Dodaj do ulubionych

Samowolka z klonowaną żywnością

30.03.11, 03:18
No, to nasi "eko-terroryści" powinni popełnić zbiorowe seppuku, lub powiesić się na gałęziach
drzew, (tylko grubych, żeby nie złamać!)
Obserwuj wątek
  • Gość: wiosenka smutna Re: Samowolka z klonowaną żywnością IP: *.dynamic.chello.pl 30.03.11, 09:19

   Problem z żywnością genetycznie modyfikowaną nie polega tylko na tym, że jest modyfikowana, ale również na tym, że jest patentowana - podobnie jak leki produkowane na podobieństwo substancji naturalnie występujących w zielu, którego uprawy skutecznie zakazano. I kiedy już zabroni się produkować wszelkiej żywności innej niż beztłuszczowej woskowanej wzbogaconej witaminami jedynie słusznej i supernowocześnie niezacofanej, to wtedy w każdym kęsie podnoszonym do ust będą sute opłaty patentowe trafiające do paru tłustych globalnych korporacji. Już w tej chwili istnieją administracje zabraniające rolnikom pozostawiania własnego ziarna na siew - muszą kupować ziarno opatentowane.

   Aby zapobiec łamaniu tego zakazu, wynaleziono nawet ziarno "jednopokoleniowe" - nawet jeżeli "nieuczciwy rolnik" zostawi sobie takie ziarno z pierwszego zbioru na wysiew (żeby nie musieć kupować ziarna siewnego), to mu i tak nie wykiełkuje. Po amerykańskich polach chodzą już inspektorzy i pobierają próbki genetyczne zbóż, kiedy trafią na "kradzione geny" (brak faktury za zakup danej odmiany genetyczne do wysiewu na dany rok) doprowadzają do zapłacenia przez rolnika wysokiej kary finansowej. Jest w tym pewien kłopocik - zapylanie krzyżowe, które sprawia, że geny "opatentowane" przyroda przenosi wiatrem lub poprzez zwierzęta na rośliny nieopatentowane co oprócz potencjalnego narażenia na oskarżenia o "kradzież patentu" prowadzi czasem do chorobliwej degeneracji roślin niemodyfikowanych, o czym się w głównych wydaniach na codzień nie pisze i nie mówi, bo to nie są tematy, którymi Kowalski czy Smith się podniecają.

   Warto czasem poczytać, posłuchać, pooglądać, zanim zacznie się na ślepo ekologów nazywać terrorystami. Solidnie opracowane, i to bynajmniej nie przez "ekoterrorystów", materiały na ten temat można łatwo znaleźć, zwłaszcza jeżeli włada się językami.
   • Gość: bingo! Re: Samowolka z klonowaną żywnością IP: 62.29.163.* 30.03.11, 09:34
    > te opłaty patentowe trafiające do paru tłustych globalnych korporacji. Już w te
    > j chwili istnieją administracje zabraniające rolnikom pozostawiania własnego zi
    > arna na siew - muszą kupować ziarno opatentowane.

    Po różnych totalitaryzmach narodowych zbliżamy się do totalitaryzmu korporacji i ponadnarodowej rasy panów i podludzi............ niestety w Polsce to na pewno przejdzie... :(
   • 3miastoorg Re: Samowolka z klonowaną żywnością 30.03.11, 09:36
    przez przypadkowe mieszanie się genów opatentowanych i naturalnych, wkrótce cała przyroda będzie miała swoich właścicieli w korporacjach. Przypadkowe mieszanie się genów, to przypadkowe mieszanie się właściwości przypisanych GMO. Co będzie, jeśli opisana przez Ciebie właściwość "jednopokoleniowości" trafi do ekosystemu naturalnego - możliwy jest scenariusz wymierania całych gatunków roślin w ciągu kilku lat, poprzez niemożliwość rozmnażania.
    • Gość: Ligus Re: Samowolka z klonowaną żywnością IP: *.mpi-dortmund.mpg.de 30.03.11, 10:15
     Przecież taka checha z definicji nie moze się utrwalić w populacji, bo tylko osobniki które tej cechy nie posadaja przezyja... Aż mi się ciśnienie podniosło ;-)

     Szkoda że nie ma już doboru naturalnego wsród ludzi, jak kiedyś jakiś głupek chciał pogłaskać tygrysa to było o jednego głupka mniej, a teraz każdemu wydaje się że jest biotechnologiem lub genetykiem. 99% ludzi nie ma wystarczającej wiedzy aby wypowiadać się w temacie GMO, a powyższy kwiatek jest tego kolejnym przykładem.

     Coś w temacie kukurydzy:

     www.sciencemag.org/content/330/6001/222
     www.sciencemag.org/content/330/6001/189.summary
     • bmarq Re: Samowolka z klonowaną żywnością 30.03.11, 10:43
      A ktoś pisał o utrwalaniu się tej cechy w populacji? Przeczytaj jeszcze raz to zdanie: "Co będzie, jeśli opisana przez Ciebie właściwość "jednopokoleniowości" trafi do ekosystemu naturalnego - możliwy jest scenariusz wymierania całych gatunków roślin w ciągu kilku lat, poprzez niemożliwość rozmnażania" i spróbuj je zrozumieć.
      Ale oczywiście masz rację, że teraz każdy głupek, który nie potrafi zrozumieć prostego komunikatu we własnym języku, sądzi, że może pouczać innych.
   • Gość: jubus Patenty są nie tylko w GMO. IP: *.adsl.inetia.pl 30.03.11, 09:36
    Chciałbym przypomnieć użytkownikom o sprawie "Toruńskich pierników", w której to firma o nazwie takiej samej jak nasz astronom, wygrała proces o używanie nazwy "Toruńskie pierniki". Dzięki temu jako jedyna MA PATENT na ich produkcję, tzn. inni mogą je także produkować, ale nie pod tą nazwą.
    Doskonale wiem o co chodzi z tymi patentami na ziarno bo programy o Monsanto i i inne, oglądałem, ale powinniśmy wiedzieć, że w USA są generalnie bardziej "dzikie" przepisy pod tym względem.
    Inny przykład to żywność GI, określana jako przyszłość światowego rolnictwa i generalnie żywności, żywność PATENTOWANA, ale nie do producenta, a do obszaru. I tak np. będą zwykłe jabłka i będą, a raczej są już w Polsce, jabłka GI: Jabłka Jąckie i Jabłka Grójeckie. Nikomu nie wolno uprawiać tych jabłke poza wyznaczonym obszarem i wg. innych niż wyznaczone przez związek producencki, reguły. Czy to też zagrożenie??

    Ja akurat wczoraj obejrzałem sobie program niemiecki o "Eko-hodowlach" zwierząt. Nigdy w życiu nie kupię "ekologicznej" żywności bo nie mam zamiaru jeść mięsa z odchodami czy innymi subtancjami, których w normalnej, tradycyjnej hodowli nie-przemysłowej, nie ma. Zwierzęta w hodowlach "eko" są zestresowane że nie wiadomo czy ich mięso lub mleko jest zdrowe. Zwierzę, które wyjdzie np. poza obszar "bio-hodowli" niejako "zanieczyści" się " obszarem "nieekologicznym" - jest od razu zabijane i palone.
   • Gość: JurandZeSpychaczem Re: Samowolka z klonowaną żywnością IP: 193.0.242.* 30.03.11, 10:37
    > Warto czasem poczytać, posłuchać, pooglądać, zanim zacznie się na ślepo ekologó
    > w nazywać terrorystami. Solidnie opracowane, i to bynajmniej nie przez "ekoterr
    > orystów", materiały na ten temat można łatwo znaleźć, zwłaszcza jeżeli włada si
    > ę językami.

    Nie sądzę, aby osoba, która potrafi jedynie rzucać "ekoterrorystami" władała jakimikolwiek językami. Co najwyżej własnym jęzorem.
  • saint_just Re: Samowolka z klonowaną żywnością 30.03.11, 09:23
   inkwizytorstarszy napisał:

   > No, to nasi "eko-terroryści" powinni popełnić zbiorowe seppuku, lub powiesić si
   > ę na gałęziach
   > drzew, (tylko grubych, żeby nie złamać!)
   ____________________________________________________
   Nie wiesz, gdzie żyjesz, albo nie chcesz wiedzieć.Kończąca się ropa to tylko pierwszy znak rabunkowej "gospodarki" industrialnej. Większość ekosystemów na ziemi już jest nieodwracalnie zniszczona a to od nich wszystko zależy,a nie od kolesi "inwestorów", którzy Ci wkładają takie pierdoły w głowę, ale oni mają racjonalne /z punktu widzenia swoich interesów/ powody, a Ty jesteś dla nich tylko użytecznym głupkiem.
  • alchemyx7d Samowolka z klonowaną żywnością 30.03.11, 09:26
   Typowo polska rabota: jeszcze pół roku, a specjaliści od europejskiej polityki wschodniej już zaczynają mieszać: a to Polska Jest Najważniejsza, a to machają cudzą przecież, a nie swoją Ukrainą...
   Alleluja i do przodu!
   Będzie cyrk...
   • samo_dobro Re: zakazac GMO z truskawkami na czele 30.03.11, 10:51
    Jestes debilem czy tylko udajesz? Nie wiem jakim trzeba byc kretynem, zeby porownywac truskawki do GMO.

    Odpowiedz sobie matole czy truskawki powstaly na skutek tego, ze jakis debil w fartuchu w laboratorium na chybil trafil mieszal w kodzie genetycznym poziomek? Nie kretynie, nie tak - truskawka powstala w czasach gdy o genach nikt nie slyszal. Po prostu sprobowano wymieszac dwa gatunki i udalo sie. Tak jak konia mozna skrzyzowac z oslem i powstanie muł.
   • Gość: jubus Jest już za późno. GMO + wiatr + ptaki= IP: 213.146.53.* 30.03.11, 11:13
    Podbój Ziemi przez GMO jest tylko kwestią czasu, nie trzeba już zakazywać czy nakazywać. Uprawy GMO mają tą specyfikę, że "zarażają" uprawy konwencjonalne, tak się stało w Meksyku, tak się dzieje, w Ameryce Południowej i Afryce. Kwestią czasu jest tylko ja to wszystko przywędruje do nas poprzez boćki i inne ptaki latające do ciepłych krajów, a także poprzez wiatr. Jeśli znad Sahary wiatr potrafi przenosić rocznie tysiące ton piasku nad Amazonkę (dzięki czemu dżungla amazońska jest taka bujna i bogata w roślinność)to jaki problem aby z Kanady czy USA przywędrowały nasiona GMO.
    Trzeba by chyba wyłączyć wiatr albo zbudować wielki namiot nad Europą oraz wybić wszystkie ptaki latające do "ciepłych krajów".
    Do GMO trzeba się niestety przyzwyczaić, a nie walczyć z tym, bo to walka z wiatrakami.
  • Gość: rolnik Monopol i głód IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.11, 10:28
   Poczytajcie więcej o technologi GMO tzw. technologia terminator
   www.pce.edu.pl/
   Mówiąc w skrócie roślina nie wyda plonu jeśli nie zostanie opryskana preparatem od określonego producenta.
   Trwają próby zakazania samodzielnej hodowli roślin na własną rękę jako obrony przed gmo i technologią "terminator". Chcą aby produkowano tylko rośliny modyfikowane, pochodzące od niewielkiej liczby dostawców.
  • net-widz Samowolka z klonowaną żywnością 30.03.11, 10:34
   Trucie d... Należy po prostu przyjąć, że stan przyrody sprzed GMO jest stanem wyjściowym. Jeżeli wskutek działalności wprowadzającego GMO dojdzie do niekontrolowanego i niepożądanego (chłop może sobie nie życzyć tego g... na polu albo ja w moim ogródku) to skutki, koszty , opłaty i kary związane z przywróceniem stanu pierwotnego mają obciążać wyłącznie wprowadzającego GMO. Żądam żeby UE chroniła moje życie, zdrowie, środowisko naturalne w którym żyję. A jeżeli z tego powodu, że nie chcemy spożywać dostarczanego nam przez kogoś GMO-łajna ktoś chce nam wypowiedzieć wojnę - to szykujmy się do wojny. Chodzi przecież o nasze przetrwanie i przetrwanie naszych dzieci. A w imię tego zarówno zabija się jak i ginie. Tchórze zwykle giną pierwsi. Jeżeli faktycznie uważają, ze w imię powszechnego stosowania GMO przylecą samoloty i nas zbombardują to chcę o tym wiedzieć już !
   Natomiast obowiązek informowania o składzie, pochodzeniu produktu jest podstawowy i nie przyjmuję do wiadomości, że wprowadzający GMO poniesie koszty - to niech ponosi jak chce sprzedawać a jak nie chce ponosić kosztów to niech nie sprzedaje. Koniec i kropka. Jeżeli instytucje nie potrafią wprowadzić prostych uregulowań chroniących obywateli UE to znaczy, że ich członkowie znowu wzięli w łapę, należy ich zwolnić z roboty i rozliczyć o ostatniego centa. Przeniewiercy cholerni.
  • qin Samowolka z klonowaną żywnością 30.03.11, 10:47
   Nie dla GMO
   bo
   monopol paru korporacji
   bo
   nowe alergeny
   bo
   toksyczne białka
   bo
   pozostałości toksycznego rakotwórczego roundup
   bo
   zle zawinięte polipeptydy złe białka a więc priony
   bo
   nowy uniwersalny patogen powstały w wyniku "budowania" "tworzenia "GMO
   patogen zabija zwierzęta i niszczy plony jest średnim wirusem z cechami grzyba !
   jest na roślinach RR transgenicznych opornych na rondoup
  • samo_dobro Re: Samowolka z klonowaną żywnością 30.03.11, 10:59
   inkwizytorstarszy napisał:
   > No, to nasi "eko-terroryści" powinni popełnić zbiorowe seppuku, lub powiesić si
   > ę na gałęziach
   > drzew, (tylko grubych, żeby nie złamać!)


   Zrozum debilu, ze nikt nie wie jakie skutki moze niesc za soba spozywanie GMO. Calkiem mozliwe, ze nie bedzie zadnych negatywnych, ale tego dzisiaj NIKT NIE WIE. Ludzie sa jak kroliki doswiadczalne. Jesli beda jakies skutki uboczne to dowiemy sie o nich wiele lat za pozno, tak jak w przypadku roznych lekow (calkiem sporo ich bylo), ktore na przyklad negatywnie wplywaly na potomstwo.

   Jesli chcesz zrec to g* to zryj i karm swoje debilne bachory, przynajmniej naiwna beztroska glupota nie przejdzie na kolejne pokolenia.

   GMO mozna porownac do crack'owania programow komputerowych. Cracker bierze na warsztat program (np. plik wykonywalny exe) i miesza bezposrednio na kodzie binarnym by uzyskac pożądane efekty. Jesli mu sie nie uda to program dziala tylko pozornie poprawnie (np. mozna uruchomic bez licencji), ale pozniej nagle wypierd* sie w najmniej spodziewanym momencie. Macherzy od GMO tez potrafia uzyskac pożądana ceche, ale NIE WIEDZA czy zmiana w jednym miejscu kodu genetycznego nie niesie za soba negatywnych skutkow.
  • Gość: fokka Re: Samowolka z klonowaną żywnością IP: *.home.aster.pl 30.03.11, 11:14
   Od lat rolnicy, również polscy, nie zostawiają sobie ziarna (ani sadzeniaków, rozsad itd.), tylko co roku kupują tzw. kwalifikowany materiał siewny, gwarantujący wysoki, zdrowy i jednorodny plon. Licencje dotyczą nie tylko GMO. I nie ma obowiązku ich nabywania.
   Każdy może do upadłego siać tatowe żyto - ale nikt już tego nie robi, bo raz, że rośliny wyradzają się zwykle po kilku latach uprawy wsobnej (np. ziemniak po czterech cyklach niemal nie daje już plonu), a dwa, że jest to zwyczajnie nieopłacalne: przy takim samym nakładzie pracy i powierzchni uprawy uzyskuje się kilku- lub nawet kilkunastokrotnie niższe plony.
   Koszt zakupu licencji GMO zwraca się rolnikowi z nawiązką, inaczej nikt by jej nie kupował: wyższy plon, brak konieczności stosowania przynajmniej części kosztownych środków ochrony roślin (wolicie odporne na szkodniki jabłka GMO czy kilkanaście oprysków w jednym sezonie?) itd.
   Nie ma powrotu do upraw rzekomo "naturalnych" (zresztą rolnictwo od tysięcy lat opiera się na sztucznym doborze osobników do krzyżowania - widzieliście kiedyś, jak wygląda dziki przodek kukurydzy albo pszenicy?) - kilogram marchwi z takiej uprawy kosztowałaby dziś pewnie ze 100 zł: niski plon, choroby, szkodniki, ograniczenie upraw do terenów z warunkami klimatyczno-glebowymi optymalnymi dla danego gatunku, ogromne nakłady pracy - bo zamiast defoliantów trzeba używać maszyn albo pracować ręcznie itd. Jeżeli ignoranci, nazywający się nie wiedzieć czemu "ekologami", uważają, że jest zapotrzebowanie na taką marchew - do roboty! Złoty interes.
  • nufatek Samowolka z klonowaną żywnością 30.03.11, 13:23
   Pytam kto na tym zarabia.Patent ,patent i jeszcze raz patent. Duza wszechobecna na rynkach swiatowych firma postanowila opatentowac produkcje zywnosci.Robi to zgodnie z prawem ustanawianym przez oplacanych przez nas urzednikow UE.Wstapienie do UE bylo najpodlejszym postepkiem naszej "elity"Wysmiewany Korwin ma racje
  • Gość: twoja_stara Re: Samowolka z klonowaną żywnością IP: *.nyc.res.rr.com 30.03.11, 21:16
   inkwizytorstarszy napisał:

   > No, to nasi "eko-terroryści" powinni popełnić zbiorowe seppuku, lub powiesić się na gałęziach drzew, (tylko grubych, żeby nie złamać!)

   Pajacyku, w modyfikowanej genetycznie soi i kukurydzy znaleziono nieznany dotychczas patogen którego obecność stwierdzono w żołądku i łożysku zwierząt hodowlanych. Patogen ten wywołuje poronienia u bydła i nierogacizny oraz prawdopodobnie też i u ludzi. Zmodyfikowana genetycznie bawełna uprawiana w Indiach stała się pożywką dla miejscowego szkodnika i spowodował katastrofalne straty w rolnictwie. Czy dlatego pyszczysz bo nic nie wiesz ?
   =======
   http://goo.gl/B95mR
   =======
   http://goo.gl/xBd1s
  • kakanek81 Samowolka z klonowaną żywnością 31.03.11, 10:10
   Jestem zdecydowanym przeciwnikiem organizmów GMO.Tłumaczyć dlaczego nie będę,bo już kiedyś to robiłem.Nazywanie ekologów "ekoterrorystami",to zwykłe nadużycie.W przypadku ekologii uważam,że lepiej dmuchać na zimnie.Co roku bezpowrotnie ginie setki gatunków roślin i zwierząt.Stworzono nawet bank nasion w odniesieniu do roślin.Nie słyszałem o podobnym banku odnośnie zwierząt.
   Organizmy sklonowane nie są organizmami GMO aczkolwiek mogą być.W chwili obecnej klonowane zwierzęta są tak drogie,że nie opłaca się ich np.przetwarzać na żywność.Regulacje w tej kwestii uważam za grubo przedwczesne.
   PILNIE POWINIEN BYĆ UCHWALONY ZAKAZ UPRAWIANIA I PRZETWARZANIA ORGANIZMÓW GMO na obszarze całej UE.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka