Dodaj do ulubionych

Boję się okresu

12.05.09, 17:26
Cześć, chodzę do 5 klasy i rocznikowo mam 12 lat. Mama mi mówiła że niedługo mogę
dostać okres. Bardzo się boje żebym też czasem nie dostała w szkole. Mama mówiła że ją
boli brzuch ale jej mama nie miała czy mnie będzie bolał??Pomóżcie! proszecry
Obserwuj wątek
    • jaszczurka Re: Boję się okresu 12.05.09, 17:27
      jaszczurka napisał(a):

> Cześć, chodzę do 5 klasy i rocznikowo mam 12 lat. Mama mi mówiła że niedługo mo
      > gę
      > dostać okres. Bardzo się boje żebym też czasem nie dostała w szkole. Mama mówił
      > a że ją
      > boli brzuch ale jej mama nie miała czy mnie będzie bolał??Pomóżcie! proszecry
      sory pomyłka moją mamę boli brzuch a jej mamę nie bolał
      • rettemich Re: Boję się okresu 12.05.09, 17:56
        och co by ci powiedzieć... jesteś w 5 klasie , raczej jeszcze okresu nie dostaniesz, będzie to
        w 6 klasie, w 1 gimnazjum około. czasami dziewczyne boli w okolicach podbrzusza, jeżeli
        masz takie uczucie to może znaczyć, że będziesz miała okres. niektóre dziewczyny właśnie
        boli brzuch itd., ale mnie nie, ja nie mam takich objazów oprucz tego że stale się wkurzam
        o byle co i sama jestem drażniąca xD nie ma się czego bać, jak dostaniesz w szkole to
        zadzwoń do mamy jeżeli masz taką możliwość i powiedz co się stało i niech cię zwolni, bo
        jeżeli tego nie zauwarzysz możesz mieć plamę na spodniach i możesz być wyśmiewana.
        sory, że cie strasze ale tak jest ;]
          • Gość: klaudysia Re: Boję się okresu IP: *.ismedia.pl / 192.168.0.* 17.05.09, 15:56
            mnie brzuch nie bolal jak dostalam tylko czasami jak np tancze czy skacze albo biegam.Ja
            kiedys dostalam w szkole ale dobrze bo bylo jeszcze we wrzesniu i zawiazalam sobi bluze w
            biodrach.Nikt nie zauwazyl a chcialam juz dzwonic do mamy wink i wtedy nawet na wf
            cwiczylam przebralam sie szybko i nikt nie widzial ale juz pozniej nie zmienialam spodni.Mnie
            podczas to bardzo sie chce slodyczy a najbardziej czekolady xd ale podczas okresu nie
            musi bolec brzuch moga bolec plecy na dole w krzyzu.Jesli sie obawiasz ze dostaniesz w
            szkole to nos wkladki higieniczne...
        • pleaseshutup Re: Boję się okresu 29.06.09, 15:35
          rettemich napisał(a):

> och co by ci powiedzieć... jesteś w 5 klasie , raczej jeszcze okresu nie dostan
          > iesz, będzie to
          > w 6 klasie, w 1 gimnazjum około. czasami dziewczyne boli w okolicach podbrzusza
          > , jeżeli
          > masz takie uczucie to może znaczyć, że będziesz miała okres. niektóre dziewczyn
          > y właśnie
          > boli brzuch itd., ale mnie nie, ja nie mam takich objazów oprucz tego że stale
          > się wkurzam
          > o byle co i sama jestem drażniąca xD nie ma się czego bać, jak dostaniesz w szk
          > ole to
          > zadzwoń do mamy jeżeli masz taką możliwość i powiedz co się stało i niech cię z
          > wolni, bo
          > jeżeli tego nie zauwarzysz możesz mieć plamę na spodniach i możesz być wyśmiewa
          > na.
          > sory, że cie strasze ale tak jest ;]

Co do tego, że dziewczyny w czasie okresu boli brzuch to mnie też boli. Ale ja
          mam gorszy prblem podczas okresu jestem zawsze strasznie głodna.cool
        • zuzanna1 Re: Boję się okresu 29.06.09, 15:54
          rettemich napisał(a):

> och co by ci powiedzieć... jesteś w 5 klasie , raczej jeszcze okresu nie dostan
          > iesz, będzie to
          > w 6 klasie, w 1 gimnazjum około. czasami dziewczyne boli w okolicach podbrzusza
          > , jeżeli
          > masz takie uczucie to może znaczyć, że będziesz miała okres. niektóre dziewczyn
          > y właśnie
          > boli brzuch itd., ale mnie nie, ja nie mam takich objazów oprucz tego że stale
          > się wkurzam
          > o byle co i sama jestem drażniąca xD nie ma się czego bać, jak dostaniesz w szk
          > ole to
          > zadzwoń do mamy jeżeli masz taką możliwość i powiedz co się stało i niech cię z
          > wolni, bo
          > jeżeli tego nie zauwarzysz możesz mieć plamę na spodniach i możesz być wyśmiewa
          > na.
          > sory, że cie strasze ale tak jest ;]
          ja skonczyłam 5 kl a we wrzesniu mijaja 2 lata od czasu gdy dostałam pierwszy raz wiec sie z toba nie zgadzam!!
    • majson Re: Boję się okresu 12.05.09, 19:25
      ja od 4 klasy się bałam bo od 4 klasy miałam taki śluz jakby i co w 6 klaise
      przestałam się już tak bać a wież czemu? bo moja przyjaciólka dostała a takto to
      się bałam że będe pierwsza a teraz to 5 osób z mojej klasy nie ma tylko(jestem w
      6) za pierwszym razem jak dostałam to sie popłakałam tak mnie bolało i ogólnie
      długa historia bo kilka dni czesniej jadłam buraki i miałam takie czerwone siki
      i już muwie mamie a się okazało że to buraki i 3 dni puźniej zdażyło to się na
      prawde cały dzien udawałam że leże i płakałam co chcile chodziłam do toalety
      zęby sprawdzic czy to dziś i gdy zobaczyłam już pierwszą krew to zawołałam mamę
      ona mi pokazała którą podpaskę ubrać i już a teraz mam znakomite tabletki na bul
      brzucha ale nie dostaniesz ich w żadnej aptece
    • Gość: Pauli Re: Boję się okresu IP: *.xdsl.centertel.pl 14.05.09, 17:02
      Ale to nie jest tak, że jak dostaniesz pierwszy raz, to od razu krew Cię zaleje.
      Nie. Jest normalnie, bo z początku bardzo mało Ci leci, więc nie masz czego się
      bać. Jak mamę bolał brzuch, to Tobie również może boleć. Moją mamę boli, więc w
      takim razie mnie też niestety. Nie bój się - ból nie jest groźny. Mi najpierw
      boli z początku tylko dwa dni, potem nie. Jak nie dasz rady wytrzymać pijesz
      tabletkę i po sprawie! uncertain
      • mieszana Re: Boję się okresu 14.05.09, 20:52
        ja dostałam w 5 klasie... nie ma czego się bać...brzuch może boleć ale nie
        zawsze...mnie tylko nie raz boli...możesz mieć wahania nastroju...ja
        przynajmniej tak mam, że w 1-y dzień okresu jestem straszliwie zła...ale to
        przejdzie. to szkoły noś gdzieś w plecaku podpaski...bo za tampony to myślę, że
        za wcześnie wink jeżeli tego potrzebujesz oczywiście.
        nie ma się czego bać. na prawdę.
        pozdrawiam smile kobietko ;D
        • sweet_madzik Re: Boję się okresu 14.05.09, 21:17
          właśnie nie masz się czego obawiać smile
          każda z nas go kiedyś dostanie , a będzie to prędzej czy później . Śluz jest to
          no hym, jak mam ci to powiedzieć taki śluz na majtkach znaczy się może być
          biało-bialy no nie wiem , to znaczy że za niedługo dostaniesz okres. W razie
          czego jak się boisz to właśnie weź sobie podpaski do szkoły , tak an wszelki
          wypadek . Ja je nosiłam bo bałam się że dostanę go w szkole. A okazało się że
          nie . W razie jakichkolwiek pytań , kieruj się do nas .
          Pozdrawiam , no i już to mówiłam NIE BÓJ SIĘ smile)
              • mieszana Re: Boję się okresu 15.05.09, 19:29
                ja myślę, że wszystko w porządku. na lekcjach WDŻ-tu [ big_grinbig_grinbig_grin ] pani
                mówiła, że ten śluz jak mówicie ot jest też przed okresem może się pojawić, ale
                też od dorastania po prostu. ja nie raz noszę wkładki. polecam, bo na np. nie za
                bardzo lubię jeżeli mam bieliznę brudną
                ^^
                nie ma się czego bać [powtarzam smile ]
                pozdrawiamkwiat
                • ritka07 Re: Boję się okresu 17.05.09, 15:39
                  Och...
                  Wam to dobrze...
                  Ja okresu dostałam w 4 kl...
                  Na każdym wfie miałam zwolnienie od mamy , bo bolał mnie brzuch okropnie !!!
                  Ale do założycielki tematu:
                  Jeśli zaboli cię brzuch tak bardzo to szybko idź do łazienki ( najlepiej z zaufaną
                  przyjaciółką ) jak zobaczysz że dopadł cię okres to poproś przyjaciółkę , zeby poszła do
                  najfajniejszej nauczycielki i poprosiła o podpaskę , bo nauczycielki zawsze mają xD
                  <br />
                  Pozdrawiam ;*
                    • hermiona13 Re: Boję się okresu 17.05.09, 19:20
                      Po co do higienistki? big_grin Gdyby każda dziewczyna co by dostała okres w szkole latała do
                      higienistki, ona nie wyrobiłaby z kupowaniem podpasek big_grin Jeśli zradarzyłoby się, że
                      dostaniesz okres jak będzies w sql i nie będziesz miała podpasek, proponuję popytać
                      kumpele w klasie, czy nie mają ; D Napewno znajdzie się jakaś co akurat będzie miała i
                      pożyczy ;d U nas zawsze tak robą ; ) Zresztą na samym początku nie będziesz miała dużo.
                      Może pojawić Ci się okres na 2-3 dni, a później będzie przerwa kilku miesięczna i następny
                      możesz dostać dopiero za kilka miesięcy wink Nie ma się czego obawiać ;d Na samym
                      początku brzuch praktycznie w ogóle nie boli. Jeśli jednak by Cię bolał polecam tabletki
                      Apap albo Ibuprom wink
        • Gość: xs Re: Boję się okresu IP: 83.2.232.* 28.05.09, 19:12
          Ja dostałam w 6 klasie. Nawet sieucieszyłam że juz jestem kobietą, ale mój entuzjazm
          bardzo szybko minął... Po ok. roku zaczął mnie strasznie bruch boleć, myślałam że sie
          porzygam z bólu, juz nawet Nurofen niewiele pomagał, ale teraz jakoś przeszło... Nie mam
          ochoty wymiotowac już, a na wf-ie ćwiczę bo to rozluźnia mięśnie. W gruncie rzeczy nie
          ma sie czego bać wink
    • karmelka Re: Boję się okresu 17.05.09, 19:35
      Nie będę ci mówiła jak to się u mnie objawiało bo u każdego jest to inaczej.
      Wiem że u więkrzości właśnie pojawiają się bóle w okolicach podbrzusza.
      Jeśeli np. zauważysz że na bieliżnie osadza sie dość spora ilość śluzu poprostu zacznij
      stosować wkładki higieniczne.
      Naprawdę nie masz się czego bać.
      Ja też dostałam pierwszy raz w szkole i nie było to widoczne bo miałam czarne spodnie a
      poza tym w pierwszy dzień ilość wydzieliny jest niewielka.
      I jeszcze raz powtarzam - nie masz się czym martwić smilewink
    • xxxkaroxxx Re: Boję się okresu 18.05.09, 19:35
      Spokojnie smile
      nie jest obfite. Więc gdy poczujesz że masz trochę mokro, to noś chusteczki
      higieniczne przy sobie i wtedy na majtki sobie podłożysz. Jak cię bedzie brzuch
      bolał to zakladaj ciemne spodnie do szkołysmile Albo po prostu noś wkładki
      higieniczne. One są cieniutkie więc nikt nie zauważy. smile)
    • patussa Re: Boję się okresu 19.05.09, 18:52
      Ja dostałam po raz pierwszy okresu kiedy zblizał się rok skzolny właśnie piątoklasisty xD
      ja mam teraz trzynaście lat i przywyczaiłam się do myśli że już tak będzie co miesiąc moja rada: kup podpaski <małe> wrzuc jedną do plecaka. Pamiętaj ze okres to nie ze zaraz poleci ci dużo krwi napoczątku tylko kropnie jakby ostrzeżeniem. Nie bój się. Załóż wtedy podpaskę i tyle. Oczywiście nie cwicz na wf. To tylko rozwlekla okres ;/ miałam tak ;/ Powiedz że jesteś niedysponowana i koniec tematu. Wiem będzie się to powtarzało kilka dni, ale nie przejmuj się. Bolączki. O Boziu nie lubię tego, ale mam je tylko pierwszego dnia jednak gdybyś miała je przez cały okres to pamietaj o zażyciu środka rozkurczowego czy jakoś tak ;** No i miej grunt pod nogami to nie koniec świata od tego się nie umiera ; ]
    • Gość: ;))) Re: Boję się okresu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.09, 16:07
      Zwykle jeśli już zalewa to z samego rana jak się przebudzisz, więc kto powiedział, że akurat
      w szkole? big_grin Do szkoły noś podpaskę, jeśli nie masz jej gdzie schować to sobie wrzuć do
      jakiegoś pudełeczka czy coś (w 6 klasie dostaniecie 'dyskretki' i poradnik)
      A jeśli będzie cie bolał brzuch nie bierz apapu czy ibupromu!! Albo No-spa/No-spa
      forte, albo vegetalgin czy cos podobnego (zawsze można spytać w aptece, albo
      higienistki) Tabletki przeciwbólowe czasami łagodzą ból, ale nie rozwiązują problemu, a
      pozatym jak będziesz je tak ciągle brać to można się uzależnić...

Pozdrawiam i nie bój się - w końcu połowa ludzkości przez to przechodzi smile
    • imprezka14 Re: Boję się okresu 29.05.09, 16:14
      Ja dostałam w szóstej klasie.Pamiętam wtedy sie okropnnie czułam i bolał mnie brzuch.Jak
      sie boisz ze cie zaleje to noś podpaski do szkoły,ale zazwyczaj okres sie zaczyna rano wiec
      zawsze przed szkoła dowiaduje sie czy zaczął mi sie okres czy nie xd
      Nie ma czego sie bać,to jest niegroźne ;]
      • Gość: starlz Re: Boję się okresu IP: 83.2.230.* 01.07.09, 14:14
        Nie ma się czego obawiać. Ja dostała w Październiku 2008 r. I na początku to
        taka obwita nie była. Ale potem 3,4 raz to była lekka masakra i zaskoczenie. Ale
        się przyzwyczaisz. U mnie okres trwa ok.3,4 dni, a potem czasami jak uprawiam
        sport to musze mieć podpaske ;/sciana

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka