Dodaj do ulubionych

Kolej wita was, jak umie

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.07, 00:04
tez tamtedy czesto przechodze! koszmar!!
polecam rowniez zejscie na peron wkd tuz przy biurowcu Swedecentre (ex-Ikea).
tam dopiero jest klimatycznie :>
Obserwuj wątek
    • Gość: Fretka no zdecydowanie nie nalezy mowic: IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.03.07, 00:05
      "jak w Pcimiu", bo obrażałbym Pcim - mówi pan Jerzy.

      Pcim jest spoko, miłe miasteczko na trasie do Zakopanego
    • Gość: ~pozdrawiam Kolej wita was, jak umie IP: *.gdynia.mm.pl 02.03.07, 00:17
      Nic dodać , nic ująć. To jest tylko bardzo drobny fragmencik tego w co
      zamenia się nasza stolica.Nie wspomnę już o polityce wizerunkowej. Albo
      szmaty zamiast elewacji, albo domowym sposobem reklamujące się sklepy z
      odzieżą z odzysku. Ciucholandy jeden obok drugiego wzdłuż Marszałkowskiej i
      dalej Puławską aż do Woronicza. To sie dobrze komponuje ze stylem estetycznym
      stadionu dziesięciolecia. Wyraźna koncepcja wizerunku stołecznego miasta
      zarysowana.
      • Gość: warszawianka To tylko niewielki procent warszawskiej brzydoty IP: *.telia.com 02.03.07, 07:37
        Należałoby osoby odpowiadające za wygląd Warszawy wysadzić z ich bryk i zagonić
        na spacer po Warszawie. Centrum Warszawy z tymi wszystkimi łóżeczkami
        sprzedawców, z oklejonymi ogłoszeniami przystankami i z takimi arcydziełami,
        jakie pokazał pan Jerzy - jest ohydne. Ale w innych miejscach Warszawy nie jest
        lepiej. Ostatnio spacerowałam Targową. Nie dość, że jest na niej kilkanaście
        ciucholandów - a uważam, że sklepy z używaną odzieżą n i e p o w i n n y
        być na głównych ulicach dzielnic - to jest też sporo łóżeczek z badziewiem,
        tudzież budek o wątpliwej architekturze z żarciem. Aż się rz..ać chce.
        • Gość: warszawianka A Dworzec Wschodni to jeden wielki syf! IP: *.telia.com 02.03.07, 07:42
          Zapomniałam napisać, że któregoś wieczoru odbierałam kogoś z Dworca Wschodniego.
          To jest dopiero kolejowy SYF! W dodatku pełno bezdomnych od strony Lubelskiej,
          od których na kilometr tak śmierdzi, że trzeba cały czas iść na wdechu.
          Przyjrzałam się każdemu zakątkowi dworca - nadaje się do kapitalnego remontu.
          Dobrze, że chociaż te stragany zabrano z przejścia, przynajmniej człowiek nie
          musi się przeciskać. A jaka fatalna jakość zapowiedzi pociągów. Głośno jak
          diabli, a nic nie można zrozumieć. Zegar od strony Kijowskiej od kilku lat jest
          nieczynny, a przecież tak niewiele kosztuje jego naprawienie. Żenada.
          • Gość: zoltek Re: A Dworzec Wschodni .... e tam IP: *.bof.fi 02.03.07, 08:53
            Moim zdaniem Wschodni nie jest zly. Przynajmniej w porownaniu z Centralnym,
            ktory z zalozenia ma byc reprezentacyjny. Fakt ze bywam raczej od Kijowskiej i
            raczej nie w zime, ale ogolnie robi na mnie znacznie lepsze wrazenie - dzieki
            peronom na zewnatrz jest tam jako taki dostep do powietrza (relatywnie) a co do
            remontu - duzo mniejszym kosztem moznaby go naprawde przyzwoicie wyszykowac...
    • arawicz kontrasty 02.03.07, 08:50
      dlatego blizej nam do stolic azjatyckich - miasto kontrastów. luksus po
      sąsiedzku z syfem i smordem...
    • Gość: qqq Kolej wita was, jak umie IP: *.fuw.edu.pl 02.03.07, 10:32
      Warto tez chyba zajac sie tematem budynku na rogu Emilii Plater i
      Jerozolimskich. Calkiem ladna kamienica od kilku lat niszczeje, a brud i smrod
      panujacy w tamtym miejscu jest nie do wytrzymania.
    • janfranciszek 50 lat temu (pół wieku!) byli architekci 02.03.07, 10:39
      którzy za zamówienie miasta?, PKP? zaprojektowali przystanki i stacje PKP linii
      średnicowej począwszy od Dworca wschodniego do Zachodniego. Na tamte czasy była
      to nowoczesna, przyciągająca wzrok architektura. Teraz to wszystko jest brudne,
      zniszczone, zapyziałe więc co sie dziwić, że ludzie nie chcą korzystać z
      komunikacji publicznej.
      • Gość: warszawianka Warszawa będzie śmierdziała, dopóki nie będzie IP: *.telia.com 02.03.07, 10:46
        Warszawa będzie śmierdziała, dopóki nie będzie porządnych toalet - a nie
        tojtojek, do których brzydziłabym się wejść. Porządnych toalet za złotówkę
        plus akcja przyzwyczajająca facetów do ich korzystania, a nie do ich omijania.
        W prawobrzeżnej Warszawie toalet mniej niż na lekarstwo.
        PS. A na Dworcu Centralnym nie byłam od lat. Natomiast Dworzec Zachodni jest
        tak samo syfiasty jak i Wschodni. Najbardziej odstraszają mnie tam te okropne
        stoiska-łóżeczka z jakimś badziewiem oraz barki z podejrzanymi typami. Tfu!
        • Gość: Tomek Niemcy bardziej dbali !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.07, 15:42
          To szokujące ale w czasie okupacji niemieckiej w Warszawie, W CZASIE II WOJNY
          SWIATOWEJ , NIEMCY (Naziści) odnowili nam (po polskiej niedokończonej budowie i
          po ich niemieckich bombardowaniach) warszawski Dworzec Główny, dach załatali,
          dbali o czystość i nie zlikwidowali polskich napisów tylko dodali swoje.
          REASUMUJĄĆ: TO WSTYD, za czasów niemieckich zbrodniarzy mieliśmy czyściutkie i
          bezwonne stacje kolejowe w stolicy!
    • Gość: lon Re: Kolej wita was, jak umie IP: *.lubin.dialog.net.pl 02.03.07, 17:31
      macie taki syf bo sami tego chcecie nie potrafiac sobie wybrac porzadnej wladzy.
      • Gość: Warszawianka Re: Kolej wita was, jak umie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.07, 19:03
        Gość portalu: lon napisał(a):

        > macie taki syf bo sami tego chcecie nie potrafiac sobie wybrac porzadnej wladzy

        A ty myślisz, że tak jest od kilku miesięcy????
        Tak jest od kilku lat, za rządów L.K. bardzo się pogłębił ten syf!!
        • Gość: Ion Re: Kolej wita was, jak umie IP: *.lubin.dialog.net.pl 02.03.07, 19:30
          to mowie wlasnie.
    • Gość: Warszawianka I jeszcze przystanek autobusowy w stronę Ochoty! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.07, 18:59
      Tam latem smród bije w niebiosy!! bezdomni śpią na ławkach w wiatach albo obok
      ..... nie ma gdzie przysiąść, mimo że są dwie wiaty z ławkami.

      To SKANDAL, że urzędnicy Śródmieścia NIGDY nie zaglądają w okolice Dworca
      Centralnego - tam przecież powinno być bardzo porządnie, to wizytówka Dzielnicy
      i Warszawy, tam wychodzą na miasto przyjeżdżający PKP - i co widzą??? SLAMSY!!!
      • acsl Re: I jeszcze przystanek autobusowy w stronę Ocho 02.03.07, 20:29
        Absolutnie się z tym zgadzam. Okolice Centralnego, jak i w ogóle okolice
        dworców warszawskich winny były wyglądem przypominać chociażby te same budynki
        z przed lat... Bajzel, który widzę niemalże codziennie, to nic innego jak wstyd
        nie tyle dla miasta, co dla nas - mieszkańców. Urzędnik ma to i tak gdzieś.
        • Gość: Jacek Jest czysto i nowocześnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.07, 22:16
          ALE niestety tylko: na stacji PKP Powiśle (obok Muzeum Wojska Polskiego) oraz
          PKP Śródmieście (pod PKIN).
      • Gość: wowo Re: I jeszcze przystanek autobusowy w stronę Ocho IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.07, 19:21
        Dobrze pamiętam, jak Warszawiacy oburzali się, że policja usuwa bezdomnych z
        dworców kolejowych. Cała Polska oglądała w TV solidaryzujących się z brudasami
        i upijusami. Do noclegowni nie chcieli iść, tam musieliby się umyć i
        wytrzeźwieć, a nie mieli na to ochoty.
        Inna sprawa, to czystość. W europejskich miastach w godzinach nocnych dworce są
        zamykane przez dwie, trzy godziny i w tym czasie doprowadza się je do
        czystości. U nas w trosce o podróżnych nie stosuje się takich praktyk. A że
        człowiek boi się stanąć obok ławki na peronie, żeby go coś nie oblazło, to już
        inna sprawa.
      • Gość: LUDWIGVANBEETHOVEN Re: I jeszcze przystanek autobusowy w stronę Ocho IP: *.rev.stofanet.dk 06.03.07, 20:06
        A po co nam tu w stolicy turysci!!!!Natomiast urzedasy wsiada se do ich limuzyn
        za nasze pieniadze i pojada daleko od tego syfa,a my mieszkancy Warszawy
        zostajemy z gownem i wstydem jesli jakis zablakany turysta tu
        wysiadzie....Zenada i tragedia w jednym!
    • Gość: autor najwazniejsze, ze beda nowe "amerykanskie" IP: *.chello.pl 02.03.07, 20:13
      wiezowce jako tlo do seriali o milosci, kryminalnych, wiadomosci, programow
      spolecznych,seriali komediowych ...a sojusznik bedzie zadowolony.
      • Gość: Jacek Najgorsza stacja kolejowa w Warszawie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.07, 22:33
        Ogłaszam konkurs!
        Moje typy:
        1)PKP Stadion (największy smród, chaos,wszystko oplakatowane i w reklamach,
        błoto po kostki zimą i jesienią ; bandyci, narkomani, menele NONSTOP; WYGLADA
        JAK STACJA PO ZAMACHACH BOMBOWYCH, nocą prawie brak lamp ; zero ciekawej
        architektury poza dachem betonowym w formie wielkiego orzecha ale to wątpliwe
        piekno;brzydkie budynki)
        2) WKD Srodmiescie (ruina , brud, jedyny ciekawy element to aktualnie
        zrujnowany betonowy daszek w ksztalcie naleśnika)
        3) PKP Ochota (ruina, brud, ALE doskonala architektura awangardowa, wyglada jak
        przepiekny niemiecki dekonstruktywizm lat.90 naprawde!!!)
        4) PKP W.Wschodnia (brud,ruina, brzydkie budynki)
        5) PKP W. Centralna (ruina, brudno, bandyci,narkomani, (TAKŻE obcokrajowcy,
        aktorzy,znane zespoły ) brak wind ALE doskonała bryla i forma
        postmodernistyczna lat 70.)
        6) PKP Srodmiescie (czysto,monumentalna ciekawa arch. lat 50.,ALE woda sie leje
        ze stropu nawet po dlugich remontach)
        7)PKP Powisle (czysto, awangardowa piękna architektura)
        • Gość: warszawianka Wszystkie dworce są okropne IP: *.telia.com 03.03.07, 14:22
          Trzepa podsumować nasze narzekania - wszystkie dworce kolejowe w Warszawie -
          czyli jak nie patrzeć w stolicy państwa Unii - są obrzydliwe. Tylko czy to
          nasze narzekanie coś da? Czy Gazeta opublikuje nasze błagania o natychmiastowe
          remonty dworców w Warszawie? Może i popisze, ale i tak g.... z tego będzie, bo
          oczywiście kolei nie stać na remonty. Nawet jeśli jej nie stać, to utrzymanie
          czystości i ładu na dworcach można osiągnąć niewielkim kosztem, trzeba tylko
          chcieć. I niech szanowna Dyrekcja PKP ruszy tyłki zza biurek i pospaceruje sobie
          po dworcach, nocą też. Nocą Wschodni to jedno wielkie okropieństwo i w dodatku
          śmierdzące. Poza tym należałoby zadbać o wygląd dworców i usunąć z nich
          wszelkie łóżeczka polowe z tandetą, co zohydza te dworce do końca.
          A tak naprawdę to ja bardzo lubię jeździć pociągami i korzystam z nich.
          Ale dworce w Warszawie to nasza kolejowa hańba.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka