Dodaj do ulubionych

Monitory: W co się gapić?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.03, 01:26
Warto dodac ze na kozysc monitorow CRT przemawia poprawne wyswietlanie
czcionek np. w edytorze tekstu (i ogolnie kontrastowych linii ukosnych i
krzywych np. wysunków wektorowych). W monitorach LCD bardzo efektowny tzw.
antyaliasing wogole nie dziala (a jest uzywany na szeroka skale w nowszych
srodowiskach graficznych, np. pod Linuksem : KDE, Gnome), jest zamiast tego w
LCD jest tzw. subpixel hinting (naiwnie nazywany tez przez firme Micro~1 Clear
Type), niestety z powodow duzych pikseli monitorow LCD, nie dorownuje
antyaliasingowi.
Obserwuj wątek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka