Dodaj do ulubionych

BALCEROWICZOWI CZEŚĆ I CHWAŁA

    • Gość: Zawisza Re: BALCEROWICZOWI CZEŚĆ I CHWAŁA IP: *.ae.poznan.pl 02.07.02, 16:08
      Jakub Mazur oskarża balcerowicza o zdradę Polski w tygodniku Głos z 29 czerwca
      2002r. Tyutuł artykułu "Likwidacja polskiej zlotówki likwidacja polskiego
      państwa
    • Gość: Zawisza Re: BALCEROWICZOWI CZEŚĆ I CHWAŁA IP: *.ae.poznan.pl 02.07.02, 16:08
      Jakub Mazur oskarża balcerowicza o zdradę Polski w tygodniku Głos z 29 czerwca
      2002r. Tyutuł artykułu "Likwidacja polskiej zlotówki likwidacja polskiego
      państwa
    • Gość: Zawisza Re: BALCEROWICZOWI CZEŚĆ I CHWAŁA IP: *.ae.poznan.pl 02.07.02, 16:09
      Jakub Mazur oskarża balcerowicza o zdradę Polski w tygodniku Głos z 29 czerwca
      2002r. Tyutuł artykułu "Likwidacja polskiej zlotówki likwidacja polskiego
      państwa
    • Gość: Zawisza Re: BALCEROWICZOWI CZEŚĆ I CHWAŁA IP: *.ae.poznan.pl 02.07.02, 16:09
      Jakub Mazur oskarża balcerowicza o zdradę Polski w tygodniku Głos z 29 czerwca
      2002r. Tyutuł artykułu "Likwidacja polskiej zlotówki likwidacja polskiego
      państwa
    • Gość: Zawisza Re: BALCEROWICZOWI CZEŚĆ I CHWAŁA IP: *.ae.poznan.pl 02.07.02, 16:09
      Jakub Mazur oskarża balcerowicza o zdradę Polski w tygodniku Głos z 29 czerwca
      2002r. Tyutuł artykułu "Likwidacja polskiej zlotówki likwidacja polskiego
      państwa
    • Gość: Zawisza Re: BALCEROWICZOWI CZEŚĆ I CHWAŁA IP: *.ae.poznan.pl 02.07.02, 16:09
      Jakub Mazur oskarża balcerowicza o zdradę Polski w tygodniku Głos z 29 czerwca
      2002r. Tyutuł artykułu "Likwidacja polskiej zlotówki likwidacja polskiego
      państwa
    • Gość: Zawisza Re: BALCEROWICZOWI CZEŚĆ I CHWAŁA IP: *.ae.poznan.pl 02.07.02, 16:10
      Jakub Mazur oskarża balcerowicza o zdradę Polski w tygodniku Głos z 29 czerwca
      2002r. Tyutuł artykułu "Likwidacja polskiej zlotówki likwidacja polskiego
      państwa
    • Gość: zawisza Re: BALCEROWICZOWI CZEŚĆ I CHWAŁA IP: *.ae.poznan.pl 02.07.02, 16:10
      Jakub Mazur oskarża balcerowicza o zdradę Polski w tygodniku Głos z 29 czerwca
      2002r. Tyutuł artykułu "Likwidacja polskiej zlotówki likwidacja polskiego
      państwa
    • Gość: Zawisza Re: BALCEROWICZOWI CZEŚĆ I CHWAŁA IP: *.ae.poznan.pl 02.07.02, 16:10
      Jakub Mazur oskarża balcerowicza o zdradę Polski w tygodniku Głos z 29 czerwca
      2002r. Tyutuł artykułu "Likwidacja polskiej zlotówki likwidacja polskiego
      państwa
    • Gość: Zawisza Re: BALCEROWICZOWI CZEŚĆ I CHWAŁA IP: *.ae.poznan.pl 02.07.02, 16:11
      Jakub Mazur oskarża balcerowicza o zdradę Polski w tygodniku Głos z 29 czerwca
      2002r. Tyutuł artykułu "Likwidacja polskiej zlotówki likwidacja polskiego
      państwa
    • Gość: Zawisza Re: BALCEROWICZOWI CZEŚĆ I CHWAŁA IP: *.ae.poznan.pl 02.07.02, 16:13
      Jakub Mazur oskarża balcerowicza o zdradę Polski w tygodniku Głos z 29 czerwca
      2002r. Tyutuł artykułu "Likwidacja polskiej zlotówki likwidacja polskiego
      państwa
    • Gość: ula Re: BALCEROWICZOWI CZEŚĆ I CHWAŁA IP: *.krosno.cvx.ppp.tpnet.pl 02.07.02, 21:23
      Prezes Banku Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku William McDonough ostrzegł we
      wtorek, że ataki na niezależność banku centralnego pogarszają wśród inwestorów
      obraz Polski. "W przypadku ataków na bank centralny nastroje zagranicą są
      negatywne. Obserwatorzy zagraniczni nie rozumieją, czy jest to propaganda, czy
      są to poważne ataki i nastawienie może się pogorszyć" - powiedział podczas
      spotkania z dziennikarzami w Warszawie.
      Banki centralne w UE są zaniepokojone sytuacją w Polsce w kontekście wejścia
      Polski do UE" - dodał. Jego zdaniem dla utrzymania stabilnych cen konieczne
      jest utrzymanie niezależności banku centralnego. Przedstawiciele koalicji
      rządowej atakują prowadzącą w Polsce politykę monetarną Radę Polityki
      Pieniężnej za zbyt, ich zdaniem, restrykcyjną politykę. Zarzucają władzom banku
      centralnego, że nie sprzyja polityce rządu i nie chce współdziałać na rzecz
      pobudzenia wzrostu gospodarczego. Zdaniem przedstawiciela FED nie ma
      sprzeczności między celem RPP, jakim jest utrzymanie stabilnych cen, a polityką
      FED, który oprócz dbałości o ceny musi również zwracać uwagę na wzrost
      gospodarczy. "Nie można osiągnąć stabilnego wzrostu ze skaczącą inflacją" -
      powiedział. (PAP)
      Prezes FED jedno,a nasi wielce uczeni gastarbeiterzy od zeszmacenia złotówki
      [MACIEJ,Fizyk,emisiek] drugie.Przecież przynajmniej jedna ze stron kłamie.Komu
      tu wierzyć?.Żadnej.Ja wolę wierzyć Balcerowiczowi,bo to uczciwy i
      dopowiedzialny fachowiec,a nie pazerny koniukturalista,który za parę dolarów
      opluwa swoich rodaków i ojczyznę.

      • Gość: MACIEJ Skok z 8 na 1,9 = skokowi z 1,9% na 8%. IP: *.ny325.east.verizon.net 03.07.02, 07:28
        Gość portalu: ula napisał(a):

        > Prezes Banku Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku William McDonough ostrzegł we
        > wtorek, że ataki na niezależność banku centralnego pogarszają wśród inwestorów
        > obraz Polski. "W przypadku ataków na bank centralny nastroje zagranicą są
        > negatywne. Obserwatorzy zagraniczni nie rozumieją, czy jest to propaganda, czy
        > są to poważne ataki i nastawienie może się pogorszyć" - powiedział podczas
        > spotkania z dziennikarzami w Warszawie.
        > Banki centralne w UE są zaniepokojone sytuacją w Polsce w kontekście wejścia
        > Polski do UE" - dodał. Jego zdaniem dla utrzymania stabilnych cen konieczne
        > jest utrzymanie niezależności banku centralnego.

        Gdzie ty w Polsce widzisz stabilne ceny?
        Przeciez w Polsce jest deflacja.

        > Przedstawiciele koalicji
        > rządowej atakują prowadzącą w Polsce politykę monetarną Radę Polityki
        > Pieniężnej za zbyt, ich zdaniem, restrykcyjną politykę. Zarzucają władzom banku
        >
        > centralnego, że nie sprzyja polityce rządu i nie chce współdziałać na rzecz
        > pobudzenia wzrostu gospodarczego.

        I maja racje.
        Zobacz do jakiego poziomu FED obnizyl st% a gdzie jest RPP.

        > Zdaniem przedstawiciela FED nie ma
        > sprzeczności między celem RPP, jakim jest utrzymanie stabilnych cen, a polityką
        >
        > FED, który oprócz dbałości o ceny musi również zwracać uwagę na wzrost
        > gospodarczy.

        Oczywiscie ze jest sprzecznosc.
        W Stanach FED nie zadziera nosa,tylko zgaduje z wyprzedzeniem mysli Busha.
        W Polsce Cymbaly z RPP caly czas sie kloca jakby na ich barkach spoczywala
        odpowiedzialnosc za rozwoj gospodarczy kraju.

        > "Nie można osiągnąć stabilnego wzrostu ze skaczącą inflacją" -
        > powiedział. (PAP)

        Zgadza sie ,bo inflacja SKOCZYLA w ciagu roku z 8% na 1,9%.

        Dla tych co przy 2 fakultetach nie umieja liczyc skok z 8 na 1,9 jest identyczny
        jak z 1,9 na 8%.


        > Prezes FED jedno,a nasi wielce uczeni gastarbeiterzy od zeszmacenia złotówki
        > [MACIEJ,Fizyk,emisiek] drugie.Przecież przynajmniej jedna ze stron kłamie.

        Widzisz ulo,mozna czytac text,a mozna go czytac jednoczesnie rozumiejac.
        Proste umysly czytaja,widzac czarne na bialym i wtedy ktos musi koniecznie KLAMAC.

        Ludzie inteligentni dla odmiany potrafia analizowac text,co fachowcom z Polski B
        nawet do glowy nie przychodzi.
        Identycznie jest z dobrymi filmami,kazdy znajdzie cos ciekawego na swoim poziomie.

        > Komu
        > tu wierzyć?.Żadnej.Ja wolę wierzyć Balcerowiczowi,bo to uczciwy i
        > dopowiedzialny fachowiec,a nie pazerny koniukturalista,który za parę dolarów
        > opluwa swoich rodaków i ojczyznę.

        Zycie na wiare wsrod ludzi cywilizowanych nigdy nie mialo miejsca.
        Fakty nalezy obserwowac samodzielnie oraz samodzielnie wyciagac wnioski.
        Skad wiesz czy twoj ulubieniec ci glupiej sciagawki nie podsunie?
        Najpierw trzeba spokojem i opanowaniem zdobyc zaufanie gawiedzi a pozniej to juz
        mozna ich ruchac na calego.

      • Gość: ob BAŁWOCHWALSTWO ULI IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 03.07.02, 20:10
        Gość portalu: ula napisał(a):
        > Banki centralne w UE są zaniepokojone sytuacją w Polsce w kontekście wejścia
        > Polski do UE" - dodał. Jego zdaniem dla utrzymania stabilnych cen konieczne
        > jest utrzymanie niezależności banku centralnego. Przedstawiciele koalicji
        > rządowej atakują prowadzącą w Polsce politykę monetarną Radę Polityki
        > Pieniężnej za zbyt, ich zdaniem, restrykcyjną politykę. Zarzucają władzom banku
        >
        > centralnego, że nie sprzyja polityce rządu i nie chce współdziałać na rzecz
        > pobudzenia wzrostu gospodarczego. Zdaniem przedstawiciela FED nie ma
        > sprzeczności między celem RPP, jakim jest utrzymanie stabilnych cen, a polityką
        >
        > FED, który oprócz dbałości o ceny musi również zwracać uwagę na wzrost
        > gospodarczy. "Nie można osiągnąć stabilnego wzrostu ze skaczącą inflacją" -
        > powiedział. (PAP)
        > Prezesik, podobnie jak ulka pomylił Bhutan z Poland i nie skojarzył, że w tym
        kłaju inflacja spada a nie skacze, ale biedna ula też tych niuansów nie odróżnia!
        Dla nawiedzonej każdy powód jest dobry, by stawiać pomnik, nawet facetowi, który
        doprowadził ten kraj do recesji!
        >

        • Gość: Kosa Re: Dzieciaki! Balcerowicz na ministra!!! IP: *.acn.waw.pl 03.07.02, 21:31
          Nie widzę innego kandydata, nieomylny, wszystkowiedzący, po prostu macho!!!!!
          Pozdrawiam.
        • Gość: ula BALCEROWICZOWI CZEŚĆ I CHWAŁA IP: *.krosno.cvx.ppp.tpnet.pl 03.07.02, 22:16
          Jak przeczytałam druzgoczącą krytykę prezesa FED przez forumowicza o nicku "ob"
          to nasunęło mnie się następujące skojarzenie.
          Nad brzegiem bagiennego rozlewiska stała kużnia,a w niej z wprawą i znastwem
          kowal podkuwał konie.Oserwowały to liczne żaby zagnieżdżone w stawie.Pewnego
          dnia jedna z nich [ta uważająca się za najmądrzejszą] wyskoczyła z
          wody,przybiegła do kowala i rzecze.Mistrzu przybij mnie podkowy,bo chcę ta
          brykać jak te konie,które podkuwasz.
          Zeby Ci ułatwić profesorze ekonomii "ob" kto jest kto w tym opowiadanku to
          podpowiem,że koniem kutym na cztery nogi to napewno nie jesteś,lecz najwyżej
          żabą z przetrąconą łapą i okaleczonym mózgiem.
          • Gość: MACIEJ FAKTY + WLASNY KOMENTARZ IP: *.ny325.east.verizon.net 03.07.02, 23:28
            Dyskusja ma sens wtedy gdy sa w niej jakies fakty zawarte do ktorych dodajesz
            wlasny komentarz.
            Fizykowi to czesto powtarzalem i zrozumial.
            Gdy podajesz cudza opinie,to musisz miec ja przeanalizowana,bo inaczej to jest
            to horseshit.
            Podobnie jak pan profesor w szkole tlumaczyl na lekcji polskiego,co autor mial
            na mysli piszac ten wlasnie wiersz.
            Wtedy klasa dzielila sie na tych ktorzy sami dochodzili do jakichs wnioskow
            oraz na dwa rodzaje gamoni:
            1-ci ktorzy nie mieli zadnych wlasnych spostrzezen
            2-ci ktorzy mieli zdanie identyczne ze zdaniem Pana Profesora.

            Pan Profesor jest zdecydowanie madrzejszy niz wiekszosc spoleczenstwa,dlatego
            tez latwo mu urabiac ich opinie.

            RYBA tez przytoczyl jakiegos profesora z jakiegos KULu ,ktory w swojej
            wypowiedzi bredzi od pierwszego zdania.
            I czesto jest to dobra metoda na zdobycie popularnosci.

            Widze ze zdecydowana wiekszosc forumowiczow jak
            Zbigniew,deLUC,eMisiek,Tomasz,ob i inni opieraja sie na wlasnych przemysleniach
            zamiast cytowac opinie innych.

            Faktem jest ze Polska jest w stagnacji i faktem jest ze lobby baneckowe ma w
            kieszeni RPP, Balcerowicza i po czesci Kwasa.
            Po czesci dlatego ze Orlowski z paki Kwasa przekonywal do interwencji na rynku
            walutowym ale RPP i NBP zaparla sie rekami i nogami.
            A ze sytuacja jest w tej chwili bez wyjscia,to trzeba czyste zrobic w RPP i NBP
            by byla taka sama zgoda miedzy bankiem centralnym i rzadem jak w USA.
            Niezgoda ruinuje.
            • Gość: Kosa Re: FAKT IP: *.acn.waw.pl 03.07.02, 23:38
              Pomysł znakomity, tylko...ma 0% szansy!
    • Gość: ula Re: BALCEROWICZOWI CZEŚĆ I CHWAŁA IP: *.krosno.cvx.ppp.tpnet.pl 09.07.02, 22:58
      Wtajemniczeni mówią,że Centralne Biuro Śledcze przygotowuje dowody oskarżające
      Balcerowicza za dbanie o wartość złotego.Zwołano naradę zwolenników zgnojenia
      złotówki.Na aresztowanie i osadzenie Balcerowicza w więzieniu nie zgodził się
      Lepper,który zauważył,że Balcerowicz może wpływać na kurs złotego z
      więzienia.Dlatego zastanawiają się gdzie Go zesłać.Wchodzi w rachubę Kuba,Korea
      Płn lub Kosmos.
    • Gość: Chryso Re: BALCEROWICZOWI CZEŚĆ I CHWAŁA IP: *.bydgoszcz.cvx.ppp.tpnet.pl 10.07.02, 00:38
      Profesor? Dla mnie moglby byc po zawodowce , byleby dzialal w interesie wlasnego
      kraju. Przeciez on przeczytal kilka podrecznikow neoliberalow i powtarza sie jak
      zacieta plyta. Jak on mogl napisac jakakolwiek prace naukowa (no tak ta watpliwa
      jakosc profesorow w Polsce) skoro nie jest on zdolny do abstrakcyjnego, tworczego
      myslenia. Przeciez to buchalter. Gzie mu do zajmowania sie makroekonomia przez
      duze "M". Leszek - spadaj do ksiag.
    • Gość: ula Re: BALCEROWICZOWI CZEŚĆ I CHWAŁA IP: *.krosno.cvx.ppp.tpnet.pl 28.07.02, 21:27
      Z tą naszą przyjażnią Edziu to nieco przesadziłeś.Nie jestem Twoim
      przyjacielem.Jestem dla Ciebie życzliwa jak dla każdego człowieka w potrzebie.
      Chciałbym Ci pomóc,ale aby to było możliwe musisz mnie wyjaśnić dokładniej w
      jaki sposób Balcerowicz Cię okradł,że tak Go nienawidzisz.Nienawiść to bardzo
      złe uczucie i należy z nim walczyć.Potrafi zaprowadzić w ślepą uliczkę.A może
      wina leży w Tobie[co bardzo często ma miejsce],a nie na zewnątrz,a Balcerowicz
      jest Ci potrzebny jako kozioł ofiarowany swojej żonie i znajomym dla ukrycia
      własnych błędów?.
      Piszesz,że prawie 7-procentowa strata w ciągu jednego dnia na akcjach KGHM to
      drobiazg,łatwy do odrobienia.Jeżeli taką stratę lekceważysz to zaczynam
      rozumieć Twoje kłopoty finansowe i frustrację.




Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka