Dodaj do ulubionych

Rusza program edukacyjny dla młodzieży "Moje fi...

IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 17.09.05, 02:24
Nie wystarcza juz medialne pranie mozgow, zaczyna sie bezposrednia
indoktrynacja.
BANK zastapi kosciol i dom modlitwy....
Banku moj, ktorys jest w niebie....
Obserwuj wątek
    • Gość: Jeremy Re: Rusza program edukacyjny dla młodzieży "Moje IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 17.09.05, 10:26
      Rozumiem że lepiej nie wiedzieć jakie się ma możliwości? Być jak ten chłop na folwarku, co czytać i pisać nie umie i uwierzy we wszystko co mu pan powie?

Nie wydaje mi się. Trzeba znać się na takich rzeczach żeby żyć w dzisiejszym świecie. I nikt ci nie każe się do banku modlić, bo to narzędzie/instytucja a nie obiekt kultu - ergo piszesz bzdury.
    • Gość: firaneczka Re: Rusza program edukacyjny dla młodzieży "Moje IP: *.jgora.dialog.net.pl 17.09.05, 12:38
      gadasz takie bzdury jak niektórzy populistyczni politycy.
      mamy 21 wiek a jest jeszcze grupa ludzi ktorzy boja sie banków myślą że jak bank zbankrutuje to stracą swoje pieniądze (nie wiedzą że istnieje Bankowy Fundusz Gwarancyjny który w razie upadku zwraca pieniądze).
      istnieje grupa ludzi którzy winą za bezrobocie obarczają NBP (wiem bo sam takich spotkałem)
      istnieje grupa ludzi która chce by banki zostały upaństowione.
      istnieje grupa ludzi która uważa że PKO BP SA jest jedynym polskim bankiem
      • exist Re: Rusza program edukacyjny dla młodzieży "Moje 17.09.05, 13:11
        Gość portalu: firaneczka napisał(a):

> gadasz takie bzdury jak niektórzy populistyczni politycy.
        > mamy 21 wiek a jest jeszcze grupa ludzi ktorzy boja sie banków myślą że jak ban
        > k zbankrutuje to stracą swoje pieniądze (nie wiedzą że istnieje Bankowy Fundusz
        > Gwarancyjny który w razie upadku zwraca pieniądze).
        > istnieje grupa ludzi którzy winą za bezrobocie obarczają NBP (wiem bo sam takic
        > h spotkałem)
        > istnieje grupa ludzi która chce by banki zostały upaństowione.
        > istnieje grupa ludzi która uważa że PKO BP SA jest jedynym polskim bankiem

i tak wlasnie oglupiaja spoleczenstwo pozwalajac opowiadac ignorantom bzdury w TV.
        potem ludzie nie chodza na wybory i latwiej sie jest przebic do Sejmu na 4lata w
        kolejnym glosowaniu.
        nikt ich nie uczy, ze frekwencja na poziomie 50% oznacza, iz gdyby PO mialo 50%
        poparcia (choc zycze im tego osobiscie), to wybralo ta partie ZALEDWIE 25% Polakow.
        Innymi slowy, gdyby Ci ludzie, ktorzy nie maja na kogo glosowac zebrali swe
        glosy wokol jednego ugrupowania (teoretycznie oczywiscie), to zmietliby PO z
        podium przy 100% frekwencji majac dwa razy wieksze poparcie niz PO.

Nikt tego nie uczy obywateli.
        Niech zyje w niewiedzy.
        Edukacja to jest priorytet !!
      • Gość: JGA Re: to komuchy sprawiły, że ludzie nie rozróżniaj IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 18.09.05, 18:22
        Mylisz sie. Ekonomika socjalistyczna oparta byla na zdrowych zasadach (ilosc
        pieniadza w obiegu odpowiadala z grubsza wartosci towarow wyprodukowanych przez
        krajowych wytworcow).
        System rynkowy jest oparty na zadluzaniu obecnego i przyszlych pokolen.

Przyczyny niepowodzenia ekonomiki socjalizmu to (w duzym uproszczeniu):

- rozrost pasozytniczej biurokracji i hamowanie oddolnej inicjatywy
        - izolacja od ekonomiki swiatowej (niewymienialna waluta, wymiana handlowa
        oparta na barterze, a nie na obrotach kapitalowych
        - ograniczenia w wymianie handlowej z zagranica (cicha wojna ekonomiczna)
        - ograniczenia w dostepie do nowych technologii...
        - piata kolumna w polskiej biurokracji i inteligencji

Lista ta moze byc przedluzona...
        • gobi03 Re: to komuchy sprawiły, że ludzie nie rozróżniaj 21.09.05, 14:32
          Bardzo grube to "z grubsza", bo pamiętam godziny przestane w kolejkach po
          żywność, że nie wspomnę o poważniejszych zakupach. Sklepy za żółtymi firankami
          też pamiętam.
          Najbardziej mnie śmieszy ta "piąta kolumna". Myślisz, że Cimoszewicz swoje
          dzieci wczoraj do USA wysłał? Popatrz na "warszawkę", jaka ucywilizowana, jaka
          obyta, jakie te ich (ówczesne) dzieci światowe... Płynął strumień zielonych na
          czerwone książęta, a nie na "polską biurokrację".
          • Gość: JGA Re: to komuchy sprawiły, że ludzie nie rozróżniaj IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 22.09.05, 13:56
            Ja tez pamietam kolejki (po 1976 po cukier i mieso, w latach 1980 w zasadzie po
            wszystko).W latach 1970-tych braki niektorych towarow mozna tlumaczyc
            nadmiernym eksportem (potrzebne byly dewizy na import polproduktow i czesci
            zamiennych do zachodnich urzadzen, potem trzeba bylo splacac zadluzenie).

W latach 1980-tych, szczegolnie w stanie wojennym, system kartkowy i braki na
            rynku to byly dzialania prowokacyjne w stosunku do ludnosci, preludium do
            pozniejszych reform rynkowych. Trzeba bylo utrwalic w zbiorowej swiadomosci, ze
            stary system byl ZLY. Podobny cel mialy konferencje prasowe Jerzego Urbana i
            wypowiedzi Mieczyslawa Rakowskiego (arogancja wladzy do kwadratu).
            Wtedy bylismy swiadkami wielkiej gry politycznej, inspirowanej przez zachod
            przy aktywnym udziale polskiego duchowienstwa. Chodzilo o rozbicie ekonomiczne
            i polityczne tzw. obozu socjalistycznego.
            Rozbijanie poszlo gladko, bowiem elity rzadzace przekonano, ze system rynkowy
            bedzie dla nich korzystniejszy (plus deszcz zielonych $$$).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka