Dodaj do ulubionych

Szkoła , Polski , pomocy !

30.03.10, 13:33
Cześć . Bardzo was proszę o odpowiedzenia na 2 pytania z polskiego . Mam
nadzieję , że mi pomożecie i z góry bardzo dziękuję . To dla mnie bardzo ważne
i nie mam za dużo czasu .

zad 1.

Wypowiedzenie : Ludwik XIV chciał zrobić w Wersalu najpiękniejszy pałac
swojej epoki
to :

a) równoważnik zdania ,
b) zdanie złożone współrzędne
c) zdanie złożone podrzędne
d) zdanie pojedyńcze

zad 2 .

Wyrażenie : Mieć tylko własne dobro na widoku to przykład :

a) epitetu
b) uosobienia
c) ożywienia
d) związku frazeologicznego .


Proszę , pomóżcie ! ; *
Obserwuj wątek
    • kapi Re: Szkoła , Polski , pomocy ! 30.03.10, 13:35
      !!
    • oola Re: Szkoła , Polski , pomocy ! 30.03.10, 13:39
      1 - d
      2 - d

      tak mi się wydaje. xD
      • kapi Re: Szkoła , Polski , pomocy ! 30.03.10, 13:43
        Dzięki , wielkie . Mam nadzieję , że masz rację smile
      • fanka96 Re: Szkoła , Polski , pomocy ! 30.03.10, 13:43
        mi też d d
    • kitty Re: Szkoła , Polski , pomocy ! 30.03.10, 13:45
      1. C - na pewno, pierwszym członem pytamy o drugi
      2. D
      • fanka96 kitty 30.03.10, 14:04
        ale tam nie ma drugiego czasownika...
        • kitty Re: kitty 30.03.10, 14:07
          masz rację, chciał i zrobić to bezokolicznik.
        • sylwek11 Re: kitty 30.03.10, 14:09
          1 d) i 2 d) ;>
    • softy_girl Re: Szkoła , Polski , pomocy ! 30.03.10, 14:14
      Czemu nie znasz odpowiedzi jeśli teraz to przerabiacie? Dziwne .
      Mi wydaję sie że w pierwszym bedzie "D" ale już tego nie pamiętam więc nie
      jestem pewna tongue_out
      • softy_girl w drugim za to na 100 % "D" 30.03.10, 14:14
    • andell Re: Szkoła , Polski , pomocy ! 30.03.10, 14:18
      d i d xD
      • kapi Re: Szkoła , Polski , pomocy ! 30.03.10, 14:46
        Ja uczę się w domu więc trochę nie nadążam z moją klasą na razie . Dopiero
        dzisiaj właśnie miałam to co dotyczyło tych zdań .

        Dzięki dziewczyny , było dobrze . Przed chwilą sprawdzałam .
    • kontrastowa Re: Szkoła , Polski , pomocy ! 30.03.10, 15:56
      1 - D
      2 - D

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka