07.11.06, 20:51
Od pewnego czasu dręczy mnie pytanie: Co się stało z Tolą???
No wiecie w 2 części Ani Maryla adoptuje bliźnięta Tadzia i Tolę. Napisane
jest że Tadzio ma żonę (Marię?czy inaczej?)i dzieci (jak mają na imię?)a o
Toli nic. Piszcie co wiecie na ten temat, proszę...
Obserwuj wątek
    • kit.kat Re: Pytania 07.11.06, 21:54
      Tola była chyba gospodarną, ładną panną i miała jakiegoś adoratora nawet. Och,
      nie pamiętam, nie mam pod ręką. Sama jestem ciekawa :)
      • emdziejka Re: Pytania 07.11.06, 22:45
        adoratorem Toli był młodszy brat Janki Andrews. Takie nowiny Ania dostała w
        liscie bodajze w wymarzonym domu. Gilbert wysnuł przypuszczenie,że Tola pewnie
        wcześnie wyjdzie za mąż,byleby nie stracićo kazji. i to wszystko,dalej Tola
        się nie pojawia
      • mela54 Re: Pytania 07.11.06, 22:55
        Z tego co pamiętam to Tadzio miał żonę Emilię i kiedyś coś wspomniano o jego
        dzieciach, ale chyba bezimiennie. Wydaje mi się, że któreś z dzieci Ani
        wspominało dzieci wuja Tadzia (chyba Walter).
        • ab7777 Re: Pytania 08.11.06, 00:13
          tak ,wzmianka o niej pojawia sie w "Ani ze złotego Brzegu"
          • lucy-lotta Re: Pytania 08.11.06, 15:47
            Tak, dzięki Wam sobie przypomniałam o tym bracie Janki.
            Więc to tak było i z Tolą i z Tadziem...
            • lucy-lotta Re: Pytania 11.11.06, 19:15
              Jeszcze jedno pytanie (ale nie ostatnie:)):
              czy ktoś czytał następne częśći pamiętnika Montgomery???
              Ja czytałam "Krajobraz dzieciństwa" i "Uwięziona dusza" ale nigdy nie mogłam
              trafić na "Chwile smutku, chwile szczęścia" ani na "Godzine cieni". A Wy???
              • miranna Re: Pytania 13.11.06, 08:36
                O, czyżby ukazały się kolejne tomy po polsku??! (Bo skąd polskie tytuły?) Czy ktos cos o tym wie? Marzę, żeby przeczytać kolejne tomy pamiętników, ale niestety mój angielski nie jest na tyle dobry, żeby czytać w oryginale bez ciągłego zaglądania do słownika. Pozdrawiam wszystkie miłośniczki!
                • lucy-lotta Re: Pytania 13.11.06, 15:33
                  Tak, ukazały się kolejne tomy (ostatnio patrzyłam i po angielsku ukazały się
                  wszystkie) - "Chwile smutku, chwile szczęścia" i "Godzina cieni". Jak ja bym
                  chciała to przeczytać!!! Ale to takie "książki widmo"... A angielskiego nie
                  znam aż tak dobrze
                  • miranna Re: Pytania 14.11.06, 09:00
                    Że ukazały się po angielsku, to wiem... Czekam na polskie wydania. Niech ktoś wreszcie to wyda! Tez baaaardzo chciałabym to przeczytać
                    • barbetka.1 Re: Pytania 30.11.06, 14:36
                      Witajcie :)
                      Nie wydaje mi sie, zeby byly polskie wydania 2 ostatnich tomow, ale na
                      www.pinezka.pl, w dziale - byl sobie czlowiek, jest 6 czesci bardzo plastycznie
                      przedstawionej biografii Maud, bazujacej na jej dziennikach. Calosc uzupelniaja
                      zdjecia.Bardzo polecam.
                      • agnesd Re: Pytania 05.12.06, 19:47
                        Dzieki barbetko:)
                        a zeby bylo latwiej trafic:)
                        Tutaj pierwszy z cyklu:
                        www.pinezka.pl/content/view/795/210/
                        a wszystkie 6 czesci znajdziecie tutaj:
                        www.pinezka.pl/content/category/26/110/210/
                        pozdrawiam a.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka