Dodaj do ulubionych

Doradźcie...

20.07.10, 21:32
mam 13 lat i od września będę szła do 1 gimnazjum. Chciałabym zacząć golić
nogi ale nie wiem jak to powiedzieć mamie. Boję się że zacznie się śmiać i
powie tacie babci bratu idt. proszę doradźcie mi jak mam jej to powiedzieć. a
może jest jeszcze za wcześnie??

Proszę bez chamskich wypowiedzi smile

Aha jeszcze jedno. w mojej klasie jest 6 dziewczyn i jak na razie to tylko
jedna dziewczyna sobie goli nogi. a dziewczyny rok starsze ode mnie to
wszystkie ...
Obserwuj wątek
    • gabi_989 Re: Doradźcie... 20.07.10, 21:32
      Proszę piszcie wink
    • papson_ave Re: Doradźcie... 20.07.10, 21:34
      było milion takich wątków -.-

      może powiedz coś takiego: 'mamo, chcę zacząć golić nogi'
      lub zrób to już po fakcie: 'mamo ogoliłam nogi'

      takie trudne?
      • justynamatula Re: Doradźcie... 20.07.10, 21:47
        po prostu jej powiedz i tyle
        • lusia. Re: Doradźcie... 26.07.10, 01:51
          tO naturalnee , ze chcesz golic nOgii ..

          aa mamie nie musisz mowic .
          aa jeslii chcesz, too jej powiedz,
          i szepnij, zeeebyy nie chwalilaa sie resztyy rodzincee .

          alboo gdyy zacznie mowic innym, too z usmiechceem oznajmij im,
          zee dbasz o sb i chcesz wygladaac jak dziewczynaa . XD .. ladnaaa !
    • fikusik23 Re: Doradźcie... 20.07.10, 21:36
      to zależy jakie masz włosy na nogach czarne czy blond ? : )
      jak nie chcesz mówić mamie to nie mów , proste big_grin
    • gwiazdka_14 Re: Doradźcie... 20.07.10, 21:37
      Dziewczyno! Ja to zrobiłam jak mialam chyba z 10 lat .. Powinna Cię zrozumieć. Mnie od razu
      xdd Albo jej nie mów! Co za problem ..
      • szila A musisz jej mówić ? 20.07.10, 21:42
        Jak nie musisz to nie mów a jak musisz to po fakcie albo po prostu "chcę golic nogi" czy coś w
        tym stylu big_grin
      • kinga1552 Re: Doradźcie... 21.07.10, 10:56
        Ja nic nie mówiłam po jakimś czasie sama się kapła, dla mnie to nie jest za
        wcześnie bo gole już dosć długo a jestem z twojego roku..
        • koloorowa. Re: Doradźcie... 21.07.10, 20:19
          ja tez nic jej nie mówiłam xd aż zauważyłą moja bratowa to sie dowiedziała bo
          była przy tym ale nic nie mówiłą ;PP
    • miirinda666 Re: Doradźcie... 20.07.10, 21:38
      powiedz jej po prostu że chcesz golić nogi, i czemu ma sie śmiać? przecież to
      jest normalne u kobiet ;P
      • schokobonsy Re: Doradźcie... 20.07.10, 21:46
        Powiedz jej,że jak nie pozwoli ci ogolić nóg to będziesz robić sobie z tych
        włosów warkoczyki.
    • sandra6565 Re: Doradźcie... 20.07.10, 21:45
      ja zaczęłam golić nogi jakiś rok temu bo wiesz w kl sportowej i były już strasznie długie to
      ogoliłam a moja mama nic nawet nie zauważyła bo jestem blondynką (przysłowiową też
      xD)big_grin
    • truuu Re: Doradźcie... 20.07.10, 21:45
      powiedz: mamo, chcę zacząć golić nogi.
      twoja mama powinna to zrozumieć jako kobieta.
      a jak powie rodzinie to co się stanie? to przecież naturalne big_grin
      • dooska Re: Doradźcie... 20.07.10, 21:47
        żadna czuurna magia jako kobieta zrozumie big_grin
    • magd20a95 Re: Doradźcie... 20.07.10, 21:48
      ja pierwszy raz ogoliłam nogi w 5 lub 6 big_grinklasie!!
      i na początku nikt o tym nie wiedział !!
      ale później w jakiś sposób dowiedziała się moja starsza siostra i powiedziała o
      tym mojej mamie i jej to nie przeszkadzało !!
    • miss_mimi094 ja nie powiedziałam. 20.07.10, 21:48
      no bo po co? przecież nie musisz mówićwink
    • jb.0la Re: Doradźcie... 20.07.10, 21:51
      moja kumpela miala taki sam problem...a wlasciwie... to nie do konca ona sie
      wstydzila powiedziec mamie ze chce zaczac nosic stanik... xD
      moja mama np mnie zawsze zrozumie...
      powiedz jej poprostu tak :
      "mamo,bede golic nogi...tylko please nie mow tego nikomu" (tak powiedz jesli
      twoja mama jest gadula xD heh)
      lub powiedz jej po ogoeniu ze bedziesz golic nogi i juz to zrobiilas nawet tongue_outP
      zeby nie bylo mam jedenascie lat ale gole nogi bo mam czarne wlosy tongue_outP hehe
      powodzenia wink
      • gabi_989 Re: Doradźcie... 21.07.10, 10:51
        Ok dzięki wielkie dziewczyny wink teraz to na pewno zdobędę się na odwagę ;**
    • pynia Re: Doradźcie... 21.07.10, 10:55
      Ja też mam 13 lat i jeszcze nie gole nóg.
      Też zapytałam sie o to mamy, ale mama o tym nikomu nie powiedziała.
      Powiedziałam jej tak : Mamo, czy mogę ogolić nogi, a mama na to : Nie, bo jesteś jeszcze
      za młoda.
    • mervelous Re: Doradźcie... 21.07.10, 11:12
      mam tyle samo lat co Ty i gole sobie nogi .
      mama Twoja powinna to przyjac .
    • frutella_xd Re: Doradźcie... 21.07.10, 11:14
      Po prostu powiedz smile
    • mika999 Re: Doradźcie... 21.07.10, 19:35
      NIE wcale nie jest za wcześnie Ja zaczęłam goli nogi jak byłam o wiele młodsza
      od ciebie jakieś 11-12 lat no i wcale nie mówiłam mamie tylko kupiłam
      jednorazówki i ogoliłam sobie nogi - mama nic nie zauważyła tylko raz zostawiłam
      golarkę w łazience i było wielkie zdziwko shock że ja taka młoda i golę nogi i
      wgl ale nie krzyczała tylko była trochę zszokowana big_grin no ale ogólnie nic nie
      miała do mnie

      więc możesz zrobić tak jak Ja i postawić swoją mamę przed czynem dokonanym ale
      nie wiem jak będzie w twoim przypadku (każda matka jest inna)

      Moja mama jak się dowiedziała to powiedziała tylko tacie a mój brat i siostra
      już wiedzieli (nie było wielkiego halo bo golenie nóg to po prostu higiena nikt
      nie miał wątów )

      A poza tym golenie nóg to nie przestępstwo uwierz mi smile

      ty wybieraj albo mów mamie - nie bój się nic się nie stanie a jak Ci odmówi to
      zrób tak jak ja zrobiłam (chyba nie przyklei Ci włosów powrotem na nogi przy
      pomocy superglue nie? big_grin)

      Nie bój się naprawdę

      Powodzenia piwo
      • bezzmian . 21.07.10, 19:40
        tak,nie rozumiem takich dziewczyn jak Ty.
        A co w tym takiego śmiesznego,o goleniu jest milion reklam i to wstyd?
        powiedz otwarcie,wkoncu dojrzewasz.
    • happymoron_xdd Re: Doradźcie... 21.07.10, 19:39
      O bożżż. Pozdro jak jeszcze nóg nie golisz xD
      No chyba raczej powiedz mamie , albo kup sobie maszynkę i tyle.
      • blanus Moja mi sama zaproponowała 21.07.10, 19:43
    • drezek Re: Doradźcie... 21.07.10, 19:46
      żadna filozofia pogadac z własną mamą, chyba.
    • krasula14 Re: Doradźcie... 21.07.10, 19:53
      Jeżeli naprawde masz problem z włoskami to moim zdaniem powinnaś je zacząć golić
      na pewno poczujesz się wtedy lepiej i nie będziesz się wstydzić pokazywac nóg.
      A mamie możesz powiedzieć prosto z mostu smilemoże doradzi ci coś
      • autre Re: Doradźcie... 21.07.10, 20:25
        doskonale Ciebie rozumiem. też byłam w identycznej sytuacji. tyle, że ja nie miałam
        problemu z owłosionymi nogami w Twoim wieku. rok temu - czyli będąc czternastolatką -
        zaczęłam depilować nogi. zrób tak: weź Mamę na stronę, np. do swojego pokoju czy do
        jej, w każdym bądź razie tam gdzie wiesz że nikt nie będzie Was podsłuchiwał -
        przypadkiem czy też nie - i na początek, nim powiesz co jest na rzeczy, poinformujesz
        swoją Mamę iż badzo ją prosisz o dyskrecje, bez plotkowania z innymi domownikami czy z
        kimś zewnątrz na ten temat. no i ... wal z mostu. powiedz, że chcesz golić nogi i w ogóle. I
        tak tutaj wtrące kolejną radę: zapewne widział reklame plastrów veet. są o wiele lepsze od
        maszynki do golenia. według mnie godne polecenia. ;]

        Powodzenia ;] ;**
      • matsuri Re: Doradźcie... 21.07.10, 20:28
        A nie możesz po prostu kupić sobie maszynki, bądź plastrów i ogolić nóg? Twoja
        mama z pewnością zrozumie, że to normalna sprawa i nie będzie tego rozgadywać
        całej rodzinie.
    • demilovatocool Re: Doradźcie... 21.07.10, 20:32
      ja miałam ten sam problem i zaczęłam sama golić bez wiedzy mamy bo przecież to nie
      przestępstwo
    • lizzunia Re: Doradźcie... 21.07.10, 20:32
      ja tez mam 13 i gole od 2 lat .....................ja swojej nic nie mówiłam a
      teraz wie i mi nic nie powiedziała ;D
    • winia nie mów 21.07.10, 20:32
      ja nic nie powiedziałam mamie jak zaczełam golić nogi przeciież to normalne że chcesz
      ogolić nogi
    • dajaaa_ ; ) 21.07.10, 20:36
      Jesteś już nastolatką i uważam, że powinnaś się golić ( jeżeli czujesz taką
      potrzebę ). Mama, zrozumie, przecież chyba też się goliła, prawda ? A zresztą
      nie musisz mamie, mówić weź maszynke czy taki krem specjalny i machnij pare razy
      i po sprawie. W gimnazjum wszystkie dziewczynki się już golą wink pozdrawiam .
    • karolcika2205 Re: Doradźcie... 26.07.10, 01:39
      przestań to jest twoja mam . wiec no jasne będzie się z ciebie wyśmiewała ?
      zastanów się . jak chcesz zacząć golić nogi to zacznij , jeżeli ci przeszkadzają
      teraz włoski które masz na nogach
    • rosalie007 Re: Doradźcie... 26.07.10, 01:59
      Ja najpierw spytłam się mamy i ona powiedziała ze nie no a potem w końcu mi pozwoliła
      ja bym nie robiła nic potajemnie bo mamy wola o wszystkim wiedzieć a poza tym na
      pewno jeżeli twoja mama nie jest wredna jak poprosisz to nikomu nie powie.
      • devilisch Re: Doradźcie... 26.07.10, 19:16
        przecież wogóle nie musisz o tym mówić mamie...smile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka