Dodaj do ulubionych

Odkładać 100 zł na emeryturę? To jest nic

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.09.10, 23:19
Wypadałoby mniej okradać oszczędzających na emeryturę. Począwszy od likwidacji podatku Belki aż do zagonienia banksterów, do dbania o zyski z takich oszczędności.
Obserwuj wątek
    • Gość: Ma Odkładać 100 zł na emeryturę? To jest nic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.09.10, 23:28
      Nie oszukujmy się: w sytuacji, gdy wielu ludziom nie starcza pensji na finansowanie bieżących potrzeb a wysłanie choćby jednego dziecka do szkoły oznacza niebezpieczne zadłużanie (większość znanych mi osób), odkładanie nawet 100zł miesięcznie pozostaje w sferze czystej abstrakcji. Więc po co wkur... ludzi takimi artykułami? Jednych nie stać i nie odłożą, inni mają kasy jak lodu i mają to w d... Nie znam opcji pośrednich, a przecież w sumie tekst jest dla tych żyjących ponad stan, którzy mogliby sobie wrzucać np tysiąc miesięcznie w odpowiednio opłacalną skarbonkę a tego nie robią, ale czy do nich dotrze, a jeśli tak, to czy wystarczy, by zmusić te osoby do refleksji? Spośród moich znajomych ci, których stać, mają swoje wybrane sposoby inwestowania pieniędzy na przyszłość. Reszta musi kombinować, żeby przeżyć.
      • rydzyk_fizyk Re: Odkładać 100 zł na emeryturę? To jest nic 23.09.10, 23:40
        Przypuszczam, że świadomość konieczności zabezpieczania się na okres emerytalny w Polsce jest większa, ponieważ w krajach zachodnich system jest finansowany z tego co ludzie sami zaoszczędzą.

        Jakie "kraje zachodnie" ten "ekspert" ma na myśli?
      • tornson Re: Odkładać 100 zł na emeryturę? To jest nic 23.09.10, 23:43
        Gość portalu: Ma napisał(a):

        > Nie oszukujmy się: w sytuacji, gdy wielu ludziom nie starcza pensji na finansow
        > anie bieżących potrzeb a wysłanie choćby jednego dziecka do szkoły oznacza nieb
        > ezpieczne zadłużanie (większość znanych mi osób), odkładanie nawet 100zł miesię
        > cznie pozostaje w sferze czystej abstrakcji. Więc po co wkur...
        To bardzo dobrze że są takie artykuły! Problem jest w ludziach którym nie chce się zebrać w kupę i iść pod sejm by żądać gwarancji godnych emerytur. PKB cały czas rośnie, a gnoje mają czelność pie...ć że podobno będzie brakować środków na emerytury! A gó... prawda, jeśli dochód na głowę mieszkańca będzie rósł to nie ma żadnych przesłanek by w jakikolwiek sposób usprawiedliwiać pomysł rządu na głodzenie przyszłych emerytów.
        • Gość: Macho Re: Odkładać 100 zł na emeryturę? To jest nic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.09.10, 23:54
          Panie kolego. Przez budżet przepływa zaledwie 19% procent PKB. Ten wskaźnik stawia nas na równi z Murzynami i USA. Skoro rząd nie jest zainteresowany szerszym udziałem w korzystaniu z owoców pracy montowni im. Balcerowicza, nie ma takiej możliwości by miał forsę na emerytury. Przynajmniej na razie.
          • tornson Re: Odkładać 100 zł na emeryturę? To jest nic 24.09.10, 00:06
            Gość portalu: Macho napisał(a):

            > Panie kolego. Przez budżet przepływa zaledwie 19% procent PKB. Ten wskaźnik sta
            > wia nas na równi z Murzynami i USA. Skoro rząd nie jest zainteresowany szerszym
            > udziałem w korzystaniu z owoców pracy montowni im. Balcerowicza, nie ma takiej
            > możliwości by miał forsę na emerytury. Przynajmniej na razie.
            Otóż to! Ten rząd, w sumie cały ten układ (POPiS) musi zostać zmieciony! Do ludzi musi tylko dotrzeć że dalsze trwanie turboliberałów, katoli, bantustanizacji gospodarki i karmienia kleru miliardami, doprowadzi za 20-30 do głodujących emerytów!
            • Gość: Macho Re: Odkładać 100 zł na emeryturę? To jest nic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.10, 00:10
              Problemem Polski są rządy pajdokracji - gó...arstwa co kradło Księżyc i malowało kominy.
              I taki jest ich poziom postrzegania i rozumienia spraw. Polsce potrzeba rządu który zajmie się rozwiązywaniem problemów a nie ustalaniem kto kogo i z którego stołka wypiermandoli.
              • Gość: Marcin Re: Odkładać 100 zł na emeryturę? To jest nic IP: 80.54.33.* 24.09.10, 07:58
                Szkoda czasu na komentarz do rzeczy oczywistych więc filmik:
                www.youtube.com/watch?v=N4r2ba83MfE
      • Gość: Mario Re: Odkładać 100 zł na emeryturę? To jest nic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.10, 12:09
        "tekst jest dla tych żyjących ponad stan". Czy możesz zdefiniować, co to znaczy "ponad stan"? Czy to znaczy 1000 zł, 10000 czy 100000 zł miesięcznie? A nie przyszło ci do głowy ,że niektórzy ludzie ciężko pracują i dlatego maja więcej niż inni? Ja zarabiam około 20,000 zł miesięcznie, ale zapie...m od świtu do nocy w mojej firmie, gdy inni już dawno posadzili dupę przed telewizorem. Czy żyję ponad stan?
        • aleks652 Re: Odkładać 100 zł na emeryturę? To jest nic 30.09.10, 13:33
          I masz czas żeby pisać posty na forum gazety? Chyba jednak taki zarobiony nie jesteś...

          Informacje o emeryturach
    • Gość: Facet Re: Odkładać 100 zł na emeryturę? To jest nic IP: 78.151.218.* 23.09.10, 23:29
      Jakie jest prawdopodobieństwo, że dożyję emerytury, jeżeli wiek emerytalny rośnie i za 30 lat będzie to pewnie 70 lat? Ile procent mężczyzn dożywa 70 roku życia?
      • Gość: nitz84 Re: Odkładać 100 zł na emeryturę? To jest nic IP: *.chello.pl 23.09.10, 23:43
        Teraz czy za 40 lat? Skąd wiesz, może jesteśmy pokoleniem, co na luzach dożyje stówki.
        • Gość: nitz84 Re: Odkładać 100 zł na emeryturę? To jest nic IP: *.chello.pl 23.09.10, 23:44
          A chyba nie muszę mówić, że wtedy system emerytalny - jakikolwiek może się iść paść.
          • Gość: Macho Re: Odkładać 100 zł na emeryturę? To jest nic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.09.10, 23:51
            Dożycie do 100?
            Chyba żartujesz. Przy tak nędznej jak obecnie tzw. służbie zdrowia to niewykonalne.
            System oczywiście nie musi iść się paść. Wszystko zależy od tego w jakiej mierze będzie zasilany z budżetu.
        • Gość: ss Przy naszej służbie zdrowia? Po 75 brak badań IP: *.ip.netia.com.pl 24.09.10, 09:43
          Będą dbać by dożyć najwyżej 60 (odchować dzieciaka i pomóc przy małym wnuku) potem coś wymyślą by obniżyć jeszcze wiek limitujący dostęp do pewnych badań i będziemy wymierać w rok po przejściu na emeryturę
          • Gość: Macho Re: Przy naszej służbie zdrowia? Po 75 brak badań IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.10, 10:02
            Już wymyślili. Nazywa się to "liczba lat życia w zdrowiu". Wg. takiej optyki jeśli ktoś przeżyje 60 lat bez chorób i padnie, jest to zdecydowanie taniej niż miałby żyć 62 lata, przez ostatnie 2 lata chorując.
      • Gość: Macho Re: Odkładać 100 zł na emeryturę? To jest nic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.09.10, 23:49
        Nawet gdybyś dożył, oszczędzanie na emeryturę w ramach wymyślonego systemu filarów jest pomyślane tak by zadbać o rzesze nierobów pasących się na twoim szmalu a nie o ciebie.
        A druga sprawa to doskonale widoczny w czasach kryzysu los oszczędności w papierowych pieniądzach. Nie ma żadnej przeszkody (a i Polska ma w tym praktykę), aby przez manipulacje finansowe efektywnie skonfiskować zaoszczędzone walory.
        Jeśli państwo nie jest w stanie zorganizować systemu oszczędzania na emerytury, a ZUS służy wyłącznie do realizacji polityki przywilejów, uciszania niezadowolonych, dokarmiania nierobów i dystrybucji kiełbasy wyborczej zamiast wypłaty emerytur, to na ch... nam takie państwo.
      • Gość: olo Re: Odkładać 100 zł na emeryturę? To jest nic IP: 151.59.19.* 23.09.10, 23:51
        przecie to Państwo znaczy podatnicy będą niedługo dokładać do ludzi pracujących bo ich porostu nie będzie stać się utrzymać i nie będa płacić za nic, jeśli minimalna będzie dalej na poziomie 1000zl netto i utrzymanie mieszkania ~800zł
        A pamiętajmy ze podwyżki wszystkiego są teraz galopujące:
        A jakieś odkładanie 100zł (wersja lite) wcześniej był artykuł o kwocie 1170zł miesięcznie to jest abstrakcja .

        Praktycznie większość pracuje za minimalna pensję 1000zl netto ,srednia 1500zł to efekt nadgodzin , pracy w święta i nocki.
        artelis.pl/artykuly/15926/srednie-wynagrodzenie-w-polsce
        Wysokość średniej płacy krajowej wywołuje często oburzenie i frustrację. Nic dziwnego skoro okazuje się, że "średniej krajowej" NIE osiąga ponad 65% zatrudnionych....
        ...większość Polaków zarabia mniej niż średnia krajowa. bo najczęściej pobieraną pensją jest kwota 2091,35 złotych brutto (około 1523 złote netto).

        .
        W Polsce jest bardzo drogo a będzie dużo drożej , rosną ceny żywności ,gazu teraz +9% , energii ,wat 23% niedługo 25% , podatki etc.
        biznes.onet.pl/polska-jednym-z-najdrozszych-krajow-pod-wzgledem-k,36941,3556543,1,analizy-detal
        Polska jednym z Polska jednym z najdroższych krajów pod względem kosztów utrzymania mieszkania ~800zł
        A porównując to do zarobków przypomnę 1500zł to jest kosmos nr1. na swiecie

      • Gość: Mario A czy każdy musi iść na emeryturę? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.10, 12:22
        Czy do cholery praca to jakieś piekielne cierpienie? Emerytura nie jest uwieńczeniem życia. Traktujecie pracę jak idioci katolicy życie na ziemi. Czekają tylko na wieczne życie po śmierci pacany myśląc, że życie doczesne to tylko jakiś wstępny okres, który trzeba przeboleć aż przyjdzie cudowna śmierć. Emerytura to nie jest cel życia. Na emeryturę idzie się bo już nie ma się siły pracować.
    • tornson Chrzanić trzeci filar!! 23.09.10, 23:37
      Psim obowiązkiem państwa jest zapewnić ludziom po latach pracy godną emeryturę, Polska niezapewniając tego nie ma prawa zwać się państwem, co najwyżej państwo-podobnym bękartem w ramach UE!
      • Gość: nitz84 Re: Chrzanić trzeci filar!! IP: *.chello.pl 23.09.10, 23:49
        A niby dlaczego psim? Możemy też stwierdzić, że państwo ma obowiązek rozdawać mercedesy i wysyłać na wakacje na Hawaje, bo tak. Mnie tylko zastanawia jak to jest, że ludzie płacąc przez 40 lat składki wynoszące powiedzmy 10% pensji chcą przez następne 20 lat dostawać 80% swojej ostatniej. To się nijak nie trzyma kupy, co zresztą niedługo zobaczymy.
        • Gość: Macho Re: Chrzanić trzeci filar!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.10, 00:04
          Między tym co ludzie chcą, a tym co dostają jest bardzo duża różnica. W Polsce stanowczo zbyt wielu dostaje niewspółmiernie dużo w stosunku do wpłaconych składek.

          Niemniej masz rację, że z czysto arytmetycznego punktu widzenia składki powinny być drastycznie wyższe aby samemu się sfinansować.
          40 lat * 0.25 wypłaty = 20 lat * 0.5 wypłaty - problem w tym że dziś 0.25 wypłaty dla wielu to niemożliwy do udźwignięcia ubytek, a w przyszłości 0.5 wypłaty nie wystarczy na nic. W końcu wyliczenie jest czysto nominalne i nie bierze pod uwagę inflacji, ani manipulacji finansowych dzięki którym banksterzy skonfiskują zaoszczędzone na emerytury pieniądze.
          • Gość: krm Re: Chrzanić trzeci filar!! IP: *.toya.net.pl 24.09.10, 09:40
            jakie 20 lat, o czym ty pitolisz, wiek emerytalny to na ten moment 65lat a będzie pewnie wyższy (we Francji wiek ten wynosi 60 lat i odbywają sie masowe protesty przed podniesiem go do 62),
            a srednia długośc zycia mężczyzny to 71lat, w niektorych rejonach Polski jest poniżej 70, więc średnia jest to 6 lat nie 20!

            czyli 40l x0,25 wypłaty = 6l x 1,6 wypłaty
            1,6 WYPLATY nie 0,5 czy nawet 0,3!
            co sie dzieje z reszta pieniędzy???
            • Gość: jaro Re: Chrzanić trzeci filar!! IP: *.multimo.pl 24.09.10, 11:14
              Dodaj do tego że w Francji pracuje sie 35 godzin tygodniowo a nie 40 jak u nas :)
        • Gość: olo Re: Chrzanić trzeci filar!! IP: 151.59.19.* 24.09.10, 00:06
          A jak wypłacimy im 10% ostatniej pensji he he 120zł, zobaczymy jak umierają na ulicach ubaw bedzie po pachy , oczywiście gospodarka się przy tym zawali bo nikt nie będzie płacił za nic ,ale będzie super.
        • Gość: zuuu Re: Chrzanić trzeci filar!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.10, 00:09
          to niech te sku...@yny kasy nie biorą na emerytury!
          wtedy obowiązku nie będzie, bo płóki co nie ma możliwości odstąpienia od płacenia składki emerytalnej.
        • tornson Re: Chrzanić trzeci filar!! 24.09.10, 00:14
          Gość portalu: nitz84 napisał(a):

          > A niby dlaczego psim?
          Bo tak postępują wszystkie cywilizowane państwa!

          > Możemy też stwierdzić, że państwo ma obowiązek rozdawać m
          > ercedesy i wysyłać na wakacje na Hawaje, bo tak.
          Bredzisz jak potłuczony! Niby z jakiej racji Mercedesy? Emerytura to nagroda za lata ciężkiej pracy na spokojną starość, jak w każdym cywilizowanym kraju.

          > Mnie tylko zastanawia jak to j
          > est, że ludzie płacąc przez 40 lat składki wynoszące powiedzmy 10% pensji chcą
          > przez następne 20 lat dostawać 80% swojej ostatniej.
          Dlatego pieprzyć składki, wszelkie składki, chrzanić ten chory ultra-kapitalistyczny system gnojenia biednych i nagradzania niezliczonymi ulgami bogaczy, co prowadzi do podatku degresywnego.
          Zamiast składek powinien być odpowiedniej wielkości progresywny CIT i wszelkie wydatki (także emerytury) opłacane z budżetu, z bieżących przychodów budżetowych, tylko taki system ma sens. My dziś utrzymujemy emerytów z naszych podatków (niestety z degresywnych składek a nie z progresywnego podatku!), tak samo nas na emeryturze mają utrzymywać przyszłe pokolenia. Zapewniamy naszym dzieciom lepszą przyszłość, życie w lepszym kraju, gwarantującym większą produktywność z wykonywanego zawodu, tak jak nasi ojcowie zapewnili lepszą przyszłość nam i dlatego psim obowiązkiem pokolenia pracującego jest utrzymywanie pokolenia emerytów.
          • Gość: Macho Re: Chrzanić trzeci filar!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.10, 00:23
            Z kolei aby uniknąć problemów z ucieczką płatników podatków za granicę należy wprowadzić na terytorium UE zasadę, że podatki i składki emigrantów są naliczane wg. zasad obowiązujących w kraju zarobkowania, ale trafiają do budżetów i systemów emerytalnych krajów pochodzenia pracownika. Przemieszczanie się po Europie w celu migania się od płacenia składek straciłoby sens.
            • Gość: krack Re: Chrzanić trzeci filar!! IP: 80.47.3.* 24.09.10, 02:39
              wez chlopie poczytaj jak wyliczane sa emerytury, zanim bedziesz pisal publicznie takie glupoty, bo az rece opadaja. jesli przepracowales 10 lat w PL a 40 lat zagranica, to z polskiego systemu emerytalnego otrzymasz pozniej emerytura w wysokosci odpowiadajacej przepracowanego w PL okresu czyli 10 lat. reszte otrzymasz z systemow emerytalnych pozostalych krajow w ktorych pracowales w wysokosci odpowiadajacej stazowi jaki miales w kazdym z tych krajow. wiec jakie "przemieszczanie w celu migania sie" masz na mysli?
              • Gość: Macho Re: Chrzanić trzeci filar!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.10, 09:12
                Przecież piszę dość jasno. Chodzi o to by składki bez względu gdzie są wypracowywane były odprowadzane do systemu emerytalnego kraju pochodzenia pracownika. Czyli robisz i płacisz składki w UK a trafiają one do ZUS. Anglik robi w Polsce, forsa jest odsyłana do angielskiego odpowiednika ZUS.
                • Gość: s Czyli wyjazd i zrzeczenie się obywatelstwa IP: *.ip.netia.com.pl 24.09.10, 09:55
                  Skoro pracuję za granicą to nie po to by moje podatki przeżarł system katolsko-złodziejski, w którym należy się tylko "biednym" z lenistwa. Niech to państwo zajmie się szarą strefą, pensjami niższymi od zasiłku (płaca min. 1300 brutto alimenty od państwa 1500 (nawet politykowi tyle nie zasądzą ale nasze można rozdać) na dzieciaka w rodzinie zastępczej 2000+odpowiedni lokal (sic! a na całą rodzinę ma wystarczać 1300), alkoholik-1500 renty bo marskość wątroby).
                • Gość: krack Re: Chrzanić trzeci filar!! IP: 80.47.3.* 25.09.10, 03:40
                  piszesz jasno, ale nie rozumiesz na czym polega system emerytalny. e jezeli ja pracuje zagranica i place skladki emerytalne to niby w jaki sposob "sie migam"? i z jakiej racji moja skladka emerytalna mialaby byc przelana do zusu? jezeli pracuje zagranica i moja skladka jest proporcjonalna w stosunku do moich zarobkow i kosztow utrzymania zagranica, to z jakiej racji mam potem otrzymac glodowa emeryture z zusu?ponioslem koszty utrzymania w kraju gdzie byl moj osrodek zyciowy w tym okresie i z tego kraju powinienem otrzymac emeryture w odpowiedniej wysokosci za caly okres przepracowany w danym kraju, a nie z jakiegos zusu w pl, to chyba proste jak drut, nie?
            • tornson Re: Chrzanić trzeci filar!! 24.09.10, 09:36
              Gość portalu: Macho napisał(a):

              > Z kolei aby uniknąć problemów z ucieczką płatników podatków za granicę należy w
              > prowadzić na terytorium UE zasadę, że podatki i składki emigrantów są naliczane
              > wg. zasad obowiązujących w kraju zarobkowania, ale trafiają do budżetów i syst
              > emów emerytalnych krajów pochodzenia pracownika. Przemieszczanie się po Europie
              > w celu migania się od płacenia składek straciłoby sens.
              Otóż to! Jak najbardziej!
              • Gość: pmc Re: Chrzanić trzeci filar!! IP: *.compi.net.pl 24.09.10, 12:41
                tornson napisał:
                > Gość portalu: Macho napisał(a):
                >
                > > Z kolei aby uniknąć problemów z ucieczką płatników podatków za granicę na
                > leży w
                > > prowadzić na terytorium UE zasadę, że podatki i składki emigrantów są nal
                > iczane
                > > wg. zasad obowiązujących w kraju zarobkowania, ale trafiają do budżetów
                > i syst
                > > emów emerytalnych krajów pochodzenia pracownika. Przemieszczanie się po E
                > uropie
                > > w celu migania się od płacenia składek straciłoby sens.
                > Otóż to! Jak najbardziej!
                Rozumiem, że ma to dotyczyć też osób prawnych i fizycznych prowadzących działalność?
                To znaczy, chcesz żeby wszystkie spółki zagraniczne np. w Polsce płaciły podatki wg polskich stawek a podatki szły do krajów ich siedziby?

                Nie rozumiem takiego trybu myślenia, który woli zwiększać kontrolę wadliwych procesów zamiast zmienić radykalnie ich zasady.
                Problemem tego kraju jest to że na jednego ciężko pracującego człowieka przypada jeden urzędnik lub zatrudniony w budżetówce.
                Z tego fizycznie nie da się wyprodukować tyle dobra aby starczyło dla wszystkich na godne życie. I rozwiązaniem nie jest zwiększanie obciążeń tych pracujących ale zmniejszenie liczby pasożytów.
                Rozumiem, że w gestii Państwa może być wojsko, powiedzmy policja, sądy karne, może szpitale (bo na pewno nie podstawowa opieka medyczna). Ale reszta?
                Jakby 0,5 miliona urzędników zamiast utrudniać prace poszło do pracy, a Ci zatrudnieni w budżetówce zobaczyli co znaczy praca, to za 30 lat będzie co dzielić.


          • Gość: sielest liści Oszołomie idź spać IP: *.chello.pl 24.09.10, 06:34
            > A niby dlaczego psim?
            Bo tak postępują wszystkie cywilizowane państwa!

            Masz pojęcie o jakimkolwiek systemie emerytalnym działającym na świecie?Krzykaczu wąsaty.
            • Gość: Macho Re: Oszołomie idź spać IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.10, 09:14
              Ty na pewno nie masz. Nawet o tak prymitywnym jak system Kanady.
          • misiu-1 Re: Chrzanić trzeci filar!! 24.09.10, 14:29
            tornson napisał:

            > Dlatego pieprzyć składki, wszelkie składki, chrzanić ten chory ultra-kapitalist
            > yczny system gnojenia biednych i nagradzania niezliczonymi ulgami bogaczy, co p
            > rowadzi do podatku degresywnego.

            Ty jakiś chory jesteś? Jaki kapitalistyczny? W kapitalizmie nikt by ci nie potrącał składki na "ubezpieczenie społeczne", tylko sam byś sobie odkładał i do siebie miał pretensje, gdybyś nie odłożył. Obecny system jest do bólu SOCJALISTYCZNY.
    • Gość: nitz84 Ale po co odkładać? IP: *.chello.pl 23.09.10, 23:42
      Żeby teraz bidować i patrzeć jak kryzys/wojna/inflacja/cokolwiek zeżre wszystkie moje oszczędności? I żeby sobie wtedy strzelić w łeb? Od tysięcy lat ludzie sobie jakoś radzili i trzeba będzie dalej sobie radzić. Jak nie dzieci, to do pracy się pójdzie. Przecież nikt nie zabrania pracować po 60 czy nawet 70. A jeszcze przecież zostanie mieszkanie, które tak ciężko się spłacało przez całe życie.
      • Gość: Macho Re: Ale po co odkładać? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.10, 00:07
        Banksterzy już dziś proponują "odwrotną hipotekę".
        Sęk w tym, że na potrzeby takiej transakcji bank może wycenić dom o realnej wartości np. 500kPLN na 50kPLN i z takiej puli pieniędzy wypłacać "odwrotną hipotekę". To jest zatem jakieś rozwiązanie, ale wyjątkowo nieopłacalne dla tych którzy sądzą, że da to im forsę na emeryturze.
        • dzielanski Sam sobie zrób odwrotną hipotekę 24.09.10, 09:21
          Jeśli dom rzeczywiśćie wart jest 500k, to go za tyle sprzedajesz, kupujesz sobie mnijesze mieszkanie za 300k (na emeryturze chyba nie będziesz mieszkał z dziećmi?) i masz 200k na lekarstwa i doktorów. Ewentualnie, jeżeli zdrowie Ci dopisuje, możesz przeprowadzić się na wieś (gdzie możesz kupić dom nawet za 150K)
          • Gość: Macho Re: Sam sobie zrób odwrotną hipotekę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.10, 09:25
            Każdy sposób dobry, zwracam jedynie uwagę, że to co oferują banksterzy to wyjście najgorsze z możliwych.
    • heraldek Wkrotce i tak bedzie wojna swiatowa.... 24.09.10, 02:00
      .....Zginie 30% ludnosci a pozostale 70% wezmie ich emerytury..... ja wezme emeryture pewnego tlustego, obrzydliwego Zyda.....
    • Gość: Zdenek 100 zł na emeryturę? To jest nic. - No i c.h.u.j! IP: *.123.196.29.gl.digi.pl 24.09.10, 05:25
    • Gość: mirek Re: Odkładać 100 zł na emeryturę? To jest nic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.10, 06:48
      jak ktoś zarabia 2000 PLN na rękę to tylko na "przyszłą emeryturę" (czyli składka emerytalna) oddaje ZUSowi prawie 600 PLN. Więc niech dziennikarzyny nie pieprzą bzdur tylko zaczną rozliczać także ten rząd z działań jakie on robi aby lepiej zagospodarować te pieniądze.
      • Gość: inteligentny Re: Odkładać 100 zł na emeryturę? To jest nic IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 24.09.10, 10:50
        pie..lisz, przy netto 2000 jest CALY ZUS pracownika niecale 400 PLN
        • Gość: eb to ty p... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.10, 13:50
          2000 netooo to ok. 2840 brutto. Składka emerytalna 19,52% czyli 554,36 zł.
          Czyli się zgadza.
          Połowę składki płaci pracownik, drugą pracodawca.
    • Gość: Knur Re: Odkładać 100 zł na emeryturę? To jest nic IP: *.80-203-75.nextgentel.com 24.09.10, 06:48
      Przecież podatku belki juz nie ma. Każdy rozsądny ma teraz lokaty jednodniowe, automatycznie odnawialne i do kwoty ok 22. kzł nie płaci się belki. A takich lokat po 22 można mieć i 100 :)
    • angrusz1 Odkładać 100 zł na emeryturę? To jest nic 24.09.10, 07:32
      Jest to oczywiste .

      I wielu emerytów obecnych płaciło i niskie składki i krótko pracowało ale teraz maja pretensje do rządu i przed kamerą żalą sie , że mają głodowe emerytury nie wspominając o swojej " karierze " zawodowej .
      Zwykle jednak mówią , że " harowali " .

      Teraz widać jak kłamią
      • rydzyk_fizyk Re: Odkładać 100 zł na emeryturę? To jest nic 24.09.10, 08:31
        Każda emerytura będzie głodowa bo nie przekroczą one 40% ostatniej pensji.

        Tak czy owak przejście na emeryturę będzie w większości przypadków oznaczało drastyczny spadek jakości życia.
    • Gość: bolek Odkładać 100 zł na emeryturę? To jest nic IP: 213.31.11.* 24.09.10, 07:46
      wystarczyło by aby co roku zwiększać sumę np o 2 % wpływu pieniędzy o II filara zamiast do ZUS i w ten sposób mażdy za 30 40 lat mniałby środki rgromadzone na swoim prywatnym koncie a ZUS naturalnie przestał by istnieć po obslużeniu emerytur na starych zasadach. I w ten sposób kolejne pokolenia odkładały by na emertyure tylko dla siebie a nie dla górników lekarzy policjantów wojskowych itd
      • Gość: Macho Re: Odkładać 100 zł na emeryturę? To jest nic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.10, 09:16
        Wystarczy, że bolek nie będzie miał dostatecznie długo pracy a będę go przeganiał psami spod śmietnika.
    • borru Nie ma sensu odkładać 24.09.10, 07:49
      lepiej tę stówę rzucić na tacę.
    • Gość: v8 Może za 20 lat pojawi się mega wirus... IP: *.ssp.dialog.net.pl 24.09.10, 08:13
      ...który przetrzebi 30% populacji, i tym samym problem zbyt wielu emerytów zostanie rozwiązany :)
    • Gość: i Odkładać 100 zł na emeryturę? To jest nic IP: *.aster.pl 24.09.10, 08:39
      Emerytura na poziomie 30% średnich zarobków skazuje na powolną śmierć głodową; w przypadku niższych zarobków jest to śmierć szybka. Ale budżet państwa, który wpadł w pułapkę zadłużenia i jest "pod ścianą", nie może dopłacać do emerytów (!) - musi płacić koszty obsługi długu. Jak rozwiązać ten problem? Można zafundować emerytom "pomoc psychologiczną" - uświadamiającą im, że w innych krajach będzie jeszcze gorzej. W wyniku realizacji tego wariantu emerycie dostaną zawałów, a realizatorzy pomocy wyższe emerytury. Albo przejąć część środków emerytalnych na obsługę długu, mimo, że emeryci nie będą tym zachwyceni. Koncepcje radykalne wydają się - teoretycznie - skuteczne, ale patrząc na realia można się obawiać, że nastąpi jedynie dalsze pogorszenie sytuacji...
    • Gość: ArekL Re: Odkładać 100 zł na emeryturę? To jest nic IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.09.10, 08:50
      100% racji, Amen
    • Gość: elbertson to nam przypadlo zasypac dziure w ZUS , nasze IP: *.enterpol.pl 24.09.10, 09:02
      wplaty sa od razu wyplacane obecnym emerytom , pracujemy na ich wyplaty / bo panstwo ,,pozyczylo " sobie ich pieniadze / oraz na swoja emeryture , jestesmy oblozeni skladkami ZUS , podatkiem VAT /w kazdym produkcie/ podatkiem dochodowym , gruntowym , itd , itp .
      Gdy my pojdziemy na emeryture to uslyszymy - macie ile sobie uzbieraliscie - przeszlismy transformacje ustrojawa , splacilismy esbeckich emerytow i uslyszymy - radzcie sobie .
    • Gość: xxx Re: Odkładać 100 zł na emeryturę? To jest nic IP: *.toya.net.pl 24.09.10, 09:27
      kiedyś pisali, że 100zł wystarczy, teraz już nie

      poza tym kto mi zagwarantuje bezpieczenstwo pieniędzy w III filarze? przyjdzie kryzys i po wszystkim, wyprowadzzą kasą i nikt nie poniesie odpowiedzialnosci

      albo rząd zrobi skok na kasę jak na drugi filar, miały być to pieniądze dziedziczone a nie są
    • jerzy7731 Pilna reforma ZUS czy kryzys!? 24.09.10, 09:30

      Prawdziwa reforma ZUS powinna wyglądać mniej więcej tak:

      1. Wprowadzenie jednolitego liniowego podatku ZUS dla wszystkich dla dochodów
      osiąganych z pracy.
      2. Uzależnienie wielkości wypłat rent i emerytur od wkładu zgromadzonego
      przez obywatela naliczonego uczciwie wg. parytetu złota za ubiegłe lata.
      3. Dokapitalizowanie ZUS w celu pokrycia wkładów obywateli poprzez przekazanie
      wszelkich własności majątkowych państwa ( np. udziałów w spółkach skarbu
      państwa ) do majątku ZUS na pokrycie wkładów ubezpieczonych.

      Ad. 1. Zrealizowanie zasady powszechnego podatku liniowego ZUS powinno przynieść
      skarbowi państwa dodatkowe dochody wielkości ok. 500mld PLN. Pieniądze te pojawiły
      by się dzięki opodatkowaniu szarej strefy i racjonalizacji stosunków społeczno
      ekonomicznych w kraju!!! Państwo przestałoby okradać obywateli, a obywatele państwo!!!

      Ad. 2. Zrealizowanie tej zasady jest jedynym społecznie sprawiedliwym
      uzasadnionym mechanizmem. Jedynie w celu polepszenia zasad społecznych
      ubezpieczeń rentowo emerytalnych część środków najbogatszych powinna być
      przesunięta dla najbiedniejszych. Spłaszczenie charakterystyk wypłat!!!

      Ad. 3. Zgromadzone wkłady obywateli powinny mieć pokrycie w majątku ZUS. W tym
      celu wszystko co państwowe należy oddać obywatelom poprzez przekazanie majątku
      państwowego ZUS'owi.

      Podobnie skonstruowany system posiada np. Szwajcaria!!!

      I nie oszukujmy się, że odwleczenie w czasie i tak nieuchronnej prawdziwej sensownej reformy finansów publicznych nie będzie dotyczyło przedewszystkim reformy ZUS!?

      Brak tych reform to podstawowy element kryzyso twórczy. Tymbardziej, że jeśli chcemy w sensownym czasie dogonić np. Niemcy to powinniśmy mieć: brak deficytu budżetowego i wzrost gospodarczy o wskaźnikach dużo lepszych niż doganiani!?

      A podstawowym elementem napędzającym gospodarkę jest popyt na wyroby i produkcję zaspakajająca potrzeby najliczniejszej grupy społeczeństwa czyli najuboższych. Prowadzenie polityki polegające na zmuszaniu do zaciskania pasa najuboższych jest kryzyso genna!?

    • Gość: arcydruh Boruch na emeryturze będziemy więc kradli IP: 77.236.26.* 24.09.10, 09:33
      to proste i jasne rozwiązanie:
      Jeśli nas nie złapią, to będziemy jakoś żyć (choć wcale nie godnie), a jeśli nas złapią, to sąd - wyrok - więzienie (bo grzywien nie zapłacimy, bo i z czego?), i wtedy idziemy na utrzymanie państwa, czyli podatników (tych, którzy jeszcze płacą podatki). Ciepło, dach nad głową, opieka medyczna gratis, biblioteka więzienna, telewizor w celi, same luksusy - czynszu nie płacimy, za prąd/gaz/wodę też nie, jedzenie regularnie o stałej porze, ubranko dadzą i obuwie też.

      Ludzie, przecież to banalnie proste rozwiązanie. I tak z większością z Was spotkam się w celi więziennej. Koledzy przyszli emeryci - do zobaczenia za 20, może 30 lat!
    • dzielanski Czy to są artykuły sponsorowane?! 24.09.10, 09:38
      Od kilku tygodni "eksperci" i "specjaliści" radzą na tych łamach, żeby wpłacać pieniądze na obsługiwane przez nich konta. Ja - jeśli zdrowie pozwoli - zamierzam pracować do śmierci (i o jeden dzień dłużej!); lubię swoją robotę i łatwo nie dam się z niej wygryźć.
      A jeśli zdrowie nie pozwoli? Trochę pienędzy ciułam, ale bez przesady - w dobie globalizacji trudno nawet przewidzieć, jaką wartość będą miały moje zaskórniaki za 30 lat. A zawsze będę mógł sprzedać dom i kupić coś mniejszego (kiedy nie miałem dzieci, mieszkałem w dwóch pokojach z kuchnią i miałem metrażu aż nadto).
    • Gość: d Czemu nie zaczną wyliczać rent i chorobowego? IP: *.ip.netia.com.pl 24.09.10, 09:38
      To dopiero przekręt i obciążanie naszej kieszeni:/ Może niech nas oświecą czemu choremu na serce nie przeszkadza stresująca praca prezesa, choremu na kręgosłup praca na budowie i czemu w ogóle rentę dostaje alkoholik? Ale o tym dziennikarze nie piszą jakby sami wszyscy byli na rentach? A to się opłaca, od dorabiania do renty ZUSu nie muszą odprowadzać czyli okradają nas podwójnie a jeszcze teraz będą mogli dorabiać bez ograniczeń.
      A jeszcze doliczmy "chorych" symulujących i "nieprzystosowanych społecznie" żyjących z zasiłku (dodatkowo dorabiających na czarno) i okazuje się, że w rzeczywistości robimy na większą liczbę fałszywie chorych niż tego wroga publicznego-emeryta.
    • Gość: pytanie A procent składany? IP: *.pl 24.09.10, 10:23
      To nie działa?
      • Gość: Macho Re: A procent składany? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.10, 10:30
        Działa, ale z pewnością nie ten który liczy się ze wzoru z potęgą.
        Dość powiedzieć, że stopa zwrotu każdego roku może być inna (w tym ujemna) i wyliczenia takie tylko pobieżnie uwzględniają wpływ inflacji.
    • ateofi Niech Ci tzw eksperci siedzą cicho!!! 24.09.10, 11:21
      Drodzy Panowie, jak się odkłada co miesiąc po 100 PLN to przez rok mamy 1200 PLN a po 35 latach samego kapitału jest 42 tyś PLN, jeśli pieniadze ulokujemy w banku, nawet na 5% rocznie to jeszcze dojdą do tego niemałe odsetki i nagle okaze się, że na koncie mamy ok. 60 tysięcy złotych. Czy to jest "NIC" drodzy "eksperci"? Nie sądzę, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że przyszłe emerytury będą wynosić ok. 600 PLN miesięcznie.
      Nie słuchajcie tych idiotów, którzy biorą krocie za wygłaszanie głupawych "ekspertyz", trzeba myśleć za siebie i już za młody wybiegać w przyszłość bo na starość kamienie będziecie jeść.
      • Gość: pmc Re: Niech Ci tzw eksperci siedzą cicho!!! IP: *.compi.net.pl 24.09.10, 13:17
        nie znam lokaty która daje 5% zwrotu z inwestycji.
        podpowiedz: inflacja, i czasem podatek od zysków kapitałowych...

        realnie to jest 1,5-2,5%.
        Przy 25 - 40 latach procent składany przy takim poziomie rentowności nie daje jakiś super zysków. Pamiętaj, że na początku kapitał jest mały.

        poz
        • ateofi Re: Niech Ci tzw eksperci siedzą cicho!!! 24.09.10, 13:49
          Mniejsza o %, nawet jesli jest tylko 2,5% to i tak pieniądze pracują przez lata. Po 35 latach jest troche oszczędności na koncie, które będą niezbędnym dodatkiem do głodowej emerytury.
          Lepiej mieć tyle niż nic. Niestety trzeba zastosować się do mądrego powiedzenia: "umiesz liczyć to licz na siebie".
          Pozdrawiam
          • tornson Re: Niech Ci tzw eksperci siedzą cicho!!! 24.09.10, 15:36
            ateofi napisała:

            > Mniejsza o %, nawet jesli jest tylko 2,5% to i tak pieniądze pracują przez lata
            > . Po 35 latach jest troche oszczędności na koncie, które będą niezbędnym dodatk
            > iem do głodowej emerytury.
            Pieniądze nie pracują! Pracują ludzie w fabrykach (od robotnika po naukowca) i usługach, oni muszą wytworzyć odpowiednią ilość dóbr i usług byś za swoje 50k na koncie mógł sobie kupić autko a nie parę kilo ziemniaków. Jeśli rypnie sie gospodarka to i twoje pieniądze w OFE czy bankach szlag trafi.

            > Lepiej mieć tyle niż nic. Niestety trzeba zastosować się do mądrego powiedzenia
            > : "umiesz liczyć to licz na siebie".
            To jest chore pojęcie! Wbrew temu co gadają neoliberały, by osłabić siłę społecznego oddziaływania, jednostka nic nie znaczy. Trzeba współdziałać, zebrać się i iść pod sejm by już dziś żądać gwarancji godnych emerytur (skorelowanych z wartością produkcji gospodarczej na twarz) w przyszłości.
        • tornson Ludzie o czym wy mówicie! 24.09.10, 14:41
          Fetysz pieniądza to wielka patologia dzisiejszych czasów. Pieniądz musi mieć pokrycia w towarach i usługach. Gdy spełnią się zapowiedzi sceptyków i nastąpi demograficzny upadek i wraz z nim totalna recesja gospodarcza, to żadne lokaty bankowe, żadne chore złodziejskie fundusze nie pomogą, aktywa tych pasożytów (banki,OFE) poleca w dół razem z gospodarką na której żerują. Pieniążki tam złożone stracą na wartości jak cała gospodarka, osłabnie produkcja (mniejsza ilość dóbr), mniejszy potencjał siły roboczej, toteż nie będzie zbytnio kto miał sprawować opieki nad emerytami w złym stanie zdrowia.
          Jeśli zaś tragiczne przepowiednie się nie spełnią to państwo z rosnącym PKB per capita nie będzie miało najmniejszych problemów z utrzymaniem emerytów, gdy nastąpi tragedia to też tylko i wyłącznie państwo, a nie uciekający jak szczury z tonącego okręty złodzieje z OFE czy banksterzy, będzie wstanie przedsięwziąć jakieś kroki zaradcze. No i tylko i wyłącznie państwo, ze środków budżetowych, jest w stanie na dzień dzisiejszy podjąć kroki zmierzające do rozwoju technologii zwiększającej produktywność pracowników (automatyka, robotyka, telematyka, informatyzacja, itp.) czy też zachęcić obywateli do większej dzietności (zasiłki rodzinne). Na to właśnie powinny iść nasze pieniądze! Zamiast płacić złodziejom i pasożytom z OFE nasze pieniądze powinny iść na rozwój technologii i wspierania rodzin z dziećmi!
    • jacek.boczkowski Odkładać 100 zł na emeryturę? To jest nic 24.09.10, 11:27
      Artykuły poruszające ten temat powtarzają się regularnie. Moim zdaniem poważniejszym problemem jest wzrastająca liczba Polaków, którzy nie uzbierają odpowiedniego kapitału emerytalnego z powodu braku stałego zajęcia. Zmiany demograficzne powinny polepszyć sytuację tych obywateli naszego kraju ponieważ czeka nas zmniejszenie bezrobocia w wyniku zmiany proporcji ludności pracującej do niepracującej. Bezrobocie wśród młodzieży to olbrzymi problem społeczny i gospodarczy. Brak nawyku systematycznego zatrudnienia demoralizuje młodych ludzi i nastraja ich negatywnie do świata. Z kolei większa skłonność do oszczędzania wywołuje spadek popytu na rynku i może być przyczyną pogorszenia koniunktury. W przodujących krajach poziom oszczędności jest niski ale za to poziom konsumpcji o wiele wyższy. Dbanie o zabezpieczenie socjalne społeczeństwa w tych krajach daje w efekcie wysoki poziom zaufania konsumentów i poprawia koniunkturę.
    • nowaczynska_76 Odkładać 100 zł na emeryturę? To jest nic 24.09.10, 11:39
      Eh szkoda tylko że siła nabywcza polaków nie specjalnie pomaga w odkładaniu - ale jak się kompletnie nie ma oszczędności to i tak bieda - lepiej odkładać 100 zł niż wcale.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka