecej z jego slabosci.
      I czytam i slucham przekazy medialne, i ciagle wydawalo mnie sie, a nawet bylam
      pewna, ze to rzad Marcinkiewicz i PiS zabiegal o wspolprace z PO. Wiec, co?
      Czy jest to mozliwe, ze PO tylko chodzi o urazone ambicje. To niemozliwe
      odpowiadam sobie, bo jesli tak, to oni byliby tylko zwyklymi durniami!

      Wychodzi mnie na to. PO przechodzac do opozycji wzmocnili 'postkomuchow'jako PO-
      lewica, bo chceli i chca utrzymac 'porzadek' stworzony przez te upadla partie.
      • radek_sim Re: No i PO koalicji 04.11.05, 12:48
        Ano święta racja. Mnie na to również wyszło.
        Jak można mówić że wina PiS jest przejście PO do opozycji? Zna czy albo durne
        PO jest w zmowie z SLD (posądza o to innych, aby od siebie podejrzenia
        odsunąć), Albo durni myślą, że Polacy nadal tacy tępi i się nie połapią.
        PO żyje w urojonym własnym świecie. Trochę mi żal takich głupców co myślą że
        tacy mądrzy i nieomylni. I oni zwą siebie inteligentnymi ludźmi.
        Po prostu wyszła na jaw ich głupota i muszą się schować. Może ludziska zapomną.
      • daavid Re: No i PO koalicji 04.11.05, 12:56
        no bo wyobraź sobie chłopcze, że PO powinna współrządzić z PiS-em dla "dobra
        kraju". Tylko, ze PiS chce rządzić wszyskim nie mając potrzebnej większości. Nie
        rozumiem czego nie rozumiesz. PiS wypchał PO z rządu. To tak jakbym mial Ciebie
        zatrudnić oferując Ci pracę za darmo. Jasne, że się nie zgodzisz

        aktualnosci.blox.pl
        • gauleiter Re: No i PO koalicji 04.11.05, 13:04
          Dobrze sie stalo!
        • edek47 PAN TO PIEKNJE UJAL ! 04.11.05, 13:21
          Prosto i po marksistowsku.Tuskowi to pedzie sie podobac, a i Walesa uraczy Pana
          dobrym slowem.
          • gauleiter Re: PAN TO PIEKNJE UJAL ! 04.11.05, 13:33
            Panie Edwardzie,dziekuje :)
      • marianna_777 Re: PO koalicji - nie mylisz sie, a wyborcow boli 04.11.05, 13:04
        ze PO jest blizej do sojuszu z Sojuszem niz do PiSu

        Na chorobliwe urazy ambicji PO wyglada ze nie ma lekarstwa.

        Przechodza to samo-eutanazji.

        A Lepper i tak wygrany.
        • lexis2 Re: PO koalicji - nie mylisz sie, a wyborcow boli 04.11.05, 14:42
          marianna_777 napisała:

          > ze PO jest blizej do sojuszu z Sojuszem niz do PiSu
          >
          > Na chorobliwe urazy ambicji PO wyglada ze nie ma lekarstwa.
          >
          > Przechodza to samo-eutanazji.

          Mamrianna błagam NIE KRACZ...On dopiero może być wygrany. Nie zapominaj jaka
          była jego ulubiona lektura - "Mein Kampf i WSZYSTKO JASNE"o co chodzi
          Lepperowi!!!
          >
          > A Lepper i tak wygrany.
          • marianna_777 Re: PO koalicji - nie mylisz sie, a wyborcow boli 04.11.05, 14:50
            Nie krakam, nie krakam - tylko obserwuje

            Ulubiona lektura Leppera? Dobrze przeczytac, polecam. Bez tego moze byc
            trudniej rozpoznac zaczatki dyktatury i faszyzmu, o ktore PIS jest posadzany
            przez niektorych.

            Dobrze ze nie maja absolutnej wiekszosci, bo o dewiacje nietrudno. Lepper
            wyrasta ze zdrowej chlopskiej mentalnosci, zas jego poparcie moze byc na tyle
            selektywne ze zbyt duze odchylenia na prawo moga sie nie udac

            w sumie - calkiem niezly uklad sie zrobil.
    • wuuuj [...] 04.11.05, 13:06
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • marianna_777 Dzieki dla Admina za usuniecie tego belkotu 04.11.05, 14:52
    • benderro Re: No i PO koalicji 04.11.05, 13:08
      I tak to znów chore ambicje polityków stanęły ponad to, co podobno dla nich
      było najważniesze, czyli dobro kraju.
      Powiedziałbym i powiem publicznie:
      Szanowny Panie Donaldzie - szanowałem Pana przez całe lata.
      Teraz widzę że jak z każdego w tym kraju, zrobili z Pana Ćwoka.
      Mam nadzieje że za 4 lata w sejmie znajdą się normalni ludzie.
      Póki co udaję się do Francji i z gór koło Montpellier będę obserwował Państwa
      kretyńskie posunięcia.
      pozdrawiam
    • lisiu1 Re: No i PO koalicji 04.11.05, 13:17
      PiS oszukal wszystkich swoich wyborców a mnie jest z tego powodu bardzo wstyd ze "zjadłem ich kiełbasę wyborczą" po ktorej mi sie teraz odbija...
      Myslalem ze cos jednak w tym kraju zmieni ale... jezeli PiS uklada sie z Lepperem i (jeszcze gorzej) z Giertychem to nie bede mial skrupułów i zaraz po studiach wyjade z tego chorego kraju!!!
      P.S
      Aufwiedersehen albo Good Bye!!!
      • radek_sim Re: No i PO koalicji 04.11.05, 13:27
        To jest wmawianie urojeń PO. Co do układów. Ja jestem pewien że Samoobrona
        będzie decydować o Państwie tylko przez naciśnięcie guzika, LPR to samo. A za
        taki stan kto głosuje za projektem nie leży w układach. Tylko czy projekt
        będzie dobry.
        PO olało PiS. A obowiązkiem PiS jest przeforsować własne pomysły, aby
        głosowano za ich przyjęciem.
        Urojenia PO są po prostu chore, oni myślą po staremu sądząc że tylko przez
        układy można kogoś nakłonić do tego aby poparł i Rząd i ustawy.
        A z reguły jak ktoś tak myśli to też tak czyni lub by uczynił będąc na miejscu
        tego drugiego.
        Ja się zawiodłem na PO, myślałem że tam rzeczywiście inteligencja Polska
        siedzi, a tam zwykli oszuści udających inteligentów półgłówki.

        Pozdrawiam

        • adrem63 Re: No i PO koalicji 04.11.05, 13:34
          I bardzo dobrze. Niech PIS realizuje to co obiecał, a wyborcy będą dokładniej
          patrzyli kto jak głosuje i rozliczą w najbliższych wyborach.
          • radek_sim Re: No i PO koalicji 04.11.05, 13:55
            O to się nie martw. Z pewnością rozliczą PiS za to co zrobili i PO za to czego
            nie zrobili. Zobaczymy jak będzie póki co szansę trzeba dać a nie mówić że
            będzie źle, a tak czyni PO które nic nie robi.
        • zirby Re: No i PO koalicji 04.11.05, 13:35
          Ze tez takiego "inteligneta" nie zastanowiło nigdy jaki uklad bedzie musial PiS
          zaproponowac SO albo LPR zeby nacisnely guzik po jego mysli. No, ale do tego
          trzeba miec iloraz inteligencji przekraczajacy iloraz klęcznika czyli normę
          wśród wyborców PiS.
          • pro-adas313 Re: No i PO koalicji 04.11.05, 13:58
            PiS nie musi nic SO ani LPR proponować. Stamtąd przepływa elektorat do PiS.
            Obie te partie MUSZĄ popierać wotum zaufania i każdą społecznie popularną
            późniejszą inicjatywę PiS w Sejmie. Inaczej zmarginalizują się. I niby po co?
            Ku uciesze nienawidzącej ich PO?
            Coś tam PiS jednak (drugorzędnego) da na zasadzie zanęcania łowiska (real
            politics), żeby mieli komfort głosując jak PiS.

            Tymczasem PO musi głosować odwrotnie niż PiS, a tym bardziej odwrotnie niż SO i
            LPR, bo musi pokazać, że miała rację. Czekam więc na głosowanie PO w sprawie
            dożywiania biednych dzieci. Niech głosuje przeciwko tak populistycznym
            projektom. Potem policzymy jej wyborców.

            Jak tu głosować odwrotnie niż PiS a jednocześnie odwrotnie jak SO, gdyby SO
            głosowała przeciwko PiS? Czekam na propozycje rozowiązań tego problemu.
          • radek_sim Re: No i PO koalicji 04.11.05, 14:02
            Żyjesz starymi zwyczajami. Nie trzeba układów, aby ktoś guzik nacisnął.
            Na tym polega cała sztuka, aby tak zrobić, aby ktoś zrobił właśnie tak jak ja
            chcę.
            Tak inteligentnie (tylko przez układy) to potrafią myśleć tylko zagorzali niby
            liberałowie niby inteligentni z PO. Mózgi im chyba wypaliło.
        • pro-adas313 Re: No i PO koalicji 04.11.05, 13:41
          Ja rozumiem, że sondażownie nieco się skompromitowały, ale ktoś przecież
          bieżące sondaże zamawia, lecz ukrywa je przed publicznością. Wczoraj p. Lis w
          Polsacie chlapnął, że "wg ostatnich" elektorat PO trwa podobno w stanie, jaki
          był. Natomiast PiS-owi przyrosło do ponad 30% podobno kosztem SO, LPR, PSL i
          SLD. Jesli tak, to wyżej wymienione partie musiałyby zidiocieć, aby przeć do
          przedterminowych wyborów. To oznacza, że PiS uzyska wotum zaufania nawet nic
          nie dając.
          Platforma postawi się obok SLD. Tyle, że SLD chyba zachowała zdolność ew.
          flirtu z SO, zaś PO takiej zdolności nie ma.

          Prosty eksperyment myślowy: P. Marcinkiewicz nie uzyskuje wotum. Prezydent
          wskazuje kogo innego. Kogo ? Jarosław Kaczyński odmówi. Pozostaje p. Rokita.
          Ale jak ON bez głosów PiS uzyska wotum zaufania? Przekupi Samoobronę? Warto
          czasem pomysleć alternatywnie, bo wtedy widać jak PO wyrolowała siebie. Ale
          dlaczego przy okazji nas?
          • radek_sim Re: No i PO koalicji 04.11.05, 13:58
            No właśnie.
            Pozdrawiam
          • majka688 Re: No i PO koalicji 04.11.05, 15:19
            Sondaż zamówiły Fakty (TVN).
    • me-e CZY PO ZASTOSUJE ...ZELAZNA DYSCYPLINE... 04.11.05, 13:51
      ...przy glosowaniu przeciwko rzadowi...i czy za zlamanie tej zelaznej
      dyscypliny beda wyzucac z partii...
      • radek_sim Re: CZY PO ZASTOSUJE ...ZELAZNA DYSCYPLINE... 04.11.05, 14:05
        Nie, bo zostałby tylko Tusk i Walcówka i jeszcze jakiś przybłęda. A do partii
        musi należeć minimum wymagane.
        Jeszcze partia niby inteligentów przestała by istnieć.
        • zirby Re: CZY PO ZASTOSUJE ...ZELAZNA DYSCYPLINE... 04.11.05, 14:11
          No, gdzie im do inteligentow z PiSu, ktorzy musza wybudowac 3 mln mieszkan,
          utrzymac KRUS, wprowadzic doplaty do rolniczego paliwa, utrzymywac panstwowa
          sluzbe zdrowia, zatrzymac prywatyzacje a jednoczesnie obnizac podatki,
          zmniejszac koszty pracy, obnizac deficyt i wzmacniac gospodarke. sporo tego do
          zrobienia, a przeciez nikt nie chce zeby sie okazalo ze to tylko obietnice i
          kielbasa wyborcza :)
          • daavid Re: CZY PO ZASTOSUJE ...ZELAZNA DYSCYPLINE... 04.11.05, 14:16
            popieram w całej rozciągłości. No i trzeba zadowolić społeczeństwo, któremu jak
            się okazuje blizej do białoruskiego niż do obywatelskiego

            aktualnosci.blox.pl
    • g1tzb1051 Re: No i PO koalicji 04.11.05, 14:09
      Rząd Marcinkiewicza obejdzie się bez takich oszołomów.

      Ale nie obejdzie sie bez oszolomow z SO.
      -:))))
      g1tzb10
    • tkm333 W ten sposób PO uderza w Polskę i Polaków ! 04.11.05, 14:29
      A na to nikt rozumny (cytuję p. Rokitę) nie może się zgodzić. PO dla władzy
      gotowa jest walczyć z narodem, który wybrał program PIS i prezydenturę L.
      Kaczyńskiego. Niczego się nie nauczyli. Zostały im wciąż jeszcze nawyki z
      zebrań aktywu PZPR (buta, arogancja, lekceważenie społeczeństwa i racji stanu,
      itp. włącznie z burzliwymi oklaskami dla tyrad przeciwko jedynemu słusznemu
      wrogowi ich interesu). Wstydzę się, że kiedykolwiek oddałem głos na tych ludzi.
      Nigdy więcej !
      • majka688 Re: W ten sposób PO uderza w Polskę i Polaków ! 04.11.05, 15:27
        Bardzo proszę Cię o dotrzymanie obietnicy. Nie powiem, jak Cię q myśli
        nazwałam. Trzeba mieć morze wiary w demokrację, by cieszyć się, że mogą
        głosować ludzie mylący PO z PZPR. Ja ją mam.
    • orellafellaci " PiS wygrał w zakładach psychiatrycznych" 04.11.05, 14:46
      a to sobie transformersi wymyślili kolejny okład na obolałe dupencje :D
    • fractus monitoring naszych wypowiedzi... 04.11.05, 14:48
      Zauwazcie, ze znow przy okazji takiej goracej, politycznej tematyki, jestesmy
      monitorowani przez zmuszenie do logowania w celu wypowiedzenia sie na forum.

      PO posluguje sie aroganckimi, obelzywymi wzgledem milionow Polakow haslami.
      Dyskryminuje wyborcow zwycieskiej partii, nie szczedzi im nieparlamentarnych
      wyzwisk. Sa to dzialania niskich lotow, ktore potepiam.
      PIS siegnal do statystyk przywolujac, ze Tusk i PO mieli najwiecej wyborcow w
      zakladach karnych, co daje pewien obraz sytuacji, ktora mozna interpretowac i
      ktora nie wymaga komantarza. PO w "odwecie" siega do liczb mowiac, ze PIS i
      Kaczynski mieli najwiecej glosow w zamknietych zakladach psychiatrycznych, co
      jest kolejnym "ciosem" na poziomie afery z hospicjum i dowodzi jedynie
      absolutnego braku pojecia o takowych zakladach i ludziach tam sie leczacych.

      Tracicie dla mnie punkty i mam nadzieje, ze nie tylko ja i mi podobni to
      widzimy. Towarzystwo wzajemnej adoracji o wygorowanym o sobie mniemaniu. Zycze
      krotkiego lotu.
      • marianna_777 A Lepper i tak wygrywa - czy tak, czy inaczej 04.11.05, 14:56
        • szabada Re: A Lepper i tak wygrywa - czy tak, czy inaczej 04.11.05, 15:00
          Zapewne dlatego tak się cieplo wczoraj usmiechal do p. Rokity w programie red.
          Lisa. SO dzieki PO nabiera poczucia sily i wiatru w zagle.
          • majka688 Re: A Lepper i tak wygrywa - czy tak, czy inaczej 04.11.05, 15:37
            A ja widziałam krzywy uśmiech. Lepper ograniczał swój repertuar. Najbardziej
            podobała mi się jego mina, gdy usłyszał, że zabiega o wejście "na salony". Tak,
            to był bardzo ciepły uśmiech. Można się było uśmiać do łez.
          • orellafellaci Re: A Lepper i tak wygrywa - czy tak, czy inaczej 04.11.05, 15:52
            Im mniej PO tym więcej SO ... tak się gra jak przeciwnik pozwala, o co tyle
            krzyku ? A z reklamacjami odnośnie tego stanu rzeczy należy się zwracać do
            autorów tego mechanizmu :D
        • orellafellaci Lepper jest jak grupa krwi zero 04.11.05, 15:02
          /nie pamiętam autora tego określenia/, nadaje się do przetoczenia wszystkim ;)
    • brite No i bez sensu 04.11.05, 15:03
      ech, znów marazm i marność, nic w tym kraju nie pójdzie do przodu. Kwaczuchy na
      szczycie, oszołomstwo w sejmie, wystarczy nam już tych nieszczęść, możnaby
      wreszcie się pogodzić i stworzyć coś wspólnie dla wszystkich.
    • bsc1 Koalicja pod dyktatem Kaczylandu! 04.11.05, 15:22
      Dajcie Panowie sobie spokój z dyktaturą pod hasłem wygraliśmy, - więc to my
      mamy wyłączne prawo narzucać swoją wolę! "Pakta sum servanta"! Obiecywanych
      Społeczeństwu układów trzeba dotrzymywać Panowie spod znaku prawa i
      sprawiedliwości!
      To Wasze mam nadzieję Pyrrusowe zwyciestwo! Nawet Marszałka Sejmu czy
      Wicemarszałka Senatu w pseudokoalicyjnych układach chcecie narzucać! Ale wara
      od "praworządnego" Leppera bo jego ugrupowanie zdobyło głosy 15% wyborców a
      głosy 1/4 Polaków się nie liczą! To fałsz, obłuda, hipokryzja i dyktatura! Tak,
      Tak panowie - Państwo to ja mawiał Napoleon! Zobaczymy jak dalej będziecie
      kluczyć w swoich koalicyjnych meandrach?
      Przestępcę na Wicemarszałka Sejmu! Nawet koń ze stajni Leppera by się uśmiał
      • szabada Re: Koalicja pod dyktatem Kaczylandu! 04.11.05, 15:56
        Moze jednak poczekamy na to, co zrobi nowa wladza wykonawcza i ustawodawcza. Coz
        z tego, ze wczesniej wicemarszalkiem nie byl przestepca, skoro w minionych
        kadencjach uchwalano prawo, ktore stworzylo system umozliwiajacy powstanie
        rozpietosci placowych niespotykanych w krajach, na ktore ci "porzadni
        prawodawcy" chetnie i czesto sie powoluja. To znaczy: 'porzadni politycy', jak
        na razie, doprowadzili Polakow do wiekszych nieszczesc niz 'polityk przestepca'.
        Dlatego lepiej poczekac z negatywnymi ocenami na decyzje nowego Sejmu,
        Prezydenta, nowej Rady Ministrow.
    • lehesten Re: No i PO koalicji 04.11.05, 15:55
      14 listopada premiera nowego dziennika "Dobry Dzień". W kontekście nowej
      koalicji tytuł trąci fatalnie rysucyzmem. Wyda go AGORA, która chce wypełnić
      lukę pomiędzy Gazetą Wyborczą a FAKTEM. Czy tu jest jakaś luka? Czy luka
      powstała po wymarciu demokartówq.pl? Zapowiada się coś na kształt mniej
      agresywnego i bardziej "kulturalnego tabloidu" (wszak równie nędznego). Warto
      kupić pierwsze numery 1/z ciekawości 2/z pewnością będą jakies gratisy
      3/program TV już w czwartek jak w FUCK-cie. Potem... nie wróżę tej inicjatywie
      większego sukcesu. Więcej na wuwuwuszukamypolskipeel
      • orellafellaci Re: No i PO koalicji 04.11.05, 16:07
        Gazetka "Dzień dobry" już istnieje, na Pomorzu Wyborcza reklamuje się hasłem "
        Twój dziennik nad Bałtykiem" / nawiązanie do Dziennika Bałtyckiego / . Nio nio -
        Wyborcza ostro idzie .
    • arek64 Ciągle się nie mogę nadziwić, ile tkwi nienawiści 04.11.05, 16:21
      w obozie ojca dyrektora. Ponad 50% Polaków szło do wyborów z hasłami "zatopić
      Platformę" i "nie oddamy Polski liberałom". Mimo że Platforma prowadziła we
      wszystkich sondażach przedwyborczych długie tygodnie przed wyborami, sztuka sie
      udała: Platforma zatopiona, Polska nie jest w rękach liberałów. Nie mogę zatem
      ciągle nadziwić się, dlaczego teraz wszyscy zwolennicy O. Rydzyka z taką
      namiętnością atakują PO za odmowę wejścia do rządu - najpierw w kampanii
      wyborczej z PO zrobiliście największego wroga PiSu, a teraz denerwuje Was ich
      reakcja.

      Jeżeli denerwuje Was to, że słabością PO wzmacnia się Samoobrona, to w wyborach
      trzeba było walczyć o elektorat Samoobrony i Samoobronie odb ierać punkty, a
      nie przyszłemu koalicjantowi. No ale Lepperowi nie można było odbierać głosów,
      bo przecież zasiadał z Wami przy jednym stole w Radiu Maryja. Żałosne.
      • jm19 Re: Ciągle się nie mogę nadziwić, ile tkwi nienaw 04.11.05, 18:05
        O jakiej nienawiści mówisz?
        Są po prostu ludzie, którzy mają inne poglądy niż Ty!
        Czy krytyka innych pogladów to nienawiść? Czyt PO pojadła wszystkie rozumy?, a
        Gazeta Wyborcza ma decydoiwać o tym, jak mają mysleć obywatele i jakich
        dokonywać wyborów?
        Radio Maryja było niczym w porównaniu ze zmasowanym atakiem wszystkich mediów
        na Lecha kaczyńskiego i PiS. Aż dziw bierze, że udało im sie wygrać!!!
        • arek64 Re: Ciągle się nie mogę nadziwić, ile tkwi nienaw 04.11.05, 19:13
          > Są po prostu ludzie, którzy mają inne poglądy niż Ty!

          Ale nie nie skierowałem swojego pytania do ludzi, którzy krytykują. Ja
          skierowałem pytanie do tych, którzy nie potrafią napisać nic innego jak same
          inwektywy. Ale to jeszcze nie jest najgorsze. Najgorsze jest to, że ich
          ulubieńcy wygrali wybory, a czepiają się PO, ze te wybory przegrała. Taka
          schizofrenia.
    • stanmich Re: Może to i lepiej 04.11.05, 16:21
      PO będąc w formalnej koalicji z PiS i mając w niej słabą pozycję musiałaby
      bezwzględnie akceptować wszystkie pomysły PiS, lub zerwać koalicję w razie
      braku porozumienia. Prezydentura w ręku PO mogłaby wymuszać porozumienie
      wewnątrz koalicji przed poddaniem pomysłów obu partii pod głosowanie w Sejmie.
      Stało się inaczej. Jarosław Kaczyński, który pociąga za wszystkie sznurki,
      najwyraźniej nie chciał zrównoważonej koalicji PiS-PO po wygraniu prezydentury
      przez Lecha, chociaż PiS miało wszystkie środki po temu, by ta koalicja doszła
      do skutku.
      Dlatego dobrze się stało, że PO przeszła do konstruktywnej opozycji, wychodząc
      w ten sposób z twarzą wobec swoich wyborców i części wyborców PiS. Skoro
      programów i zasad współpracy nie można było uzgodnić między niedoszłymi
      koalicjantami, to lepiej będzie, jeśli realizacja programu zwycięskiej partii
      będzie dyskutowana i uzgadniana na forum sejmowym, z jednoznacznym wskazaniem
      odpowiedzialności za jej skutki. Rezygnując z koalicji PO pokazała, że nie
      chodzi jej o stołki, których rząd Marcinkiewicza oferował jej dość dużo, ale o
      praktyczne ubezwłasnowolnienie i w rezultacie, „utopienie”. Rezygnacja z
      koalicji nie oznacza też przyszłych sukcesów PO w przyspieszonych
      lub „normalnych” wyborach po zakończeniu kadencji tego Sejmu. Rezygnacja z
      koalicji oznacza więc duże ryzyko, a mimo to PO nie zadowoliła się podrzucanymi
      jej stołkami.
      Sukces w polityce oparty na mówieniu jednego, a robieniu zupełnie czegoś
      innego, oznacza jedno: zaufanie społeczeństwa do polityków i frekwencja
      wyborcza w dalszym ciągu będzie maleć. Sama rotacja przy „korycie” nie jest
      tym, o co wyborcom obu partii chodzi. Głębsze zmiany na lepsze w naszym kraju
      możliwe będą tylko przy zgodnym, partnerskim współdziałaniu i faktycznym a nie
      pozornym wzięciu odpowiedzialności za sprawy państwa. I tu spotkał wyborców
      obydwu partii wielki zawód.
    • t-800 Re: No i PO koalicji 04.11.05, 16:23
      > Jarosława Kaczyńskiego atakowali zgodnie Donald Tusk, Jan Rokita i działacze,
      których nazwiska nic nie mówią naszym czytelnikom.

      Mistrzostwo świata! A po co w takim razie "GW" pisze w kółko o jakichś gminnych
      radnych LPR i wymienia ich z nazwiska, które nic nam nie mówią?
    • timoszyk Re: No i PO koalicji 04.11.05, 18:46
      Czy ktos zainteresowal sie tym, co by bylo gdyby obowiazlywala w Polsce
      wiekszosciowa (JOW) ordynacja wyborcza, taka jak w Wielkiej Brytanii? W
      wyborach do senatu obowiazuje ordynacja zblizona do wiekszosciowej i dalo to
      PiS 49 mandatow, a wiec prawie absolutna wiekszosc!
      Ordynacja JOW, czyli w kazdym okregu zostaje poslem ten, kto uzyskuje najwiecej
      glosow, bez zadnych dogrywek, eliminuje z gry male egzotyczne partie i przez to
      duzo latwiejsze jest utworzenie rzadu, bo niepotrzebna jest zadna koalicja. W
      Polsce zadne nowe wybory nie pomoga, bo znow bedziemy mieli rozdrobniony Sejm i
      niekonczace sie dyskusje na temat nowej koalicji, ktora znow wyjdzie, albo nie
      wyjdzie.
      W Niemczech ordynacja jest mieszana, a mimo to nie udalo sie zadneju partii
      uzyskac absolutnej wiekszosci. Pisze o tym, bo PiS ma zamiar zaproponowac taka
      wlasnie ordynacje Polsce. To bylby polsrodek.
      Ordynacja proporcjonalna dobrze sluzy szefom partii, bo daje im olbrzymia
      wladze w momencie ukladania list wyborczych. Dzialacz partyjny nie moze bowiem
      nawet teoretycznie wystawic samodzilenie swej knadydatury i jego przyszly
      mandat zalezy w bardzo duzym stopniu od miejsca na liscie. Tym sposobem udaje
      sie wierchuszkom partyjnym "przemycic" do Sejmu ludzi o ktorych wyborca nie wie
      nic, bo glosuje na partie, a nie na konkretnego czlowieka. Same przekopanie sie
      przez spis kandydatow podczas glosowania jest juz ponad mozliwosci przecietnego
      wyborcy.
      Bedziemy wiec mieli dno kompletne tak dlugo, jak dlugo obecna proporcjonalna
      ordynacja wyborcza bedzie obowiazywac.

      Wac


      VOX POPULI, VOX DEI
      POLSKA POTRZEBUJE TYLKO JEDNEGO PRAWA - PRAWA DO REFERENDUM
    • antysalon PO razka Tuska!Moze Rokita uratuje PO? 04.11.05, 18:49
      Wykreoawany przez gw oraz salon rozowo-czerwony na <meza stanu>!!! Tusk
      pokazuje swoja malosc, mialkosc i nijakosc!TO PRETENSJONALNY DROBNY
      CWANIACZEK KTORY RAPTEM UWIERZYL W SWOJE PIEC MINUT!Sposob w jaki zareagowal
      na porazke jest typowy dla ...przewartosciowanych politykow. Potwierdzaja sie
      wszystkie moje przypuszczenia co do Tuska!Nawet Kwasniewskiemu/ choc ten
      nigdy
      nie byl z mojej bajki/nie dorownuje klasa!Rozlam w PO jest raczej bardzo a to
      bardzo prawdopodobny! Nie trzeba nawet zachet ze strony PIs ani inspiracji,
      PO rozleci sie sama. Partia ktora powstala i nabrala wyrazu dzieki takim
      ludziom jak Rokita,Plazynski czy Z. Gilowska/ Tusk oczywiscie w cieniu czy
      raczej< pod spodnica pani profesor> czekajacy na swoje piec minut!? i
      knujacy jak odeslac do kata glownych rywali!/ nie jest zadnym monolitem !
      Chyba ze Tusk , Schetyna juz wyksztalcili marksistowskie metody kierowania
      czyli trzymania <za morde> w PO/ przepraszam co wrazliwszych czytelnikow za
      to sformulowanie!!!/ jako drzewiej bywalo za geremka i kuronia w UW a
      wczesnie w OKP!!!Dochodzi jeszcze jeden bardzo istotny element ;Tusk mial
      poparcie wielkiego biznesu, wielkie pieniadze nie lubia ..przegrywac! Jak
      wiec gagus sopocki splaci dlugi wdziecznosci i nie tylko zaciagniete przed
      oraz w trakcie kampanii wyborczej???Mial byc prezydentem; bede wetowal
      wszystko co obciaza koszty pracy!!ha, ha !!!ALE SIE NAWETUJESZ TUSKU
    • zetp No i PO koalicji 04.11.05, 22:55
      PO zrobila wszystko, aby skompromitowac PiS uzalezniajac ja od Samoobrony czy
      LPR. Zapomina jednak, ze przez to znalazla sie w koalicji z SLD, ktorej liderzy
      podobnie jak Kwasniewski poparli PO w wyborach. Zobaczymy ile to jej przyniesie
      zaszczytow i korzysci. Inna sprawa jest na mile widoczna zawisc i calkowity brak
      przygotowania Tuska i s-ki do kierowania partia, ze o kraju nie wspomne.
      Obrazanie sie politykow na obsadzenie 8 ministerstw, marszalka senatu i sejmu,
      ilus wojewodow i szefow waznych agencji nie mozna interpretowac inaczej jak chec
      rzadow absolutnych. PiS potrafil sie zdobyc na obsadzenie paru ministertw ludzmi
      zwiazanymi uprzednio z PO, czyli jednak nie sa pazerni na wladze jak to
      publicznie oglasza PO! Po czynach ich poznacie! PO skompromitowala sie jako
      partia i zawiodla swoich wyborcow na calej linii. Stala sie jawnym gwarantem
      starych, zlodziejskich ukladow. I tego obrazu zadne czcze gadanie nie jest w
      stanie zmienic!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka