babilonupada 04.05.07, 15:56 stosowanie odpowiedzialności zbiorowej wobec byłych funkcjonariuszy UB i SB jest sprzeczne z Prawami Człowieka Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
andrzej.sawa Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 15:58 No to w USA panuje bezprawie,tam całe bandy sadzają do pudła. Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Więc trzeba by całą solidarność, która nagminnie 05.05.07, 21:51 łamała prawo i podchodzi pod zorganizowaną grupę przestępczą, wsadzić do pudła. Podobnie wszystkich członków band walczących przeciwko legalnej władzy PRL. Odpowiedz Link Zgłoś
dekaczyzacja Re: Więc trzeba by całą solidarność, która nagmin 05.05.07, 21:57 > łamała prawo i podchodzi pod zorganizowaną grupę przestępczą, wsadzić do pudła. > Podobnie wszystkich członków band walczących przeciwko legalnej władzy PRL. Naszczęście we władzach PRL nie było debili stosujących odpowiedzialność zbiorową. Czego niestety nie można powiedzieć o jaśniepanujących braciach bliźniakach. Odpowiedz Link Zgłoś
babilonupada Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 15:58 "Prawo, by było prawem, musi odpowiadać zasadom przyzwoitej legislacji. Prawo karne z zasady nie działa wstecz, tymczasem tworzy się nową, nieznaną systemowi prawnemu karę redukcji uprawnień emerytalnych. Stosuje się to w przeszłość i sumarycznie, decyzjami administracyjnymi, a nie na mocy wyroków sądowych. A co z zasadą domniemania niewinności, fundamentem represji karnej? Tutaj pojawia się raczej domniemanie winy" - dr Piotrowski Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejzb Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 16:06 To nie jest kara bo praca w SB nie jest w świetle polskiego prawa przestępstwem :D Odpowiedz Link Zgłoś
babilonupada proszę przepis podać 04.05.07, 16:09 andrzejzb napisał: > To nie jest kara bo praca w SB nie jest w świetle polskiego prawa przestępstwem > :D Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejzb Re: proszę przepis podać 04.05.07, 16:12 Nie ma :) A co nie jest zabronione jest dozwolone :) Dopóki PRL nie zostanie uznany za państwo zbrodnicze praca i współpraca z organami represji nie jest przestępstwem i jako taka nie podlega procedurom karnym ergo nie ma prawa do obrony bo nie ma się przed czym bronić. Emerytury po prostu uznano za zbyt wysokie i nieadekwatne do wkładu w rozwój Państwa. I tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
andrzej.sawa Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 15:59 Nie wiem czy bandyta do końca jest człowiekiem. Odpowiedz Link Zgłoś
babilonupada Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 16:00 "Trybunał Konstytucyjny nie raz już stwierdzał, że pogorszenie sytuacji jednego członka rodziny - a taka byłaby konsekwencja odebrania wyższej emerytury b. funkcjonariuszowi służb specjalnych PRL - wpływa na sytuację drugiego członka rodziny, a więc na całą rodzinę. Tymczasem Konstytucja RP nakazuje rodzinę chronić. Nie wiem, jak dałoby się to pogodzić" - mówił konstytucjonalista. Odpowiedz Link Zgłoś
sodoma4 Re:konstytucja RP nakazuje chronić rodzinę UB i SB 04.05.07, 16:05 Nic mi nie wiadomo, aby konstytucja RP nakazywała chronić rodzinę UB i SB. Odpowiedz Link Zgłoś
banme3 Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 16:04 polaczki to dzicz i o prawach czlowieka nic nie wie? Odpowiedz Link Zgłoś
babilonupada na to zgody być nie może 04.05.07, 16:05 banme3 napisała: > polaczki to dzicz i o prawach czlowieka nic nie wie? Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejzb Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 16:05 Pogięło Cię czy ktoś Ci płaci za wypisywanie farmazonów? Odpowiedz Link Zgłoś
cr00t Histeria komuchow szczytuje he he he 04.05.07, 16:08 andrzejzb napisał: > Pogięło Cię czy ktoś Ci płaci za wypisywanie farmazonów? Spokojnie towarzysze i na was przyjdzie kolej. Odpowiedz Link Zgłoś
kamerdyner4 Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 16:07 emerytury.wp.pl/POD,2,a,2,b,3,wid,8847206,wiadomosc.html?rfbawp=1178287537.425&ticaid=13af0 III RP nie byla wcale lepsza / od IV RP/ Odpowiedz Link Zgłoś
andrzej.sawa Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 16:07 A kto w twojej rodzince bierze taką emeryturkę? Odpowiedz Link Zgłoś
babilonupada Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 16:09 właśnie dlatego,żeby nie dopuścić do precedensu nie wolno pozwolić prawicy na barbarzyństwo łamania praw człowieka Odpowiedz Link Zgłoś
andrzej.sawa Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 17:43 Barbarzyństwem jest pisanie przez ciebie takich głupot. Odpowiedz Link Zgłoś
babilonupada Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 17:44 no nie wolno stosować odpowiedzialności zbiorowej Koniec i kropka Odpowiedz Link Zgłoś
babilonupada Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 17:36 totalitarne metody dyskwalifikują Kaczyńskich jako polityków Odpowiedz Link Zgłoś
lauriane Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 17:47 babilonupada napisał: > stosowanie odpowiedzialności zbiorowej wobec byłych funkcjonariuszy UB i SB > jest sprzeczne z Prawami Człowieka L. No pewnie, czlonkowie gestapo tez powinni zostac zrehabilitowani..... J.C. Odpowiedz Link Zgłoś
babilonupada Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 17:48 tylko niedouk może porównywać sb z gestapo Odpowiedz Link Zgłoś
lauriane Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 17:57 babilonupada napisał: > tylko niedouk może porównywać sb z gestapo L. sb to mutant ub; ub=gestapo, tak jak nazizm=stalinizm, badz walka klas=walka ras..... Co Ty na to komiku ? J.C. Odpowiedz Link Zgłoś
andrzej.sawa Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 18:32 jedna swołocz Odpowiedz Link Zgłoś
kubala11 Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 18:14 Zrób maniferstację, dokonaj samospalenia w obronie tych biednych ...piiii... (autocenzura) albo strzel se w łeb tylko proszę, nie nudź.:) Odpowiedz Link Zgłoś
1normalnyczlowiek11 Wg prawa EU, im więcej bandytów tym lepiej? 04.05.07, 18:22 babilonupada napisał: > stosowanie odpowiedzialności zbiorowej wobec byłych funkcjonariuszy UB i SB > jest sprzeczne z Prawami Człowieka ---> Nic prostszego, jak działać w wieloosobowej bandzie. Zawsze jeden będzie zabijał. Sądy nic mu nie zrobią, bo nie ma odpowiedzialności zbiorowej. Odpowiedz Link Zgłoś
tornson To może do pierdla całą solidarność, za bezprawną 05.05.07, 21:53 gangstersko-terrorystyczną działalność w latach 80ych. Odpowiedz Link Zgłoś
naura Nie ma mowy o odpowiedzialności zbiorowej, tylko 04.05.07, 18:22 o przywrócenie normalności. Nikt nie chce zabierać funkcjonariuszom emerytur, tylko DODATKI. W tej chwili oficer SB dostaje emerytury nawet 8 000 zł, a jego ofiara 1 000 zł. Funkcjonariusze mieli w pracy liczne przywileje, a na emeryturę przechodzili wcześniejszą. Gdy zaczną dostawać taką samą emeryturę, jak ich ofiary, trochę się wyrównają krzywdy. Odpowiedz Link Zgłoś
babilonupada to działanie rodem z faszystowskich Niemiec 05.05.07, 08:44 naura napisała: > o przywrócenie normalności. > Nikt nie chce zabierać funkcjonariuszom emerytur, tylko DODATKI. W tej chwili > oficer SB dostaje emerytury nawet 8 000 zł, a jego ofiara 1 000 zł. > Funkcjonariusze mieli w pracy liczne przywileje, a na emeryturę przechodzili > wcześniejszą. > Gdy zaczną dostawać taką samą emeryturę, jak ich ofiary, trochę się wyrównają > krzywdy. Odpowiedz Link Zgłoś
naura Bzdura. Niemcy po wojnie przeprowadzili 05.05.07, 09:51 denazyfikację, a po upadku muru berlińskiego - upublicznili archiwa Stasi i pozbyli się z życia publicznego najgorszych podleców. Musisz przyznać, że nienajgorzej na tym wyszli ... Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Jego "ofiara" łamała prawo, więc niech się cieszy 05.05.07, 21:53 że przynajmniej 1000 dostaje. Odpowiedz Link Zgłoś
kazuyoshi078 [...] 04.05.07, 18:36 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
1normalnyczlowiek11 Iwiński uważa,że to były prawa słusznie nabyte (!) 04.05.07, 18:40 kazuyoshi078 napisał: > Bo to tacy rycerze byli i ideowcy, tak tak :) ---> Oni się wykazali (w biciu i zabijaniu), więc im się słusznie należy. Odpowiedz Link Zgłoś
mike.recz Oni się wykazali (w biciu i zabijaniu) 05.05.07, 10:33 Od tego mamy sądy.Było przestępstwo,to powinna być kara.Świadkowie przecież żyją.Co z wojskiem i milicją? 1normalnyczlowiek11 napisał: Odpowiedz Link Zgłoś
babilonupada Re: Oni się wykazali (w biciu i zabijaniu) 05.05.07, 10:35 nie dajmy się zwariować , a może potem służba zdrowia i strażacy, kolejarze i górnicy, a w końcu wszyscy którzy wtedy żyli i pracowali Odpowiedz Link Zgłoś
mike.recz Re: Oni się wykazali (w biciu i zabijaniu) 05.05.07, 10:43 Dla mnie sytuacja jest prosta.Powinno się ścigać dokonane przestępstwa. Dobieranie się do emerytur jest głupie i niebezpieczne. Odpowiedz Link Zgłoś
babilonupada pokaż kraj bez służb bezpieczeństwa 05.05.07, 09:15 babilonupada napisał: > stosowanie odpowiedzialności zbiorowej wobec byłych funkcjonariuszy UB i SB > jest sprzeczne z Prawami Człowieka Odpowiedz Link Zgłoś
redaktor.terlik Ależ ten Kuchciński jest odważny ! Teraz. 05.05.07, 09:57 Wtedy dwa razy zesrał się ze strachu na samą myśl, że jakiś ORMOwiec mógłby przyłapać go na wąchaniu butaprenu. Odpowiedz Link Zgłoś
danus01 Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 05.05.07, 10:49 babilonupada napisał: > stosowanie odpowiedzialności zbiorowej wobec byłych funkcjonariuszy UB i SB > jest sprzeczne z Prawami Człowieka wszyscy tzw. 'normalni' obywatele podlegamy finansowej odpowiedzialnosci zbiorowej ustalanych uchwal zawierajacych elementy finansowe. ponoc wedlug prawa udzialu 2o/80 Odpowiedz Link Zgłoś
karol.kowalik5 Kuchciński bohater po 2005 roku. 05.05.07, 20:46 Przed tym bohater akcji "Hiacynt" ... ? Odpowiedz Link Zgłoś
w11mil podasz przykład dobrego gestapowca aby podwazyc 05.05.07, 21:55 sens ustawy denazyfikacyjnej? babilonupada napisał: > stosowanie odpowiedzialności zbiorowej wobec byłych funkcjonariuszy UB i SB Odpowiedz Link Zgłoś
dekaczyzacja Re: podasz przykład dobrego gestapowca aby podwaz 05.05.07, 21:58 w11mil napisała: > sens ustawy denazyfikacyjnej? Ale u nas nikt nie chce dekomunizacji!!! Komuchy są w IV RP ministrami jak minister Jasiński z PZPR. Więc co tu wyjeżdżasz z denazyfikacją? Odpowiedz Link Zgłoś
pla_cebo A co to za prawa czlowieka? 05.05.07, 22:00 Prawa czlowieka nie obejmuja zbrodniarzy. Odpowiedz Link Zgłoś
dekaczyzacja Re: A co to za prawa czlowieka? 05.05.07, 22:12 pla_cebo napisała: > Prawa czlowieka nie obejmuja zbrodniarzy. Mówisz o sobie, zbrodniarzu? Możesz zrezygnować ze swoich praw. :-) A poważnie jeżeli nie jesteś zbrodniarzem i debilem, to pownieneś dążyć do postawienia zbrodniarzy przed sądem. A nie zastanawiać się jakiej wysokości emeryturę ma dostawać zbodniarz, 1000 zł czy 500 zł. To świadczy o skaczynieniu i sPiSieniu mózgu. Odpowiedz Link Zgłoś
karol.kowalik5 IV Rzesza ma prawa człowieka w doopie. 06.05.07, 12:09 Ale Naród ma w swojej doopie animatorów tego bantustanu. Odpowiedz Link Zgłoś
travel_wawa Nie ma IV RP. To twór wirtualny. 06.05.07, 12:20 To jest takie nierealistyczne marzenie pewnej czesci społeczeństwa opowiadającej się za zamordyzmem, za rządami "silnej ręi" za porządkiem wprowadzanym przez silne państwo, za stosowaniem przymusu państwowego gdzie sie da. Problem polega na tym, że IV RP nie mogła by być członkiem UE. A członkostwo Polski w Unii jest nieodwracalne :)))))) Odpowiedz Link Zgłoś
prof.penduszko Re: Nie ma IV RP. To twór wirtualny. 07.05.07, 10:28 travel_wawa napisał: > To jest takie nierealistyczne marzenie pewnej czesci społeczeństwa > opowiadającej się za zamordyzmem, za rządami "silnej ręi" za porządkiem > wprowadzanym przez silne państwo, za stosowaniem przymusu państwowego gdzie sie > > da. > > Problem polega na tym, że IV RP nie mogła by być członkiem UE. > A członkostwo Polski w Unii jest nieodwracalne :)))))) Hm. Odpowiedz Link Zgłoś