Dodaj do ulubionych

Prezes LOT-u złożył dymisję

IP: 82.132.248.* 29.09.10, 17:26
Intratny i prestiżowy stołek.
Teraz jak firma wychodzi na prostą można posadzić swojego kolesia.
Obserwuj wątek
    • Gość: Gość Prezes LOT-u złożył dymisję IP: *.chello.pl 29.09.10, 17:48
      Nie wątpie że prezes Mikosz zrobił więcej niż jego poprzednicy. Może to jednak za mało i polityka LOTu nie do końca była zrozumiała. Ja bym bardziej postawił na porty regionalne a tu raczej odwrót LOTu co w szczególności widać po Krakowie.Jak to jest że każde lotnisko w Czeskiej republice ma połączenie z Moskwą a z Polski tylko Warszawa. Potencjał Brna czy Karlovych Var większy niz Krakowa trudno w to uwierzyć.
      www.airportsbase.com - więcej informacji o lotniskach i turystyce plu mapy i pogoda
      • Gość: amnesia Re: Prezes LOT-u złożył dymisję IP: *.lanet.net.pl 29.09.10, 18:17
        A nie ma tu przypadkiem znaczenia fakt potrzeby umów dwustronnych? Coś takiego ma też miejsce w przypadku np. w przypadku lotów na Ukrainę lub do Japonii. Czyli nie jest to takie hop-siup jak w przypadku otwartego nieba w Europie.
        Co do polityki regionalnej, to dochodziły słuchy że prace nad tym trwają, ale bez odpowiednich maszyn (miały być kupione w 2011) to by się nie udało.
        Zresztą teraz ciekawy jestem czy w ogóle jakieś plany będą, bo wygląda na to że beton nadal ma się dobrze w LOT :(
      • Gość: Marcin Re: Prezes LOT-u złożył dymisję IP: 192.156.102.* 30.09.10, 08:34
        Człowieku, o czym Ty mówisz?! Czeskie linie stoją na skraju bankructwa, oddały loty do Londynu tanim liniom, nie latają już w ogólę do USA, tak samo jak Malev, bo nie wytrzymały konkurencji, a LOT sobie radzi coraz lepiej. Nie jesteśmy Niemcami, a LOT to nie Lufthansa, więc nie oczekuj zbyt wiele. Połączenia z Krakowa były do Rzymu i Aten i co? 50% LF to chyba nie za bardzo dobry wynik???? PAn Mikoszs miał jasną strategię, hub w Warszawie, więcej połączeń krajowych do i z Stolicy i dalej w świat. Z Twoim myśleniem to Kraków, Wrocław i Gdańsk powinny mieć bezpośrednie połączenia do JFK albo ORD, a wiemy połączenie z Krakowa do ORD przynosiło gigantyczne straty!
    • Gość: Pawel Re: Prezes LOT-u złożył dymisję IP: *.chello.pl 29.09.10, 18:01
      Zgadzam sie, czlowiek mial pomysl jak postawic firme na nogi to go zmusili zeby odszedl.
      • 4krzych1 fajny ten Gawlik: pilotom obiecał to 1/2 roku temu 29.09.10, 21:53
        z PLL LOT będzie tak, jak dziś z Orbis Travel... za 3 tygodnie zejdą z rynku, bo nadchodzi jesienny dołek sprzedaży...
    • Gość: Jacek Re: Prezes LOT-u złożył dymisję IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 29.09.10, 18:04
      Kojarze jeszcze Sebastiana z polsko franc. izby przem. jak z z atemisu robilimsy zlecenia dla nich. Nie do wiary, ze tak sie zmienil (na niekorzysc). Wypada zyczyc powodzenia panie Mikosz
    • stewex Prezes LOT-u złożył dymisję 29.09.10, 19:02
      Czy zrezygnowal ze WSZYSTKICH stolkow na ktorych zasiadl w ostanim roku ? Czy "tylko" z odpowiedzialnosci za coraz gorsza sytuacje LOT i wlasna nieudolnosc zarzadzania (za to urbana godny "pi-ar'.
      by, by, paczuciu!!!
      • eruve.elen Re: Prezes LOT-u złożył dymisję 29.09.10, 19:51
        Rozumiem, że liczby do Ciebie nie przemawiają?
        • Gość: lotnik Re: Prezes LOT-u złożył dymisję IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 29.09.10, 20:15
          a wiec kolejna wygrana zwiazkow, betonu, ukladow i ukladzikow.
          brawo, brawo, brawo.
          nie dajcie sie przewietrzyc, ma byc po staremu, a ostatni zgasi swiatlo...
    • Gość: Pasażer Prezes LOT-u złożył dymisję IP: *.wildnet.pl 29.09.10, 20:19
      Tak , przejął firmę zadłużoną przez swojego kolegę partyjnego z Platformy , śp. Nowaka.
      Widzimy ,że specjaliści z Platformy mają jeden kierunek działania - zadłużenia i bankructwa .
    • Gość: obserwator Prezes LOT-u złożył dymisję IP: *.alan.krakow.pl 29.09.10, 20:35
      Wiceminister odpowiedzialny za LOT w MSP nie wie dlaczego prezes zlozyl dymisje.

      Biedaczek nie rozmawia z wlasna Rada Nadzorcza albo ona tez nie wie.

      Bo w to ze Skarb Panstwa NA BIEZACO nie interesuje sie sytuacja LOT-u po tylu latach stratach nie wierze :-)

      Taki krotki komunikat dla prasy a tyle informacji !

      Interesujace jest to ze na stronie LOT ani nie uswiadczysz ZADNEGO skladu jej Rady Nadzorczej ani wynikow za 2009 (choc od czerwca 2009 sa one juz po audycie) Wstydza sie czegos ze nie podaja nazwisk ?

      Ciekawe czy przewodniczacym RN jet kto kto chyba znal sie na biznesie Jacek Ksen (byly prezes BZ WBK) czy przyszli nowi ktorzy chca sie sprawdzic w biznesie
      • Gość: literka_m Re: Prezes LOT-u złożył dymisję IP: *.adsl.inetia.pl 29.09.10, 20:54
        tak to jest.
        wczoraj wywalili pejsowatego z samolotu za awanturowanie się, dzisiaj prezes musiał podać się do dymisji.
        macki starozakonnych wszędzie sięgają
        • Gość: abc dziwny zbieg okolicznosci... prawda? IP: *.chello.pl 30.09.10, 00:11
          albo nic nie dzieje sie bez przyczyny... samolot zawrócił...
    • Gość: Największy leń Prezes LOT-u nagle złożył dymisję z niewyjaśnio... IP: *.adsl.inetia.pl 29.09.10, 21:51
      Opanujcie się, obserwowałe, czterech ostatnich prezesów LOT. Na ich tle Mikosz to mistrz PR i robienia dobrego wrażenia. Merytorycznie nie zrobił NIC !!!. Prezesie Litwiński wróć do nas !
      • placek358 Re: Prezes LOT-u nagle złożył dymisję z niewyjaśn 29.09.10, 21:59
        No proszę! Wystarczyła jedna awantura w powietrzu, wywołana przez dwóch "Pejsatych" i .... "nie ma człowieka"!
        Cuda panie, cuda!
        • Gość: virgo Re: Prezes LOT-u nagle złożył dymisję z niewyjaśn IP: *.dhcp.embarqhsd.net 30.09.10, 00:50
          "No proszę! Wystarczyła jedna awantura w powietrzu, wywołana przez dwóch "Pejsat
          ych" i .... "nie ma człowieka"!
          Cuda panie, cuda!"

          Skad sie bierze tylu cymbalow na praktycznie kazdym polskim forum internetowym?
    • 4krzych1 bałajanek to ty rzeczywiście jesteś to pisząc... 29.09.10, 21:56
      ...
    • Gość: eJan Przestraszył się pasażera i uciekł. IP: *.swinoujscie.vectranet.pl 29.09.10, 23:24
      Pewnie ma to związek z tym incydentem. Znając życie dobra amerykańska papuga puści jeszcze LOT z torbami za to co się stało.
    • fidel.castro Prezes LOT-u nagle złożył dymisję z niewyjaśnio... 29.09.10, 23:43
      No to się teraz beton, piloci, związki cieszą, szampany już strzelają.

      Niestety LOT to relikt PRL, a każdy kto chcę coś zmienić skończy jak Seba.
      Bo beton uwielbia to co jest, tylko nie zdaje sobie sprawy z tego, że tym kursem bardzo szybko zbliżają się do ziemi. Niestety, podwozia brak, lotniska brak, wodowanie odpada. Także teraz będzie walka o kilka spadochronów, ze 100 osób sobie coś załatwi. A cała reszta pierdut o ziemię.

      I jak z takimi związkami ma być dobrze w firmie? Bydło co to woli upadek firmy niż zabranie dodatku do pralni, kiedy zarabiają po paręnaście tysięcy walczą o 100zł.

      Seba może nie był wybitnym prezesem, ale na pewno zdolnym i na tle poprzednich się wyróżniał. Tylko ludziom się wydaje, że firmę można zrestrukturyzować i wyprowadzić na + w parę miesięcy. Jak się już dopuściło do takiej sytuacji to trzeba dać facetowi ze 3 lata.

      Zobaczymy kto nowy przyjdzie i jakie będą jego wyniki

    • kibic_rudego Przekręt Sikorskiego z Embraer, oto cala tajemnica 29.09.10, 23:58
      Gość portalu: balajanek napisał(a):

      > Intratny i prestiżowy stołek.
      > Teraz jak firma wychodzi na prostą można posadzić swojego kolesia.
      • Gość: virgo Re: Przekręt Sikorskiego z Embraer, oto cala ... IP: *.dhcp.embarqhsd.net 30.09.10, 00:52
        ... tajemnica? Nie, to tylko kolejny cymbal na forum GW!
    • Gość: kiki Prezes LOT-u nagle złożył dymisję z niewyjaśnio... IP: 92.17.197.* 30.09.10, 01:35
      he, znawcy tematu....uśmiałem sie czytając posty części z was.:P. W całym tym zamieszaniu właśnie o to chodziło. Odwołanie p. Oślizło uderzyło bezpośrednio w Mikosza. Nie można było go odwołać gdyż zrobił wiele dla firmy a tak ministerstwo ma czyste ręce a Mikosza nie ma i można wsadzić kogoś innego na ten stołek. Jak ktoś pisze farmazony o tym że Mikosz nie zrobił nic dla firmy to albo jest ze związków zawodowych gdzie miał ciepła posadkę albo nalezy do zwolnionych z Lotu. Mikosz był najlepszym prezesem jakiego ta firma miała przez ostatnie kilkanaście lat.
    • Gość: piss Wielka szkoda IP: *.centertel.pl 30.09.10, 06:43
      Mikosz jako jedyny z całej tej plejady ostatnich prezesów miał szansę. Jeżeli nie postawić ten burdel na nogi, to przynajmniej zachować go w jako takim stanie na rynku. Uważam, że teraz upadek LOTu nastąpi błyskawicznie. A przyczynią się do tego rozwrzeszczani związkowcy i złodziejski personel pokładowy, który chyba za punkt honoru stawia sobie wypychanie swoich toreb podróżnych wafelkami i małpkami "zwijanymi" z pokładu.

      Znacie to?
      Po czym poznasz LOTowski personel schodzący z rejsu?
      Po brzęku butelek w ciągniętych torbach...

      I niech w końcu ktoś zrobi porządek z tymi starymi lampucerami latającymi na atlantykach. Brudne, przetłuszczone, złe na cały świat babska, których świetność (o ile takowa istniała) minęła w latach 80. ubiegłego wieku...
      • Gość: Passanger Nowak LOT vs inne linie IP: 80.50.234.* 30.09.10, 08:52
        1.jeśli chodzi o panie stewardessy to nie mam nic do ich wieku czy urody, w quantasie czy emirates też nie latają same miss i nie zawsze są mega wesołe. Może dla niektórych problemem jest brak wymuskanych chłoptasiów dla mnie nie.
        2.siatka połączeń- marniutka i nietrafiona, europa bliska i dalsza rozumiem jednak nie wykorzystywanie położenia WAW do lotów na daleki wschód może być tłumaczona jedynie brakiem dreamlinerów. Cała centralna europa leci najpierw do FRA, AMS lub CDG, żeby wracać nad Polske, Słowacje i dalej na wschód.
        3.jeśli już LOT ma byc linią dla górali i ekspresem transatlantyckim to powinna te połączenia rozwijać a nie zwijać (casus Rzeszów-USA)
        4.na wszystko potrzeba kasy ale są mniejsze linie z gorszym połozeniem i się rozwijają
        • fidel.castro Re: LOT vs inne linie 30.09.10, 18:29
          Nie tylko RZE, ale i KRK stracił Amerykę. A tu w sezonie bywały dnie i z Chicago i z JFK.
      • Gość: mk Re: Wielka szkoda IP: *.ericsson.net 30.09.10, 10:38
        fakt, wygladalo na to, ze jakos im sie uda wyjsc, a tu znowu zmiana prezesa. super!
        z tymi stewami to bym nie przesadzal....juz im to ucieli bo zamiast malpek sa duze butelki! ciecie kosztow...ale to chyba wszystkie linie to robia..
        zdecydowanie brak lotow na wschod..
        dobrze, ze choc wietnam rusza!
        • fidel.castro Re: Wielka szkoda 30.09.10, 18:14
          A wiesz co teraz robią z tym co jest w dużych butelkach?
          Nazywa się to "strumyk Beskidu"

          Zawartość butelczyny przelewamy do opróżnionych butelek po Kropli beskidu i jest cacy. No i teraz nie ma odgłosu szkła jak chodzą.
      • Gość: marta Re: Wielka szkoda IP: 188.33.19.* 30.09.10, 10:46
        > złodziejski personel pokładowy, który chyb
        > a za punkt honoru stawia sobie wypychanie swoich toreb podróżnych wafelkami i małpkami "zwijanymi" z pokładu.

        zazdrościsz, i o. A personel stać na wafelki, poza tym są obrzydliwe, więc teoria słaba;-)

        > Znacie to?
        > Po czym poznasz LOTowski personel schodzący z rejsu?
        > Po brzęku butelek w ciągniętych torbach...

        ciekawe skąd te butelki, bo skoro tak świetnie się orientujesz to wiesz na pewno że butelki w locie nie latają od jakiegoś czasu, a te co są ledwo starczają żeby wydać pasażerom.
        >
        > I niech w końcu ktoś zrobi porządek z tymi starymi lampucerami latającymi na at
        > lantykach. Brudne, przetłuszczone, złe na cały świat babska, których świetność
        > (o ile takowa istniała) minęła w latach 80. ubiegłego wieku...
        spójrz w lustro i lecz kompleksy w inny sposób...:)
        • fidel.castro Re: Wielka szkoda 30.09.10, 18:26
          To chyba Ty nie latasz za wiele.

          Jeden raz (!) w biznesie do US dostałem Champagne'a, a tak dziwnym trafem tylko soczek, woda. A z innego źródła wiem, że zabezpieczany jest na każdy rejs. Tylko plomby znikają zaraz jak "celna" zejdzie z pokładu i pakują do walizek.

          Podobnie z winem. Kiedyś leciało nas w biznesie 3 osoby, wino piłem tylko ja z towarzyszką. I jak skończyliśmy butelkę, okazało się że drugiej nie ma, że jest problem. Po jakichś 5 min. (czas potrzebny na wyjęcie z walizki) się znalazła. Ale wzrok podczas podawania zabijał.

          Pewnie że personel stać na wafelka, na wino, na inne rzeczy. Ale taka mentalność Polaków. Jak jest możliwość to pod****ole. Długopisy z pracy za 40 gr, karteczki samoprzylepne za 2 zł, zakreślacz za 3 zł, spinacze, koszulki, może segregator nawet. Więc choćby ją było stać na Moët et Chandon to i tak darmowa Cava, czy Cabernet (za 16 zł w markecie w detalu) jest wart ryzyka. Taka nasze PRL'owska mentalność.

          Jak pracowałem w pewnym browarze, to każdy pracownik miał deputat (zgrzewkę 24 sztuki) browaru miesięcznie. Plus 3 razy w tygodniu był bar za free. To mimo że mogli za darmo pić ile wlezie (no do granic, żeby wiochy nie robić) to niektórzy byli dogadani z barmanem i odbierali 5l baniaki po "Żywiec Zdrój" wypełnione złotym trunkiem. Dopiero jak im tak po roku to spowszedniało to się nauczyli, że można też przychodzić na kawę, a nie na piwo, albo wypijali jedno góra dwa, bo wiedzieli że nikt im nie zabierze.
    • Gość: Marcin Prezes LOT-u nagle złożył dymisję z niewyjaśnio... IP: 192.156.102.* 30.09.10, 08:27
      No to jak Pan Mikosz odszedł, po tym jak mu zabrali ludzi, to czarno widze przyszłość LOT-u...., a wszystko szło w dobrym kierunku, starta malała, nowe połączenia powstawały i coraz więcej ludzi latało LOT, nawet ja... Wielki minus dla ministerstwa lub tego co do tego doprowadził!!!!!!!
    • Gość: Gość Prezes LOT-u nagle złożył dymisję z niewyjaśnio... IP: 195.60.216.* 30.09.10, 08:57
      Czyżby szczury uciekały z tonącego okrętu?
    • Gość: świadomy Prezes LOT-u nagle złożył dymisję z niewyjaśnio... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.09.10, 09:41
      Dla tych wszystkich ,którzy juz napisalki swoją teorię..

      Stawiam 5 mln ,że z początkiem 2011 wybuchnie mała afera..

      a intratny oczywście kilka osób zarobi..zarobioło kupe kasy..pózniej MY zapłacimy za wszelkie machlojki:-) ot cała filozofia:-)

      przypomna i to gadanie ,że np. jakaś partia muszi zapłącioć wysoką karę np. za łamanie ciszy wyborczej..

      no i kto za to płaci? partia ,której nienawidzicie i piszecie dobrze sku...nom...

      czy moze wszsycy bo to z naszych PODATKÓW każda partia ma kasę..

      qrwa...co za ciemny ród..

    • Gość: candelas Prezes LOT-u nagle złożył dymisję z niewyjaśnio... IP: *.rednet.pl 30.09.10, 10:31
      chyba tak, czas na posadzenie swojego kolesia. Gość zrobił czarną robotę i posprzątał największy syf, można go już wyrzucić. Teraz zasiądzie kolejny partyjny prezio, typ w Polsce niezmieniony od czasów łubu dubu.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka