Gość: Zawisza Re: BALCEROWICZOWI CZEŚĆ I CHWAŁA IP: *.ae.poznan.pl 02.07.02, 16:08 Jakub Mazur oskarża balcerowicza o zdradę Polski w tygodniku Głos z 29 czerwca 2002r. Tyutuł artykułu "Likwidacja polskiej zlotówki likwidacja polskiego państwa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zawisza Re: BALCEROWICZOWI CZEŚĆ I CHWAŁA IP: *.ae.poznan.pl 02.07.02, 16:08 Jakub Mazur oskarża balcerowicza o zdradę Polski w tygodniku Głos z 29 czerwca 2002r. Tyutuł artykułu "Likwidacja polskiej zlotówki likwidacja polskiego państwa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zawisza Re: BALCEROWICZOWI CZEŚĆ I CHWAŁA IP: *.ae.poznan.pl 02.07.02, 16:09 Jakub Mazur oskarża balcerowicza o zdradę Polski w tygodniku Głos z 29 czerwca 2002r. Tyutuł artykułu "Likwidacja polskiej zlotówki likwidacja polskiego państwa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zawisza Re: BALCEROWICZOWI CZEŚĆ I CHWAŁA IP: *.ae.poznan.pl 02.07.02, 16:09 Jakub Mazur oskarża balcerowicza o zdradę Polski w tygodniku Głos z 29 czerwca 2002r. Tyutuł artykułu "Likwidacja polskiej zlotówki likwidacja polskiego państwa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zawisza Re: BALCEROWICZOWI CZEŚĆ I CHWAŁA IP: *.ae.poznan.pl 02.07.02, 16:09 Jakub Mazur oskarża balcerowicza o zdradę Polski w tygodniku Głos z 29 czerwca 2002r. Tyutuł artykułu "Likwidacja polskiej zlotówki likwidacja polskiego państwa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zawisza Re: BALCEROWICZOWI CZEŚĆ I CHWAŁA IP: *.ae.poznan.pl 02.07.02, 16:09 Jakub Mazur oskarża balcerowicza o zdradę Polski w tygodniku Głos z 29 czerwca 2002r. Tyutuł artykułu "Likwidacja polskiej zlotówki likwidacja polskiego państwa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zawisza Re: BALCEROWICZOWI CZEŚĆ I CHWAŁA IP: *.ae.poznan.pl 02.07.02, 16:10 Jakub Mazur oskarża balcerowicza o zdradę Polski w tygodniku Głos z 29 czerwca 2002r. Tyutuł artykułu "Likwidacja polskiej zlotówki likwidacja polskiego państwa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zawisza Re: BALCEROWICZOWI CZEŚĆ I CHWAŁA IP: *.ae.poznan.pl 02.07.02, 16:10 Jakub Mazur oskarża balcerowicza o zdradę Polski w tygodniku Głos z 29 czerwca 2002r. Tyutuł artykułu "Likwidacja polskiej zlotówki likwidacja polskiego państwa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zawisza Re: BALCEROWICZOWI CZEŚĆ I CHWAŁA IP: *.ae.poznan.pl 02.07.02, 16:10 Jakub Mazur oskarża balcerowicza o zdradę Polski w tygodniku Głos z 29 czerwca 2002r. Tyutuł artykułu "Likwidacja polskiej zlotówki likwidacja polskiego państwa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zawisza Re: BALCEROWICZOWI CZEŚĆ I CHWAŁA IP: *.ae.poznan.pl 02.07.02, 16:11 Jakub Mazur oskarża balcerowicza o zdradę Polski w tygodniku Głos z 29 czerwca 2002r. Tyutuł artykułu "Likwidacja polskiej zlotówki likwidacja polskiego państwa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zawisza Re: BALCEROWICZOWI CZEŚĆ I CHWAŁA IP: *.ae.poznan.pl 02.07.02, 16:13 Jakub Mazur oskarża balcerowicza o zdradę Polski w tygodniku Głos z 29 czerwca 2002r. Tyutuł artykułu "Likwidacja polskiej zlotówki likwidacja polskiego państwa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ula Re: BALCEROWICZOWI CZEŚĆ I CHWAŁA IP: *.krosno.cvx.ppp.tpnet.pl 02.07.02, 21:23 Prezes Banku Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku William McDonough ostrzegł we wtorek, że ataki na niezależność banku centralnego pogarszają wśród inwestorów obraz Polski. "W przypadku ataków na bank centralny nastroje zagranicą są negatywne. Obserwatorzy zagraniczni nie rozumieją, czy jest to propaganda, czy są to poważne ataki i nastawienie może się pogorszyć" - powiedział podczas spotkania z dziennikarzami w Warszawie. Banki centralne w UE są zaniepokojone sytuacją w Polsce w kontekście wejścia Polski do UE" - dodał. Jego zdaniem dla utrzymania stabilnych cen konieczne jest utrzymanie niezależności banku centralnego. Przedstawiciele koalicji rządowej atakują prowadzącą w Polsce politykę monetarną Radę Polityki Pieniężnej za zbyt, ich zdaniem, restrykcyjną politykę. Zarzucają władzom banku centralnego, że nie sprzyja polityce rządu i nie chce współdziałać na rzecz pobudzenia wzrostu gospodarczego. Zdaniem przedstawiciela FED nie ma sprzeczności między celem RPP, jakim jest utrzymanie stabilnych cen, a polityką FED, który oprócz dbałości o ceny musi również zwracać uwagę na wzrost gospodarczy. "Nie można osiągnąć stabilnego wzrostu ze skaczącą inflacją" - powiedział. (PAP) Prezes FED jedno,a nasi wielce uczeni gastarbeiterzy od zeszmacenia złotówki [MACIEJ,Fizyk,emisiek] drugie.Przecież przynajmniej jedna ze stron kłamie.Komu tu wierzyć?.Żadnej.Ja wolę wierzyć Balcerowiczowi,bo to uczciwy i dopowiedzialny fachowiec,a nie pazerny koniukturalista,który za parę dolarów opluwa swoich rodaków i ojczyznę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MACIEJ Skok z 8 na 1,9 = skokowi z 1,9% na 8%. IP: *.ny325.east.verizon.net 03.07.02, 07:28 Gość portalu: ula napisał(a): > Prezes Banku Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku William McDonough ostrzegł we > wtorek, że ataki na niezależność banku centralnego pogarszają wśród inwestorów > obraz Polski. "W przypadku ataków na bank centralny nastroje zagranicą są > negatywne. Obserwatorzy zagraniczni nie rozumieją, czy jest to propaganda, czy > są to poważne ataki i nastawienie może się pogorszyć" - powiedział podczas > spotkania z dziennikarzami w Warszawie. > Banki centralne w UE są zaniepokojone sytuacją w Polsce w kontekście wejścia > Polski do UE" - dodał. Jego zdaniem dla utrzymania stabilnych cen konieczne > jest utrzymanie niezależności banku centralnego. Gdzie ty w Polsce widzisz stabilne ceny? Przeciez w Polsce jest deflacja. > Przedstawiciele koalicji > rządowej atakują prowadzącą w Polsce politykę monetarną Radę Polityki > Pieniężnej za zbyt, ich zdaniem, restrykcyjną politykę. Zarzucają władzom banku > > centralnego, że nie sprzyja polityce rządu i nie chce współdziałać na rzecz > pobudzenia wzrostu gospodarczego. I maja racje. Zobacz do jakiego poziomu FED obnizyl st% a gdzie jest RPP. > Zdaniem przedstawiciela FED nie ma > sprzeczności między celem RPP, jakim jest utrzymanie stabilnych cen, a polityką > > FED, który oprócz dbałości o ceny musi również zwracać uwagę na wzrost > gospodarczy. Oczywiscie ze jest sprzecznosc. W Stanach FED nie zadziera nosa,tylko zgaduje z wyprzedzeniem mysli Busha. W Polsce Cymbaly z RPP caly czas sie kloca jakby na ich barkach spoczywala odpowiedzialnosc za rozwoj gospodarczy kraju. > "Nie można osiągnąć stabilnego wzrostu ze skaczącą inflacją" - > powiedział. (PAP) Zgadza sie ,bo inflacja SKOCZYLA w ciagu roku z 8% na 1,9%. Dla tych co przy 2 fakultetach nie umieja liczyc skok z 8 na 1,9 jest identyczny jak z 1,9 na 8%. > Prezes FED jedno,a nasi wielce uczeni gastarbeiterzy od zeszmacenia złotówki > [MACIEJ,Fizyk,emisiek] drugie.Przecież przynajmniej jedna ze stron kłamie. Widzisz ulo,mozna czytac text,a mozna go czytac jednoczesnie rozumiejac. Proste umysly czytaja,widzac czarne na bialym i wtedy ktos musi koniecznie KLAMAC. Ludzie inteligentni dla odmiany potrafia analizowac text,co fachowcom z Polski B nawet do glowy nie przychodzi. Identycznie jest z dobrymi filmami,kazdy znajdzie cos ciekawego na swoim poziomie. > Komu > tu wierzyć?.Żadnej.Ja wolę wierzyć Balcerowiczowi,bo to uczciwy i > dopowiedzialny fachowiec,a nie pazerny koniukturalista,który za parę dolarów > opluwa swoich rodaków i ojczyznę. Zycie na wiare wsrod ludzi cywilizowanych nigdy nie mialo miejsca. Fakty nalezy obserwowac samodzielnie oraz samodzielnie wyciagac wnioski. Skad wiesz czy twoj ulubieniec ci glupiej sciagawki nie podsunie? Najpierw trzeba spokojem i opanowaniem zdobyc zaufanie gawiedzi a pozniej to juz mozna ich ruchac na calego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ob BAŁWOCHWALSTWO ULI IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 03.07.02, 20:10 Gość portalu: ula napisał(a): > Banki centralne w UE są zaniepokojone sytuacją w Polsce w kontekście wejścia > Polski do UE" - dodał. Jego zdaniem dla utrzymania stabilnych cen konieczne > jest utrzymanie niezależności banku centralnego. Przedstawiciele koalicji > rządowej atakują prowadzącą w Polsce politykę monetarną Radę Polityki > Pieniężnej za zbyt, ich zdaniem, restrykcyjną politykę. Zarzucają władzom banku > > centralnego, że nie sprzyja polityce rządu i nie chce współdziałać na rzecz > pobudzenia wzrostu gospodarczego. Zdaniem przedstawiciela FED nie ma > sprzeczności między celem RPP, jakim jest utrzymanie stabilnych cen, a polityką > > FED, który oprócz dbałości o ceny musi również zwracać uwagę na wzrost > gospodarczy. "Nie można osiągnąć stabilnego wzrostu ze skaczącą inflacją" - > powiedział. (PAP) > Prezesik, podobnie jak ulka pomylił Bhutan z Poland i nie skojarzył, że w tym kłaju inflacja spada a nie skacze, ale biedna ula też tych niuansów nie odróżnia! Dla nawiedzonej każdy powód jest dobry, by stawiać pomnik, nawet facetowi, który doprowadził ten kraj do recesji! > Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kosa Re: Dzieciaki! Balcerowicz na ministra!!! IP: *.acn.waw.pl 03.07.02, 21:31 Nie widzę innego kandydata, nieomylny, wszystkowiedzący, po prostu macho!!!!! Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ula BALCEROWICZOWI CZEŚĆ I CHWAŁA IP: *.krosno.cvx.ppp.tpnet.pl 03.07.02, 22:16 Jak przeczytałam druzgoczącą krytykę prezesa FED przez forumowicza o nicku "ob" to nasunęło mnie się następujące skojarzenie. Nad brzegiem bagiennego rozlewiska stała kużnia,a w niej z wprawą i znastwem kowal podkuwał konie.Oserwowały to liczne żaby zagnieżdżone w stawie.Pewnego dnia jedna z nich [ta uważająca się za najmądrzejszą] wyskoczyła z wody,przybiegła do kowala i rzecze.Mistrzu przybij mnie podkowy,bo chcę ta brykać jak te konie,które podkuwasz. Zeby Ci ułatwić profesorze ekonomii "ob" kto jest kto w tym opowiadanku to podpowiem,że koniem kutym na cztery nogi to napewno nie jesteś,lecz najwyżej żabą z przetrąconą łapą i okaleczonym mózgiem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MACIEJ FAKTY + WLASNY KOMENTARZ IP: *.ny325.east.verizon.net 03.07.02, 23:28 Dyskusja ma sens wtedy gdy sa w niej jakies fakty zawarte do ktorych dodajesz wlasny komentarz. Fizykowi to czesto powtarzalem i zrozumial. Gdy podajesz cudza opinie,to musisz miec ja przeanalizowana,bo inaczej to jest to horseshit. Podobnie jak pan profesor w szkole tlumaczyl na lekcji polskiego,co autor mial na mysli piszac ten wlasnie wiersz. Wtedy klasa dzielila sie na tych ktorzy sami dochodzili do jakichs wnioskow oraz na dwa rodzaje gamoni: 1-ci ktorzy nie mieli zadnych wlasnych spostrzezen 2-ci ktorzy mieli zdanie identyczne ze zdaniem Pana Profesora. Pan Profesor jest zdecydowanie madrzejszy niz wiekszosc spoleczenstwa,dlatego tez latwo mu urabiac ich opinie. RYBA tez przytoczyl jakiegos profesora z jakiegos KULu ,ktory w swojej wypowiedzi bredzi od pierwszego zdania. I czesto jest to dobra metoda na zdobycie popularnosci. Widze ze zdecydowana wiekszosc forumowiczow jak Zbigniew,deLUC,eMisiek,Tomasz,ob i inni opieraja sie na wlasnych przemysleniach zamiast cytowac opinie innych. Faktem jest ze Polska jest w stagnacji i faktem jest ze lobby baneckowe ma w kieszeni RPP, Balcerowicza i po czesci Kwasa. Po czesci dlatego ze Orlowski z paki Kwasa przekonywal do interwencji na rynku walutowym ale RPP i NBP zaparla sie rekami i nogami. A ze sytuacja jest w tej chwili bez wyjscia,to trzeba czyste zrobic w RPP i NBP by byla taka sama zgoda miedzy bankiem centralnym i rzadem jak w USA. Niezgoda ruinuje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kosa Re: FAKT IP: *.acn.waw.pl 03.07.02, 23:38 Pomysł znakomity, tylko...ma 0% szansy! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ula Re: BALCEROWICZOWI CZEŚĆ I CHWAŁA IP: *.krosno.cvx.ppp.tpnet.pl 09.07.02, 22:58 Wtajemniczeni mówią,że Centralne Biuro Śledcze przygotowuje dowody oskarżające Balcerowicza za dbanie o wartość złotego.Zwołano naradę zwolenników zgnojenia złotówki.Na aresztowanie i osadzenie Balcerowicza w więzieniu nie zgodził się Lepper,który zauważył,że Balcerowicz może wpływać na kurs złotego z więzienia.Dlatego zastanawiają się gdzie Go zesłać.Wchodzi w rachubę Kuba,Korea Płn lub Kosmos. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Chryso Re: BALCEROWICZOWI CZEŚĆ I CHWAŁA IP: *.bydgoszcz.cvx.ppp.tpnet.pl 10.07.02, 00:38 Profesor? Dla mnie moglby byc po zawodowce , byleby dzialal w interesie wlasnego kraju. Przeciez on przeczytal kilka podrecznikow neoliberalow i powtarza sie jak zacieta plyta. Jak on mogl napisac jakakolwiek prace naukowa (no tak ta watpliwa jakosc profesorow w Polsce) skoro nie jest on zdolny do abstrakcyjnego, tworczego myslenia. Przeciez to buchalter. Gzie mu do zajmowania sie makroekonomia przez duze "M". Leszek - spadaj do ksiag. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ula Re: BALCEROWICZOWI CZEŚĆ I CHWAŁA IP: *.krosno.cvx.ppp.tpnet.pl 28.07.02, 21:27 Z tą naszą przyjażnią Edziu to nieco przesadziłeś.Nie jestem Twoim przyjacielem.Jestem dla Ciebie życzliwa jak dla każdego człowieka w potrzebie. Chciałbym Ci pomóc,ale aby to było możliwe musisz mnie wyjaśnić dokładniej w jaki sposób Balcerowicz Cię okradł,że tak Go nienawidzisz.Nienawiść to bardzo złe uczucie i należy z nim walczyć.Potrafi zaprowadzić w ślepą uliczkę.A może wina leży w Tobie[co bardzo często ma miejsce],a nie na zewnątrz,a Balcerowicz jest Ci potrzebny jako kozioł ofiarowany swojej żonie i znajomym dla ukrycia własnych błędów?. Piszesz,że prawie 7-procentowa strata w ciągu jednego dnia na akcjach KGHM to drobiazg,łatwy do odrobienia.Jeżeli taką stratę lekceważysz to zaczynam rozumieć Twoje kłopoty finansowe i frustrację. Odpowiedz Link Zgłoś