Gość: ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.07, 00:04 tez tamtedy czesto przechodze! koszmar!! polecam rowniez zejscie na peron wkd tuz przy biurowcu Swedecentre (ex-Ikea). tam dopiero jest klimatycznie :> Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Fretka no zdecydowanie nie nalezy mowic: IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.03.07, 00:05 "jak w Pcimiu", bo obrażałbym Pcim - mówi pan Jerzy. Pcim jest spoko, miłe miasteczko na trasie do Zakopanego Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ~pozdrawiam Kolej wita was, jak umie IP: *.gdynia.mm.pl 02.03.07, 00:17 Nic dodać , nic ująć. To jest tylko bardzo drobny fragmencik tego w co zamenia się nasza stolica.Nie wspomnę już o polityce wizerunkowej. Albo szmaty zamiast elewacji, albo domowym sposobem reklamujące się sklepy z odzieżą z odzysku. Ciucholandy jeden obok drugiego wzdłuż Marszałkowskiej i dalej Puławską aż do Woronicza. To sie dobrze komponuje ze stylem estetycznym stadionu dziesięciolecia. Wyraźna koncepcja wizerunku stołecznego miasta zarysowana. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: warszawianka To tylko niewielki procent warszawskiej brzydoty IP: *.telia.com 02.03.07, 07:37 Należałoby osoby odpowiadające za wygląd Warszawy wysadzić z ich bryk i zagonić na spacer po Warszawie. Centrum Warszawy z tymi wszystkimi łóżeczkami sprzedawców, z oklejonymi ogłoszeniami przystankami i z takimi arcydziełami, jakie pokazał pan Jerzy - jest ohydne. Ale w innych miejscach Warszawy nie jest lepiej. Ostatnio spacerowałam Targową. Nie dość, że jest na niej kilkanaście ciucholandów - a uważam, że sklepy z używaną odzieżą n i e p o w i n n y być na głównych ulicach dzielnic - to jest też sporo łóżeczek z badziewiem, tudzież budek o wątpliwej architekturze z żarciem. Aż się rz..ać chce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: warszawianka A Dworzec Wschodni to jeden wielki syf! IP: *.telia.com 02.03.07, 07:42 Zapomniałam napisać, że któregoś wieczoru odbierałam kogoś z Dworca Wschodniego. To jest dopiero kolejowy SYF! W dodatku pełno bezdomnych od strony Lubelskiej, od których na kilometr tak śmierdzi, że trzeba cały czas iść na wdechu. Przyjrzałam się każdemu zakątkowi dworca - nadaje się do kapitalnego remontu. Dobrze, że chociaż te stragany zabrano z przejścia, przynajmniej człowiek nie musi się przeciskać. A jaka fatalna jakość zapowiedzi pociągów. Głośno jak diabli, a nic nie można zrozumieć. Zegar od strony Kijowskiej od kilku lat jest nieczynny, a przecież tak niewiele kosztuje jego naprawienie. Żenada. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zoltek Re: A Dworzec Wschodni .... e tam IP: *.bof.fi 02.03.07, 08:53 Moim zdaniem Wschodni nie jest zly. Przynajmniej w porownaniu z Centralnym, ktory z zalozenia ma byc reprezentacyjny. Fakt ze bywam raczej od Kijowskiej i raczej nie w zime, ale ogolnie robi na mnie znacznie lepsze wrazenie - dzieki peronom na zewnatrz jest tam jako taki dostep do powietrza (relatywnie) a co do remontu - duzo mniejszym kosztem moznaby go naprawde przyzwoicie wyszykowac... Odpowiedz Link Zgłoś
arawicz kontrasty 02.03.07, 08:50 dlatego blizej nam do stolic azjatyckich - miasto kontrastów. luksus po sąsiedzku z syfem i smordem... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qqq Kolej wita was, jak umie IP: *.fuw.edu.pl 02.03.07, 10:32 Warto tez chyba zajac sie tematem budynku na rogu Emilii Plater i Jerozolimskich. Calkiem ladna kamienica od kilku lat niszczeje, a brud i smrod panujacy w tamtym miejscu jest nie do wytrzymania. Odpowiedz Link Zgłoś
janfranciszek 50 lat temu (pół wieku!) byli architekci 02.03.07, 10:39 którzy za zamówienie miasta?, PKP? zaprojektowali przystanki i stacje PKP linii średnicowej począwszy od Dworca wschodniego do Zachodniego. Na tamte czasy była to nowoczesna, przyciągająca wzrok architektura. Teraz to wszystko jest brudne, zniszczone, zapyziałe więc co sie dziwić, że ludzie nie chcą korzystać z komunikacji publicznej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: warszawianka Warszawa będzie śmierdziała, dopóki nie będzie IP: *.telia.com 02.03.07, 10:46 Warszawa będzie śmierdziała, dopóki nie będzie porządnych toalet - a nie tojtojek, do których brzydziłabym się wejść. Porządnych toalet za złotówkę plus akcja przyzwyczajająca facetów do ich korzystania, a nie do ich omijania. W prawobrzeżnej Warszawie toalet mniej niż na lekarstwo. PS. A na Dworcu Centralnym nie byłam od lat. Natomiast Dworzec Zachodni jest tak samo syfiasty jak i Wschodni. Najbardziej odstraszają mnie tam te okropne stoiska-łóżeczka z jakimś badziewiem oraz barki z podejrzanymi typami. Tfu! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomek Niemcy bardziej dbali !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.07, 15:42 To szokujące ale w czasie okupacji niemieckiej w Warszawie, W CZASIE II WOJNY SWIATOWEJ , NIEMCY (Naziści) odnowili nam (po polskiej niedokończonej budowie i po ich niemieckich bombardowaniach) warszawski Dworzec Główny, dach załatali, dbali o czystość i nie zlikwidowali polskich napisów tylko dodali swoje. REASUMUJĄĆ: TO WSTYD, za czasów niemieckich zbrodniarzy mieliśmy czyściutkie i bezwonne stacje kolejowe w stolicy! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lon Re: Kolej wita was, jak umie IP: *.lubin.dialog.net.pl 02.03.07, 17:31 macie taki syf bo sami tego chcecie nie potrafiac sobie wybrac porzadnej wladzy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Warszawianka Re: Kolej wita was, jak umie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.07, 19:03 Gość portalu: lon napisał(a): > macie taki syf bo sami tego chcecie nie potrafiac sobie wybrac porzadnej wladzy A ty myślisz, że tak jest od kilku miesięcy???? Tak jest od kilku lat, za rządów L.K. bardzo się pogłębił ten syf!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ion Re: Kolej wita was, jak umie IP: *.lubin.dialog.net.pl 02.03.07, 19:30 to mowie wlasnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Warszawianka I jeszcze przystanek autobusowy w stronę Ochoty! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.07, 18:59 Tam latem smród bije w niebiosy!! bezdomni śpią na ławkach w wiatach albo obok ..... nie ma gdzie przysiąść, mimo że są dwie wiaty z ławkami. To SKANDAL, że urzędnicy Śródmieścia NIGDY nie zaglądają w okolice Dworca Centralnego - tam przecież powinno być bardzo porządnie, to wizytówka Dzielnicy i Warszawy, tam wychodzą na miasto przyjeżdżający PKP - i co widzą??? SLAMSY!!! Odpowiedz Link Zgłoś
acsl Re: I jeszcze przystanek autobusowy w stronę Ocho 02.03.07, 20:29 Absolutnie się z tym zgadzam. Okolice Centralnego, jak i w ogóle okolice dworców warszawskich winny były wyglądem przypominać chociażby te same budynki z przed lat... Bajzel, który widzę niemalże codziennie, to nic innego jak wstyd nie tyle dla miasta, co dla nas - mieszkańców. Urzędnik ma to i tak gdzieś. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jacek Jest czysto i nowocześnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.07, 22:16 ALE niestety tylko: na stacji PKP Powiśle (obok Muzeum Wojska Polskiego) oraz PKP Śródmieście (pod PKIN). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wowo Re: I jeszcze przystanek autobusowy w stronę Ocho IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.07, 19:21 Dobrze pamiętam, jak Warszawiacy oburzali się, że policja usuwa bezdomnych z dworców kolejowych. Cała Polska oglądała w TV solidaryzujących się z brudasami i upijusami. Do noclegowni nie chcieli iść, tam musieliby się umyć i wytrzeźwieć, a nie mieli na to ochoty. Inna sprawa, to czystość. W europejskich miastach w godzinach nocnych dworce są zamykane przez dwie, trzy godziny i w tym czasie doprowadza się je do czystości. U nas w trosce o podróżnych nie stosuje się takich praktyk. A że człowiek boi się stanąć obok ławki na peronie, żeby go coś nie oblazło, to już inna sprawa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: LUDWIGVANBEETHOVEN Re: I jeszcze przystanek autobusowy w stronę Ocho IP: *.rev.stofanet.dk 06.03.07, 20:06 A po co nam tu w stolicy turysci!!!!Natomiast urzedasy wsiada se do ich limuzyn za nasze pieniadze i pojada daleko od tego syfa,a my mieszkancy Warszawy zostajemy z gownem i wstydem jesli jakis zablakany turysta tu wysiadzie....Zenada i tragedia w jednym! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: autor najwazniejsze, ze beda nowe "amerykanskie" IP: *.chello.pl 02.03.07, 20:13 wiezowce jako tlo do seriali o milosci, kryminalnych, wiadomosci, programow spolecznych,seriali komediowych ...a sojusznik bedzie zadowolony. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jacek Najgorsza stacja kolejowa w Warszawie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.07, 22:33 Ogłaszam konkurs! Moje typy: 1)PKP Stadion (największy smród, chaos,wszystko oplakatowane i w reklamach, błoto po kostki zimą i jesienią ; bandyci, narkomani, menele NONSTOP; WYGLADA JAK STACJA PO ZAMACHACH BOMBOWYCH, nocą prawie brak lamp ; zero ciekawej architektury poza dachem betonowym w formie wielkiego orzecha ale to wątpliwe piekno;brzydkie budynki) 2) WKD Srodmiescie (ruina , brud, jedyny ciekawy element to aktualnie zrujnowany betonowy daszek w ksztalcie naleśnika) 3) PKP Ochota (ruina, brud, ALE doskonala architektura awangardowa, wyglada jak przepiekny niemiecki dekonstruktywizm lat.90 naprawde!!!) 4) PKP W.Wschodnia (brud,ruina, brzydkie budynki) 5) PKP W. Centralna (ruina, brudno, bandyci,narkomani, (TAKŻE obcokrajowcy, aktorzy,znane zespoły ) brak wind ALE doskonała bryla i forma postmodernistyczna lat 70.) 6) PKP Srodmiescie (czysto,monumentalna ciekawa arch. lat 50.,ALE woda sie leje ze stropu nawet po dlugich remontach) 7)PKP Powisle (czysto, awangardowa piękna architektura) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: warszawianka Wszystkie dworce są okropne IP: *.telia.com 03.03.07, 14:22 Trzepa podsumować nasze narzekania - wszystkie dworce kolejowe w Warszawie - czyli jak nie patrzeć w stolicy państwa Unii - są obrzydliwe. Tylko czy to nasze narzekanie coś da? Czy Gazeta opublikuje nasze błagania o natychmiastowe remonty dworców w Warszawie? Może i popisze, ale i tak g.... z tego będzie, bo oczywiście kolei nie stać na remonty. Nawet jeśli jej nie stać, to utrzymanie czystości i ładu na dworcach można osiągnąć niewielkim kosztem, trzeba tylko chcieć. I niech szanowna Dyrekcja PKP ruszy tyłki zza biurek i pospaceruje sobie po dworcach, nocą też. Nocą Wschodni to jedno wielkie okropieństwo i w dodatku śmierdzące. Poza tym należałoby zadbać o wygląd dworców i usunąć z nich wszelkie łóżeczka polowe z tandetą, co zohydza te dworce do końca. A tak naprawdę to ja bardzo lubię jeździć pociągami i korzystam z nich. Ale dworce w Warszawie to nasza kolejowa hańba. Odpowiedz Link Zgłoś