Dodaj do ulubionych

Idzie wiosna strajków

03.04.08, 01:30
o glupi narod wlasny kraj w nedze chca wpedzic, za komuchow i
postkomuchow tak mordy nie darli
Obserwuj wątek
    • Gość: jan nauczyciele IP: 62.29.248.* 03.04.08, 08:19
      18 godzin pracy
      ferie wolne
      wakacje wolne
      wcześniejsze emerytury

      Co to do cholery ma być?


      Czy np taki nauczyciel WF przygotowuje się na zajęcia? Albo biolog
      który od 20 lat mówi dzieciom to samo czy on się przygotowuje -
      watpię.

      A my chcąc mieć dzieci wykształcone musimy je posyłac na korepetycje.
      • Gość: dlugi Re: nauczyciele IP: *.dip.t-dialin.net 03.04.08, 08:28
        no tragedia wręcz z tymi podwyżkami.Ledwo, my, pracodawcy,
        odetchnęliśmy, kupiliśmy te jachty i nieruchomości nad Morzem
        Sódziemnym, a tamtej chołocie podwyżek się zachciało.
        Do roboty, bo budżet się nie zrównoważy,żłotówka osłabnie.
    • martica rozpuscili sie 03.04.08, 08:29
      No coz, ugieli sie pod presja nierobow w kitlach - to teraz mamy co mamy. Ale mi nie zal PO -niech oni sie teraz uzeraja - PiS nie chcialo dac pseudolekarzom bo sie bali ze to pociagnie inne roszczenia, ale PO ich atakowalo, ze trzeba. To teraz maja - bardzo dobrze, rozwalcie w diably ten rzad i bedzie spokoj, bo jak na razie dla Polakow w Polsce nie maja zadnych propozycji, a jedynie podlizuja sie 'robolom' z wysp.
      A co do nauczycieli - jak ktos juz napisal - dwa do tzrech miesiecy wakacji, wszystkie dlugie weekendy wolne, krotki tydzien pracy - przeciez po to sie idzie do tego zawodu - nie wmawiajcie ludziom, ze to z powolania - takich nauczycieli to teraz ze swieca szukac.
      • Gość: trueisoutthere martica idź z fayem pogadał bo siano masz we łbie IP: *.toya.net.pl 03.04.08, 08:49
        moja żóna jest lekarzem i zarabia netto !!! 920 złotych, gdy
        przyszedł do niej pacjent i opowiadał, że jego zięć zarabia 5000
        euro w irlandii, powiedział, że pani doktor ma pewnie tyle w
        złotówkach. gdy mu powiedziała ile ma stwierdził, że nie dziwi się
        dlaczego lekarze wyjeżdżają za granicę. oby ten pseudolekarz, jak go
        nazywasz, nie uratował cię z wypadku, jednej idiotki mniej...
        • Gość: martica@gazeta.pl Re: martica idź z fayem pogadał bo siano masz we IP: 195.33.129.* 03.04.08, 09:16
          @trueisoutthere - tak, tylko ciekawe skad lekarzy stac na super samochody, wakacje za granica i drogie mieszkania - trzy razy tyle ma pewnie na lewo do kieszeni. Co do ratowania, to te lekarzyny na razie zabily mojego wujka i nikt nie odpowiedzial za ewidentny blad w seztuce - skacowany chirurg przecial nie to co powinien podczas operacji i do organizmu dostawal sie mocz. Chcecie miec wieksze zarobki - odpowiadajcei za zabicie ludzi z wlasnych kieszeni i nioe uciekajcie od odpowiedzialnosci - jak za granica.
          Wtedy prosze, zarabiajcie wiecej.

          Ja dostalam 100 zl brutto podwyzki, ale ja nawet jakbym chciala (czego nie toleruje, od razu) zastrajkowac, to bym ywleciala na zbity pysk. Wy strajkujecie m.in.: za moje pieniadze, wiec wybaczcie, ze mi sie to nie podoba.
          • Gość: foxmulder ja lekarzem nie jestem, tylko moja żona i Bogu IP: *.toya.net.pl 03.04.08, 09:55
            dzięki. To zobacz kto jeździ tymi samochodami, lekarz lekarzowi
            nierówny. A i owszem lekarz powinien zarabiać tyle, że by być
            skupionym na jednej pracy, a nie latać po pięciu etatach.
            Chcielibyście być leczeni w super warunkach, to spytajcie Państwo co
            zrobiło z pieniędzmi na służbę zdrowia i dlaczego dyrektor ma 20
            razy większą pensję od mojej żony. Lekarza powinno być stać na
            adwokata jak popełni błąd, bo tak jak księdzu, politykowi, patrzy mu
            się na ręcę. Uczono go przez 6 lat jak ratować ludzi, musi się uczyć
            cały czas, i co, za jednego tysiaka to bym skalpela do ręki nie
            wziął. Sprzątaczka ma więcej niż moja żona. Odpowiedzialność
            sprzątaczki żadna, lekarza - życie ludzkie. Wśród lekarzy są też
            czarne owce, do paki z nimi albo won z zawodu, ale to nie reguła. W
            Anglii na jednego pacjenta przeznacza się 30 minut, w Polsce 40
            pacjentów trzeba przyjąć jak najszybciej bo każdy jest za...e chory,
            nawet jak ma katar. Rozśmieszają mnie ci co mówią jacy to lekarze są
            bogaci. a owszem mamy samochód, z niemiec 10-letni i nie ferrari
            tylko opla. a za wakację ja płacę bo mam trzy razy więcej kasy niż
            moja żona. radziłem jej żeby poszła na przedstawiciela firmy
            farmaceutycznej, ale tłumaczy się misją. w polsce młody lekarz to
            konował, profesorowie co mają prywatne kliniki już się poustawiali,
            wśród nich też są uczciwi ludzie...co każdy polityk czy ksiądz jest
            uczciwy, krystyna z gazowni może też, tadeusz rydzyk to też symbol
            uczciwości i ubogiego życia. Zastanawia mnie to, że nikt nie krzyczy
            ile to on ma kasy i czym jeździ, a lekarz ma na osiołku jeździć i
            mieszkać w wigwamie. jaka jesteś naiwna. Państwo polskie ma w d..e
            lekarzy i ludzi, boi się sprywatyzować szpitale bo to decyzja
            skrajnie negatywnie polityczna, boi się zlikwidować ZUS i przekazać
            składki do komercyjnych ubezpieczycieli bo to transferowanie kasy na
            zachód. a ja wolę dać tym "złodziejom", którzy będą musieli
            kombinować by zarobić dla mnie i dla siebie. a Zus sprzedać, budynki
            zlicytować, biurokrację rozgonić, ciocie, wujków, znajomków, kasa
            się znajdzie. poza tym na Twoim miejscu nie liczyłbym na emeryturę,
            dziś tylko oszczędności dają szansę na przetrwanie.
            Polska to taki burdelik, gdzie każdy udaje, czytaj 560 nierobów na
            Wiejskiej, że chce coś zmienić, ale ręki na cały system nie
            podniesie, bo jak ma powiedzieć starej babci, że państwo przejadło
            jej kasę. Służba zdrowia to tykająca bomba. Albo ktoś pokaże, że ma
            odwagę i ją zreformuje, albo po szpitalach powstaną hipermarkety.
            Niech lekarze strajkują, niech dadzą im kasę, ale i kwity do
            podpisania, za tyle i tyle kasy taka i taka odpowiedzialność, wolny
            rynek, nikt nie będzie robił za darmochę. ja tam będę namawiał żeby
            olała państwową służbę zdrowia. poza tym polski pacjent jak ma
            umówioną wizytę na 13 i przyjdzie na 12 to jeszcze ma pretensje, że
            go wcześniej nie przyjęli. ja płace za te strajki i nie płaczę jak
            ty. wina jest państwa, bo dlaczego informatyk ma zarabiać 10 tysięcy
            a lekarz 1500, co może co łaska zróbmy. jaka odpowiedzialność taka
            kasa, a jak się nie podoba to do prywatnej kliniki.
            ps. jeśli 10-letni samochód z przebiegiem 175 tysięcy jest super to
            gratuleje błyskotliwości.
            Napisz do prezydenta i pemiera jak ci źle, bo to oni są
            odpowiedzialni za ten systemowy syf. a lekarz też człowiek, musi coś
            jeść i za czynsz płacić, za darmo nic w tym kraju nie ma, to nie
            platońśka utopia.
            • stf Re: ja lekarzem nie jestem, tylko moja żona i Bog 03.04.08, 12:13
              no ale przecież jak młody człowiek szedł na studia to chyba wiedział
              ile się w zawodzie zarabia? przecież nikt nie mówił adeptom szkół
              medycznych i pedagogicznych, że czeka na nich dobrze płatna praca w
              zawodzie. wszyscy o tym dobrze wiedzieli a teraz nagle zaskoczenie,
              że mało płacą.
              • Gość: foxmulder więc czas to zmienić IP: *.toya.net.pl 03.04.08, 12:32
                bo informatyk klika w klawiszki i siedzi cały czas na naszej klasie,
                po polsku nie potrafi kartki na święta wypisać. zatem bogatego
                informatyka może leczyć bogaty lekarz, a jak się nie podoba to wypad
                do prywatnej kliniki...
            • Gość: aron Re: ja lekarzem nie jestem, tylko moja żona i Bog IP: *.lublin.enterpol.pl 05.04.08, 20:33
              polscy lekarze są najmniej wydajni w UE. Lekarz w Wielkiej Brytanii
              pracuje 15 razy bardziej wydajnie niż polski lekarz, dodatkowo jest
              na wyższym poziomie moralnym ( nie biere łapówek).

              Dla porównania - polski rolnik produkuje żywność jakościowo
              porównywalną z brytyjską, a dotacje ma 4 razy niższe niż rolnik
              brytyjski.
      • Gość: anty,anty Re: rozpuscili sie IP: 82.146.248.* 03.04.08, 08:54
        A gdzie się podział (obrońca biednych? )lewicowiec v-ce (były) premier p.Hauzner
        który emerytom tłumaczył,że powinni być zadowoleni ,że nie mają waloryzacji bo
        waloryzacja zwiększa nacisk inflacyjny a emerytom powinno zależeć na tym aby
        inflacja była mała.Czy na sobie też wypróbował swoją teorie i zrezygnował z
        podwyżki płac bo przecież podwyżka Jego uposażenia też zwiększa nacisk
        inflacyjny-niech się wypowie publicznie albo to odszczeka.
    • Gość: andrzej Idzie wiosna strajków IP: *.acn.waw.pl 03.04.08, 08:41
      Podwyżki dla nauczycieli? Wolne żarty, po co powtarzać takie bzdury.
      Moja żona pracuje w szkole państwowej, tyle tylko, że artystycznej
      a więc znajdującej się w gestii ministerstwa kultury. Jest
      nauczycielem przedmiotów ogólnokształcących. Jakoś żadnego aneksu do
      umowy o pracę z podwyżką nie dostała, na konto też więcej nie
      wpływa. Ciekawe, czy szanowna Redakcja czyta komentarze, lamentując
      nad groźba nowych strajków. Strakji powinni być - w szkolnictwie w
      okresie egzaminów gimnazjalnych i matur.
    • Gość: ZiomisławPaliblant Re: Idzie wiosna strajków IP: *.e-wro.net.pl 03.04.08, 09:06
      Premier Tusk podwyżkami dzieli.
      Ma ukrytych złotych sto, dla nauczycieli :)


      A tak na poważnie - niech strajkują, popieram to. Za miesiąc Poczta padnie -> ileśtam tysięcy bezrobotnych -> Wyspy Brytyjskie.
    • Gość: romdom Bajka o wydajności IP: *.ssp.dialog.net.pl 03.04.08, 09:17
      Kolejny analityk Jan Rutkowski straszy bezrobociem hahaha Panie Rutkowski
      wydajność wzrośnie dopiero, jak wzrosną koszty pracy, w przeciwnym wypadku
      żadnemu pracodawcy nie będzie się chciało cokolwiek robić w tym kietunku. To
      pracodawca może spowodować wzrost wydajności inwestując w nowe rozwiązania,
      maszyny itp. A jeśli ma najętych niewolników za grosze to nie opłaca mu się
      inwestować w celu podniesienia wydajności. Wydajność zwykłych pracowników jest
      taka sama jak na zachodzie ... bo czym się różni Polak pracujący w zachodniej
      fabryce na tzw. zachodzie od Polaka pracującego w fabryce tej samej firmy w
      Polsce? Odp. TYLKO PŁACĄ!!!
      • szczurek.polny Re: Bajka o wydajności 03.04.08, 09:54
        Wydajnosc mierzy sie w "wartosc PLN sprzedanych towarow/godzine
        pracy statystycznego pracownika". A wiec wydajnosc absolutnie nie
        zalezy od tego, jak szybko pan Zenek macha lapami przy tasmie.
        Wydajnosc zalezy do tego, jak wysokie ceny na swoje produkty uda sie
        firmie uzyskac.
        Nie o to chodzi, ze Zenek ma wyprodukowac dwa razy wiecej mlotkow
        niz Fritz. Chodzi o to, ze mlotki z fabryki, w ktorej pracuje Fritz,
        sa "markowe" i kosztuja dwa razy wiecej.
    • jasio.4 Idzie wiosna strajków 03.04.08, 09:25
      Istotnie, wydaje się że głupi! Na początku istotnie zyskają, bo ich płace będą
      rosnąć szybciej niż EMERYTURY. Później pracodawcy poszukają kraju o niższych
      kosztach pracy i odejdą pozostawiając bezrobocie.
      "Działacze" związkowi nie musieli w szkole być orłami z arytmetyki skoro przy
      maksymalnej podwyżce na rynku 30% wymyślili podwyżki płac o 100%. PILNIE
      POTRZEBNA USTAWA O LOKAUCIE! Dla dobra kraju!
      • Gość: bambi7 Re: Idzie wiosna strajków IP: *.csk.pl 03.04.08, 10:00
        prawda jest taka, że w Europie zostało mało krajów z tańszą siłą
        roboczą niż w Polsce
        został już jeden biedniejszy kraj niż my - Ukraina, bo nawet Rumunia
        i Bułgaria już są na etapia ssania kasy z UE, mają kilka lat
        opóźnienia w stosunku do nas, ale i to nadrobią....
    • Gość: Pracownik budżetow Idzie wiosna strajków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.08, 09:44
      Czytam to wszystko i nie wiem ,,wyć,, czy płakać . Pracownicy sfery
      budżetowej dostaki podwyżki.KPINA.Pracuje w szkole / Ministerstwo
      Kultury i Dziedzictwa Narodowego/ od czterech lat nasze pobory nie
      uległy zmianie.Wprost przeciwnie premia jest obnizana bo brakuje
      środków finansowych w paragrafie płacowym w tej grupie/
      administracia i obsługa/.Główny Księgowy netto 1900, pracownik
      obsługi 800-900 netto. Zarobki w kwocie 1650 netto to składowa
      konserwator+dozorca.
    • Gość: bambi7 Idzie wiosna strajków IP: *.csk.pl 03.04.08, 09:45
      "Po pierwsze, wzrost płac musi iść za wzrostem wydajności. Co nie
      oznacza, że podwyżkę dostaje ten kto teraz szybciej macha łopata,
      ale osoby pracujące w firmach przynoszących większe zyski. Po
      drugie, w molochach typu Poczta czy ZUS (niemal 50 tys. osób) trzeba
      przeprowadzić redukcje pracowników. Pensje zwolnionych osób powinny
      być podzielone między pozostałych"

      Widać, że ten "ekspert" nie ma pojęcia nawet o machaniu łopatą, bo
      przynoszenie firmie większych zysków nie oznacza jeszcze, że taki
      pracownik więcej zarobi. Często jest wręcz przeciwnie. Zanim sie
      puści takie głupoty z buzi, trzeba troche czasu autentycznie
      popracować, bo zasiadanie w zarządzie jakiejkolwiek firmy czy
      instytucji to raczej nie jest prawdziwa praca. Autentyczną prace
      wykonują ci "na dole", o których ci "na górze" przeważnie nie mają
      pojęcia.
      Nawet jeśli zwolni się część pracowników z firmy, to zyski idą w
      większości "na górę", a ci co odwalają całą robotę dostają wtedy
      jakieś grosze.

      Jak to kiedyś było w filmie: Kim Pani mąż jest z zawodu? Dyrektorem.
      I wszystko jasne...... ciekawe po jakiej szkole zostaje się od razu
      dyrektorem?

      Kilka lat temu były duze zwolnienia w TPSA "w ramach oszczędności" -
      doszło do tego, że po zwolnieniu własnych techników-serwisantów,
      firma nie była w stanie realizować wszystkich swoich swoich zadań w
      terenie. Zamiast tego zatrudniono na lipne umowy-zlecenia ludzi z
      zewnątrz za pół ceny poprzednich serwisantów. O jakości
      pracy "nowych" lepiej nie wspominać.
      Ostatnio cuda działy się w Policji, gdzie okazało się, że ci na
      najniższym szczeblu dostali jakieś grosze w porównaniu do najlepiej
      zarabiających (a to właśnie dla tych pierwszych przeznaczona była
      podwyżka!)

      Ten "ekspert" ma mocno idealistyczne podejście do tego tematu -
      niestety ideały te nie sprawdzają się w Polsce.
    • Gość: sdf a ja sie pytam IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.04.08, 10:42
      jaką wydajność mają te wszystkie mądre głowy z lewiatana i innych wyroczni które
      zawsze wszystko wiedzą najlepiej???
      Oni z pewnością nie pracują za 1500 złotych, więc niech się zamkną i żeby
      zrównoważyć 'straty' niech oddadzą każdy tak ze 5000zł ze swojego wynagrodzenia.
      Wyjdzie na to samo. Tylko już dla tych co zwykle, czyż nie???
    • Gość: Obywatel RP Wiosna Ludów IP: *.adsl.inetia.pl 03.04.08, 10:52
      Czemu ten pan z Lewiatana nie zauważył że szkoła jest firmą przynoszącą największe zyski. Co roku mury państwowych uczelni opuszczają rzesze młodych wykszatałconych ludzi, którzy mają w sobie wiedzę, umiejętności i odpowiednie zdolności do pracy czyli są tym cennym złożem poszukiwanym przez pracodawców a tym samym mają zdolność do płacenia podatków dla państwa. Zatem chyba tylko głupi powie że educkacja nie jest inwestycją w przyszłość całego narodu. Brak fachowców w tej dziedzinie będzie równało się z upadkiem całego społeczeństwa. A chcę zaznaczyć że wystarczy znać tylko jeden zachodnio europejski język- a praca za 1000 euro miesięcznie czeka na nas. Ceny mieszkań czy samochodów są w całej europie takie same ale zarobki nie.
      • raveness1 Re: Wiosna Ludów 05.04.08, 13:33
        Ach to znowu te madrosci ekspertow z Lewiatana. Polska to kraj
        geniuszy gospodarczych, same madre glowy... ho,ho!! Papieze,
        rydzyki, lewiatanowcy, spawacze obalajacy komune...tylko tych
        normalnych na horyzoncie nie widac.


        www.oshoworld.com/onlinebooks/index.asp

        La sabiduría nace del encuentro del corazón y el intelecto.
    • Gość: Michał Pocztowcy trzymam za was kciuki dni poczty są IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.04.08, 13:37
      policzone jak się weźmiecie razem za strajk taki generalny to
      rozłożycie tę firmę na łopatki i nadejdzie kres monopolisty gdzie
      ludzie pracy listonosze i doręczyciele są wykorzystywani prze grupę
      pracowników biurowych przyjdzie Niemiec kupi zbankrutowaną pocztę
      zwolni 3/4 prac biur i wkońcu coś się zmieni na lepsze
    • Gość: mecenas Idzie wiosna strajków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.08, 22:37
      Jakieś bzdury znów piszecie kto dostał podwyżki?????????????
    • Gość: kuba pracujesz w hipermarkecie? przecztaj to! IP: *.stk.vectranet.pl 07.04.08, 17:07
      Zapraszam wszystkich pracowników hipermarketów na forum www.hiperforum.yoyo.pl
    • Gość: asystent Idzie wiosna strajków IP: *.gprs.plus.pl 09.04.08, 22:50
      ciekawe kto chciałby pracować za 1300 zł miesięcznie o podwyżki to lipa
      mam aż 40 zł brutto podobnie jak inni p.naczelnik sugerowała sie wykonaniem
      planów a co to ma do podwyżek? pracujemy na chmarę urzędników którzy nie mają
      pojęcia o pracy!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka