Dodaj do ulubionych

Czynsze pod kontrolą

IP: *.pl / 193.24.200.* 28.12.04, 13:33
Kiedy wreszcie pozbędziemy się tych bolszewików z Sejmu,
którzy ograniczają prawo własności?
Obserwuj wątek
    • Gość: MarcinK Tragedia budżetu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.12.04, 13:52
      Witam

No to Kwachu przejdzie do historii nie tylko ja prezydent czasu największych
      afer i bezrobocia 20% ale także jako bezpośredni sprawca krachu budżetowego.
      Teraz właściciele pójdą do trybunału w Strasburgu i wygrają wielomiliardowe
      odszkodowania. Wygrają, bo od 1994 roku mówiono, że ograniczenia czynszów będą
      obowiązywać tylko do 31.12.2004 i na tej podstawie trybunał wstrzymał już parę
      spraw właśnie do uwolnienia czynszów. Ano niech czerwonka bawi się dalej...

MK
        • Gość: polak-niekatolik czyli powrot do socjalizmu... IP: 69.158.144.* 28.12.04, 14:53
          Mnie sie sni, ze w Polsce ludzie kiedys zaczna szanowac prywatna wlasnosc i
          naucza sie ponosic konsekwencje za swoje zycie. Wiem, ze obronyc tych regulacji
          zakrzykna, ze biedne rodziny itd., ale ja dlaje uwazam, ze jak ktos jest biedny,
          samotny i go nie stac to nie musi mieszkac w ogromnym mieszkaniu w centrum
          wielkiego miasta. Moze sobie wynajac kawalerke na peryferiach. Ze brzydko i
          daleko? No to co z tego. Teraz dzielnice kamienic, na przyklad w Krakowie,
          powoli sie zamieniaja w rozsypujace sie getta, bo wlasciciele musza utrzymac
          kamienice za smiesznie niskie czynsze. Jest szaro, buro i smierdzi, jak w
          socjalizmie.
        • Gość: krotki a Ty nie masz pojęcia o czym piszesz IP: *.torun.mm.pl 28.12.04, 15:38
          Gość portalu: Zbyszek napisał(a):

> Tym się różnisz od prezydenta, że on ma wyobraźnię i wie, do jakiego wybuchu
          > społecznego doprowadziłoby w tym chorym kraju całkowite uwolnienie czynszów

Zbyszku wybacz ale czy nie lepiej byś pisał o tym na czym sie odrobinkę znasz!!
          Jakiego wybuchu społecznego sie boisz??? Czy wiesz ilu osób w Polsce
          dotyczyłaby podwyżka ponad 3% ( do 3% jest dzwolona od 2 lat!)
          • Gość: lolek Re: a Ty nie masz pojęcia o czym piszesz IP: *.77.classcom.pl 29.12.04, 19:15
            Wszystko się zgadza, szanowny Panie znawco. Być może problem dotyczy 10 czy 50
            tys mieszkańców, ale dotyczy i jest ważny.
            Powiedz tu na forum Panie znawco dlaczego te czynsze w prywatnych kamienicach
            mają być tak wysokie. Dlaczego czynsze w spółdzielniach już są niższe ( z
            ogrzewaniem ) niż w tych biednych kamienicach. A gdzie są pieniążki z
            absurdalnie wysokich stawek za sklepy i lokale użytkowe ?
            Otóż sytuacja jest prosta.
            Spółdzielnia zarządza najczęściej kilkudziesięcioma budynkami z wieloma
            mieszkaniami. Zarządza tym z reguły grupa 15 - 20 osób. Dlatego z całego wpływu
            czynszu, niewiele idzie na zarządzanie ( pensje ). Ponadto mają często ogromne
            ilości zieleńców i dróg wewnętrznych na utrzymaniu. Także oświetlenie tych dróg
            należy do spóldzielni. Nie mają natomiast takich wpływów z wynajmu lokali
            użytkowych, a jednak potrafią tym wszystkim zarządzać i prowadzić szereg prac
            remontowych i ociepleniowych.
            Natomiast kamienicznik sam chce ze składki najczęściej kilku lub kilkunastu
            mieszkań utrzymać obiekt i jeszcze zarobić.
            Kochany w Krakowie ZWN kasuje Was jak trzeba, a nie robi nic pożytecznego.
            Nie ma żadnych szans aby pogodzić wysokość czynszu w kamienicach prywatnych
            ( zwłaszcza tych gdzie nie ma lokali użytkowych ), z możliwościami lokatorów
            przy obecnych dochodach społeczeństwa. Windując ceny stracicie nawet te kilka
            złotych które teraz macie, bo taniej będzie codziennie dojeżdżać taksówką z
            peryferii, niż płacić czynsz w centrum.
            Skoro ten problem dotyczy tak niewielkiej ilości mieszkańców jak Pan wyliczył,
            to czy nie lepiej lobbować dopłaty od Państwa, czy Gmin do tych kamienic ?
            Czemu spychacie problem na pojedynczych lokatorów, przecież wy w grupie możecie
            więcej zdziałać.
            W każdym razie już jest bardzo dużo pustostanów w starych kamienicach, bo
            właściciel żąda wysokiego czynszu. Trzeba być kompletnym debilem i ignorantem
            matematycznym, żeby nie wiedzieć że jeżeli lokal stoi dwa miesiące pusty bo
            chcę 800, to więcej zarobię jak wynajmę na cały rok po 700. Ale z reguły Pan
            kamienicznik działa odwrotnie tzn jak nie wynajmie przez dwa miesiące to
            jeszcze podnosi wymagania, bo chce nadrobić straty. Paranoja !!!
            • krotki chętnie odpowiem 30.12.04, 10:50
              Gość portalu: lolek napisał(a):

> Wszystko się zgadza, szanowny Panie znawco. Być może problem dotyczy 10 czy
              50 > tys mieszkańców, ale dotyczy i jest ważny.

sprzeczność!!! jeśli dotyczy i jest ważny do dla tych osób ale czy to znaczy że
              w skali kraju?? Czy ustawodawca ma zajmowac sie kwestiami dotyczacymi aznych
              spraw ale kilkunastu tysiecy czy całości a całośc bedzie musiała zaplacic nam
              odszkodowania jak Czapska wygra w Strasburgu - wóczas bedzi dotyczyło to i
              Ciebie bo bedziesz musial sie na to złożyć!!!

> Powiedz tu na forum Panie znawco dlaczego te czynsze w prywatnych kamienicach
              > mają być tak wysokie. Dlaczego czynsze w spółdzielniach już są niższe ( z
              > ogrzewaniem ) niż w tych biednych kamienicach.

Człowieku to elementarz nie rozumiesz że jak cos znajduje sie w centrum to ma
              inna wartośc jako nieruchomośc zatem i czynsz MUSI byc inny????

A gdzie są pieniążki z > absurdalnie wysokich stawek za sklepy i lokale
              użytkowe ?

Jak to gdzie? W kieszeni właściciela, a co sobie wyobrażasz, że dlatego, że
              zarobił Tobie ma fudnowac mieszkanie alebo cos innego to sa jego pieniądze i Ty
              sie nie pchaj do decydowania co on ma z nimi robic. A Ty bys chciał bym ja
              decydowala co ty zrobisz ze swoimi pieniędzmi???
              > Natomiast kamienicznik sam chce ze składki najczęściej kilku lub kilkunastu
              > mieszkań utrzymać obiekt i jeszcze zarobić.

to chyba oczywiste

> Kochany w Krakowie ZWN kasuje Was jak trzeba, a nie robi nic pożytecznego.
              >> Skoro ten problem dotyczy tak niewielkiej ilości mieszkańców jak Pan
              wyliczył, > to czy nie lepiej lobbować dopłaty od Państwa, czy Gmin do tych
              kamienic ?> Czemu spychacie problem na pojedynczych lokatorów, przecież wy w
              grupie możecie> więcej zdziałać.

nie logiczne to spychaja problem ogólny na... pojedynczych włascielei a nie
              lokatorów

Pozdrawiam
          • Gość: Zbyszek Dziecięca choroba naiwności IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 30.12.04, 14:36
            Miły Panie,
            Już Lenin (pomimo kiły wyniszczającej mu umysł i ciało) potrafił postawić
            właściwą diagnozę dla tak pewnych siebie komentatorów rzeczywistości jak Pan.
            Mniejsza o to. Gratuluję pewności siebie, która pozostanie oczywiście
            nienaruszona nawet, gdy Pan się dowie, że nie ma kraju w Europie, w którym
            czynsze byłyby całkowicie wolne i niekontrolowane. Wynika to z pewnością
            wyłącznie z faktu, że zajmują się tym tematem ludzie, nie mający o nim pojęcia.
            A swoją drogą, to w tym Toruniu unoszą się jakieś dziwne miazmaty...
            • Gość: krotki gratuluje IP: *.torun.mm.pl 30.12.04, 15:40
              Gość portalu: Zbyszek napisał(a):

> Miły Panie,
              > Już Lenin (pomimo kiły wyniszczającej mu umysł i ciało) potrafił postawić
              > właściwą diagnozę dla tak pewnych siebie komentatorów rzeczywistości jak Pan.

odwołanie sie do Lenina właściwie kończy dystkusję - no bo jak dyskutowac z
              kims kto nie zauważył jeszcze ostatecznego upadku komunizmu w wydani Lenina ??
              Ale pomimo to zapytam? Czy ja komentuję w jakimkolwiek momencie rzeczywistośc
              czy raczej uśiwadamiałem Ci ją?? - czy w ogóle odróąniaż takie subtelności??

> Mniejsza o to. Gratuluję pewności siebie, która pozostanie oczywiście
              > nienaruszona nawet, gdy Pan się dowie, że nie ma kraju w Europie, w którym
              > czynsze byłyby całkowicie wolne i niekontrolowane.

OOO cos wiesz ale wiesz że dzwonia lecz nie wiesz w którym kosiciele!!
              1/czyszne nowo zawierane prawie wszędzie są wolne ( wyjątek Niemcy),
              2/czynsze juz mieszkajacych są częściowo reglamentowane np.
              a/ Austria - własnie kończy sie prace nad ustawa likwidującą ograniczenia
              czynszów
              b/ Franacja - Paryz i jeszcze ze dwa departamenty oraz ustawa i wysokości
              podwyżek ( ba ale z jakiego poziomu!!!)
              c/ Niemcy - zwierciadło czyli średni czynsz w okolicy wach sie tak ok 10
              euro!!
              3/Nigdzie !!! poza byłym blokiem komunistyczny nie ma tak by właścicil miał
              dokladac do włąsności!!!!! po to by lokatprzy mieli taniej!!!

Wynika to z pewnością > wyłącznie z faktu, że zajmują się tym tematem ludzie,
              nie mający o nim pojęcia.> A swoją drogą, to w tym Toruniu unoszą się jakieś
              dziwne miazmaty...

szczere wyrazy współczucia rozumiam, że brak argumentów merytorycznych powoduje
              atak ad personam .
              Cała Twa wypowiedź nie zawiera niczego poza osobistymi wycieczkami po moim
              adresem - jak rozumiem nie masz nic do powiedzenia
              Żegnaj
              Pozdrawiam

• Gość: dzieciak Re: Śni Ci się tragedia zwykłych ludzi? IP: *.udn.pl 28.12.04, 19:37
          Śni mi się moja tragedia. Mam 800 zł miesięcznego dochodu i...kamienice, a w
          niej 13 lokatorów którzy od wielu lat już nie płacą.Na mojej pensji od dawna
          siedzi komornik bo rachunki z kamienicy (woda, śmiecie, światło na klatce
          schodowej,podatek) przekraczają moje możliwości.CO JA MAM ZROBIĆ?Nie stac mnie
          na sprawy w sądzie, zresztą egzekucje długów ciągną się latami,wymagają nakładów
          i bywaja nieskuteczne.Dziwne tylko,że jak parę lat temu udało mi się doprowadzić
          do sprawy w sądzie o eksmisję,to "biedny" lokator był reprezentowany przez
          jednego z droższych adwokatów w mieście.Sprzedać kamienicę?Fajnie,jeśli ktoś ma
          dla mnie taką radę to zapraszam do siebie...drogo nie będę chciał...byłbym
          szczęśliwy gdyby udało mi się jej po prostu pozbyć a cena niech pokryje długi
          jakie z niej mam. Jeżeli państwo chce być dobrodziejem dla moich
          lokatorów,wspomagać ich,chronic przed wyzyskiem,zapewniać równość i
          sprawiedliwość społeczną to proszę bardzo - TYLKO DLACZEGO MOIM KOSZTEM???
      • Gość: maiku Re: Czynsze pod kontrolą IP: *.torun.mm.pl 28.12.04, 21:04
        Ciebie obowiązuje jedynie umowa z właścicielem i ewentualnie max. 10% podwyżki
        rocznie. Chociaż, jakby wnioskować po zamierzeniach znajomych "kamieniczników" i
        moich, to najemcy z "normalnych" umów nie będą mieli tak szybko podwyżek.
        Przyzwoitego najemcę się szanuje i trzeba zachęcić do pozostania właśnie u mnie.
    • Gość: wolny bolszewickie darmozjady mają się dobrze !!!!! IP: *.238.116.254.adsl.inetia.pl 28.12.04, 22:42
      W dalszym ciągu stalinowski system niszczenia prywatnej własności jest
      skuteczny. Dla przydziałowców najważniejsze jest zdewastować cudzą własność nic
      nie płacąc. Ale co będzie gdy runie ostatnia kamienica, wtedy zażądają
      przydziałów do mieszkań zajmowanych przez spółdzielców będą dokwaterowywani i
      tak system stalinowski zwycięży ostatni pezejaw prywatnej własności !!!
    • Gość: Smutny Re: Czynsze pod kontrolą IP: *.wis.pk.edu.pl 29.12.04, 11:55
      Artykul zawiera jedna zasadnicza nieprawde. Mowi, ze ustawe "trzeba bylo
      nowelizowac bo w przeciwnym razie czynsze by zostaly uwolnione". No wlasnie one
      mialy byc uwolnione bo tak obiecano 10 lat temu i wszyscy odpowiedzialni
      powinni sie do tego przygotowac.
      Sprawa druga. Nalezy mowic bo ludzie tego nie wiedza i nie czuja, ze jak kogos
      nie stac na mieszkanie to powinien szukac tanszego. Ludzie placza sa
      przywiazani do mieszkan jak chlop do ziemi a o szukaniu tanszych gdzies dalej
      nawet nie probuja myslec. To duzy blad bo takie mozliwosci naprawde istnieja.
      Tutaj gazeta duzo moze pomoc w odblokowaniu mentalnym szczegolnie lokatorow.
      Sprawa trzecia. Planowane przez Panstwo mechanizmy ochrony "najslabszych" sa w
      praktyce wykorzystywane przez tych najsliniejszych i najsprytniejszych
      lokatorow a ci najslabsi na tym nie zyskuja. Z moich obserwacji wynika ze w
      tych duzych mieszkaniach mieszkaja nie ci biedni ktorych nie stac na czynsz ale
      ci bogatci ktorzy "musza" miec dzieci do swojej opieki wmeldowanych a sami
      maja obok wynajety garaz, mieszkanie itd.
      W sumie za duzo szczegolowego prawa nie sluzy nikomu a na pewno nie tym
      najslabszym. Ustawa jest dalej prowizorka i oby zniknela jak najszybciej.
    • Gość: Loala Re: Czynsze pod kontrolą IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.04, 17:08
      Jest cos dziwnego; jakis czas temu kupilam mieszkanie w kamienicy wraz z
      odpowiednim udzialem i place czynsz rowny temu, jaki placa lokatorzy najemni;
      natomiast jak sa wieksze prace remontowe (uszczelnienie instalacji gazowej,
      wymiana dachu, odmalowanie klatki schodowej), doplacam proporcjonalnie do
      swojego udzialu - tyle ze koszty sa dzielone pomiedzy wspolwlascicieli,
      natomiast lokator nie doplacajac nic, z udogodnien jednak korzysta. Jakie tu
      moze byc najlepsze rozwiazanie?
      • krotki nic dziwnego 30.12.04, 23:05
        Twój post jest najlepszym dowodem na absurdalnośc aktualnej sytuacji - czynsz
        nie wystarcza na prowadzenie domu, nie mowiąc o włożonych pieniądzach w jego
        wybudowanie.
        Jakie rozwiązanie ? chyba oczywiste każdy musi płacic za siebie ot, co. Ty
        oczywiście mniej bo kupiłas lokator koszty utrzymania i jakąś częśc za włożony
        przez włąściela niemały kapitał! Ile ? Ba? rynek wymusi raz wiecej raz mniej,
        dzis zdekapitalizowane kamienice ( moje są własnie takie) łakna pieniedzy ale
        oferuja skromne choc czasem reatywnie luksusowe ( wysokośc, położenie, klimat)
        warunki, zatem czynsze sa niewielkie często poniżej 3% w/.o. czyli ok 5-6 zł
        za 1 m2 a ile powinny byc ? popatrzmy na sąsiadów Niemcy 5-6% A irlandia nawet
        10% A gdzie my. pewnie w najniższych partiach niech będzie 4% ale niech ludzi
        maja na to pieniądze!!
        Pozdrawiam
    • Gość: AS Wyrzucilem juz 3/4 lokatorow Porady IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.05, 21:55
      1. zalozcie wlasne stowarzyszenie wlascicieli kamienic. jezeli juz istnieje
      takowe jako nastepca przymusowego zrzeszenia wystrzegac sie bo was zdradza.
      2. uczyć się pokecam www.czynsze.republika.pl
      3 nie fraternizowac sie z likatorami kontakt tylko przez pisma
      4 kontakt z prasa zmiana klimatu wobec kamienicznikow.
      5 Pisemnie doreczyc lokatorom regulamin porzadku domowego za zmiane do sadu.
      6 nie placa za wode to woda w piwnicy ma byc dostep.
      7 Na klatce 24V to nie beda krasc itd.....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka