senseless 15.09.10, 17:23 byłyście już u ginekologa? ja nie byłam i niedługo będę szła pierwszy raz, trochę się boję. powiedzcie, mam czego? haha nwm czy taki wątek już był, ale jeśli jednak był to koszyczek Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
renooo17 Re: ginekolog. 15.09.10, 17:47 Nie ma się czego bać Tylko idź koniecznie do sprawdzonego ginekologa. Niech twoja mama popyta znajomych czy coś... Idź do kogoś gdzie wiesz że to nie będzie jakaś wredna baba. Ja pierwszy raz byłam u takiej nie milej baby która wogóle mnie nie słuchała i nic nie wyjaśniała. Wogóle ona była zdania że pierwszy raz powinno się iść do ginekologa po 20 roku życia bo wcześniej to ona nie widzi potrzeby xD Byłam wtedy po tabletki antykoncepcyjne i wogóle nic mi w związku nimi nie wyjaśniała Nie mówiła też nic po co mi ta cytologia którą mi zrobiła a przecież przy pierwszej wizycie ja nic nie wiedziałam Na drugą poszłam prywatnie i babka potraktowała mnie profesjonalnie Wytłumaczyła wszystko co tylko mogła i była niesamowicie sympatyczna Tak więc na pierwszą wizytę polecam pójść prywatnie Odpowiedz Link Zgłoś
nuna_ Re: ginekolog. 15.09.10, 20:12 Ja również nigdy nie byłam u ginekologa. To naturalne, że się stresujemy przy takich intymnych wizytach. Jeśli będe miała potrzebę wybrać się do takiego lekarza, koniecznie chcę wybrać kobietę. Myślę, że opcja faceta nie wchodzi w grę. To krępujące rozebrać się przy obcym człowieku, a tym bardziejj przeciwnej płci ! Odpowiedz Link Zgłoś
aparatkaa. Re: ginekolog. 15.09.10, 20:24 nie byłam i się póki co nie wybieram. nie mam potrzeby. Twój strach jest normalny, to krępujące, taka intymna wizyta, też bym się bała. ale myśle że jak pójdziesz do sprawdzonego ginekologa to bd dobrze. Odpowiedz Link Zgłoś
anahi_klaudia tak. 15.09.10, 20:27 Ja byłam, pani kazała mi się rozebrać, ale ja się nie zgodziłam, i tylko powiedzialam co mi dolega ;P Odpowiedz Link Zgłoś
delicious ! 15.09.10, 20:34 A ja polecam Ci mężczyzn. Kobiety są strasznie wredne jeśli chodzi o te sprawy, a mężczyźni trochę się boją więc obchodza się z nami jak z jajkiem Pytaj o wszystko, o wszystko co tylko Cię interesuje. I najważniejsze - nie denerwuj się Kiedy się denerwujesz twoje mięśnie się napinają. A mięśnie mamy wszędzie, tak więc badanie może wtedy boleć. Dobry ginekolog w takiej sytuacji zaproponuje inny termin. Więc nie denerwuj się bo to pogarsza sprawę. A jak nie będzie Ci się podobał, po prostu zmień Odpowiedz Link Zgłoś
klaudia2081 Re: ginekolog. 15.09.10, 20:35 byłam . nie masz się czego bać : ) tylko to też zależy od lekarza . xd ja np. byłam prywatnie u ginekologa , który jest dobrym znajomym mojej mamy , tzn. znają się , ona do niego chodzi na wizyty , a on do niej się strzyc ( jest fryzjerką xd ) no i on jest suuuper : D u niego się płaciło 80 zł za wizytę . wiem , nie jest to mało , wręcz przeciwnie . ale moim zdaniem to jest normalne , jezeli się chodzi prywatnie . tylko , że ja nie musiałam płacić . xd podsumujmy : wybierz dobrego ginekologa , najlepiej prywatnego . i nie masz się czego bać Odpowiedz Link Zgłoś
blondi_girl Re: ginekolog. 15.09.10, 20:39 ja za niedługo będę musiała iść bo prawdopodobnie mam cos z jajnikiem ;/ Wiem, że w sumie nie powinnam się stesować przez wizytę u ginekologa, wiele osób mi już mówiło, że to nic strasznego itp., ale jednak się troche boję. Niby wiem czego się spodziewać, mama specjalnie wybrała mi zaufanego, dobrego lekarza, ale jednak... Odpowiedz Link Zgłoś
kotek.bieberka Re: ginekolog. 15.09.10, 20:42 Ja nie byłam i na razie nie mam potrzeby ;p Odpowiedz Link Zgłoś
linda ja tez sie bojee 15.09.10, 20:41 jeszcze nie bylam ale kolezanka mi opowiadala jak bylooo... rozkraczala sie przed nim z zamknietymi oczami podobno ze pomaga Odpowiedz Link Zgłoś
vivienne. . 15.09.10, 20:57 W tym roku na wiosnę zaczął mnie bardzo boleć prawa dolna strona brzucha. Po usg okazało się, że mam torbiel (4x3 cm - czyli już w miarę duża). Nie było wyjścia. Musiałam pójść do ginekologa. Lekarka rodzinna poradziła mojej mamie ponoć "przemiłą" panią ginekolog. Poszłyśmy tam, a ta od razu chciała mnie brać na fotel. Byłam strasznie roztrzęsiona i przerażona jej podejściem, dlatego się nie zgodziłam. Wyszłam z gabinetu ze łzami w oczach. Postanowiłam na drugi dzień, że wybiorę się do ginekologa mojej mamy (Facet jest tak oblegany, że terminy ma umówione już na miesiąc przed). Dodam, że jest to lekarz, który przyjmuje prywatnie. Już po pierwszych pięciu minutach spędzonych u niego byłam tak pozytywnie zaskoczona.. powiedział, że nie ma zamiaru mnie straszyć już na pierwszej wizycie i tylko zrobi drugi usg. Dostałam leki (czopki i jakieś leki doustne) i wszystko przeszło. Niestety, problem z nawracającymi torbielami wciąż się powtarza, dlatego często muszę składać u niego wizyty. Jednak zaznaczam, że do tej pory nie miałam badania ginekologicznego, gdyż doktor nie widzi takiej potrzeby (: W ogóle facet jest prześwietny Ciągle żartuje i się śmieje. Naprawdę można zapomnieć po co tam się tak właściwie jest. Dlatego naprawdę polecam PANÓW GINEKOLOGÓW (: Są delikatniejsi i bardziej wyrozumiali. Odpowiedz Link Zgłoś
vivienne. cd. 15.09.10, 20:59 dodam jeszcze, że nawracające torbiele, nie są wynikiem absolutnie interwencji lekarza - po prostu cierpię na taką chorobę :C wkrótce zacznę przyjmować leki hormonalne po to, żebym w przyszłości nie miała problemów z zajściem w ciążę. ps. przepraszam za straszliwe błędy :3 Odpowiedz Link Zgłoś
vivienne. ps 2. 15.09.10, 21:06 nie masz się czego bać! (: nie stresuj się i nie przeżywaj wizyty. jeśli ginekolog (proponuję pana ;D na własnym przykładzie wiem, że facet jest lepszy) jest dobrym lekarzem, lekarzem, który umie się wczuć w sytuację pacjentki, wszystko powinno być w jak najlepszym porządku (: kiedy już będziesz po wizycie opisz swoje wrażenia ;] a nie chcąc być wścibskim - co ci dolega, że wybierasz się do ginekologa? (: Odpowiedz Link Zgłoś
senseless Re: ps 2. 16.09.10, 16:49 idę tam tak po prstu, dla kontroli czy wszystko jest okej ale na pewno pójdę prywatnie, po żadnych szpitalach chodzić nie będę bo tam lekarze są strasznie nie mili z tego co słyszałam. Odpowiedz Link Zgłoś
renooo17 Re: ps 2. 16.09.10, 17:16 14 lat i już profilaktycznie do ginekologa? w sumie troche to zbędne jeśli w twojej rodzinie nie ma skłonności do chorób intymnych i nie masz jakichś dziwnych objawów to raczej nie musisz iść do ginekologa ;p na dodatek słyszałam że to różnie jest z badaniem jeśli jest się dziewicą... nie którzy mówią że wtedy bada przez odbyt inni mówią że normalnie ale ma mniejszy wziernik. szczerze to nie wiem dokładnie... Odpowiedz Link Zgłoś
dochuu. Tu! 15.09.10, 22:47 Ja byłam w zeszłym roku.Wiedziałam ,że muszę i nie mam się czego wstydzić-przecież od tego są lekarze.Nie bolało ani,nic.Było jednak to trochę krępujące,a baba niestety,była trochę niemiła.No a w końcu powinna opływać słodkością,jak na lekarza BTW.Poza tym nigdy nie zgadzaj się na studentów przy badaniach.Żadnych.Nie są lekarzami,i nie masz obowiązku nic im pokazywać.Chyba ,że masz zwichnięty nadgarstek albo chore gardło.Naprawdę,oni są strasznie krępujący i cały czas gadają a co "milsi" raczą skomentować twój ubiór i budowe ciała:/// Odpowiedz Link Zgłoś
karmel_ Re: ginekolog. 15.09.10, 23:01 byłam , miałam 11 lat więc niewiele pamiętam. Odpowiedz Link Zgłoś
malinka25 Re: ginekolog. klik! 16.09.10, 13:43 ja jeszcze nie byłam, ale zamierzam pojsc tak dla sprawdzenia czy wszystko dobrze jest.. zawsze myslalam, ze pani ginekolog bedzie lepsza, ale jak przeczytalam wszystkie komentarze, to wiekszosc dziewczym poleca panow, sa delikatniejsi... no sama nie wiem... chyba mama umowi mnie prywatnie. troche sie stresuje, a ja zawsze tak mam, przed prawie wszystkim sie stresuje pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
koralowa Nie. 15.09.10, 23:12 Mam 15 lat i jeszcze nie byłam, no i na razie nie mam takiej potrzeby. Odpowiedz Link Zgłoś
avril993 Re: Nie. 16.09.10, 13:51 Nie i nie zamierzam tam się wybierać w najbliższej przyszłości Odpowiedz Link Zgłoś
harvester xxxxxxxxxxxxx 16.09.10, 16:28 Ja nie byłam, ale strasznie mnie to interesuje i zamierzam kiedyś nim być xD Odpowiedz Link Zgłoś
piratka13 Re: ginekolog. 16.09.10, 17:21 nigdy nie byłam i jak na razie nie zamierzam xD boję sie i to raczej jest krepujące Odpowiedz Link Zgłoś
cameron pyt i odp ! wejdźcie :> 16.09.10, 17:35 nie byłam... a tak wgl. jak nici się nie dzieje to kiedy powinno się iść? pytam z ciekawości i ogólnie. Odpowiedz Link Zgłoś
emmaj660 Re: ginekolog. 16.09.10, 17:44 Byłam. I nie jest źle. Nie ma czego się bać. Odpowiedz Link Zgłoś
keshablabla Re: ginekolog. 16.09.10, 17:50 Będzie dobrze; dd nie byłam jeszcze.. : )) Odpowiedz Link Zgłoś