Dodaj do ulubionych

IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa

04.05.07, 15:56
stosowanie odpowiedzialności zbiorowej wobec byłych funkcjonariuszy UB i SB
jest sprzeczne z Prawami Człowieka
Obserwuj wątek
    • andrzej.sawa Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 15:58
      No to w USA panuje bezprawie,tam całe bandy sadzają do pudła.
      • tornson Więc trzeba by całą solidarność, która nagminnie 05.05.07, 21:51
        łamała prawo i podchodzi pod zorganizowaną grupę przestępczą, wsadzić do pudła.
        Podobnie wszystkich członków band walczących przeciwko legalnej władzy PRL.
        • dekaczyzacja Re: Więc trzeba by całą solidarność, która nagmin 05.05.07, 21:57
          > łamała prawo i podchodzi pod zorganizowaną grupę przestępczą, wsadzić do pudła.
          > Podobnie wszystkich członków band walczących przeciwko legalnej władzy PRL.


          Naszczęście we władzach PRL nie było debili stosujących odpowiedzialność zbiorową.
          Czego niestety nie można powiedzieć o jaśniepanujących braciach bliźniakach.
    • babilonupada Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 15:58
      "Prawo, by było prawem, musi odpowiadać zasadom przyzwoitej legislacji. Prawo
      karne z zasady nie działa wstecz, tymczasem tworzy się nową, nieznaną systemowi
      prawnemu karę redukcji uprawnień emerytalnych. Stosuje się to w przeszłość i
      sumarycznie, decyzjami administracyjnymi, a nie na mocy wyroków sądowych. A co z
      zasadą domniemania niewinności, fundamentem represji karnej? Tutaj pojawia się
      raczej domniemanie winy" - dr Piotrowski
      • andrzejzb Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 16:06
        To nie jest kara bo praca w SB nie jest w świetle polskiego prawa przestępstwem :D
        • babilonupada proszę przepis podać 04.05.07, 16:09
          andrzejzb napisał:

          > To nie jest kara bo praca w SB nie jest w świetle polskiego prawa przestępstwem
          > :D
          • andrzejzb Re: proszę przepis podać 04.05.07, 16:12
            Nie ma :)
            A co nie jest zabronione jest dozwolone :)

            Dopóki PRL nie zostanie uznany za państwo zbrodnicze praca i współpraca z
            organami represji nie jest przestępstwem i jako taka nie podlega procedurom
            karnym ergo nie ma prawa do obrony bo nie ma się przed czym bronić. Emerytury po
            prostu uznano za zbyt wysokie i nieadekwatne do wkładu w rozwój Państwa. I tyle.
            • babilonupada to będzie bezprawie w biały dzień 04.05.07, 16:13
    • andrzej.sawa Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 15:59
      Nie wiem czy bandyta do końca jest człowiekiem.
    • babilonupada Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 16:00
      "Trybunał Konstytucyjny nie raz już stwierdzał, że pogorszenie sytuacji jednego
      członka rodziny - a taka byłaby konsekwencja odebrania wyższej emerytury b.
      funkcjonariuszowi służb specjalnych PRL - wpływa na sytuację drugiego członka
      rodziny, a więc na całą rodzinę. Tymczasem Konstytucja RP nakazuje rodzinę
      chronić. Nie wiem, jak dałoby się to pogodzić" - mówił konstytucjonalista.
      • sodoma4 Re:konstytucja RP nakazuje chronić rodzinę UB i SB 04.05.07, 16:05
        Nic mi nie wiadomo, aby konstytucja RP nakazywała chronić rodzinę UB i SB.
    • banme3 Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 16:04
      polaczki to dzicz i o prawach czlowieka nic nie wie?
      • babilonupada na to zgody być nie może 04.05.07, 16:05
        banme3 napisała:

        > polaczki to dzicz i o prawach czlowieka nic nie wie?
    • andrzejzb Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 16:05
      Pogięło Cię czy ktoś Ci płaci za wypisywanie farmazonów?
      • cr00t Histeria komuchow szczytuje he he he 04.05.07, 16:08
        andrzejzb napisał:

        > Pogięło Cię czy ktoś Ci płaci za wypisywanie farmazonów?

        Spokojnie towarzysze i na was przyjdzie kolej.
    • kamerdyner4 Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 16:07
      emerytury.wp.pl/POD,2,a,2,b,3,wid,8847206,wiadomosc.html?rfbawp=1178287537.425&ticaid=13af0



      III RP nie byla wcale lepsza / od IV RP/
    • andrzej.sawa Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 16:07
      A kto w twojej rodzince bierze taką emeryturkę?
      • babilonupada Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 16:09
        właśnie dlatego,żeby nie dopuścić do precedensu nie wolno pozwolić prawicy na
        barbarzyństwo łamania praw człowieka
        • andrzej.sawa Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 17:43
          Barbarzyństwem jest pisanie przez ciebie takich głupot.
          • babilonupada Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 17:44
            no nie wolno stosować odpowiedzialności zbiorowej
            Koniec i kropka
    • babilonupada Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 17:36
      totalitarne metody dyskwalifikują Kaczyńskich jako polityków
    • lauriane Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 17:47
      babilonupada napisał:

      > stosowanie odpowiedzialności zbiorowej wobec byłych funkcjonariuszy UB i SB
      > jest sprzeczne z Prawami Człowieka
      L. No pewnie, czlonkowie gestapo tez powinni zostac zrehabilitowani.....
      J.C.
      • babilonupada Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 17:48
        tylko niedouk może porównywać sb z gestapo
        • lauriane Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 17:57
          babilonupada napisał:

          > tylko niedouk może porównywać sb z gestapo
          L. sb to mutant ub; ub=gestapo, tak jak nazizm=stalinizm, badz walka klas=walka
          ras.....
          Co Ty na to komiku ?
          J.C.
        • andrzej.sawa Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 18:32
          jedna swołocz
    • kubala11 Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 04.05.07, 18:14
      Zrób maniferstację, dokonaj samospalenia w obronie tych biednych ...piiii...
      (autocenzura) albo strzel se w łeb tylko proszę, nie nudź.:)
    • 1normalnyczlowiek11 Wg prawa EU, im więcej bandytów tym lepiej? 04.05.07, 18:22
      babilonupada napisał:
      > stosowanie odpowiedzialności zbiorowej wobec byłych funkcjonariuszy UB i SB
      > jest sprzeczne z Prawami Człowieka
      ---> Nic prostszego, jak działać w wieloosobowej bandzie. Zawsze jeden będzie
      zabijał. Sądy nic mu nie zrobią, bo nie ma odpowiedzialności zbiorowej.
      • tornson To może do pierdla całą solidarność, za bezprawną 05.05.07, 21:53
        gangstersko-terrorystyczną działalność w latach 80ych.
    • naura Nie ma mowy o odpowiedzialności zbiorowej, tylko 04.05.07, 18:22
      o przywrócenie normalności.
      Nikt nie chce zabierać funkcjonariuszom emerytur, tylko DODATKI. W tej chwili
      oficer SB dostaje emerytury nawet 8 000 zł, a jego ofiara 1 000 zł.
      Funkcjonariusze mieli w pracy liczne przywileje, a na emeryturę przechodzili
      wcześniejszą.
      Gdy zaczną dostawać taką samą emeryturę, jak ich ofiary, trochę się wyrównają
      krzywdy.
      • babilonupada to działanie rodem z faszystowskich Niemiec 05.05.07, 08:44
        naura napisała:

        > o przywrócenie normalności.
        > Nikt nie chce zabierać funkcjonariuszom emerytur, tylko DODATKI. W tej chwili
        > oficer SB dostaje emerytury nawet 8 000 zł, a jego ofiara 1 000 zł.
        > Funkcjonariusze mieli w pracy liczne przywileje, a na emeryturę przechodzili
        > wcześniejszą.
        > Gdy zaczną dostawać taką samą emeryturę, jak ich ofiary, trochę się wyrównają
        > krzywdy.
        • naura Bzdura. Niemcy po wojnie przeprowadzili 05.05.07, 09:51
          denazyfikację, a po upadku muru berlińskiego - upublicznili archiwa Stasi i
          pozbyli się z życia publicznego najgorszych podleców.
          Musisz przyznać, że nienajgorzej na tym wyszli ...
      • tornson Jego "ofiara" łamała prawo, więc niech się cieszy 05.05.07, 21:53
        że przynajmniej 1000 dostaje.
    • kazuyoshi078 [...] 04.05.07, 18:36
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • 1normalnyczlowiek11 Iwiński uważa,że to były prawa słusznie nabyte (!) 04.05.07, 18:40
        kazuyoshi078 napisał:
        > Bo to tacy rycerze byli i ideowcy, tak tak :)
        ---> Oni się wykazali (w biciu i zabijaniu), więc im się słusznie należy.
        • mike.recz Oni się wykazali (w biciu i zabijaniu) 05.05.07, 10:33
          Od tego mamy sądy.Było przestępstwo,to powinna być kara.Świadkowie przecież
          żyją.Co z wojskiem i milicją?





          1normalnyczlowiek11 napisał:
          • babilonupada Re: Oni się wykazali (w biciu i zabijaniu) 05.05.07, 10:35
            nie dajmy się zwariować , a może potem służba zdrowia i strażacy, kolejarze i
            górnicy, a w końcu wszyscy którzy wtedy żyli i pracowali
            • mike.recz Re: Oni się wykazali (w biciu i zabijaniu) 05.05.07, 10:43
              Dla mnie sytuacja jest prosta.Powinno się ścigać dokonane przestępstwa.
              Dobieranie się do emerytur jest głupie i niebezpieczne.
    • babilonupada pokaż kraj bez służb bezpieczeństwa 05.05.07, 09:15
      babilonupada napisał:

      > stosowanie odpowiedzialności zbiorowej wobec byłych funkcjonariuszy UB i SB
      > jest sprzeczne z Prawami Człowieka
      • redaktor.terlik Ależ ten Kuchciński jest odważny ! Teraz. 05.05.07, 09:57
        Wtedy dwa razy zesrał się ze strachu na samą myśl, że jakiś ORMOwiec mógłby
        przyłapać go na wąchaniu butaprenu.
    • danus01 Re: IV RP faszyzuje- odpowiedzialność zbiorowa 05.05.07, 10:49
      babilonupada napisał:

      > stosowanie odpowiedzialności zbiorowej wobec byłych funkcjonariuszy UB i SB
      > jest sprzeczne z Prawami Człowieka

      wszyscy tzw. 'normalni' obywatele podlegamy finansowej odpowiedzialnosci
      zbiorowej ustalanych uchwal zawierajacych elementy finansowe.
      ponoc wedlug prawa udzialu 2o/80
      • karol.kowalik5 Kuchciński bohater po 2005 roku. 05.05.07, 20:46
        Przed tym bohater akcji "Hiacynt" ... ?
    • w11mil podasz przykład dobrego gestapowca aby podwazyc 05.05.07, 21:55
      sens ustawy denazyfikacyjnej?

      babilonupada napisał:
      > stosowanie odpowiedzialności zbiorowej wobec byłych funkcjonariuszy UB i SB
      • dekaczyzacja Re: podasz przykład dobrego gestapowca aby podwaz 05.05.07, 21:58
        w11mil napisała:

        > sens ustawy denazyfikacyjnej?


        Ale u nas nikt nie chce dekomunizacji!!!
        Komuchy są w IV RP ministrami jak minister Jasiński z PZPR.
        Więc co tu wyjeżdżasz z denazyfikacją?
    • pla_cebo A co to za prawa czlowieka? 05.05.07, 22:00
      Prawa czlowieka nie obejmuja zbrodniarzy.
      • dekaczyzacja Re: A co to za prawa czlowieka? 05.05.07, 22:12
        pla_cebo napisała:

        > Prawa czlowieka nie obejmuja zbrodniarzy.


        Mówisz o sobie, zbrodniarzu?
        Możesz zrezygnować ze swoich praw. :-)

        A poważnie jeżeli nie jesteś zbrodniarzem i debilem,
        to pownieneś dążyć do postawienia zbrodniarzy przed sądem.

        A nie zastanawiać się jakiej wysokości emeryturę ma dostawać zbodniarz,
        1000 zł czy 500 zł.
        To świadczy o skaczynieniu i sPiSieniu mózgu.
        • karol.kowalik5 IV Rzesza ma prawa człowieka w doopie. 06.05.07, 12:09
          Ale Naród ma w swojej doopie animatorów tego bantustanu.
    • travel_wawa Nie ma IV RP. To twór wirtualny. 06.05.07, 12:20
      To jest takie nierealistyczne marzenie pewnej czesci społeczeństwa
      opowiadającej się za zamordyzmem, za rządami "silnej ręi" za porządkiem
      wprowadzanym przez silne państwo, za stosowaniem przymusu państwowego gdzie sie
      da.

      Problem polega na tym, że IV RP nie mogła by być członkiem UE.
      A członkostwo Polski w Unii jest nieodwracalne :))))))
      • prof.penduszko Re: Nie ma IV RP. To twór wirtualny. 07.05.07, 10:28
        travel_wawa napisał:

        > To jest takie nierealistyczne marzenie pewnej czesci społeczeństwa
        > opowiadającej się za zamordyzmem, za rządami "silnej ręi" za porządkiem
        > wprowadzanym przez silne państwo, za stosowaniem przymusu państwowego gdzie
        sie
        >
        > da.
        >
        > Problem polega na tym, że IV RP nie mogła by być członkiem UE.
        > A członkostwo Polski w Unii jest nieodwracalne :))))))
        Hm.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka