Dodaj do ulubionych

Słuchanie rocka na pokaz.

27.06.10, 22:00
Ostatnio zauważyłam, że co raz więcej obecnych tu osób mówi, że słucha rocka
lub metalu. No właśnie. Tylko wiele z was za potęgę tej muzyki uważa Paramore,
Muse, Green Daya itp. Czy uważacie, że to jest szczyt rocka ? Bo jak dla mnie
nie. Są to dosyć młode zespoły grające jak dla mnie lekką muzykę, a co
najważniejsze stały się bardzo komercyjne. A czy któraś z was w ogóle zna
Metallicę, AC/DC, Black Sabbath, Guns 'n'r oses, Courtney Love, Motorhead czy
The Offspring? założę się, że niewiele tak na serio tego słucha. Dlatego
proszę was, abyście ograniczając się tylko do Muse etc. nie nazywały się
fankami prawdziwego rocka. Sorry, musiałam to napisać.
Obserwuj wątek
      • hilary_fanka Re: aa i zapomniałam dodać 27.06.10, 22:11
        Z tym,że na pokaz, to masz trochę racji. Moja koleżanka chodzi do klasy, w której wszyscy
        słuchają zespołów, które podałaś : Metallica, Guns'n'roses , AC|DC. A ona jeszcze rok temu
        słuchała pioseneczek Jonas Brothers. Nie chciała,aby się z niej śmiali, więc przerzuciła się na
        rocka..
        Zdaję sobie sprawę, że Paramore czy Muse to nie jest ciężki rock. Komercja w
        przypadku Muse- fakt, odkąd Stephenie Meyer zapiała z zachwytu nad ich muzyką,
        nagrywają do wswzystkich filmów z sagi Zmierzchu. Przyznam - nie słucham zespołów,
        które wymieniłaś, ale nie krytukuję, bo po prostu nie znam ich muzyki.
        • sas_av na pokaz? 28.06.10, 12:05
          ja uważam w sumie,że to nie jest do końca. tak.. ja sama też kiedyś nie
          słuchałam Linkinów,Coldplay,Switchfoot (alternative rock) czy właśnie
          Metallicy,Nickelback,AC/DC.. a teraz? teraz nie mam żadnych innych piosenek
          oprócz rockowych. No nie wliczając w to Avril,bo ona dla mnie nie śpiewa rocka
          smile Ale ubóstwiam ją. Nie wzięło się to,że chciałam słuchać,bo wszyscy słuchają
          tylko piosenki strasznie przypadły mi do gustu,potem doszukiwałam się o nich
          więcej,więcej piosenek etc. i .. spodobało mi się smile Też mam koleżankę,która
          słuchała JB,a teraz słucha czegoś podobnego do mnie.. I to nie na pokaz. Z
          resztą.. kogo interesuje kto czego słucha? Wiele osób nie wie dokładnie jakiej
          muzyki słucham. Tylko znajomi. Gdzie ten pokaz?
      • heb zgadzam się 27.06.10, 22:35
        Ja przyznaje, że słucham po prostu wszystkiego co wpadnie mi w ucho, no ale do
        rocka mam po prostu słabość. The Offspring, Three Days Grace, Three Doors Down,
        Ozzy O. itp.
        Ale np, lubie też niektóre kawałki GaGi czy kilka piosenek z Eski, albo
        koreański pop... Po prostu WSZYSTKO.

Za to nie lubie osób, które idąc ulicą słuchają na cały głos czegoś rockowego, a
        w domu włączają sobie Miley, albo Selene...
      • anne05 @theblair 28.06.10, 09:17
        To jest modne? Chyba żartujesz. Z tego co wiem modny jest Bieber, disney kids,hip hop,
        jebać policję na 100% i tak dalej. W moim otoczeniu jako jedyna słucham rocka, nie
        powiem, fani tego je*anego techno nie raz się na mnie rzucali, a jednak nie przestanę
        słuchać tej muzyki. I to nie jest pokazówka, po prostu kocham to brzmienie... Dźwięk
        gitary elektrycznej to najlepsza pieszczota dla moich uszu. wink
      • los.angeles rock 28.06.10, 09:46
        Ja osobiście słucham rocka, ale lubię też np. brit pop, alternatywę, zespoły wy
        mienione przez was (Muse i Paramore) i często muzykę wchodzącą w elektro (np. MGMT itp.) i
        obraża mnie wasze stwierdzenie, ze takie osoby jak ja słuchają np. AC/DC na pokaz, wiec
        proszę was zastanówcie się i pamiętacie, ze nie wszystkie fanki Paramore w domu słuchają
        Seleny Gomez czy innych tam.
      • nora. Re: aa i zapomniałam dodać 28.06.10, 10:41
        Ja nie wiem czy słuchanie rocka jest modne, słucham tego, co mi się podoba i nie
        przejmuję się modą. U mnie w szkole wszyscy słuchają hip-hopu, ja też lubię
        niektóre grupy ale to nie znaczy że idę za modą. Niektórzy słuchają czegoś na
        pokaz, ale ja tak nie robię. Ludzie idą i słuchają muzyki na full bo chcą się
        nią pochwalić? nie wiem. Ja zawsze mam słuchawki wink no chyba że słucham czegoś
        razem z kumpelą, to wtedy przez głośnik, bo przez słuchawki na 2 osoby jest
        strasznie niewygodnie ;D
      • screeney całkowita racja. 28.06.10, 11:07
        Jest niewiele osób, które słuchają prawdziwego rocka i metalu.Jeśli już słuchają
        paramore, muse, green daya.Zgadzam się z tobą.Nikt nie wiedział co to za zespół
        muse dopóki nie był w zmierzch, to mnie też drażni.
        Nie mogę nic tu dodać, bo wszystko napisałaś.Dzięki, że napisałaś taki wątek,
        przynajmniej mam nadzieję, że nie tylko ja słucham metalu i rocka.A zaczęło się
        od twilight....
    • jane_ Re: Słuchanie rocka na pokaz. 27.06.10, 22:07
      po połowie tego tekstu chciałam zacząć Ci bic brawo, ale jednak nie jest tak różowo.

mnie to wkurza, może nie uważam muse czy gd za rock, bo to śmieci, ale mówienie 'posłuchajcie prawdziwego rocka' i wyjeżdżanie z dość starą muzyką, która jest często metalem, grunge - ręce opadają.
      jakby w nowym rocku było coś złego. jakby te starsze, tylko bardziej alternatywne nie istaniały. ktoś z was zna sonic youth? a joy division? albo my bloody valentine? a to jest taka sama, ważna historia.

dla mnie słuchanie iście zajebistych klasyków też jest na pokaz. tutaj, u nas, na kotku.
      • avrilkaskate Zgadzam się... 27.06.10, 22:17
        ale ja słucham paramore tylko że nie uważam tego za potęge rocka. i gdyby nie mój wuja
        to bym nawet nie wiedziała co to Metalica ale ostatnio grają (Metalica) coraz lżejsze utwory
        i powoli tracą fanów. u mnie w szkole teraz sobie wszycy pokupili t-shirty z metalicą, AC/DC
        i Iron maiden i szpanują. scianashock
      • nienormalna__ Re: Słuchanie rocka na pokaz. 27.06.10, 22:18
        a tak, słucham tych zespołów które podałaś, ale nie szczycę się tym.
        i jakoś nie uwielbiam ich aż tak bardzo .
        ja słucham muse od początku i podoba mi się ich muzyka, więc nie wszyscy muszą
        ich słuchać odkąd zaczęli grać w zmierzchu.
        ale po części zgadzam się z tobą.
        jest teraz dużo pseudofanek rocka bo ta muzyka jest taka słitaśna i na topie.
        denerwuje mnie to.
      • monaisecullen Re: Słuchanie rocka na pokaz. 28.06.10, 23:48
        Całkowicie się z tobą zgadzam Jane.
        Wątek ciekawy aczkolwiek podejście autorki denerwujące.
        W moim otoczeniu niewiele jest osób słuchających rocka. Odkąd pamiętam ja
        uwielbiałam brzmienie gitary elektrycznej, mocny rytm perkusji.
        Nie uważam się za gorszą lub "słuchającą na pokaz" tylko dlatego, że nie znam
        wszystkich zespołów uważanych przez niektórych za najważniejsze, klasyczne.
        Co z tego, że Stephanie Mayer promuje Muse? Dzięki temu go poznałam. Nie czyni
        to go gorszym! Dla mnie Paramore, Green Day też są świetni. O Nickelbacku nie
        wspomnę.
        Jeśli mam okazję to słucham też The Rolling Stones, Nirvana, Guns N' Roses ,
        Linkin Park.
        Przestańcie przyklejać naklejkę "na pokaz", bo o was też ktoś może tak powiedzieć...
    • primas Re: Słuchanie rocka na pokaz. 27.06.10, 22:13
      Po części się z Tobą zgadzam. Jednak jest teraz dużo fajnych rockowych zespołów. Np. Green Day, MCR, FOB. Oczywiście Metallica to klasyk : - D

Osoboście nie słucham rocku, ale przyznaję Ci rację.
      • szatynka. Re: Tak, zna i słucha. :3 27.06.10, 22:28
        też mnie to irytuję .
        nie słucham żadnego z wymienionych zespołów, tylko czasami włączę jakąś piosenkę tych
        kapel .
        zauważyłam że coraz więcej ludzi słucha muzyki i na pokaz, i to nie jest fajne .; <
    • heyyeah ahh ; D 27.06.10, 22:25
      @theblair, jak zawsze trafnie podsumowuje.
      Oczywiście mam nadzieję, że powyższe zarzuty nie są kierowane do mnie ; ), bo ja znam
      prawie wszystkie zespoły, które wymieniłaś. Napisałam prawie, bo Motorhead i The Offspring
      zupełnie nie kojarzę! Z twórczością reszty zespołów miałam styczność. Chociaż pisząc
      Courtney Love, mogłaś dodać Hole, prawda? ; )
    • roock Re: Słuchanie rocka na pokaz. 27.06.10, 22:32
      Ja tam nie mówię, że słucham rocku, chociaż od czasu do czasu lubię sobie posłuchać
      Metallici, Nirvany, ale nie twierdzę, że jestem fanem tych zespołów. Green day tak samo. Są to
      młode zespoły, ale to też jest rock. Na pewno są komercyjni, młodzi, nie są klasykami tej
      muzyki i nie łączą pokolenia. Np. Metallicę słuchają ludzie w wieku moich rodziców i moi
      rówieśnicy.
    • zuoxd ykhhhm... 27.06.10, 22:34
      ważne, że ty słuchasz kul muzy.
      zresztą każdy słucha czego chce.
      aParamore to poprock.
      i znam te zespoły, które wymieniłaś.
      to grzech słuchać czegoś nowego?
      • mweezy O.O 27.06.10, 22:48
        cóż, faktycznie, niektórzy lansują się tym jakiej to oni muzyki nie słuchają,
        ale są osoby, które takie lansowanie się mają głęboko gdzieś i słuchają tylko
        tego co kochają.

i szczerze mówiąc lepiej słuchać namiętnie Keshy czy Biebera, jeśli ta muzyka na
        prawdę do nas przemawia, kochamy ją, wyzwala w nas emocje, niż słuchać Led
        Zeppelin, Guns'n'Roses czy Iron Maiden wyłącznie dlatego, aby być postrzeganym
        jako ktoś megaelokól. to żałosne. oszukiwanie innych a przede wszystkim siebie.
        dlatego nie interesuje mnie co inni sądzą o moim guście muzycznym, który jest na
        prawdę poplątany. mogłabym przyznawać się, że słucham tylko części mojej
        ulubionej muzyki - czyli np. metalu czy rocka, żeby się polansować, ale to po
        prostu głupie.
    • nata.. Re: Słuchanie rocka na pokaz. 27.06.10, 22:36
      Ja słucham Muse, ale dla mnie oni bardziej wykonują muzykę alternatywną niż rok.
      Z wymienionych przez Ciebie zespołów słucham Guns 'n' roses ( świetni są ),
      oprócz tego The Beatles, Red Hot Chili Peppers. Zdecydowanie wolę punk rocka
      więc słucham takich zespołów jak Donots czy Sex Pistols. Oprócz tego jest
      jeszcze indie rock z tego gatunku muzycznego słucham The Kooks, Phoenix i
      Metric. Poza tym słucham Davida Bowie, O.S.T.R. , Mika, Maroon5, Black Eyed Peas
      i czasami Robert M. oraz wielu innych wykonawców.
    • gosia1127 Re: Słuchanie rocka na pokaz. 27.06.10, 22:37
      A zapewnianie, że się słucha cudownego, nieśmiertelnego, ale oczywiście
      *klasycznego i dobrego, a nie to co te Green day'ee* rocka, to nie
      szpanerstwo?!? Ale dobra, nie chciałam i odpisać tylko po to by się czepiać
      *wyszczerz* xp Teraz mało kto ma ciarki słuchając rocka, bo wszyscy mają ciarki
      słuchając Jonas Brothers i ich cud, miód kawaii głosików ^^ Ale jak przyjdzie co
      do czego, to nie przyznają się i kasują te iście rewelacyjne perełki ze swoich
      Ipodzików i wgrywają tego super rocka(hmmm......., prawdziwego, tak!
      <przynajmniej wg ich samych>wink. A wtedy znajdzie się jakiś Growl w koszulce z
      Iron Maiden z Toporem w tylnej kieszeni i granatami w glanach, zrobi wykład o
      prawdziwym rocku(ahh tak tym klasycznym i nieśmiertelnym ofc). Tak to irytujące,
      ale gdybym miała tylko takie problem, banan z mej twarzy by nie schodził( nie
      koniecznie tak to chciałam ująć) xDD
    • extraordinary grrrrr, 27.06.10, 22:37
      może ktoś łaskawie posłucha STAREGO Green Day'a, zanim cokolwiek na ich temat powie? Ich początków? GD to nie tylko ich najnowsza płyta, cholera. Wkładacie ich do wora, bo tak łatwiej. Ogarnijcie się ludzie. Tak znam te zespoły, bardzo słucham, a i tak moim ulubionym pozostaje Green Day, PUNK, punk rock ewentualnie.
      'sorry, musiałam to napisać'.
        • agusiasweet Re: Właśnie, extraordinary! Śmieszni jesteście.-_- 28.06.10, 09:47
          Co ci ludzie myślą? Kurwa, że jakieś 21 guns im leci w radiu?! Mam tego
          serdecznie dość. Z łaskawości posłuchajcie piosenek z 1039/ SSH, albo
          kerlplunk'a. Czy to aż takie trudne? Komercja! Ha! Mój kuzyn ma 17 lat. Słucha
          System of a down, Metallicę, AC/DC, The offspring i uwaga - Green day, Billy
          Talent, Anti Flag! No uau. Naprawdę. Młody zespół? Taa, od kiedy chłopi przed 40
          są młodzi? Jakbyście chociaż przeprosili.
    • colaxdd No cóż... 27.06.10, 22:41
      Teraz świat to jedna wielka komercja, ale co począć?
      Ja tam lubię Green Day i Paramore, ale znam zespoły, które wymieniłaś.
      Mogę wymienić po jednej piosence z każdego tego zespołu, oprócz Motorhead, bo za
      cholerę nie kojarzę.

Ave.
    • momo. Re: Słuchanie rocka na pokaz. 27.06.10, 22:44
      To według Ciebie wyjeżdżanie z "klasykami" nie jest na pokaz?
      Bo dla mnie takie mówienie "TWÓJ zespół to nie muzyka, popatrz na moje: słucham
      starszych zespołów jestem tró rockowa!" jest chyba bardziej irytujące niż to, o
      czym ty wspominasz.
    • minaslia Re: Słuchanie rocka na pokaz. 27.06.10, 22:53
      taa.. to jest irytujące. Jeszcze gorzej jak ktoś słucha jonasów itp. i myśli, że
      to rock -.-' Właściwie to ja słucham rocka od nie dawna, tzn. od kiedy jestem w
      gimnazjum, bo zmieniło się środowisko, w podstawówce to wszyscy słuchali popu i
      nie znałam tak defacto rocka. Zespoły jakie słucham to Metallica, AC/DC, Guns N'
      Roses, Nickelback, Nirvana, SOAD, DP i w sumie The Beatles ale to taki light rock
      • fankahilaryduff i takie jeszcze jedno 28.06.10, 11:35
        to ze poszlismy do gimnazjum nie oznaczało ze musimy zmienic nasz gust , to co inne
        srodowisko i coooooo , słucha sie tego co sie lubi a nie wiekszosc słucha np metalu to ja
        tez choc tego nie lubie ;D coo za głupota , u mnie w klasie ze 7 osób sł metalu , ze 3 disco
        polo , ze 15 popu , 9 reagge, a inni jeszcze czegos innego, JA od dziecka kocham metal i
        tak zostanie , kocham nawet pop i co ?
    • irrepleacable Re: Słuchanie rocka na pokaz. 27.06.10, 23:02
      Piosenki Gunsów, AC/DC, Nirvany, Metallici itp. znałam od dziecka, zresztą
      trudno było ich nie znać, biorąc pod uwagę muzyczny gust moich rodziców. Od
      zawsze je lubiłam, był okres, kiedy niektóre koleżanki śmiały się ze mnie, bo
      nie byłam/jestem trendii, i gdy ona słuchały Avril Lavinge czy też Virgin to ja
      wyjeżdżałam z Dżemem bądź Hey. Ale teraz jakoś im przeszło, wszystkie nagle
      stały się wielkimi fankami rocka/bluesa. -.-
      Słucham takiej muzyki ponieważ ona do mnie przemawia. Na ogół nie liczy się dla
      mnie kto pisoenkę wykonuje (choć szczerze mówiąc odrzuca mnie sam widok Miley,
      zaś widząc, że pisoenka jakaś jest AC/DC to spodziewam się po niej najlepszego).
      W muzyce dla mnie najważniejsze jest to, bym ją mogła poczuć, by słysząc jakąs
      piosenkę coś poczuła lub by ona się mi z czymś miłym kojarzyła.
      Osobiście lansuję się koszulką z AC/DC i Guns N;Roses, straszne, prawda? Noszę
      ją bo lubię, jedni sobie noszą Hello Kitty inni Slasha.

Co do słuchania rocka na pokaz... Teraz panuje taka moda na bycie innym od
      innych, że niektórzy myślą, że słuchając takich piosenek staną się oryginalni,
      kół i INNI.

A co do `nowego` rocka- nic do niego nie mam, skupiam się głównie na ich muzyce-
      np. bardzo lubię Supermassive Black Hole Muse albo Decode i Ignorance Paramore.

• theblair UWAGA! 28.06.10, 08:49
      więc chciałam sporsotować, bo niektórzy wyciągnęli błędne wnioski.

1. Nie jaram się, że słucham starych zespołów. Po prostu ich słucham, bo sa
      zajebiste i mi się podobają. Niektórzy lubią Cyruskę inni Metallicę.
      2. Czy ja was namawiam na stare zespoły ?? Nie. Nic takiego nie napisalam
      ''Słuchajcie AC/DC bo tylko to jest na serio dobre''
      3. Nic nie mam do nowych zespołów typu Paramore, i sama też słucham czasami.
      4. W tym wątku chodziło mi o to, że niektórzy zarzekają się, że są fanami rocka,
      a nie znają podstaw.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka